Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martuchaww

17 tydzień ciąży - kto chce dołączyć:)

Polecane posty

hej dziewczyny no faktycznie październik jak na razie piękny. widać ze nie tylko u mnie hormony graja i powodują kłótnie z mężem ale wszystko szybko mija. tak myslałam ze film nie będzie rewelacyjny. ja ostatnio byłam na 1920 Bitwa Warszawska 3D ale stwierdziłam ze pieniądze wydane w błoto. nie przepadam za Urbańska no i nie było potrzeby nagrywać filmu w 3d i brać 29 zł za bilet. ja dziś znowu nie czuje sie najlepiej, cały dzień na nospie. dobrze ze jutro mam wizytę u lekarza to mi wszystko wyjaśni. mufinka22 potwierdzam ze czas leci jak szalony. ja NIE Dawno LICZYŁAM ZE TO 5 tc a już zaczynam 19 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. może i ja się przyłączę? jestem z okolic Wrocławia, mam 27 lat i to moja pierwsza dłuuuuugo wyczekiwana i upragniona ciąża. obecnie jestem w 14 tc, więc chyba najmłodszej tu? od samego początku ciąży jestem przerażona dosłownie wszystkim. cała ta ciąża spadła na mnie jak grom z jasnego nieba po długich bezowocnych staraniach. od początku czuję się świetnie- nic kompletne mi nie dolega, nic a nic i to między innymi mnie martwi. nic nie czuję, brzucha nie widać w ogóle. usg genetyczne już za mną. teraz czekam tylko na wyniki testu papa no i niestety na awidność cytomegalii. w piątek dowiedziałam się że mam wysoki poziom przeciwciał CMV IgG i mimo że IgM mam ujemne i obecnie nie choruję to lekarz polecił sprawdzić awidność by upewnić się że chorowałam przed ciążą. no więc siedzę jak na szpilkach i czekam. nie wiedziałam , że tak to wszystko będę przezywała, a to dopiero 14 tc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubasek 25 witamy i chętnie zapraszamy do nas gratuluje zajścia w ciąże, wiem ze nie jest to łatwe ale cuda się zdarzając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, a ja chyba zwariuję!!!!!!!!!!!!! Mam takieglo agresora że boję się wychodzić do ludzi, pomijam fakt że nadal się nie odzywam do M. Jakoś mi ciągle działa na naerwy!!!! Klara napisz co i jak po wizycie. Dziubasek witamy w gronie przyszłych mam, nie przejmuj się tak wynikami, wszystko będzie pewnie w porządku. Mufinka mi też tak czas szybko leci, ale może to i dobrze, szybciej minie to dziwne samopoczucie, najchętniej nie wstawałbym z łóżka i z nikim się nie spotykała. We Wrocławiu też piękna pogoda, ciągle świeci słoneczko, ale jakoś mnie to nie nastraja:(. Mam nadzieję że szybko to minie. Mufinka zamówiłaś tą tunikę? Wyślij linka jak będziesz miała chwilę i się tak nie przemęczaj:) Ja ruchy dalej czuję, nie tak intensywne jak w sobotę i niedzielę ale czuję:), szczególnie jak zjem coś słodkiego lub ciepłego i leże na plecach, wtedy zaczyna wariacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukałam w aptekach kosmetyki firmy Palmers, czytałam że są dobre a dużo tańsze od Mustelli, ale nigdzie nie mogę znaleźć, chyba zamówię na allegro, bo obecne mi się kończą, smarowałam się tez oliwką ale strasznie długo się wchłania więc wolę kremy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka no faktycznie dziś piękny dzionek ale nie na długo bo od jutra pogorszenie pogody. Ja już po wizycie. Mały/a ślicznie rośnie. Wszystko parametry w normie. Widać już dokładnie mózg, komory serca, żołądek. Leżał sobie i trzymał roczki na główce - chyba spał. Mój lekarz z Lublina mówi że nie potrafi jeszcze na tym etapie określić płci, choć w moim szpitalu powiedzieli mi że chłopak. Jechałam z nastawieniem że potwierdzi mi lekarz że syn i że już więcej nie będę się łudzić że może córka. Zwłaszcza że w Lublinie lekarz ma super sprzęt. Mały/a niby się obracał i pokazywał krocze ale jeszcze nie ma pewności jaka płeć. Najważniejsze że zdrowe i ma się dobrze. Kolejną wizytę mam za 4 tygodnie. Muszę teraz zrobić krzywą cukrową i żółtaczkę. Na kolejnej wizycie lekarz ma dokładnie zbadać serce czy nie ma żadnych wad. Co do skurczy to mówił że mam 3 razy dziennie brać no-spe i magnez ale jeśli bóle będą się nasilać to mam dzwonić. Miałam niby zrobić takie zakupy ale niestety nic z tego. Na PKS zaatakowały mnie cyganki zaczęły mi coś wróżyć włosy z głowy rwać, pieniądze żeby do wróżenia im dać. No i musiałam uciekać. Wredne małpy. W sumie kupiłam sobie tylko do pracy spódnice ciążową, chciałam jeszcze jakieś spodnie, ale mam długie nogi i wszystkie były na mnie za krótkie. Chciałam też niskie kozaczki i też nic z tego. Tak więc zakupy nie poszły najlepiej. A Wy dziewczyny jak się czujecie?? Bo mi jakoś dziś dzień mija bez skurczy mamuska1984 zazdroszczę tych skurczy, moje dziecko jakieś leniwe, mąż mówi żeby go nie zaczepiać niech grzecznie spi :) A co do tych humorów to ja tak miałam w tamtym tygodniu, 2 dni się do męża nie odzywałam tak mnie drażnił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara cieszę się że jest wszystko w porządku, ja magnez biorę od początku, nie mam żadnych skurczy, pytałam 3 lekarzy i każdy potwierdził że magnez można brać, ponieważ jego nadmiar wydalamy z moczem, powinnam brać 3 razy dziennie ale biorę 1 czasami 2, także możesz śmiało brać, i też mi lekarz powiedział, że lepiej wziąć no- spe niż dopuszczać do skurczy. Teraz ja czekam z niecierpliwością na wizytę i tak jak Ty muszę zrobić test z glukozą, ale odwlekam, jak tylko mogę;), nie należy to do bardzo przyjemnych podobno;)no i też na żółtaczkę. Klara myślisz, że pierwszy lekarz mógł się mylić co do płci? Mi powiedział w 14 lub 16 tygodniu, ale teraz też nie jestem już pewna i mam nadzieję, że 10 listopada potwierdzi. No ale tak jak piszesz najważniejsze, żeby było zdrowe, a sukieneczki ewentualnie komuś dam w prezencie:D. Ja nie znoszę cyganek, ogólnie cyganów, u nas niektóre dzielnice są zamieszkane przez nich, są głośni, lubią robić zamieszanie wokół siebie, cwaniakują jakby nie wiem kim byli. Pocieszyłaś mnie z tymi nerwami, że nie jestem sama;). U mnie dzisiaj jest tak ciepło, że siedzę przy otwartym balkonie, słoneczko mi wpada do pokoju, a jeszcze trochę i o 16 będzie ciemno:). Ale cieszę się że coraz bliżej święta, obiecałam sobie, że będę miała w końcu choinkę w mieszkaniu - prawdziwą:), a później posadzę świerka na działce. No i lubię tą atmosferę świąteczną. W tym roku po raz pierwszy chyba zostaniemy w domu na święta, nie pojedziemy do moich rodziców, będzie ciężko ale....Klara do kiedy masz zamiar pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska jeszcze nie zamowilam bo nadal jest tylko czarna no ale chyba na ta czarna zdecyduje sie. Jestem zadowolona bo kupilismy dzis mebelki do pokoju. Nie takie typowo dzieciece ale to dłuzej posłuza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle, nie wiem czy korzystacie z promocji OKazik, ja wykupiłam ostatnio sesję zdjęciową, mamy ją zamiar zrobić w 8 m-cu ciąży, ewentualnie w 7, zależy od wielkości brzuszka, mam nadzieję, że zdjęcia wyjdą super i pamiątka pozostanie na całe życie. Ale mnie mała kopie, chyba nic mi tak humoru nie poprawia jak to:)Klara a te ruchy, czasami zaczynają się dopiero w 23 tygodniu, musisz być cierpliwa, ja też nie mogłam się doczekać, a tu z dnia na dzień i to takie mocne:). Mufinka też pisałaś, że już czujesz chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna sprawa z tymi zdjeciami. Musze astanowic sie nad czyms takim. Tak czuje juz moje maleństwo a przynajmniej tak mi sie wydaje ze to ruchy. Kupujecie czasopisma typu mamo to ja itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska1984 tutaj w szpitalu mają stare USG, faktycznie było coś widać między nogami ale równie dobrze mogła to być pępowina. Więc już sama nie wiem. Będę czekać cierpliwie na kolejną wizytę. Jeśli chodzi o pracę to chciałabym do świąt Bożego Narodzenia ale zobaczę czy dam radę. Bo ciągle jest ktoś na zwolnieniu i mam dodatkowe obowiązki bo jestem na zastępstwo i nie daje sobie rady i się jeszcze tym wszystkim stresuje. Też kocham święta, teściowie mieszkają blisko więc pewnie święta spędzimy trochę u nas trochę u nich. Mój mąż nie wyobraża sobie świąt bez żywej choinki więc musi być. Sesja zdjęciowa super pomysł tylko ja jestem strasznie niefotogeniczna i źle wychodzę na zdjęciach, zawsze marzyła mi się taka sesja z brzuszkiem a teraz nawet mężowi nie daję sobie cyknąc zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mufinka22 jeśli chodzi o czasopisma to ja nic nie kupuje, wolę w necie obejrzeć odcinki programu mamo to ja. Mam za to kilka ciekawych książek: np. Ciężarówką przez 9 m-c, Co nieco o rozwoju dziecka, itp. Masz może link do tych mebelków?? mamuska a jak to jest z tymi kopniakami, jakie to uczucie? Może ja też to czuje tylko nie wiem ze to to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufinka super te tuniki, ale mi tak jak Tobie podobają się wszystkie oprócz czarnej;). Ja mam o tyle problem, że mam duże piersi, które są moją zmorą odkąd ukończył 15 lat więc na taką tunikę nie mogę sobie teraz pozwolić, jak waeż 54 kg to się gubią i są w miarę małe,a teraz podczas ciąży wyglądam jak matka karmiąca pięcioraczki;). Nie kupuję czasopism, kupiłam chyba na początku dwa, ale tak jak Klara siedzę teraz w internecie, później podeślę Wam strony, z których korzystam:). Klara to dobrze że masz długie nogi, na allegro są takie rurki, kiedyś na innym forum przeczytałam, jak odnajdę to też Ci podeśle. A co do zdjęć to ja też nie znoszę, i też nie mam żadnego zdjęcia na chwilę obecną w ciąży, ale ta sesja kosztowała 49 zł z 600 więc było warto:), może fotograf zrobi coś żeby zdjęcia były znośne;) Co do ruchów to ja też myślałam, że to już to, ale jak mnie porządnie kopnęła właśnie w tą sobotę to teraz jestem pewna:). Ja to czuję tylko od wewnątrz, nawet nie wiem jak to opisać, na zewnątrz nic nie czuć, jak przyłożę dłoń, nie da się tego wyczuć i też nie widać, bo jeszcze dzieciątko jest za małe, ja zaobserwowałam, że jak zjem coś i leżę przez dłuższą chwilę na plecach to się zaczyna wiercić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 zł za 600 zdjęć to super sprawa. Niech by nawet 20 było fajnych to bym była szczęśliwa. Mam nadzieję że pochwalisz się kilkoma jak już będziesz po sesji. Ja niestety albo stety tez mam wielki biust. w ciąży to pierwsze co się u mnie rzuca w oko to biust a nie brzuszek ha ha Nigdy nie przepadałam za spodniami, zawsze wolałam sukienki albo leginsy. W ciąży to na co dzień chodzę w getrach i jakiejś tunice i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
źle przeczytałam 49 z 600 zł. Promocja rewelacja. Aby tylko fotograf był fajny. Masz zamiar zrobić nagie zdjęcia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do świąt to my od 8 lat jeździmy do moich rodziców, a właściwie ja, a później jak poznałam M to jeżdzimy razem, tu mam teściową, ale to nie to samo, czasami ona z nami jeździ, tak więc nie wiem co to przygotowania przedświąteczne, ja miałam za zadanie robić tylko zakupy w sklepach z ciuchami i wieźć siostrze;), ona u siebie nie ma takiego wyboru. Z resztą, od dwóch lat dopiero mieszkamy na swoim więc bez sensu było stroić choinkę na lokatorce. No a teraz, mam nadzieję że spełni się to moje małe marzenie o choince;). Z resztą mamy chrzciny prawdopodobnie w Święta, mój M będzie chrzestnym więc jesteśmy zmuszeni zostać. To jest link do stron, w których sobie poczytuję;) http://dzieci.pl/ciaza.html http://www.familyservice.pl/ A link do spodni: http://allegro.pl/jeansowe-rurki-tregginsy-pod-brzuszek-xl-i1875033517.html Nie przekonuje mnie ten pas w tych spodniach, ale są bardzo tanie. Ja mam od koleżanki z takim pasem na cały brzuch, no i dużo grubsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, 49 zł z 600:), to jest ten fotograf: http://nfacestudio.com/, nie wydaje się być zły, co prawda nie ma tam sesji ciężarnych, ale .... Nagie??? Wątpię;), ja się nie rozbiorę pewnie do biustonosza i szortów ze względu na mój kompleks;). To wszystko zależy jak będę wyglądać:) A tu macie też sesję, która mi się podoba. http://fotografs.eu/portfolio-zdjecia-kobiety_w_ciazy.html#fotografia-ciazowa Zamówiłam ten balsam Palmers, zobaczymy czy się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spodnie super tylko tak samo jak Ty mam wątpliwości co do tego pasu. Jest chyba zbyt niski i nie byłby za wygodny do dużego brzuszka. Ja ze świętami nie mam problemu bo mieszkam z mężem z moimi rodzicami, mamy duży dom. Rodzice dali nam całą górę i poddasze więc mamy dużo miejsca. mój mąż oczywiście chciałby się budować ale działki są bardzo drogie. Fajne te stronki. Ja czasami siedzę na forum http://www.babyboom.pl/forum/marzec-2012-f418/. Nie udzielam się tak tylko podczytuje dziewczyny. Co myślicie o tym wózku http://www.ewozki.eu/item/556/wozki-tako-wozek-laret-3w1.htm ?? nowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się nie podoba stelaż, ale gondola rewelacja i te kolory, super, no i cena przystępna. Klara to masz pomoc blisko jak urodzisz, w sumie moja teściowa mieszka 5 minut od nas, ale jakoś mam nadzieję, że sama sobie poradzę i nikt nie będzie mi się wtryniał;) Ja ja jestem bardzo pyskata więc boję się, że nie będę umiała utrzymać języka za zębami jak ktoś będzie mi "radzić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem nerwowa i wybuchowa. i tez boje sie wtrącania w wychowanie mojego dziecka. pewnie będą zgrzyty. ale zamierzam zaraz po macierzyńskim wracać do pracy wiec mama się przyda. fotograf jak widzę robi super fotki tak wiec możesz liczyć na super zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgrzyty będą zawsze, ale jak się ustali jakieś granice, zasady od początku to wszystko będzie ok:), nasmarowałam się i idę już spać, jakoś ostatnio szybko chodzę do łóżka i dość długo śpię rano. Klara zapisz się do OKazik, być może w Twojej okolicy też trafią się takie okazje, teraz poluję na buty, można wykupić kupon o wartości 60 zł za 15 zł, więc kupię 3 kupony za 15=45 zł i mogę kupić buty za 180:) tylko muszę się dowedzieć czy są te, które mi się podobają, podobnie działa taż Groupon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara niemam linku do mebli bo nie przez internet je znaleźlismy. Musze mojemu M powiedzieć o takich zdjęciach, super one sa. Okropna dzis pogoda, ponuro, mokro aż niechce mi się z domu wyjsć do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He dziewczyny, u mnie też leje od rana, ale nie jestem sama bo mój M się rozchorował i leży obok mnie zakatarzony, na 17,30 idzie do lekarza, mam nadzieję że mnie nie zarazi. A jak u Was?? Kiedy macie zamiar kupić wózek i kompletować coś na poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dopiero pisze bo cały dzień poza domem, najpierw praca a potem byłam u koleżanki która ma 2-miesięczna córeczkę. jeśli chodzi o zakupy to ja zamierzam zacząć w styczniu. jak mi si cos z ubranek fajnego i taniego trafi w promocji wczesnej to może kupie, ale łóżeczko, wózek, kosmetyki i inne zamierzam kompletować od stycznia. i od stycznia zamierzamy isc do szkoły rodzenia. a jak u Was? tez macie zamiar isc do szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×