Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Witam. napisalam wczoraj do Was ale zjadlo posta. przy odchudzaniu jemy do 2g tluszczu na 1g bialka. trzeba wypijac minimum 2l wody(zalecenie lekarza opty.Gosia pisala wczesniej ). wegle dobrze zjadac wieczorem. pozdrawiam. jestem jeszcze w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, no i ten kalkulator mnie zabił :( poza parówkami nie ma tam nic 1:2 wszystko ma albo za mało białka, abo za dużo tłuszczu.. może macie w swoich zasobach jakieś przepisy na taką proporcję? Nie chciałabym się poddać na początku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Wolke za odpowiedź. Znalazłam fajne mięsko: http://smaker.pl/przepisy/sniadania/miesko-do-smarowania-pieczywa,53945 Przekroczyłam wczoraj węgle przez makaron sojowy w chińskiej potrawce,którą zostałam poczęstowana. Faktem jest, że była przepyszna. Ale zawsze mam traumę, gdy ktoś częstuje i nie wypada odmówić. I to jest ten jeden minus w żywieniu optymalnym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️Dzięki Wolkowa❤️, z wypróżnieniem mam kłopoty ale tym się nie przejmuję za bardzo. Nigdy nie było ono prawidłowe. Biorę po prostu pół torebeczki senesu i jest ok. Anusiu nie miałam pojęcia, że tyle wody trzeba spić, nie dam rady aż tyle wypić - chyba:O ale przecież się nie załamię😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączuś ,dasz radę ,dasz :D Najlepiej z samego ranka zaraz jak wstaniesz na czczo wypij szklanę wody.... Przepis na pastę mięsną skopiowałam....dziękuję..może zastąpić wędlinę...trzeba wyprobować...która pierwsza wyczaruje ...niech pisze czy smaczne jest...dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caly posilek powinien miec proporcje 1:1.5-2 A nie kazdy produkt. jak jesz chude mieso lub wedline to dodaj majonez lub maslo i zmienisz proporcje. wazne zeby wszystko pisac. najlepsze sa jajka i smietanka w odchudzaniu -najlepsze na sniadanie bo dlugo syca. szykuje sie do pracy. trzymajcie sie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️Hejka! Stała się rzecz niespotykana - czy to możliwe? Od wczoraj ubyło mnie dwa kg:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej....Fajnie!!!!!!!Zeby bylo jeszcze fajniej...U mnie mnie -40 dag. {czesc}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie jak to robicie
ja juz 4 miesiące stosuje ta dietę, a waga prawie stoi . Ubyło zaledwie 5 kg, a mam jeszcze do stracenia ponad 10. u mnie chyba cos jes nie tak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie jak to robicie
Nie jem ciast, a tak mi sie marzy jakies ciasto, ale czy moge je jeśc i ile żeby niczego nie przekroczyć. Na razie czytam tylko przepisy i slinka mi kapie na kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSEIiI Poznań
Szanowni Państwo, Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego oraz Polskie Stowarzyszenie Praktycznej Terapii Otyłości zapraszają do udziału 2 czerwca 2012 roku w I ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Maski otyłości. W poszukiwaniu „cudownej diety, Zdrowie psychiczne a otyłość, Bezruch samobójstwo na raty, Epidemia otyłości w Polsce, Razem łatwiej rola grup wsparcia w leczeniu i zapobieganiu otyłości to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas konferencji „Maski otyłości. Głównym celem spotkania jest popularyzacja najnowszych trendów związanych z szeroko pojętą problematyką otyłości oraz przekazanie uczestnikom praktycznych wskazówek mogących przyczynić się do ograniczenia epidemii XXI wieku, jaką jest otyłość oraz związanych z nią chorób cywilizacyjnych. Konferencja ta adresowana jest do wszystkich, którzy na co dzień mogą mieć wpływ na kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych w zakresie zapobiegania i leczenia otyłości - rodziców, nauczycieli, pedagogów, dietetyków, pielęgniarek, rehabilitantów, fizjoterapeutów, psychologów, lekarzy, a także studentów kierunków związanych ze zdrowiem. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na: http://www.wseiii.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jemy optymalnie...z deserów serniki optymalne,bita śmietana z truskawkami lub malinami...wszystko liczymy...jemy dwa posiłki dziennie...pijemy duzo wody.....i duzo ruchu...(fitnes studio...step,intervall + ćwiczeniw siłowe) jak pogoda fajna jest...to wedrówki z kijkami lub rower......no i wada spada,,,:) Hej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie panie,ja po raz drugi na opty od 2-go Maja ubyło 1,300 może niezbyt dużo ale bardzo się cieszę z tego i że jesteście,bo do tej pory byłam sama . A teraz jesteście, mogę czytać wasze wpisy i to mi pomaga. Piszę mało bo nie zawsze mam kompa, wolę czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie jak to robicie
No dobra wolke, ale przecież jakoś zaczynałyście. Przeciez nie od razu jadłas dwa tylko posiłki. A te dwa posiłki to co. możesz napisać co jesz w ciągu 3m dni. Na pewno popełniałyście jakieś błędy, wygląda na to ,że ten topik "obsługuje" tylko juz zaawansowanych, jak ktos kapuje to dobra chodź do nas , a jak ma kłopoty z opanowaniem żo to musisz kolego sam sobie radzić. Trudno, będę was podczytywał, stosując jedzenie opty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.....opisałam mój sposób na optymalne zywienie...... Odrazu przeszłam ma dwa posiłki dziennie....węglowodany staram się trzymać w granicach 50g dziennie (zdrowotnie) Do podliczeń uzywam kalkulatora optymalmego...często też spisuję zawartość b,t,w z opakowania zakupionego towaru.....plus trochę sportu....ot i cała moja filozofia optymalna.. Polecam przeczytanie ksiązek......tam podane są również przepisy z wyliczoną już proporcją.....w zasadzie jesć mozesz wszystko......wybór zalezy od Ciebie .....czy zjesz talerz zdrowych warzyw dziennie,,,,czy tylko jedno średnie jabłko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej witam serdecznie:) ludzie jak to robicie prpopnuje poczytac topik od poczatku,wiele osób rozpoczynało żo i dostawało rady.były również przepisy i wyliczenia. obecnie bardzo dużo pracuje i nie mam tyle czasu na pisanie. w pracy pisze czasami z telefonu ale to jak mam wolną chwile. zapisuj ile czego dokładniie jesz,możesz tutaj pisac,w razie błedów podpowiemy.:) Ide robic sałatke z tunczyka na sniadanie. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie jak to robicie
OK dzieki za życzliwość, to pytam: -jakie sniadanie może mi zagwarantowac sytość aż do 16-17 ? -podajcie proszę przykłdowe menu kilku [np 3 ] dni -od kilku dni mam ogromną chęć na coś słodkiego. W jednej z książek dr Kwasniewski podaje, że gdy za mało jemy tłuszczy , to ma się ochotę na słodkie; czy więcej dodawać smalcu do jajecznicy?:) -a bardzo bolesne skurcze w łydkach co oznaczają? [czytałem za mało węgli] -ze względu na trudnośc w dostepie do kompa, mam problemy z liczeniem kalorii, czy jest jakaś mozliwość żywienia "około", bez tej matematyki? [ponoć syn Kwaśniewskiego tak mówił] Mój problem to bóle kolanowe, a przy tym nadwaga. Głownie chodzi mi o te kolana, bo chodzić trudno, a gdyby waga spadła do oczekiwanej wielkości to HUURRRRAAA!!! Przede mną ponad 10 kg. pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja także proponuję poczytać ten topik od początku. Jest dużo ciekawych porad i przepisów. Moje najbardziej sycące śniadanie to jajecznica na maśle (1 jajko + 2 żółtka). Do jajecznicy dodaję zawsze trochę śmietany 30%. Można dodać szczypiorek lub paprykę. Do tego 2-3 cieniutkie plasterki boczku wędzonego. Na "drugie śniadanie" kawa ze śmietaną. Nie zawsze jem 2 posiłki. Czasami wieczorem dojadam surówką z warzyw (np. rzodkiewka ze szczypiorkiem i ogórkiem + trochę jogurtu). Wolke i Ania robią pyszne desery (co widać na zdjęciach). Mi niestety nie pozwala na to czas. Pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie jak to robicie
Nie żartuj Gosia, że te 3 jajka trzymają ciebie do wieczora Toż to porcja głodowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zjadam jedno całe +3 żółtka+boczek lub masło+smietanka 30 . każdy je innaczej bo ma inne ptrzeby. dobrze kupic sobie ksiazke kucharską Dr. np na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie jak to robicie
Anusia, a na obiad [ drugi posiłek] co zjadasz i o której godz. czy jeszcze cos jesz na kolację lub na deser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiak na deser zrobilem sobie pyszna chalwe miodowo sezamowa B:T:W = 1 : 2,6 : 1,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajecznica + kawa ze śmietaną trzymają mnie do ok godz. 16-tej, a na wieczór warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie Gosiu dokładnie tak samo...dwa posiłki,czasami dodatkowa kawka w ciągu dnia....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×