Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martuchaww

17 tydzień ciąży - kto chce dołączyć:)

Polecane posty

Gość martuchaww

Witam wszystkie przyszłe mamy, jestem w 17 tygodniu ciąży, może któraś z Was jest na podobnym etapie i będzie chciała się dzielić "wrażeniami":), serdecznie zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinka0
Hej. Zaczęłam w sobotę 17 tydzień. Z chęcią się przyłączę. Skad jestes? To Twoja pierwsza ciąza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuchaww
Jestem z Wrocławia, to moja 1 ciąża. Próbowałam dołączyć do inny postów ale jest trudno, szczególnie nadrobić przeczytanie wszystkiego co już dziewczyny napisały. A Ty skąd jesteś? Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinka0
Ja jestem z Warszawy. Jestem osłabiona, ciagle jakas przygnebiona i ostatnio mam niskie ciśnienie.Dziś 93/56. A Ty jak się czujesz? Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałam zmienić pseudonim, ponieważ poprzedni ktoś zabezpieczył hasłem:/. Ja teraz czuję się świetnie, od tygodnia nie mam żadnych dolegliwości, ale na początku było ciężko, nudności, wymioty i zgaga.W zeszłym tygodniu myślałam, że wyląduję w szpitalu, tak mnie męczyło, bałam się że się odwodnię, ale z dnia na dzień mi przeszło, chyba przestraszyłam się tego szpitala;). Ciśnienie też miałam niskie, jak byłam ostatnio na wizycie u lekarza, ale nie odczuwałam tego, a Ty pewnie się tak czujesz z powodu tego ciśnienia, może słaba kawa Ci pomoże:). Obawy mam i to ogromne, choć bardzo chciałam mieć dziecko to i tak mnie nie opuszczają, ciągle się zastanawiam jak to będzie, czy dam radę, a to Twoja pierwsza ciąża? Ja sobie tłumaczę to tym, że nie wiem co mnie czeka i obawy są zrozumiałe, ale chyba tak już będzie do końca. Tym bardziej że siedzę na l4 od 1,5 m-ca i mam dużo czasu na rozmyślenia i lekturę w internecie. Teraz się lepiej czuję i zastanawiam się czy nie wrócić do pracy bo zwariuję jeszcze 5 m-cy w domu, ale z drugiej strony mam stresującą pracę i trochę szkoda mi tego maleństwa. Wiesz już co będziesz miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche wystraszona
Kobietki i u mnie zacznie się na dniach 17 tc, to moja druga ciążą ale tak samo panikuję jak przy pierwszej. Bardzo ciekawi mnie rozmiar waszego brzucha, bo ja nie mam go wcale. Czy to normalne w tak zaawansowanej ciąży nie mieć wcale brzucha? Nadal mieszczę się w spodnie sprzed ciąży i tylko ja sama widzę taki bochenek na podbrzuszu który to niby jest tą ciążą. Kolejne usg mam za ponad tydzień ale już umieram ze strachu czy wszystko gra, dlaczego brzuch mi nie rośnie. Przy pierwszej ciąży brzuch też był niewielki ale wydaje mi się że bardziej zauważalny niż teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinka22
Witaj troche wystraszona Też musiałam zmienić nick Ja mam 22 lata. To moja pierwsza ciąża. Jeszcze niestety niewiem jaka płeć ale ważne żeby urodziło się zdrowe.A Ty już wiesz? Martwię się bo ostatnio miałam złe wyniki moczu i musiałam zrobić posiew. Jutro mam wizytę u ginekologa mam nadzieję że teraz wyniki będą lepsze. A brzuszek też mam mały, bardziej widać jakby to było sadełko, którego zawsze troszeczkę miałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już powolutku zaczynamy urządzać pokój dla Naszego Maleństwa. Chciałabym już kupić mase tych ślicznych malutkich ubranek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystraszona nie martw się, ja brzuch mam od tygodnia, a od początku ciąży przytyłam 1-2 kg, pewnie przez wymioty ale też byłam spanikowana bo każdy mi mówił że nie widać że jestem w ciąży a tu 5 m-c się zaczyna. Zawsze miałam problemy z wagą i byłam pewna że jak zajdę w ciąże to zacznę tyć w szybkim tempie, na szczęście na tą chwilę tak nie jest, ale zdaję sobie sprawę że zbliżam sie dopiero do połowy. Wiem że łatwo mówić " nie martw się", bo ja sama panikuję, nie mówiąc już o panice przez wizytą, czy tylko wszystko jest ok, ale chyba tak już będzie do końca, bo jak tu się nie martwić:). Niektóre z nas tak mają, że brzuch pojawia się późno, inne już w 3 m-cu mają brzuszki jak my bedziemy miały w 6:), czasami jak wstaję rano to brzuszek jest taki malutki a wieczorem taka duża piłka, nie wiem od czego to zależy, i nie ma znaczenia co i ile jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mogłam się powstrzymać i kupiłam już takie słodkie body dla dziewczynki i czapeczkę, była wyprzedaż w H & M więc się skusiłam:D, co do pokoju to nawet o tym nie myślałam :/ wózki tylko oglądam na allegro, czekam na jakąś super okazję;). Co do wyników to są Twoje pierwsze badania? Mi pierwsze wyszły super, teraz się okaże, 8 mam wizytę. A bierzesz jakieś witaminy? Ja już wiem że będzie dziewczynka, miesiąc temu już wiedziałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak te pierwsze były złe wyniki. Biorę Falvit mama czy coś takiego. A Ty? To super że wiesz juz że bedie Córeczka. A mysleliście juz nad imieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz biorę femibion 2, trochę drogi ale coż... lekarz przypisuje mi też co miesiąc witaminę E i B6. No i obżeram się owocami i staram się jeść warzywa. No i przed ciążą brałam kwas foliowy przez ok. miesiąc. Co do imion to podobają nam się: Hania, Helenka, Antosia, Kasia, ale boję się że skrzywdzę trochę dziecko, teraz są ładne ale później...staram się przekonać męża do Oli ale jakoś ciężko mi to idzie;) A Ty już się zastanawiałaś nad imionami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin mam na 10 marca A Ty? Ja myslałam nad Julia,Maja, Kuba ale mojemu niezbyt sie podobaja. Jemu podoba się Igor. Ja też wcinam owoce ale do warzyw ciężko mnie przekonać. Teraz już mi przeszło ale na początku to non stop słodycze jadłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche wystraszona
O to macie tak jak u mnie. Ja rano wstaję z brzuchem niemalże wklesłym a pod wieczór sterczy widocznie. Nie wiem od czego to zależy. U nas poczecie dziecka wyszło w tempie expresowym. Zdecydowaliśmy że "próbujemy" i pierwsza próba zakończyła się ciążą:) Ruchów dziecka jeszcze nie czuję chociaż słyszałam że co niektóre to czują je już od 14 tc. Ja tam nic nie czuje.. Z witamin biorę Femibion, ponoć dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się podoba Maja, Julka i Kuba, tylko przeraża mnie też ilość tych imion, Ola też jest taka popularna, ale jeszcze mamy czas, żeby pomyśleć i przekonać drugie połówki:D. Ja słodycze od tygodnia tak wcinam ale muszę się kontrolować, nie chcę później męczyć się z dietą po porodzie, raz mi się udało schudnąć 10 kg i nie chcę przechodzić tego jesczze raz, najważniejsze żeby maleństwo było zdrowe ale o sobie też nie możemy zapominać;). Ja też nie czuję ruchów dziecka:( leże czasami z godzinę i czekam ale nic:(, mam tylko czasami wrażenie takie przelewania ale nie wiem czy to nie po piciu tak mi się przelewa, podobno ok. 2o tygodnia już powinnyśmy czuć. Ok dziewczyny ja uciekam na kilka godzin od laptopa, muszę jechać na miasto teściową zarejestrować do lekarza bo nie może się dodzwonić do przuchodni i kupić EUR na ratę kredytu;( aż mi się serce kraje taki wysoki kurs;( ale cóż...... Mufinka ja mam na 6-8 marzec więc bardzo podobnie do Ciebie, będziemy miały prezent na dzień kobiet:) Troche wsytrasozna, u nas dziecko też przyszło ekspresowo, cieszę się że nie musiałam się męczyć i stresować jak niektóre dziewczyny, które starają się od dłuższego czasu, współczuję im, wyobrażam sobie jakie to trudne... mam nadzieję że u nas do końca będzie wszystko ok i urodzimy zdrowe brzdące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola to też ładne imię. Będzie prezent na Dzień Kobiet i dla mojej mamy na imieniny:) To życzę Miłego Dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam i zdążyłam zrobić przepyszną kolację:) Od tego siedzenia w domu to zostanę kurą domową:) A jak u Was dziewczyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogłaś spać z powodu wizyty? Ja mam problemy z zaśnięciem, nie przemęczam się specjalnie siedząc w domu i mam problemy z zaśnięciem, ale dzisiaj pobiłam rekord i wstałam o 10:40:). Na którą masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie z powodu wizyty. Zaczęłam dopiero dziś się denerwować a kłopoty ze spaniem mam od kilku dni. Wizyte mam o 15.30. Mam nadzieję że bedzie wszystko dobrze no i moze dostane l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam nadzieję że będzie ok:) napisz jak wrócisz, a co do l4 to powiedz że masz nudności i się źle czujesz, jesteś ospała i lekarz powinien Ci wypisać zwolnienie. Trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem w domciu. Wszystko jest dobrze. za 3 tygodnie mam zapisać się na usg połowkowe. Dostałam zwolnienie do 4 listopada. Sama zapytała czy chcę pójsc na zwolnienie. Więc czeka mnie miesiąc słodkiego lenistwa. Słuchałam tętna maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;) w czwartek zaczynam 16tc i idę do lekarza i może już poznam płeć. Czy mogę się dołączyć ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×