Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama jedynak_a

kiedy kwas foliowy??? bralyscie??

Polecane posty

Gość mama jedynak_a

dziewczyny planujemy z mężem dziecko, chcielibysmy juz zaczac, ale dowiedzialam sie, ze przed zajsciem w ciaze trzeba brac kwas foliowy przynajmniej 3 m-ce????? bralyscie? a moze nie? i mimo to macie zdrowe dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama
Ja nie bralam ani przed ani w trakcie :P .... corcia zdrowa jak rybka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie brałam przed ciażą, bo to troche nieplanowna była :-). Zaczełam brać jakos w połowie ciąży i brałam do końca 3. miesiąca. Dzidzia zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeszcze nie
Moja lekarka powiedziała, żeby zacząć brać kilka (chyba nawet mówiła 6) miesięcy przed planowanym zajściem, ale ja pytam jak można cokolwiek zaplanować? Jedna zajdzie od razu, a inna się stara latami, to wtedy latami bierze ten kwas foliowy na wszelki wypadek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak to jest. Ja chciałam brać 3 miesiące przed a wyszło z tego rok. To nie ważne, ważne żeby przyjmować regularnie. I to że ktoś nie brał a dziecko urodziło się zdrowe to nic nie znaczy, widocznie ta osoba miała szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy w niczym nie szko
dzi więc można go brać latami ja brałam go już prawie rok przed zajściem w pierwszą ciażę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi - nei pisz, ze miały szczeście te które nie brały kwasu fol. bo to brzmi tak, jabyśmy bardzo ryzykowały. Branie kwasu zmniejsza ryzyko wystapienia wad płodu, ale to nie znaczy, że osoby, które go nei biorą bardzo szkodzą swoim przyszłym dzieciom, albo, ze te, które biorą mają pewność, ze dzidizia będzie zdrowa. Jeśli się planue ciąże, to lepiej brać kwas (tak zalecają lekarze), ale jeśli ktoś miał wpadkę, a kwasu nei brał, to przecież nei musi panikować, że mu się "dziwoląg" urordzi Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja brałam kwas foliowy jakies dwa miesiące przed ciążą. brałam do czwartego miesiąca- lekarz kazał dokończyc opakowanie :) . później brałam do samego porodu prenatal clasic i o d 7 miesiąca prenatal dha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyki cyki
Brałam kwas chyba od 6-7 tc. Teraz jestem w 14 tc i lekarz powiedział, że można odstawić. Prenatal odstawiłam szybko, bo miałam po nim jeszcze większe mdłości. Żadnych witamin w tabletkach nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam długo przed ciążą, ale dlatego, że dopiero druga nam się udała... Po prostu po poronieniu łykałam cały czas folik i nie przestałam do któregoś-tam miesiąca ciąży - już nie pamiętam, kiedy się odstawia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, faktycznie źle się wyraziłam. Nie to miałam na myśli. Po prostu twierdzenie że "ja nie brałam i mam zdrowe dziecko" nie powinno przekonywać przyszłej mamy że nie warto brać kwasy foliowego. Udowodniono naukowo że jego zażywanie zmniejsza ryzyko wad płodu a dla przyszłej mamy to naprawdę znikomy wysiłek i nawet koszt ( ja płaciłam 3,5 zł za opakowanie 30 tabletek). Także bierzcie nawet rok i dłużej jeśli trzeba będzie. Ja brałam do 14 tc ale są lekarze którzy zlecają nawet do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeszcze nie
z tym do końca ciąży to chyba przesada, czytałam, że od któregoś tygodnia ciąży należy odstawić, podobno są badania wskazujące na to, że branie kwasu foliowego w późniejszej ciąży może zwiększać ryzyko jakichś wad, ale nie pamiętam dokładnie jakich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej wyżej nade mną
doinformuj się może zanim zaczniesz siać podobny zamęt wypisując tego typu idiotyzmy:O gdyby kwas foliowy miał szkodzić na jakimkolwiek etapie ciąży , to nie byłoby go w KAŻDYM ZESTAWIE WITAMIN dla kobiet w ciąży, a który przyjmuje się do końca ciąży warto pomyśleć zanim się napisze, bo to naprawdę nie boli:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeszcze nie
Czytaj co napisałam - że są badania, które WSKAZUJĄ na taką możliwość, nie napisałam, że zostało to potwierdzone w 100%. Skoro część lekarzy zaleca przerwanie w którymś tygodniu to chyba znaczy, że później jego rola jest znikoma, korzyść przynosi jedynie producentom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej wyżej nade mną
wskaż mi zatem stronę lub artykuł naukowy, gdzie wyczytałaś podobne idiotyzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej wyżej nade mną
i która to "część" lekarzy zaleca przerwanie brania kwasu foliowego i na którym etapie ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta czesc lekarzy ktora
zaleca witaminy od ktoregos miesiaca - bo one maja w skladzie kwas foliowy! Przynajmniej ja tak mialam - przed ciaza i pierwszy trymestr - kwas foliowy, od drugiego trymestru komplet witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej wyżej nade mną
a przeczytałaś chociaż skład tych witamin, które łykasz?:O każdy zestaw witamin dla kobiet w ciąży zawiera KWAS FOLIOWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta czesc lekarzy ktora
ej, no ale ja sie z toba zgadzam :) Wlasnie o tym pisalam, ze niby "szkodliwe" a de facto sa zalecane cala ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghkj
Według wytycznych kwas foliowy powinno się zacząć brać miesiąc przed poczęciem i przez pierwszych 12 tygodni ciąży. To w teorii, a w praktyce, wiadomo, różnie to bywa z tym miesiącem przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja łykam kwas foliowy
od grudnia 2006 roku;) od tego czasu byłam w ciąży już 2 razy, a teraz jestem 3 raz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas kwasem
a kiedy przestajecie palić papierosy i pić alkohol, ewentualnie spożywać inne używki? Czy wtedy kiedy zaczynacie brać kwas, czy dopiero jak odbieracie wynik testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczelam brac kwas foliowy w okolicach 8 tc wtedy zostala mi potwierdzona ciaza. wczesniej nie bralam bo sie nie spodziewalam ciazy. lekarz kazal mi brac do konca ciazy, bralam mniej wiecej do 8 miesiaca. coreczka zdrowa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×