Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martwic sie?

Badania prenatalne w 1szym trymestrze - prosze o pomoc w interpretacji

Polecane posty

Gość lepiej wiedzieć wcześniej
autorko, to teraz jest dobrze z Twoją tarczycą:) rozumiem, że masz adnotację na temat palenia w ciąży, wagi i sposobu poczęcia dziecka i całą resztę tj. przezierność karkowa, akcja serca płodu i CRL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
ale brałaś euthyrox jeszcze przed zajściem w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwic sie?
tak jest adnotacja - wszystko napisalam w pierwszym poscie - przeziernosc karkowa 1,1mm, akcja serca 159ud/min. Zaczelam brac lek na tarczyce chyba w 5tc - moj lekarz stwierdzil, ze gdybym nie byla w ciazy to taki wynik jest ok, ale dlatego, ze ciaza jest to ta tarczyca moze isc jeszcze w gore wiec lepiej ja "zbic" za wczasu. ale nie byl to zly wynik, przynajmniej tak mi powiedzial lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może masz racje:)nie wiem jestem laikiem w tych sprawach/ ale moje badanie wyglądało tak: usg wyszło żle wydrukowali kartkę było już ryzyko wyliczone,pobrali krew i dostałam znów ryzyko usg+krew.że wiem napewno wszystko co było w opisie usg,wiek,palenie,waga, sposób zapłodnienia ,pochodzenie etniczne miało wpływ na wynik.pokazywał mi lekarz ze jakby wrzucił wieksza wage lub wiek to już by się wynik zmienił.za to mogę sobie rękę obciac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
dobrze, że w ogóle kazał Ci sprawdzić TSH lekarze tak sobie to bagatelizują...:O wcześniej nigdy nie leczyłaś się na niedoczynność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwic sie?
ja najpierw dostala wydruk z USG i zdjecia - tam nie ma ryzyka, tylko opis badania i parametry plodu, ale podczas badania lekarz powiedzial , ze wyglada to dobrze. Naprawde nawet waga ma wplyw na te wyniki? Ja mam 165cm przed ciaza wazylam 56kg teraz w 4mcu prawie 60kg wiec chyba nie mialo to wplywu na moj wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwic sie?
nie, nigdy sie nie leczylam bo wyniki zawsze mialam w normie. mialam tarczyce troszke podwyzszona ale nigdy poza norma i nie nadawala sie ona do leczenia farmakologicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
tika, u mnie też teraz tak było:) każda rzecz ma wpływ dlatego wszystko to bierze się pod uwagę, ale test z krwi ma za zadanie sprawdzić poziom wolnej b-hcg i pappa, które to muszą mieć określone wartości dla ciąży prawidłowej jeśli dla Ciebie to nie problem, to sprawdź jakie miałaś tam wartości;) ja mogę podać dla porównania moje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
i to jest Twoja pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem nie jest to wiarygodne.ryzyko powino byc wyliczone usg razem z krwia.tak bynajmniej u mnie było tak,i wszędzie tak piszą na forach.a masz na usg badanie serca dzidziusia,przepływy żylne w przewodzie i na zastawce kośc nosowa.czy tylko to co napisałaś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwic sie?
tak, pierwsza ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
tika, ale autorka pisze, że wszystko to zostało u niej uwzględnione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam tak:wolne b-hcg 45,83 iu/l odpowiada 1,019 mom pappa 3,220 IU/L odpowiada 1,323 MoM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwic sie?
Na wyniku USG mam tak: W jamie macicy widoczny plod zywy ktorego CRL+ 51mm, BPD+ 18mm. ASp obecne. Obrysy kosci czaszki i powlok brzusznych prawidlowe. Widoczne serce w klatce piersiowej oraz zoladek w typowej lokalizacji. Konczyny gorne i dolne trojsegmentowe prawidlowe. NT+1,1mm. NB (+). Trofoblast bez cech odklejania. Na wynikach koncowych mam tez podane parametry z USG a potem wyniki wolnej B-hcg i PAPPA-a takze obawiam sie, ze te konceowe wyniki z ryzykiem zostaly obliczone na podstawie obrazu USG i testu z krwii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
autorko, a masz adnotację na temat kości nosowej? niedomykalności zastawki trójdzielnej? i czy odpowiadałaś na pytania dotyczące palenia, metody poczęcia dziecka oraz swojej obecnej wagi? to powinno być odnotowane na wyniku tika , faktycznie chyba zagalopowałam się, bo nie widzę tego w pierwszym poście autorki i nie wiadomo czy zostało to uwzględnione w badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok.ale po samym badaniu usg nie ma wyliczonego ryzyka dostała tylko opis i zdjęcia.napisała to wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
tika, a chciałoby Ci się spojrzeć na te swoje wyniki i wpisać tutaj jakie miałaś parametry biochemiczne surowicy, tj. wolna b-hcg i pappa? dla mnie to też istotne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwic sie?
Nie mam podanej kosci nosowej ale wiem, ze on to mierzyl i mowil ze jest ok. Tak mam to wszystko napisane - rasa, poczecie, wzrost, waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
no faktycznie:) ale sierota jestem, przeoczyłam;) dzięki wielkie:) czyli sama widzisz, że jednak autorka parametry ma dużo niższe i jakie wyszły Ci wyniki na te 3 trisomie? trochę zastania mnie pewien fakt: dlaczego autorka pomimo wieku (młodsza ode mnie) ryzyko podstawowe dla trisomii 18 i 13 ma określone na wyższe niż ja? tika, a Ty ile miałaś lat, gdy robiłaś ten test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
czyli wychodzi na to, że autorka miała uwzględnione wszystko co potrzebne w badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwic sie?
czyli, ze nie wyglada to dobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
autorko, a czy termin porodu w/g usg zgadza się z tym z OM ? a może sama dokładnie wiesz kiedy doszło do poczęcia i czy zgadza się to z terminem obliczonym w/g usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
Ty się nie martw na zapas, bo w tej chwili to jak pisałam: LOTERIA. Musisz myśleć pozytywnie, bo może okazać się, że wszystko jest ok i tylko niepotrzebnie strachu się najadłaś;) Ja wierzę, że tak jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisze swoje wynik,usg i krew. dodam ze miałam nieprawidłowy przepływ zylny na zastawce trójdzielnej.lek nastraszył mnie zespołem dawna ze niby 80procen chorych dzieci ma to. jestem w 22 tyg ciązy teraz.NT bylo 1.80 mam 26 lat teraz. USG trisomia 21;1-856 1-1358 trisomia 18:1-1956 1-1348 trisomia 13:1-6171 1-12927 PO BADANIU KRWI USG+KREW trisomia 21:1-9683 trisomia 18:1-9617 trisomia 13:1-92211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwic sie?
Dziekuje za slowa otuchy ale ja juz trace nadzieje jesli te wyniki takie zle sa. Wiem dokladnie kiedy doszlo do zaplodnienia. termin poordu wg ostatniej miesiaczki 18 marzec 2012, termin porodu wg USG 24 marzec 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
a mogę zapytać kiedy Twoim zdaniem była owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na koniec powiedział ze to tylko jest statystyka i badanie które też się myli i nic więcej.mam się nie przejmowac i tyle.a ja przepłakałam 2 tyg w łożku dopóki nie powtórzyłam badania usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wiedzieć wcześniej
dzięki tika:) teraz chyba rozumiem dlaczego i u Ciebie podstawowe ryzyko jest niższe pomimo, że jesteś młodsza ode mnie - z powodu nieprawidłowego przepływu żylnego na zastawce to od razu zawyża ryzyko podstawowe ale dlaczego u autorki to ryzyko jest wyższe niż u mnie skoro u niej wszystko w/g usg jest prawidłowe??? nie rozumiem:O autorko, a do poczęcia doszło w sposób naturalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×