Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość gość
Hope dies last W sumie to co opisałaś nie brzmi tak źle. Myślałam że jakieś małe wężyki wprowadzają przez szyjkę do jajowodów. Umówię się na wizytę do dr M i zobaczymy co zaproponuje. Z tego co piszecie to chyba lepiej zapłacić 500 zł i zrobić w Gyn bo może robią to łagodniej i mniej boli niż na NFZ ? Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. A mąż je orzechy brazylijskie od 3 miesięcy bo właśnie wtedy odebraliśmy wyniki. Bierze również witaminy androvit, selen z wit E , l-karnityna, maca, kwas foliowy. Staramy się jesć owoce kilka razy w tyg lub robić soki naturalne z jabłek, marchewek lub pomarańczy. tasia1989 U nas też często kryzysy. Staramy się rok a 3 miesiące temu zrobiliśmy badania i pojawił się problem. Oboje jesteśmy przed 30stką. A wy długo się staracie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tak jak wy od roku się staramy, a badania M zrobił w październiku i od tego momentu bierze tabletki, ja w między czasie przeszłam laparoskopie z usuwaniem pęcherzyków i badanie drożności przy okazji. Ze mną jest już ok. Ja mam 25 M 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka, Filipek jest u mnie na pierwszym miejscu, ale kilka miesięcy temu zostałam chrzestna Filipka no to u mnie juz raczej to imię odpada;) zmykam stać bo wczesnie jadę do Gyn, trzymajcie kciuki bo umrę tam jutro na zawał;) dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iwcia , trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę Tasia, mamy wiele wspólnego. Podobny wiek,tyle samo czasu starań,i podobny problem u naszych M Już nie wytrzymuję tego wszystkiego. Spakowałabym się i wyjechała gdzieś jak najdalej i zaczęła żyć od nowa z dala od tego problemu. Jeszcze gdybym wiedziała że wyniki po lekach się poprawią to podchodziłabym inaczej do sprawy a tu wielka niewiadoma. Może będzie lepiej a może nie 50 % na 50%. Lubię mieć w życiu wszystko zaplanowane a teraz nie wiem co będzie za miesiąc,za dwa. Klinika niepłodności mnie przytłacza. Jak tam wchodzę czuję się dziwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, mam pytanko. Wiecie może dlaczego do stymulacji przed in vitro przepisano mi menopur 75 jednostek który nie jest refundowany a nie np. 600 na który jest refundacja? Jak było u Was? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Menopur 600 jest to jedna ampułko strzykawka. Tobie przepisali Menopur 75 - 5 szt w opakowaniu i tutaj jednorazowa dawka jest mniejsza. To jest twoja pierwsza stymulacja, pierwsze podejście? Może nie chcą żebyś się nabawiła hiper stymulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu ja też często myślę o tym żeby wyjechać i się schować gdzieś. To wszystko było dla nas wielkim szokiem, zwłaszcza że jest młody a o męskiej niepłodności nadal mówi się mało, przecież oni zawsze mogą mieć dzieci to z nami jest przeważnie problem, tak zawsze mówiono. Ja jestem dumna z mojego że sam chciał iść na badania i mówi że jak trzeba będzie to podda się biopsji, dlatego nie mogę mu pokazać że się załamuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) ja juz po. Dzidzia ma 2.42 cm, chyba zle licze tygodnie bo wychodzi 9tc i 1d a ja juz liczylam jako 10:) mam za wysoki cukiermi to jest u mnie bee:( jutro powtarzam badanie i za 2 dni znowu. Za 2.5 tyg badanie genetyczne, potem jeszcze wizyta i juz moge byc u swojego lekarza. Z lekarzem prowadzacym najlepiej poczekac do odstawienia wszystkich lekow z gyn, ja juz od 27 stycznia mam zmniejszony lutinus do 3 sztuk a potem raczej odstawiamy:) mam nadzieje, że dzis ostatni raz w aptece zoatawilam ponad 1000zl:( 6 opakowan lutinusu i duphaston. Przytulac sie jeszcze nie możemy, od 12 tyg najwczesniej bo mialam to plamienie dlatego nie wolno ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny myślicie że L4 wystawi mi prywatnie obojetnie jaki ginekolog? Dzis nie bralam z gyn, mowilam, że nie chce ich pieczatki a w piatek ost raz ide do pracy i teraz nie jestem pewna czy od tak mi wystawia? Najpierw pojde do swojego rodzinnego ale pewnie będzie jeczec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny napisalam 2 posty i zadnego nie widac cos. Wroce z pracy to napisze jeszcze raz jak ich nie doda. iwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chyba nie dodaje mi zadnych moich wpisów:( wieczorem jeszcze sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie M też wykazuje chęci leczenia ale ja już coraz bardziej zaczynam wątpić że uda się naturalnie. A z innych sposobów to pozostaje nam jedynie inseminacja ale liczba plemników musiałaby wzrosnąć jeszcze raz. Bo od 10 mln chyba już można przeprowadzać o ile się nie mylę. Ze względu na moje zdrowie in vitro nie bierzemy pod uwagę. A na nasienie dawcy nie zgodzilibyśmy się oboje ze względu na to że to nie byłoby dziecko męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Iwcia, super dzidzia rośnie :) Gościu, my nie liczmy na naturalne poczęcie, u nas jest tylko kwestia czy będą plemniki w biopsji jak tak to in vitro jak nie to w tedy trzeba się zastanowić czy dawca czy adopcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tasia, wam jak pojawią się jakieś plemniki to macie wyjście. Nawet jak się nie pojawią (czego wam nie życzę) to też możecie rozważyć dawcę lub adopcję. U nas jest inaczej. Mamy plemniki na in vitro ale nie chcę a raczej nie mogę się zdecydować. Na dawcę nie zdecyduje się mąż no i ja też nie bo czułabym się jak największa puszczalska nie wiedząc kto jest ojcem. Przepraszam za stwierdzenie. Nie ganię nikogo za to że korzysta z banku. To są jedynie moje odczucia. A adopcja tym bardziej bo to już w ogóle nie nasze dziecko. To dziecko byłoby obce. Także w naszej sytuacji kiepsko bo nasze poglądy są dość ograniczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catarina5567
Iwcia to nasze kruszynki są prawie takie same duże! Liczy się cały pełny tydzień wiec może dlatego 9. Mnie to co powiedziała dr w ogóle nie ma się ani do początku ostatniego okresu ani transferu. Ja dziś mam wg usg 9 tydz 2 dzień. Badania genetyczne to to samo co prenatalne???? Ja ponoć za 1.5 tyg mogę zmienić lutinus na Luteine. , ale chyba się boje. Tak samo jak boje się przytulania. Niby nam pozwoliła ale chyba poczekam do końca 1 trymestru. Jakos nie wyczulismy przekonania w glosie p.dr .Nie powiem Ci jak to z tym zwolnieniem, logicznie wydaje się że nie powinno być problemu ale ...Na pewno zabierz wszystkie papiery. Mam pytanie co o dolegliwości. ..czy któraś z mam boli tak pulsacyjnie głową tylu przy samej szyi?Nie non stop ale tak"napadowo" i nie do zniesienia? Mnie jeszcze boli juz od jakiegoś czasu z lewej strony kości ogniowej. Taki prąd jakby przechodził ze nie mogę ustać, schylic się czy cokolwiek podnieść. Dziś dokucza mi to bardzo mocno, a wczoraj byłam na spacerze... Dr powiedziała ze to nie ma nic wspólnego. Ja za to na czytałam się ze to rozrost miednicy, obuwieranie ciąży ... Mojemu M siła się wczoraj dziewczynka która pomagała przy naprawianie auta, a mnie juz druga noc z kolei ze poronilam. ..nawet mu nie mówiłam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia gratulacje :) super że dzidzia rośnie i wszystko jest w porządku. Catarina niczym się nie stresuj na pewno jest i będzie wszystko dobrze :) nie czytaj głupot na necie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Zadaję pytanie na tej stronce, gdyż widzę, że na bieżąco jest odwiedzana. Powiedzcie mi Kochane proszę, czy Wam też w gyn przy leczeniu niepłodności zlecili wykonanie badań genetycznych (mukowiscydoza, kariotypy) i tez tak długo na nie czekałyście? Powiedziano mi że czas oczekiwania to max 35 dni, tymczasem minęły już ponad 2 miesiące i nadal wyników brak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope dies last
Iwcia no widzisz jak maleństwo pięknie rośnie, wszystko jest dobrze więc możesz być spokojna i pamiętaj zero stresu. Co do L4 wydaje mi się, że jeśli będziesz szczera z lekarzem powiesz jak sprawa wygląda to nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do wystawienia zwolnienia. Zazwyczaj jak się idzie prywatnie a nie z kasy chorych to wystawiają bez problemu to dla nich też kasa co 2 tygodnie wizyta.. Catarina co ty masz za sny okropne, pewnie się naczytałaś głupot w internecie i teraz po nocach śnią ci się straszne rzeczy. Jeśli lekarka powiedziała, że to nie ma nic wspólnego musisz jej zaufać. Nie możesz się denerwować i nakręcać. Dobrze, że nie powiedziałaś mężowi, bo pewnie nie byłby zachwycony, że przychodzą ci do głowy takie straszne myśli.. Ciesz się i nie przejmuj bo nawet gdyby to i tak nie masz na to wpływu, a tobie rozciąga się macica! Koniec i kropka! A teraz wam napiszę kolejną nowość... Tak jak Lutinus naturalnym progesteronem jest Utrogestan. Lek był stosowany w Polsce lecz został wycofany, nie wiadomo czemu. Gdzieś czytałam, że nawet jest lepszy od Lutinusa. Klinika leczenia niepłodności w Mysłowicach sprowadza go z Czech dla pacjentek swojej kliniki. Dawka jest 100 lub 200. W opakowaniu 30 tabletek. Teraz najlepsza w tej klinice cena jednego opakowania wynosi 45 zł ale tak jak pisałam tylko dla ich pacjentek. Więc pogrzebałam i napisałam do Czeskiej apteki, czy można u nich kupić ten lek. Można w Czechach recepta jest ważna 2 tygodnie i trzeba wcześniej zadzwonić lub napisać aby panie mogły go zamówić. Cena w tej aptece to 30 zł!!!!!!!!! Więc w kolejnej próbie będę chyba kombinowała receptę właśnie na ten lek, albo powiem szczerze, że ten Lutinus wykańcza mnie finansowo na maksa i sorry ale mnie nie stać.. Czujecie 10 opakowań po 30 tabletek( wychodzi 300 zł. Do Czech żaden problem aby skoczyć po lek. Czysty zysk! A to tak jak piszę jest naturalny progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a oglądały dziewczyny czy przypadkiem wyniku nie ma w waszej teczce, czasami w komputerze nie ma żadnego wyniku a kartka leży w dokumentacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj Hope nie wiem czy oglądały w teczce bo telefonicznie się dowiadywałam... zadzwonię jeszcze raz przed weekendem i zasugeruję im to...może trochę przesadzam, ale chyba same rozumiecie jak dobija czekanie na wszelkie wyniki, a gdzie tam dopiero cały proces leczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia10
Catarina nie kracz! mnie tak jak pisalam wczoraj i w sobote tak napierniczala glowa, że tragedia. Dzis o to pytalam i to standard w ciazy tak mi powiedziala dr P. Mozna brac paracetamol i apap bez zadnych obaw, gorsze mowila ze jest lezenie plackiem i meczyc się z bólu. Mnie glowa boli ale na skroni. Nie czytaj nic lepiej bo sama wiem po sobie jak to potem dziala. Ja tez panikuje bo mam cukier 94 a norma w ciazy 92 i tez to grozi poronieniem, ale nawet o tym nie myślę:( gość, mam troszkę inne zdanie niz Ty. Uwazam, że dla kobiety i mezczyzny pragnacego być rodzicami in vitro wcale nie rozni się az tak bardzo niz poczęcie naturalne.Dla mnie roznica jest tylko w tym, że upragnione dziecko przychodzi po ciezkiej walce psychicznej, czasowej i finansowej a wiem, że gdyby maz nie mogl miec dzieci nawet nie zastanawialibysmy się nad dawcą. Rzodzicem nie zawsze jest ten co począł a ten co wychował. Adopcję tez bym rozwazala ale juz gdybym nie miala szans na in vitro. Mam w rodzinie adoptowane dziecko i juz jest prawie dorosłe, wie o tym i swiata rodzicempoza nim jak i ono po za nimi nie widzi . Takie ja mam zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY NIE DODAJE POSTOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!, JEDYNIE MOZNA COS DOPISAC EDYTUJAC. NIE WIEM CZY TO ODCZYTACIE, SZKODA BO POTRACIMY KONTAKT.POTEM DOPISZE TU JAKIES NAMIARY JAK NIC SIE JIE ZMIENI.MOZNA JESZCZE WEJSC NA NAZWE OSOBY I WTEDY WIDAC DO POLOWY KTO CO NAPISAL.CHYBA MEILA DO NICH TRZEBA WYSŁAĆ BO COS SIE ZACIELO CHYBA. .................................................................helllllllpppppppppppp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak Iwcia tylko teraz nawet nie ma co zmieniać jak i tak już mam go odstawiony, a skoro inne kliniki go stosują więc musi działać. Na forach jest mnóstwo dziewczyn które nawet w novum dostawały receptę i same też jeździły po ten lek do Czech. Dla nich to czysty biznes, apteka tak samo należy do kliniki. Średnio na Lutinus pacjentki wydają do 12 tc 12 tc * 7 dni = 84 dni Przyjmijmy, że na dzień trzeba aplikować 6 tabletek to daje: 84*6 = 504 tabletki. W opakowaniu jest 21 czyli potrzeba 42 opakowania Lutinusa po 169 zł = 7098 zł 10 pacjentek i apteka ma 70000 tyś więc 90% chodzi o kasę. Skład ten sam, wszystko to samo. A za 42 opakowania utrogestanu = 1260 zł więc jest różnica. 1200 zł Lutinusa starcza mi na około 20 dni czyli 4 tygodnie. Niektóre biorą samą luteinę i też jest ok. Tutaj ktoś zadał pytanie do Novum o skuteczność progesteronów: http://www.novum.com.pl/pl/dla-pacjentow/forum-embriologiczne/lista-pytan/pytanie/964/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catarina5567
Ja tez mam metny - nic nie dostałam! :-/ te dwie jednostki w cukrze to aż taka tragedia...? Pisałaś ze jadłaś przed snem to dlatego pewnie. Hope sądzę że lekarze nie będą zadowoleni jak im powiesz ze masz już lek dla siebie wybrany... ale próbuj, ciekawe co powiedzą. Gościu ja nie miałam żadnych badań genetycznych zalecanych. Iwcia te badania co masz zrobić za 2,5 tyg to to samo co prenatalne? Ledwo chodzę przez ten ból w du. ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Catarina5567 i iwcia10 Jestem tu od kilku dni ale cieszę się że u was wszystko dobrze się układa. Gratulacje. Oby tak dalej już bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że dzisiaj o tym nie wiedziałam bo bym zapytala na wizycie juz o ten lek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno: "Jaka jest różnica pomiędzy lekami Lutunis oraz Luteina dopochwowa 100, czy ze względu na wysoką cenę Lutunisa można w zastępstwie stosować Luteinę po transferze? Obydwa leki mają takie samo działanie, po transferze można przyjmować Luteinę zamiast Lutinusa, pamiętając jednak o tym, że dawka progesteronu powinna być taka sama bez względu na rodzaj przyjmowanego preparatu. Preparaty można stosować zastępczo, co jest szczególnie pożądane w sytuacji braku tolerancji jednego z leków. Embriolog novum"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia ale fajnie:-) :-) :-) kruszynka rośnie ładnie. Super wiadomość. Co do tyg. ciąży to mnie się na początku wydawało że między nami są właśnie dwa tygodnie różnicy, no ale później podałaś wg Ciebie i wyszedł jeden tydzień a jednak te pierwsze obliczenia były prawidłowe;-) To co dalej postanowiłaś z tym lekarzem prowadzącym, idziesz do siebie? Co do L4 to nie wiem czy Ci wypiszą, musisz próbować, a jak nie to będziesz musiała jechać do Gyn. Catarina ja nie mam takich bólów więc nie pomogę, snami proszę się nie martwić bo to nie pomoże a może zaszkodzić....słychać tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iwcia Nie krytykuję in vitro uważam że to dobre rozwiązanie dla osób które pod względem zdrowotnym mogą się na nie zdecydować. Akurat ja nie mogę. Mogłabym mieć zrobioną inseminację z nasieniem dawcy ale to wbrew moim i męża zasadom. Oby poprawiło się po zastrzykach Pregnylu. Myślicie że jest jakaś szansa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope...Czy ta klinika w Mysłowicach to Novomedica? Ja się tam zakwalifikowała do programu. Nie sądzisz że to trochę dziwne ze lek zakazany w Polsce a u nich możesz go kupić na to wychodzi ze nielegalnie...? Śmierdzi to trochę. .. Nie będziesz się bała tak eksperymentować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×