Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość laura26

pulmex baby a omijanie okolic serca

Polecane posty

Gość dotiuszka
ten topik wydaje mi się jakąś reklamą, podejrzewam że inhalatorów. Wszystko może szkodzić, jeśli się nie stosuje do wytycznych, jeśli trafi się na alergika. W moim środowisku wszyscy tego używają od wielu lat i nigdy nie słyszałam o jakiś powikłaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reklama inhalatorów !:D :D :D dobreeeee:) Taaa mam inhalator w domu ale musiałam go niestety zakupić po naszym pobycie w szpitalu -własnie po pulmexie . I chyba dobrze ze matki sie ostrzegają ? A moze lepiej jak wszyscy slepo będa wierzyc w to co nam lekarz powie .Ja byłam z dzieckiem w klinice w Szczecinie i nie uważam aby lekarze reklamowali inhalatory :D ale zdecydowanie byli przeciwni tej maści . No wybacz ale pulmex zaleciła mi moja pediatra i używałam go chyba ze 2 razy -stan sie pogarszał więc łaziłam znowu i mały dostawał abtybiotyk ...a za kazdym razem słyszałam od niej ,nacierac i nacierac ,oklepywac i nacierac !:O :O W jednym roku dziecko miało 4 razy antybiotyk !!Uwolniłam sie juz od tego lekarza i mam święty spokój ... Nie używam specyfików typu balsam peruwiański(?) i moje dziecko jest zdrowe !INHALATORA też już nie używamy !🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeterka z krakowa
No naprawdę jestem zdziwiona. Ja też używam tej maści i to nie tylko dziecku smaruję ale i sobie, Mężowi. Na nas nie ma żadnego negatywnego działania. Dziecko też dobrze reaguje, szybciej zdrowieje. Moze to faktycznie tylko u silnych alergików tak wywołuje albo u dzieci chorych na serduszko. nie wiem sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeterka z krakowa
To chyba jak z tymi szczepionkami .... U jednych wywołują autyzm. U drugich wszystko w jak najlepszym porządku ... Hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się tam też nie krepuję pisać pod czarnym nickiem :) Jestem bardzo zadowolona z tej maści - a używam jej 2-3 razy w roku, kiedy córka jest chora. Nigdy nie była alergiczką, nie ma uczuleń ani żadnych reakcji.. więc nie widzę przeciwwskazań do dalszego używania jej. Moja mama też smarowała nią mojego brata, który teraz ma 16 lat - było ok. Ja teraz smaruję córkę. Maść zawsze spełnia swoje zadanie - rozgrzewa, córka się wypoci i na drugi dzień czuje się o niebo lepiej. Może robiłaś coś źle..? Zbyt często smarowałaś dziecko, dawałaś zbyt dużą ilość maści..? Albo to nie jest lek dla Twojego dziecka, zwyczajnie :) Ja jestem z pulmexu bardzo zadowolona i będę jej używać :) Swoją drogą - dostałam kiedyś strasznej reakcji uczuleniowej na aspirynę - wylądowałam w szpitalu z opuchlizną na szyi i pokrzywką. Czy to znaczy, że powinnam pisać "nie używajcie tego gówna, bo szkodzi"..? Masa ludzi ma takie reakcje na salicylany. Może Twoje dziecko też ma uczulenie na jakiś składnik konkretny, który może się znajdować też w innych lekach.. warto sprawdzic takie coś, żebyś uniknęła w przyszłości takich sytuacji. Ja teraz też sprawdzam leki, które mają salicylany i wybieram te bez - żeby nie trafić do szpitala dusząc się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosowalam pulmex raz, malutko na sprobowanie a i tak zakonczylo sie atakiem astmy. Dodam ze syn mial 11 miesiecy i to bylo jego pierwsze przezeiebienie. I nie jest na nic uczulony, zeby nie bylo. Czy mial by astme i bez pulmexu moze tego sie juz nie dowiem. Ale lekarka tylko go zobaczxyla powiedziala o prosze znowu przeziebione dziecko po pulmexie. Zauwacie, nie pisze ze to gowno i zeby absolutnie nie uzywac, jednemu zaszkodzi innemu moze pomoc, nam zabroniono nawet masci majerankowej uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam dziecka z alergią
i tez nie moze niestety zadnych takich używać. Kiedy lekarka ,która zaleciła pulmeks poszła na urlop zastąpił ją inny lekarz i kiedy poszłam z dzieckiem no to zapytał mnie tylko na czorta pani używa tej maści? Przepisał jakies inne chyba lipomal i cos tam jeszcze ,Kazał oklepuwac dziecko i mam spokój . Teraz takie czasy dzis jestes zdrowa a rano sie budzisz i masz alergie na wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makosa24
No to ja też pod czarnym nickiem ! Jestem bardzo zadowolona z tej maści. Smaruję swoje dzieci kilka razy w roku. I plecki, i klatkę piersiową. Nigdy żadnych skutków ubocznych. Działa super - rozgrzewa, przynosi ulgę w katarze, zmniejsza kaszel. Dzieci spokojnie mi noc prześpią. Żadnych wysypek, duszności, astmy itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maKosa24
hahahaha nie wiem czemu nie na czarno mój nick :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek właśnie przez tą maśc wylądował w szpitalu. Po prostu zaczynala sie infekcja czyli katarek więc chcąc pomóc mojemu 9 mies dziecku posmarowalam mu troszcze klatke piersiową i plecki na noc myśląc ze jak sie rozgrzeje to infekcja sie nie pogłębi... I co/????następnego dnia było o wiele gorzej dostał kaszlu a po poludniu bezdechu i okropnie mu oddech świszczał. Pojechałam do szpitala od razu go na oddział wzieli i stwierdzili zapalenie obustronne oskrzeli , i okazało się że właśnie główną przyczyną była ta maśc. Lekarki powiedziały mi żeby absolutnie nie używac takich maści do ukonczenia przez dziecko 3 lat gdyż one przyczyniaają się do bezdechów oczywiście nie u wszystkich dzieci tak sie to objawia ale radzę uważac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobie23
pulmex baby już jest niedostepny w krakowskich aptekach !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pulmex baby został wycofany. jak moja córka była z miesiąc temu przeziębiona pediatra jej to przepisała, a w aptece okazało się, że wycofano go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój po pulmex baby za radą pediatry abym go wysmarowała po 2 godzinach trafił do szpitala na 8 dni ,było to parę lat temu od tego czasu z dala się trzymam od tego typu maści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety i ja dopisuję się do tych mam, które przestrzegają przed pulmexem. U syna nie było na niego reakcji, nigdy, a jest alergikiem; córcia nie jest a po trzecim dniu smarowania na noc, dostała takich drgawek, gdy usnęła, że ją słyszałam w pokoju obok ! i gorączka w półtora godziny 39,4!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×