Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
hanna_f

Laserowa korekcja wady wzroku

Polecane posty

Gość oczy
Ja miałam zabieg zrobiony 13 lat temu. Wadę miałam bardzo głęboką -10 na obie strony więc byłam praktycznie ślepa... Zabieg robiłam w Katowicach. Operacja była praktycznie bezbolesna, przez kilka dni musiałam leżeć w ciemnościach i, z tego co pamiętam, trochę spuchłam. Kilka dni zajęło "dochodzenie do siebie" ale do chwili obecnej nie mam żadnych skutków ubocznych, prowadzę samochód, uprawiam sporty, jestem aktywna i dziękuję sama sobie, że się zdecydowałam na zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to bardzo dobre efekty. A czy udało się usunąć wadę całkowicie? Przyznam, że ja też mam sporą wadę, bo aż -8 i też bym chciała, żeby efekty zabiegu były tak dobre, jak u Ciebie. Z tym, że ja planuje zrobić zabieg w Warszawie. Już mam upatrzoną lekarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kogo się wybierasz? Ja mieszkam w Radomiu i planuje zrobić zabieg w stolicy, a nie mam konkretnego leakrza, doradzisz kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prof. Grabska-Liberek - to mój wybór. Uważam, że jest po prostu najlepsza. Ponieważ mam spora wadę, to chciałam, żeby to właśnie ona się mną zajęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też słyszałam o klinice CMO Laser, że są najlepsi w stolicy więc myślę, że to dobry wybór, ja najchętniej poszłabym na konsultację do doktora Szaflika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat w tej klinice są cztery, z resztą bardzo dobre lekarki od korekcji laserowej. A prof. Szaflik zajmuje się chyba bardziej skomplikowanymi przypadkami. Ale chyba można zapisać się do Niego na konsultację. Najczęściej jednak pacjenci zapisują się na wizytę do lekarza, u którego robią potem zabieg. Wspomniana wyżej prof. Grabska-Liberek jest jedną z lepszych specjalistek od korekcji laserowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze, przekonaliście mnie. Idę do prof. Grabskiej-Liberek. Planuję zapisać się jeszcze w wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, wie ktoś czy da sie umówić na operacje bez uprzedniej wizyty ? Mieszkam za granicą i chiałem przylecieć do polski zorobić sobie tą operacje, nie wiem tylko czy za jednym razem sie uda. Kolega mi też mówił że niemożna latać samolotem po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz aktualne badania kwalifikacyjne? Jeżeli tak, to zadzwoń/napisz do konkretnej kliniki i zapytaj, czy możesz zapisać się na zabieg bez uprzedniej konsultacji lekarskiej w tej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co składa sie na te badania kwalifikacyjne ? Miałem sprawdzany wzrok jakiś rok temu i od tamtej pory nic sie niezmieniło zresztą denewuje mnie to troche. Wiem ile mam wady i mają mi to zrobić bo płace. Odpowiedzialność biore na siebie. Może da się ich przekonać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie są następujące, zresztą na stronie kliniki znajdziesz dokładne dane: badanie ostrości wzroku autorefraktometr bez porażenia i po porażeniu pachymetria badanie przedniego i tylnego odcinka oka ocena obwodu siatkówki w trójlustrze topografia rogówki – TMS, ATLAS-CRS MASTER, GALILEI w niektórych przypadkach pole widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ops to jednak bez osobistej wizyty się nie obejdzie. Ciekawe czy by się dało to zrobić w ciągu kilku dni od zabiegu ale o to się już zapytam w klinicie. Jaką polecacie ? Mam mozliwośc lecieć do katowic za miesiąc, a jak nie to do Gdańska i Warszawy bo tam będe miał darmowy nocleg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak teraz jak mówiłam można robić nawet dzień po kwalifikacji więc wystarczy przyjechać do warszawy na dwa dni i po kłopocie, tyle, że w okolaserze tak robią, nie wiem jak jest w innych klinikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie na dwa dni: jednego dnia badania, a drugiego zabieg. Tylko musisz zapewnić sobie transport. Najlepiej jakby ktoś Cię odwiózł do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co , bede ślepy po tym zabiegu ? Kolega mówil ze za mgłą sie widzi i oczy bolą. Ja do polski samolotem chcialem przyleciec na tą operacje niemam innej mozliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będziesz ślepy, ale nie możesz sam prowadzić pojazdu dopóki oczy się nie zagoją, czyli kilka dni po zabiegu. Ale skoro lecisz samolotem, no to ok. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobaczyłam teraz fajny konkurs jak wygrasz to masz korekcję za darmo, ja już wzięłam udział, ale trzeba mieć farta żeby wygrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po zabiegu od razu widziałam lepiej, po prostu oczy bolą i jest dyskomfort więc lepiej nie prowadzić samochodu, ale nie ma takiej opcji że nic nie widzisz, więc nie masz się o co bać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam, a gdzie można znaleźć informacje o konkursie, w którym można wygrać zabieg korekcji laserowej? Możesz podać stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczegółowe informacje i o konkursie znajdziesz na stronie kliniki CMO Laser. Na głównej stronie jest link prowadzący do regulaminu konkursu i szczegółowych informacji z nim związanych. Jest też podany adres mailowy, na który możesz kierować wszelkie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam ! Rzeczywiście super pomysł, ale zdjęcie musi być naprawdę super żeby wygrać, fajnie że coś takiego organizują szkoda tylko że będzie 1 szczęśliwiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja byłam już w ZOO i zrobiłam kilka fotek. Wyszły super. Może uda mi się coś wygrać. Oprócz nagrody głównej, czyli zabiegu korekcji laserowej, są tzw. wyróżnienia – co dwa tygodnie Jury wyróżnia jedno zdjęcie, a jego autor otrzymuje pamiątkowy album z warszawskiego zoo oraz imienny voucher ze zniżką na usługi w klinice CMO Laser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam klinikę CMO Laser niezależnie od organizowanego przez nią konkursu. Chociaż oczywiście fajnie byłoby wygrać zabieg korekcji, bo jest to dosyć droga sprawa. Ale jeżeli ktoś chce usunąć wadę wzroku i planuje zrobić korekcję laserową, to w CMO Laser na pewno może liczyć na najlepszych fachowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona_róża
Mam wadę wzroku -2,5 warto robić korektę laserową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli wada przeszkadza Ci bardzo, np. nosisz okulary i prowadzisz przy tym aktywny tryb życia, to jak najbardziej zrobienie korekcji jest wskazane. Pozbycie się wady wzroku naprawdę poprawia jakość życia i po prostu je ułatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały zabieg trwa około 15 minut i jest programowany w komputerze, a to oznacza, że pracą lasera steruje komputer. Lekarz ustawia parametry działania lasera i monitoruje przebieg zabiegu. Laser działa około pół minuty na każdym oku. Ból podczas zabiegu jest kwestią indywidualną w zależności od tego, jaki mamy próg bólu. Sam zabieg trwa jednak bardzo krótko, więc ewentualny ból jest niczym w porównaniu z ogromnym polepszeniem się komfortu życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to próg bólu, podobno operacja jest bezbolesna, zresztą widziałam filmik to nie wyglądało jak by to było jakieś traumatyczne przeżycie.. a jaką mialeś metodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Wcześniej pacjent dostaje znieczulenie miejscowe w postaci kropli do oczu. W wyjątkowych przypadkach można skorzystać ze znieczulenia anestezjologicznego. Zabieg laserowej korekcji trwa zaledwie kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×