Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa, stara

ciąża, folik, femibion...

Polecane posty

Gość jjjjolka
Całkowicie sie z Toba zgadzam zwłaszcza ze jesli zdrowo sie odzywiamy to nie ma potrzeby dodawania jeszcze chemi w postaci suplementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z tym zdrowym odżywianiem to bym nie przesadzała trzeba pamiętać, że w supermarketach żywność jest różna, najlepiej kupować ekologiczną żywność od jakiegoś lokalnego/zaufanego sprzedawcy. Kwas foliowy jest jednym z ważniejszych składników odżywczych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju płodu, więc trzeba o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enndrjuska
Oj ale juz wolałabym kupowac owoce, warzywa na rynku i takie rzeczy jesc niz brać w ciązy sztuczne witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację, tylko tak jak napisałam wcześniej, spożywanie produktów będących źródłem kwasu foliowego nie zapewni nam jego odpowiedniej ilości, ponieważ organizm człowieka przyswaja tylko około połowy folianów pochodzących z żywności. Natomiast syntetyczny kwas foliowy jest przyswajany niemal w 100 procentach, co spowodowane jest mniej skomplikowaną budową chemiczną. Dlatego nie ma możliwości pominięcia go w trakcie oczekiwania na maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co się witamin boicie
Nie rozumiem, dlaczego tak boicie się witamin. Przecież organizm nie wchłonie wszystkiego z owoców i warzyw, a nie wierzę, że jecie je dziennie kilogramami. I co dla Was znaczy to duże dziecko? Takie do 4 kg jest normalne i przeważnie rodzą się dzieci 3500-3700 kg. Jedna znajoma nie brała witamin w ciąży bo lekarka jej nie kazała i urodziła mała niecałe 2500 kg, dla mnie to drobne dziecko i na pewno bardziej strach takie wziąć na ręce. Zresztą uważam, że witaminy nie mają nic wspólnego z masą urodzeniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia66
To wiadomo ze tak jest, ale dla mnie jak i sami lekarze mówią nei ma potrzeby w ciązy przyjmowac suplementów diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym że należy przyjmować kwas foliowy zawsze lekarz mówi, to podstawa, no chyba że kobieta nie ma odpowiedniej opieki lekarskiej więc wtedy go nie łyka, ale nie możecie po prostu ograniczyć przyjmowania witamin i suplementów, do minimum. Nie mówię o tym, że duża ilość przyjmowanych witamin może zaszkodzić, tylko o tym że i m więcej witamin łykamy tym większa możliwość wykluczania się ich nawzajem, co w konsekwencji nie przyniesie żadnych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttammmka
Na pewno tak jest ze kazda z nas która planuje dziecko powinna wiedziec o tym kwas foliowy jest niezbędny jesli chodzi o zdrowie naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi też lekarka powiedziała
Że narazie żadnych witamin nie potrzebuje. Jedynie kwas foliowy. Boje sie brać cokolwiek innego bo przepisała mi kwas 5mg ,podczas gdy normalna dawka to 0.4 mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz się co obawiać, bo kwas foliowy jest bezpieczny i nie ma możliwości przedawkowania go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wy to jakieś nawiedzone jesteś
cie:O piszecie ciągle by nie brać suplementów jakby brało się ich cała garść w ciąży, a przecież przyjmuje się jedną tabletkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma---rlenaa
Oj biora kobiety, zreszta idz do apteki i zobacz ile teraz jest takich supelementów dla kobiet w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jest pełno rodzajów
ale przyjmuje się jeden preparat więc o czym ty mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś przyjmuje 1 tabletkę to ok, ale wierz mi, wiele kobiet łyka i to i tamto i jeszcze może to się przyda a więcej z tego szkody niż pożytku. Lepiej wziąć tylko to co potrzebne niż przedawkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teneooki
Ja na pewno nie rezygnowałabym z tych przyjmowania kwasu foliowego ponieważ wiecej jest strat kiedy go nie bedziemy przyjmowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie niby kto bierze kilka
suplementów na raz?:O nigdy nie spotkałam się z tym by ktoś brał kilka rodzajów witamin na (na pewno żadna z moich znajomych), a przyjmowanie jednego preparatu na pewno nie wyrządziło szkody żadnej ciężarnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znam kobiet z takim
rozumem dlatego nawet do głowy nie przyszło mi, że można brać w ciąży więcej niż jeden preparat witaminowy i jeśli o to chodzi, że ktoś przyjmuje kilka preparatów na raz, to jak najbardziej - IDIOTYZM, który wręcz może zaszkodzić nie pomóc natomiast jak najbardziej, każda ciężarna profilaktycznie powinna przyjmować jeden wybrany i wskazany przez lekarza preparat witaminowy uzupełniający niedobory witamin w ciąży, to jak najbardziej wskazane, bo to okres wzmożonego zapotrzebowania na witaminy i nie oszukujcie się, że Wasza dieta dostarcza wszystkiego co potrzebne aż DWÓM organizmom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszystko też dlatego, że na rynku jest masa suplementów dla kobiet w ciąży i przyszłe mamy już nie są w stanie się połapać, nie wiedzą już co powinny łykać, a czego nie więc chwytają się wszystkiego naraz, jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu, np. moja mama przyjmowała jedynie kwas foliowy i nic poza tym i co ja i mój brat wyrośliśmy na okazy zdrowia :) więc nie ma co przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
ja od 4 miesiecy zazywam "femibion dla kobiet planujacych ciąze" tam jest cały zestaw witamin potrzebnych rowniez kwas foliowy i w zupelnosci wystraczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvilla
Od nadmiaru tych witamin to za bardzo duże dzieci się rodzą, sam folik wystarczy. Witamin mamy mnóstwo w warzywach i owocach, a kwas foliowy niestety ginie podczas gotowania, dlatego trzeba go uzupełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym kwas foliowy pochodzący z warzyw i owoców stanowi jedynie połowę folianów pochodzących z żywności, które przyswaja człowiek. Natomiast syntetyczny kwas foliowy jest przyswajany niemal w 100 procentach, co spowodowane jest mniej skomplikowaną budową chemiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy jest szczególnie ważny przed ciążą, a już w trakcie najlepiej przyjmować to, co zaleci lekarz. Nic mniej nic więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liindka
Tak sie własnie kiedys zastanawiałam nad tym czy w warzywach jest odpowiednia ilość kwasu foliowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz już wiesz, że należy przyjmować ten syntetyczny kwas foliowy w tabletkach, bo tylko on zapewni nam jego odpowiednią ilość w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvilla
Lindka, no niestety czasami warzywa nie wystarczą, bo surowe jemy rzadko w gotowanych kwas foliowy ginie w większości, więc najbezpieczniejsza jest tabletka folika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e--lizka
Ja jak byłam w ciązy to nie mogłam znowu nic jesc ,wiec tez trudno jest powiedziec o tym ze dostarczałam odpowiednich witamin. Ale i tak przyjmowałam tylko Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo ważne jest to, żeby przyjmować ten kwas foliowy przed ciążą i już w na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syoss
Ja się muszę pochwalić - już 3 dzień łykam Folik:) O dziecko nie będziemy się starać jeszcze min. 3 miesiące, no ale chce się dobrze przygotować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla87
To bardzo dobrze robisz, najwazniejsze to właśnie dbanie o swoje dziecko i o to zeby zapewnić mu całkowite bezpeiczeństwo- w tym przypadku zabezpieczenie przed chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×