Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majkajmajka

dlaczego pracodawca che aby jego przyszły pracownik założył działalnosc gosp.

Polecane posty

jak wyżej.chce zapłacic podstawe pensji plus opłacenie zusu ale pracownik musi mieć działalnośc gospodarcza.co o tym myślicie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o kasę
Jest to dla niego tańsze po prostu, dziwne że zus chce płacić, bo zazwyczaj to właśnie również o zus chodzi, ale też o rozliczanie podatków - taki "pracownik" musi sam zatrudnić księgowość, poza tym nie ma zwolnień lekarskich, urlopów płatnych, łatwo można z takim "pracownikiem" rozstać się. Jest to lepsze dla pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tez mysle.dostałam takową propozycje pracy.pracodawca płaci zus(i to pełny 890zł)choć przeciez przez dwa pierwsze lata jest zus zmniejszony.opłacpodstawe wypłaty 1000zł (reszta to samemy trzeba zarobic),daje auto słuzbowe plus benzyne.boje sie że jest tam gzdies jakis ukryty haczyc.w sumie jest sie swoim szefem.jak myslicie.opłaca się to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o kasę
Co to za praca? Ile można zarobić oprócz tego 1000 zł? Bo wiesz, musisz opłacać księgową (ja płacę za kompleksową usługę 246 zł/miesięcznie) i podatek od dochodu (liniowy jest 19 %, a najniższa stawka progresywnego 18%), więc policz sobie ile jesteś w stanie zarobić i czy ci się to opłaca w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ile.trudno mi powiedziec dokładnie.tyle ile wyrobisz.nie znam jeszcze szczegółow.jest to praca przedstawiciela handlowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ile.trudno mi powiedziec dokładnie.tyle ile wyrobisz.nie znam jeszcze szczegółow.jest to praca przedstawiciela handlowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze - nie jesteś pracownikiem, czyli nie masz żadnych przywilejów pracowniczych: nie masz urlopu nie masz zwolnień lekarskich nie obowiązuje Cię kodeks pracy - umowa z "Twoją firmą" może zostać rozwiązana z dnia na dzień lub z okresem jej upływu bez żadnych konsekwencji jesli interes Ci nie pójdzie - plajtujesz i zostajesz na lodzie, bez prawa do zasiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o kasę
A to nie jest tak, że jak się przez ileś tam opłacało składkę, a potem zlikwidowało działalność, to prawo do zasiłku jest? Nie znam się, ale byłoby to logiczne, przecież płaci się składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętaj o jednym, zakładając własną firmę i płacąc przez 2 lata mniejszy ZUS nie masz żadnych praw, tzn. gdy po owych dwóch latach albo w trakcie zlikwidujesz firmę, nie ma prawa do zasiłku. Te dwa lata nie liczą się także do emerytury. Nikt o tym głośno nie mówi bo to drażliwy temat ale w necie są informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o kasę
Ok, a po tych dwóch latach? Jak zacznie się płacić normalne składki, płaci się je przez jakiś czas, to potem już prawo do zasiłku jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszekk
Jak to jest przedstawiciel Handlowy, to chce mieć darmowego robola. Tak, tak, darmowego. Zwykle wynagrodzeniem jest % od sprzedaży gdzieś spokojnie 50% można dać. Dotyczy to produktów które nie idą, a trzeba je na siłę wcisnąć. Jak ma tak załóżmy 30 czy 40 na takiej prowizji, to wszyscy ci ludzie pracują na niego cały miesiąc, a nic im nie płaci, bo nie sprzedadzą towaru. Pójdzie 1 albo 2 sztuki to wszystko. Zatem ja bym omijał szerokim łukiem prowizje w przypadku przedstawicielstwa handlowego. A może zainteresuje Cię moja propozycja, albo może chcesz zostać przedstawicielką mojej strony: www.poszukujetancerki.zafriko.pl Jak przedstawicielka, to na prowizji oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o podręczniki Silvy
żeby zrzucić na pracownika koszty , na poczatek zus to 350 po 2 ch latach promocja się kończy i masz wysokość zusu 850zł , do tego ty się rozliczasz z księgowymi i płacisz im ze swojej kieszeni , jak ci pracodawca zapłaci 1200zł to nie zostanie ci na sól do zsiadłego mleka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak robię. Przede wszystkim jak chce kogoś zwolnić to mu nie daje zlecenia i nie wystawiam faktury. Ma działalnośc niech sie buja bez żadnych okresów wypowiedzeń i żadnego ciagania po sądach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×