Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa, stara

ciąża, folik, femibion...

Polecane posty

Gość syoss
Ja bym nie była tego taka pewna niestety.. Wciąż jest wiele kobiet które tego nie robią i wielu lekarzy, którzy o tym nie mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjolka
Dla mnie takie kobiety sa absolutnie nie powazne. Ja jednak wolałam przyjmowac kwas foliowy na długo przed planowaną ciązą. Po protu jestem przewrażliwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każda kobieta świadoma macierzyństwa i tego że urodzenie zdrowego dzeicka jest w jej rękach powinna dopilnować takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYA
Moim zdaniem pamiętanie o łyknięciu jednej tabletki dziennie to mały wysiłek w porównaniu z opieką nad chorym dzieckiem, ale wiele przyszłych mam chyba uważa że "jakoś to będzie, może urodzi się zdrowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elllizka89
Wazne zebyśmy miały świadomość tego ze przyjmowanie takich witamin jest wazne. I najlepiej własnie aby kwas foliowy przyjmowac juz w momencie planowania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barkuszzka
Do którego miesiąca potem brałyscie jeszcze kwas foliowy ? Trzeba brac do końca ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terdanka
Do 12 tygodnia to trzeba brać koniecznie, ale jest sens i do 20, potem już możesz odstawić. Chociaż lekarze zalecają branie folika non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petronnnelka
Ja zaczełam własnie przyjmowac bo wiosną chcemy z mężem rozpocząć starania o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjolka
To gratuluje, no ciekawe czy uda sie Wam wyrobić w tym terminie ;))) Ale trzymam za Was kciuki. Dobrze ze pamietasz o kwasie foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w trakcie ciąży należy przyjmować kwas foliowy, ponieważ pomaga przetrwać plemnikom w organizmie kobiety i wspomaga ich żywotność, daltego trzeba go przyjmowąc aby zwiększyć swoje możlliwości zajścia w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie ma sensu nadmiernie się suplementować w trakcie ciąży, lepiej się skupić na przyjmowaniu kwasu foliowego i to powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycccka
Ja brałam tylko kawas foliowy i prowadziłam zdrowy tryb życia, wiec to spokojnie tak naprawde wystarczy w okresie ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osssolinska
No wlasnie, to spokojnie wystarczy i do tego trzeba dołożyć zdrową dietę i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mimo wszystko nie zrezygnowałabym z kwasu foliowego bo dla mnie w trakcie ciąży to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sooomilkowa
A czy jak przyjmujecie kwas foliowy to jescze staracie sie tez dostarczać go z dietą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggata22
Ja brałam tylko Folik i po prostu przyznam ze przy tym jednak pozostanę. Tak samo bedzie podczas mojej drugiej ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terdanka
Dostarczanie kwasu foliowego razem z dieta jest trudne, foliany ulatniają się szybko i giną dlatego musimy te 0,4 mg folika dołaczyć do codziennej diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalejna2
Czyli jesli ja teraz planuje dziecko to juz mogę przyjmowac kwas ? Czy tez nie bedzie za pozno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma.maja
Kwas foliowy trzeba zacząć brać na trzy miesiące przed planowana ciąża, ale jak weźmiesz wcześniej to będzie jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma---rlenaa
A co jesli ja mam silne mdłości i nawet mała tabletka nie chce mi przejąc przez gardło ? Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarembina
Tabletka folika jest malutka i z pewnością połkniesz bez problemy, spróbuj a nudności miną na pewno. Poza tym folik poprawia nastrój to lepiej się poczujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy działa uspokajająco i kojąco na zmysły, poza tym z dobroczynnych czynników zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jelita grubego, żołądka, szyjki macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelkowa333
Podobno tez kobiety które już przez długi czas przyjmują tabletki antykoncepcyjne powinny przyjmowac równiez kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda bo przez to stężnie kwasu foliowego w naszym organizmie jest na niebywale niskim poziomie co może grozić różnymi wadami układu nerwowego u naszych maluchów, dlatego warto uzupełnić braki kwasu foliowego jeśli przez dłuższy czas przyjmowałyście tabletki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serska33
A dziewczyny mam do Was takie pytanie,czy w ogóle można przedawkować kwas foliowy ? Czy to jest raczej niemożliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellka222
Wydaje mi sie ze nie. Jesli chodzi o dzienna dawkę kwasu foliowego to powinno to ograniczać sie do 1 tabletki-i tego powinnismy sie zdecydowanie trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasolka
Nadmiar kwasu foliowego wydala się z moczem. Przyjmowanie go w dawkach 0,4 mg dziennie jest zupełnie bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda, jeśli nasz organizm będzie miał nadwyżki kwasu foliowego to na pewno sobie z tym poradzi i go w najprostszy sposób wydali z organizmu, nie ma obaw o przedawkowanie albo jakieś skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganzaa
Kobiety, które z grupy ryzyka, biorą większe dawki folika nie odczuwają żadnych skutków ubocznych. Kwas foliowy jest witaminą i nie szkodzi nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×