Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość onajaonaja

Przyszły doradca zawodowy- bezpłatne porady

Polecane posty

studia ukończyłam takie bo sądziłam że z pocałowaniem ręki znajdę pracę jakąs spokojna np. w archiwum albo biurze. W 96 jak zdawałam maturę to kazda osoba po studiach zostawała kierownikiem i mogła w pracy wybierac i przebierac. Juz na studiach jednak okazał się, że to niemozliwe. Mam dziecko co jest niepełnosprawne, i przedtem było przedszkolu które było czynne do 14, więc było jeszcze gorzej. Teraz jest lepiej bo jest w szkole, świetlica była czynna do 16: 30 , w tym roku jest do 16. Wychowuje je sama. Kiedys jak byłam spytac w Mopsie babkę o dofinansowanie do ogrzewania, to dowiedziałam się że mam poszukac pracy, i że z wyższym wykształceniem mozna wybierac i przebierac. I że to nie mozliwe, że jak mam studia to nie moge miec pracy... Więc zastanawiam się, czy to prawda, może ja o czyś nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupa1977 moze praca w muzeum? tylko ja jak zyję nie widziałam nigdy nawet oferty pracy w muzeum. A jesli takie sa to chyba sa rozdawane wyłacznie po znajomosci? I do muzeum raczej po specjalizacji archiwistycznej? Ktoś nie wie, czy sa staże dla rodziców co mają niepełnsoprawne dzieci? Bo kiedyś o tym słyszałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
Niestety teraz wykształcenie na niewiele sie zdaje, rynek pracy rzadzi sei swoimi prawami. Jesli liczysz na to ze zrobisz kierunek i ot tak bez doswiadczenia dostaniesz prace to nie prawda. No chyba ze masz znajomosci. Zauwaz ile osob pracuje na danych stanowiskach bez odpowiedniego wykształcenia. To sa wlasnie pociotki itp. jesli brakuje ci znjaomosci to tylko i wyłacznie własna pasja, zainteresowania zdobywanie wiedzy poszerzanie jej szlifowanie pozwoli ci na znalesc prace we własciwych warunkach i za godziwe pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
pupa1977 skad jestes poszukam cos dla ciebie, to muzeum by cie interesowało czy mam szukac cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem doradcą
Jesli jestes zarejestrowana w UP to: Do odbycia stażu kierowani są: bezrobotni do 25 roku życia ( liczy się data urodzenia), bezrobotni którzy nie ukończyli 27 lat ( liczy się data urodzenia ) i nie minęło 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej, bezrobotni długotrwale, bezrobotne kobiety, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka, bezrobotni powyżej 50 roku życia, bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego, bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia, bezrobotni, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia, bezrobotni niepełnosprawni. Ogólnie na staz kwalifikowałabys sie jako: osoba długotrwale bezrobotna, wychowyjąca samotnie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
pobierasz zasilek pielegnacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem doradcą
do onajaonaja Najpierw piszesz, że teraz praca po znajomości, by po chwili w tym samym poście napisac, że poszerzanie wiedzy i szlifowanie jej pomoże ci znaleźć zatrudnienie, jeśli tych znajomości nie masz. A prawda jest taka, że ze 3-4 lata temu można jeszcze było znaleźc pracę, powiedzmy w swoim zainteresowaniu, bez znajomości. Na dzień dzisiejszy jest tak tragiczna sytuacja na rynku pracy, a papierkiem z mgr mozna sobie podetrzeć to i owo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Poznania. chyba to tez nienajlepsze miasto na poszukiwanie pracy... :( Podam wam meila: izigo@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam na dziecko zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne. Także niestety w tej chwili nie moge byc nawet zarejestrowana w PUP, bo wymogiem pobierania tego świadczenia jest niefigurowanie tam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
Witki opadaja ... niestety zawsze bedziemy narodem i jak bym zanim cos napisze pobierała opłaty lepiej bym na tym wyszła niz stram sie pomoc wypytac a tu tylko ataki. Same studia czyli sama teoria nie wystarczy, musi byc doswiadczenie a skoro nie ma doswidczenia trzeba je powoli zdobywac. Studia , staz kursy doszkalajace. jednak ludzie jak za cos placa maja wiekszy szacunek do tego ja chciałam pomoc podpowiedziec wysuchac bezpłatnie za darmo to jezdzicie po mnie jak po psie. nie ma sensu walczyc z wiatrakiami, \ Nasz nardo potrafi tylko krytykowac to tyle w tym temcie. Zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
pupa1977 jak chcesz mozemy podyskutowac przez maila odezwe sie tutaj nie bede podawac adresu bo mnie zjedza potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem doradcą
To, że nie pobierasz za coś pieniędzy nie oznacza, że robisz to za darmo :) Powiększasz doświadczenie, zdobywasz umiejętności na przykład. I daleka jestem od tego, żeby Ci dokopywać, pomagaj innym w wydobyciu "tego czegoś" z nich, ja jedynie zwróciłam uwagę na problem bezrobocia i metody otrzymania pracy na dzień dzisiejszy I mówię to z własnego doświadczenia - doświadczenia samotnej matki, która szukała pracy przez 13 miesięcy, w międzyczasie zrobiłam staż i rozpoczęłam studia podyplomowe sfinansowane przez PUP. Jest taka strona http://www.inwestycjawkadry.info.pl/ z której sama korzystałam będąc bezrobotną. Poza szkołami policealnymi, studiami, są tam też czasami ogłoszenia instytucji, które oferują staże dla wybranych osób (nie zawsze wymagają rejestracji w UP, co w Twoim przypadku jest ważne) oraz szkolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
A to ja Ci powiem z mojego doswiadczenia skonczyłam szkole ktora wogole nie był z moim wyborem tylko moich rodzicow.Na sile kazali mi isc w tym kierunku w ktorym sie nie czułam na siłach. I skupiłam sie na tym co daje mi satysfakcje i co mnie poniekad interesuje. Odkad zyje byłam dwa razy bezrobotna pierwszy raz po ww. szkole ale trafło to max 3 miesiace. i drugi raz tylko miesiac po tym jak doradca w up nie wbył w stanie mi nic podpowiedzaic ograniczył sie tylko do zrobienia testu i przeczytaniu automatycznego wyniku. Zero interepretacji zero pomocy nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
CHyb moje male doswiadczenie w bezrobociu o czym swidczy, przewaznie kazda rozmowe kwalifikacyjna przechodze pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
miałam walke z pracodawca chiał mnie zwolnic bo macierzysnkim wyszperałam wypytałam wyczytałam i wyszło tak ze to musiał mnie zostawic nie miał praw wyrzucic i malo tego sama sie znowilniłąm bo znalzłam lepsza prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
nie tylko inwestycja w kadry jest efs, kapitał ludzi ale sama wiesz ze jest mase tych kursów zorbic nie jest tak trudno ale zbey po tem znalesc prace. Trzeba myslec o przysszłoci obrac konkretny cel. A nie strzelac w ciemno slepakami i robic kurs za kursem bez sensu i celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem doradcą
na inwestycji są własnie podane równiez te kursy EFSu i KL. Poza tym o długości bezrobocia świadczy wiele czynników, nawet pierwsze z brzegu - samotna matka nie pójdzie do pracy na zmiany bo zwykle jeśli jest samotna to nie ma z kim tego dziecka zostawić poza określonymi godzinami; region,w którym sie mieszka..itp. Jak kogos stac to niech sobie robi kurs za kursem, bo za darmochę to się nie da choćbyś nawet chciała - przepisy nie dadzą Ci tej możliwości, więc o jakich ślepakach mówisz? A to, że fajnie jest mieć obrany cel i podążać w jego kierunku to żadna filozofia, jednak jeśli szukasz pracy i nic, a w pewnym momencie oszczędności Ci się kończą, a życ za coś trzeba, to Twoim celem staje się zdobycie tej (jakiejkolwiek) pracy i wtedy najczęsciej dumę chowa się w kieszen, aspiracje do kosza i bierze cokolwiek. taka szara, przykra rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajaonaja
Nie wszystko jest na tych inwestycjach w kadry. Najlepiej szukac projektów bezposrednio w swoim miescie.I nie na zasadzie wyszukaj w inwestycjach.(wybierz miasto itp) tylko nawet lepiej wpisac google projekty unijne i tutaj miasto no chyba ze kogos cos konkretnego intersuje to lepiej wtedy wpisac np. Bezpłatny kurs stylizacji paznokci Warszawa lub cos podobneg. Ta wyszukiwarka nie jest precyzyjna Odnosnie byle jakiej pracy-zauwaz praca jest, na kasie, na słuchawce jesli rzeczywiscie komus brakuje finansow to i takiej pracy sie podejmie,ale co stoi na przeszkodzie zdobywac w tym czasie doswiadczenie w innej dziedzinie, sama tak robiłam. W skrajnych przypadkach sa tylko porblemy, ale trzeba chciec i szukac roziwazania a nie rozkładac rece i mowic ze sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×