Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KochamMojeSerduszko

WELDON KIDS przedszkole Dębica

Polecane posty

Gość gość
Witam Obserwatora z zewnątrz? O konkurencji nie może tu być mowy. W tym przypadku to jak porównywać Ferrari do Polskiego Fiata 126P:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestesm zachwycony Happy Kids W roku szkolnym 2017/2018 oferta o wiele bogatsza niz w innych prywatnych przedszkolach w Debicy Na pewno duza w tym zasluga nowej bardzo elokwentnej i kochajacej dzieci dyrektorki Ponadto rodzinna atmosfera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lobbos
Tam juz nawet zmiana całego personelu nie pomoze... Zla reputacja bedzie sie ciagnac zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, a do tego nowa pani dyrektor prawdopodobnie nadal nie ma nawet uprawnień do prowadzenia przedszkola. Jedynie tupet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kololol
W przedszkolu i szkole pracuje wykwalifikowana kadra. To nie podlega dyskusji. Problem tkwi gdzie indziej... Właściwie, to szkoda mi tych pracowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olek

Może dla odmiany na temat Veldon Kids w Dębicy wypowie się tata…

Tak moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola ale od razu zaznaczam, że na pytanie czy to dobre czy złe przedszkole nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Na pewno mogło by to być bardzo dobre przedszkole ale o tym dalej. Postaram się być obiektywny – może przypadkiem przeczyta to ktoś komu będzie zależeć na tym by to przedszkole nie upadło.

Dla czego jest to dobre przedszkole …..

Oczywiście infrastruktura i lokalizacja. Przedszkole posiada duże, przestronne sale, plac zabaw. Dzieci mają dostęp do dmuchańców i konstrukcji w wewnętrznym placu zabaw.

Przedszkole oferuje różnorodne zajęcia, zarówno w ramach zajęć regularnych jak i zajęć dodatkowych. Są tańce, jest karate, rytmika, rysunek-malarstwo, kilka języków – i jest to dobre dopóki zostaje utrzymane w zabawowej konwencji. Niestety, dość często dziecko wracało do domu i rzucało się na zabawko twierdząc że w przedszkolu cały dzień spędziło przy stoliku ucząc się – zgodnie z konwencją wychowawczyni.

No i godziny otwarcia - jeśli musiałeś zostawić dziecko o godzinie 6:00 i odebrać o 18:00 to zawsze była taka możliwość no i nie wiązało się to z wysłuchiwaniem "wiązanki" od przemęczonej życiem opiekunki.

Teoretycznie grupa powinna być prowadzona przez dwie wychowawczynie – w praktyce rzadko widziałem tam dwie panie ale zaznaczam że mogłem zaobserwować wyłącznie początek i koniec zajęć.

Dojazd też jest niezły choć to przedszkole w centrum miasta.

 

 Dla czego jest to trudne przedszkole(nie powiem złe, bo ono jest tylko „życiowe”) ……

Każdy chce pokazać efekty swojej pracy no i tutaj odbywa się to kosztem dzieci. Przecież co to za sukces pokazać że dzieci są szczęśliwe bo się bawią. Dzieci muszą zatańczyć, zaśpiewać, za...., stanąć na głowie jeśli pani będzie miała taka myśl jak tu pokazać swoją efektywność ... a nacisk w tym kierunku jest spory ... przecież trzeba zabłysnąć.

No i biedne dzieciaki zamiast cieszyć się że idą do przedszkola .... cieszą się że z niego wychodzą a po przedszkolu godzinami mogą spędzać czas na placu zabaw ... bo wreszcie mogą się bawić.

 

FAWORYZACJA ….. do przeszkolą chodzą dzieci lokalnych przedsiębiorców i lokalnych oficjeli …. No i to jest śmietanka(moim zdaniem często wątpliwej jakości) ale jednak w pojęciu dyrekcji przedszkola i wychowawczyń to oni są najważniejsi.

No i można zaobserwować paranoje – jak jedno i to samo dziecko jest najlepsze we wszystkim. Przesada jest tak dalece posunięta że choć inne dzieci są tylko dziećmi po pewnym czasie zaczynają dostrzegać tę chorą, panującą w przedszkolu sytuację

…. Tato a dlaczego Pani mówi że Amelka jest najlepsza w śpiewaniu, recytowaniu, rysowaniu i tańcu …. Przecież Zuzia śpiewa ładniej od Amelki a Antek rysuje ślicznie …… to dlaczego tylko Amelkę Pani zabiera na konkursy …… a Amelka …. no cóż ….. biedne dziecko …. Ma pecha bo mam jest koleżanką wychowawców i dyrekcji no i …. Choć tak naprawdę nie chce to chce … miałem okazję obejrzeć scenę jak biedne dziecko łkało przed wychodzeniem na scenę i podczas występów ale ….. no właśnie … kiepskiej jakości wychowawca nie powiedział mamie dziecka że to dla niego za dużo …. Że ambicje mamy która chciała być gwiazdą a nie jest to nie jest gorset właściwy dla dziecka.

Dzieci „zwykłych ludzi” są po prostu traktowane gorzej, są tłem dla jednostek wybitnych (ale tylko we własnym mniemaniu) … a może, żeby być sprawiedliwym …. Niektóre dzieci traktowane są znacznie lepiej i tym dzieciom poświęca się więcej uwagi.

 

Z kolei wszyscy rodzice na zakończenie poszczególnych lat mogą wziąć udział w pożegnaniu i obejrzeć chocholi taniec – jak dyrekcja wręcza laurki i dziękuje wybrany rodzicom …. Nie wiem za co …. Za terminowo zapłacone czesne ????

Nieeee, za jakieś wyimaginowane zasługi dla działalności przedszkola, osiągnięcia osobiste (itd) o których tak naprawdę nikt nie słyszał …. żeby pokazać publice – tym szarym rodzicom opłacającym takie samo czesne jak „śmietanka” że oni są tutaj tylko przypadkiem i powinni być wdzięczni że mogą rozbić za widownię dla tak wybitnego towarzystwa.

 

No i na zakończenie puki rozmawiasz o przyjęciu do przedszkola, o zajęciach dodatkowych(dodatkowo płatnych) miód i słodycz wylewają się szerokim strumieniem ….. jeśli poruszysz temat zabrania dziecka z przeszkolą ….. no cóż … tutaj masz do czynienia tylko z … no cóż, spróbuj a sam się przekonasz

 

No i podsumowanie ….. to przedszkole może być bardzo dobrym przedszkolem ale w tej chwili na pewno jest tylko jednym z droższych w Dębicy a za tę stawkę nie możesz wymagać by dziecko miało taką samą szansę rozwoju jak inne …. Pamiętaj, są równie i równiejsi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×