Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość gość
Kruwa mac nie do wiary. Ja rowniez mialam 15 pobranych ale okazalo sie ze jedynie 7 dojrzalych Dzisiaj juz sa tylko 2 rozwojowe. Ja tez jestem strasznie tym przygnebiona. Jutro rano transfer ciekawe czy beda dwie. Allessa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba ta nasza trójka jest pechowa:( ale wierze,że Wasze maluchy się wgryzą i zostaną z Wami na 9 miesięcy:) Alessa jak tam kroplówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masakra nie do wiary a dr M był taki zadowolony z naszych wyników...a teraz taka kupa... widzisz małami dobre wyniki badań to nie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pycha chyba nie zjem obiadu taka dobra hehe. Buziole Dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiepskie wyniki ... już miałam sie decydować na komercyjne in vitro w gyncentrum ale z waszych opisów widze że nie warto słaba stymulacja albo kiepskie warunki laboratoryjne no cóż chyba uderzymy z mężem na białystok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly3322
Sil ja juz glupieje z tymi lekami ja na paragonie z apteki mam menopur 75 z refyndacja po 25 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciociakachna
urzekające wyznanie... ilość komórek o niczym nie świadczy... to nie licytacja a pewne komentarze chyba warto zachować dla siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem że to nie licytacja ale zważywszy na to co kobieta musi przejsc czyli stymulacja , punkcja itd warto byłoby miec pewność że ktoś wykonuje swoją prace prawidłowo i mu zalezy na efekcie ps sama wykonuje inseminacje tylko w gyncentrum ale dziwie sie tutaj dziewczynom na forum że nie majac dobrego efektu w poprzednich stymulacjach do in vitro dajej kontynuuja in vitro w gyncentrum oczywiście wszystkim życzę pozytywnej bety , bo tak na prawde każda z nas doczeka sie dziecka ale psychika kobiet jest taka ze każda chciałaby aby to bylo juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza82
Dredzik musi być dobrze. Ja brałam Clexane 0,4. <> Baska, helen nie miałam kiedy się do kompa dostać, ale już piszę co tam u mojej królewny. <> nikita u mnie już ostatni tydzień piątego miesiąca. Strasznie szybko mi to leci. To uczucie jest niesamowite i na pewno wkrótce przekonasz się jak to jest czuć maluszka. Trzymam kciuki!! Tym razem musi się udać! Najlepiej jakby mąż to wyleżał, na wirusa nie ma lepszego lekarstwa. <> Vicky WOW!!!! Wspaniale!! Dbaj o Was potrójnie!! <> Asia bardzo się cieszę, że pozytywne nastawienie Ci towarzyszy! To takie ważne i uprzyjemnia życie :) To fakt, że w gync są po 2 h, chociaż ja w weekend nie robiłam. Już nie mogę się doczekać do super wieści sobotnich! Kciuki zaciśnięte <> Fif GRATULUJĘ!!!!!!!!!!!! Życzę zdrowia dla chłopaków i dla Ciebie :* Niech rosną zdrowo i szczęśliwie. <> Joafer bierzesz z początkiem cyklu antykoncepcję, z ostatnią tabletką zaczynasz przyjmować Gonapeptyl, po 14,15 dniach zaczyna się stymulacja. Ja miałam Gonal F 75 i Menopur 75 + połowę Gonapeptylu przez 11 dni. To wszystko z dniem punkcji trwało 49 dni. <> helen WOW! To masz już kawał chłopa pod sercem :) W 2 trymestrze biorę Femibion Natal 2 Plus - lekarz mi polecił te m.in i wybrałam Femibion. Do tego Aspargin (ewentualnie Magnellę) bo inaczej skurcze nóg mnie nie opuszczają. <> Baska jak zajęcia, gdzie chodzisz do szkoły? <> ciociakachna płaciłam jakieś 370 zł za pen 900 gonalu. Wszystkie informacje o cenach są na necie wpisz i będzie info ile po refundacji. To są stałe ceny które obowiązują w każdej aptece. <> Sil główka do góry, nie ma co się bać bety. Wszystkie trzymamy kciuki, żeby była wysoka i będzie. <> małamii głowa do góry, przecież wszystkie 6 są nadal w "grze". To bardzo dużo. Przecież wystarczy jeden zarodek i dobrze o tym wiesz :) Nie płakusiaj. Czy teraz przy 3 stymulacji nadal zapładniają wszystkie komórki pomimo, że weszła ustawa? <> Catarina to i tak dużo 3. Powtórzę to co wyżej, że potrzebny jest jeden zarodek :) Będzie dobrze! <> Allessa :( na pewno te 2 doczekają, żebyś je zabrała do domku. Trzymam kciuki <> Aano dobre wyniki to nie wszystko. U mnie były super wyniki a wyszła dupa. Straciłam totalnie nadzieję, co mi się nie zdarza a dr też nie dawał szans. Gdyby nie super laborant to bym nie miała szansy a tak kruszynka się rozpycha w brzuszku. Sprawdziła sie zasada, że nigdy nie wolno przestać wierzyć. Medycyna nie wszystko jeszcze wie o biologii i nie wszystko da się przewidzieć. Pozytywne nastawienie też dużo daje. <>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska1988
zoska nie mozna tak oceniac. Kazda mamy inny organizm i inaczej reagujemy na leki. Twoja wola do ktorej kliniki pojdziesz. My z rzadowego programu nie mamy tej mozliwosci wyboru teraz przed zakonczeniem programu. Zadna klinika nowych pacjenow nie przyjmuje wiec nie dziwie sie dziewczyna ze nawet nie probowaly sie przenoesc gdzie indziej bo listy rezerowowych sa dlugie. Dziewczyny wierzcie w swoje zarodeczki niech sie pieknie rozwijaja a po transferach zostana z wami na 9 dlugich miesiecy. Patrzcie na Izke która wierzyła w swoje komórki które jednak dojrzaly i zaczely sie dzielic a teraz czeka na swoja coreczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadło mi post. F**k. Polly płaciłaś 25 zł za sztukę, bo miałaś 6 sztuk, mi p. w aptece powiedziała przy 8 sztukach, że gdyby mi miała 3 szt sprzedać, to nie byłoby refundacji. I potem dr M mi dopisał 1 sztukę i już mnie 110 zł kosztował mnopur. Tak samo miałam przy gonalu w lipcu. Za 900 i 300 płaciłam z refundacją, a za ostatnie 150 już w 100% i to kosztowało chyba połowę opakowania 900 z refundacją. Zoska tobie nikt naprawdę nie nakazuje leczyć się w GynC. Dziwię się, że robisz u nich inseminację, jak masz złą opinię. Dziewczynom akurat nie poszło rewelacyjnie, ja miałam tylko jedną komórkę. Ale było tu wiele dziewczyn, które miały kilkanaście komórek, mroziły komórki i zapłodnione i niezapłodnione i zachodziły w ciążę przy 1 czy 2 transferze. Embriologa akurat GynC ma bardzo dobrego. Ja mojemu lekarzowi ufam. Nawet mimo tego, że idzie nam nie najlepiej. Ale ja nie jestem typową pacjentką. I wiedziałam od początku, że może być ciężko. Ale... każdy ma prawo do swoich opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza82
Na prenatalnych wyszło wszystko super. Malutka ma zdrowe serduszko, kręgosłup, mózg, przeplywy itd. Ma 410 g ale nie wiem ile długości koło 24 -25 cm. Zdjęć 3d nie mam bo miała twarz przytulona do łożyska i ponoć by nic nie wyszło. Łożysko mam na przedniej ścianie przez co mogę słabiej ją czuć buu. Ponoć mam coś z jelitami i mam to omówić z prowadzącym i ograniczyć soki i owoce i w ogóle cukry proste... Na prawdę staram się zdrowo odżywiać a tu takie wieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_159
Mala no ale to ze masz transfer w przyszlym cyklu nie oznacza ze musze ci mrozic zarodki w 5 dobie... :/ Zosiu nie mozna oceniac kliniki nanpodstaeie kilku osob. Widzisz ludzie sa rozni. Zobacz sil ma lepsze amh ode mnie a przy tych samych dawkah lekow ona miala 2 dojrzale komorki a ja 12. I jak to wyjasnic? No kazdy jest inny i to nie znaczy ze sil byla zle stymulowana, po prostu gorzej reaguje na stymulacje. A to ze dziewczyny maja z 6 komorek 3 zarodki. Ja z 12 komorek finalnie mialam tez tylko 6 zarodkow. Gdyby kazdy mial przezyc to kobiety byly by co cykl w ciazy ;) bialystok tez wcale nie jest super, jak juz to wybralabym novum w wawie. Bialystok stracil duzo na jakosci. ale nikt nie bedzie cie przekonywal- sama wiesz co dla ciebie dobre. Mala jest teoria ze jesli zarodek pada przed 3 doba to wina komorki. Jesli pada po 3 dobie tzn ze komorka byla ok tylko plemnik zawiodl. A to ze embriolog wybral najlepsze nic nie znaczy. Mogl miecnuszkodzona chromatyne plemnikowa i dupa. A embriolog nie zobaczy tego bo musialby rozwalic glowke plemnika. Ale sluchajcir macie 3 zarodki- troje dzieci :) przeciez musi byc dobrze :) batdzo trzymam za was kciuki. Basiu ja dobrze tylko okropnie sie mecze. Upieklam ciasto i czuje sie zmarnowana jak kon po westernie nir mam na nic sily i cale dnie jestem taka bezuzyteczna... w sobote mam teraz prenatalne. Izus- najwazniejsze ze z maluchem wszystko dobrze :) spory szkrab juz :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia w programie rządowym mrożenie odbywa się w 5 dobie. Nie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helen86
dziewczyny głowa do góryQ wszytsko będzie dobrze :) Iza to super ze wszytsko jest oki :) a po czym lekarka stwierdziła ze masz cos z jelitami? Sylwia juz pierwsze prenatalne bedziesz miec,ale ten czas leci :) Napisz potem co słychać u twojej kruszynki :) aha a jak czujesz co bedziesz miec? bo ja wsumie wyczułam dobrze że chłopczyka :) A niepisałam wam ze mi lekarz powiedziła ze mam sie nastawiac na poród naturalny,bo przez to ze mam endometrioze i juz 5 operacji za mna w brzuchu napewno mam zrosty które mogą byc przeszkoda w cc,a dokladnie trudniej moze byc dziecko wyciagnac i ze po nacieciu tych zrostów moze dojść do krwotoku. Trudno to tak sie bede nastawiać,choc teraz to juz sie wszytskiego boje i sn i cc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahh te cholerne przepisy. Swoja droga niby krakow jest slaby a z tego co widze ciaze sa... i sporo mrozakow maja Helen no leci czas :) dzidzia pewnie bedzie wygladac jak ufoludek bo to bedzie 12 tydzien ale i tak bedzie piekna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catarina99
ehh jak sie nie denerwować, przed godziną sie dowiedziałam ze zmarła moja matka chrzestna... jutro transfer...a po jutrze pogrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catarina bardzo mi przykro:( Wyrazy współczucia:** 3maj się Kochana:** xxx No Sylwia niestety w rządówce aby zamrozić musi dotrwać do blastocysty....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil- przeciez nie mowie ze u nas nie ma ...... ale ostatnio byla mowa czy gdzies jeszze kwalifikuja i owszem- tam jeszcze to robia a skutecznosc maja jednak spora. Nawet jak sie et nie udaje to robia w ramach programu np stratching i przy kazdymcrio nacinaja otoczke tez w ramach mz. No to juz przyznasz jest na plus. Wiec jednak krakow nie taki zly. Mala no to musimy jeszcze zaczekac te dwa dni... ale ja wierze ze dadza rade. 3 do a jest najkrytyczniejsza, a ona wlasnie mija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mówię, że którakolwiek klinika jest zła. W GynC również nacinają otoczkę w ramach MZ. ten zabieg jednak nie zawsze jest zasadny, a może uszkodzić komórkę jeśli otoczka jest za cienka. O ten zabieg na s. nigdy nie pytałam, bo tak daleko nigdy sama nie zaszłam. Ja ostatnio przeczytałam cały program i wynika z niego, że żeby zostać kliniką w ramach programu, kliniki składały oferty i rozpisywały, jakie czynności będą świadczyć w ramach programu i w ramach kwoty, którą za zabieg od MZ otrzymają. Być może nie każda klinika oferuje to samo w programie MZ. Ja mam coraz gorsze zdanie za to na temat klinik, które kwalifikują długo, w tym też się GynC znajduje, które w 2015 roku skończyło kwalifikować jako jedna z ostatnich klinik. I brakło środków dla tych, co w programie już jakiś czas byli. Myślisz że Kraków nie ma pacjentów, którzy mogą się zjawić w czerwcu np. na III podejście i odejść z kwitkiem, bo zakwalifikowano chwilę wcześniej kogoś na I podejście? Ja wiem, ze to może być krzywdzące dla tych, którzy czekają, ale jest wiele zakwalifikowanych par, które np. między I a II albo między II a III procedurą muszą wykonać jakieś badania czy coś podleczyć. I te pary mogą nie skorzystać z należnych im wg umowy prac, bo zakwalifikowano kogoś zupełnie nowego, a pamiętajmy, przenosząc się do innej kliniki trafia się na koniec listy :( Co też jest wg mnie powalone, bo kasa powinna iść za pacjentem wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vicky83
Dziewczynki glowa do góry my z 11 komórek mieliśmy tylko 4 zapłodnione i ktore ladnie sie dzieliły......i z tych czterech trzy sie przyjęły :-). Wierzcie w swoje komóreczki zarodeczki ja wierze mocno że i Wam sie uda nie poddawajcie sie! Malami- kochana nie płakusiaj bedzie dobrze!!!!!! Helen86 - super że u Was wszystko dobrze i dzidzia rośnie :-) ja na razie biorę tylko kwas foliowy poniewaz po wszystkich witaminach ciazowych wymiotuje zreszta to teraz po wszystkim wymiotuje :-( jestem o wodzie i suchym chlebie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vicky83
Catarina - wyrazy współczucia.....:-( ktoś mi kiedys powiedzial ze jedno zycie odchodzi ustepujac miejsca drugiemu.....trzymam jutro kciuki za transfer!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka bardzo sie ciesze ze kruszynka rosnie. Duza pannica juz jest. Kiedy nastepna wizyta? Sylwia to normalne ja chodzilam do pracy a po niej padalam jak mucha bez zycia ahhha. Natomiast teraz niespie w nocy wiec jak nie urok ale co grunt to ze moge sobie polezec do 9 i nikt mi nie buczy nad uchem ze juz taka godzina hah. Helen spokojnie dasz rade lekarze zdecyduja co bedzie dla ciebie i malucha bezpieczniejsze. A ktory szpital wybralas?? Sil pieniadze nie moga isc za pacjentem wiec trafia sie na koniec listy.Wiem ze macie zal do kliniki ze musialyscie dlugo czekac. Ja sama jestem z tych co zakwalifikowali w lipcu po przeniesieniu i jestem im wdzieczna. Kazda z nas patrzy z innej perspektywy na to., gdyby nie Gyn musiala bym sama szukac srodkow zeby podejsc komercyjnie. A ja wlasnie wrocilam z zajec w szkole rodzenia. Omawiane byly stany przesciowe u noworodków. Co zrobic przy zółtaczce itp. Fajna sprawa. We wtorek jest gimnastyka zobacze moze sie tez wybiore. Mój M byl zdziwiony ze tylu facetów bylo. Ah chodze do szkoly rodzenia Gabi w Tychach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia a co z komórkami które nie zapłodnili? MADZIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia a co z komórkami które nie zapłodnili? MADZIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak z tym ze artvimed kwalifikuje i w nastepnym cyklu masz stymulacje a nie ze czekasz na koncu kolejki tak jak bylo teraz w gyn. Ale i tak najwieksze jaja sa w invimedzie we wroclawiu... syf kila i mogila... co do nacinania otoczek- ja mialam cienkie a wzielam naciecie, tam tez nacinaja kazda nie tylko jak jest wskazanie. A w gyn stratchingu nie zrobisz w ramach mz bo tylko prywatnie- pytaly dziewczyny ;) Madzia mnie pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym mówię Sylwia, pewnie GynC jak składało swoją ofertę do MZ, to tego zabiegu nie wymienili w niej, więc jest płatny. Tak samo teraz jest z intralipidem. A jeśli chodzi o kwalifikacje, to we wrześniu jeszcze w GynC przyjmowali i od razu stymulowali, nie lądowało się na końcu kolejki. Na końcu wylądowali dopiero ci, co się naprawdę późno zjawili. Sama w kwietniu miałam wielkie ale do Invimedu, że MZ mówi, że mają kasę, a oni mówią, że nie mają. Ale mówili że nie mają, bo trzymali kasę dla swoich już zakwalifikowanych pacjentek... Jakby mi na wiosnę w GynC powiedzieli, że nie ma szans na kasę z MZ, to cierpiałabym bardzo, ale w końcu zapłaciłabym sama zadłużając się przy okazji. Od początku brałam to pod uwagę, bo z programu wynikało, że kasa najpierw musi być zapewniona dla tych, którzy w programie już są... To i tak czcze gadanie, bo nie mamy żadnego wpływu na to, jak działają kliniki. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×