Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Buduje dom

Dom z poddaszem użytkowym czy parterowy

Polecane posty

Gość D.BillI
tu przeróbka, tam przeróbka, ale bardzo jestem zadowolona... i jeszcze się nawet nie wprowadziła hehe dobre:) no nic, niech się dobrze mieszka, mimo wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
d.bill a co zlego jest w zmianach do projektu? one sa zatwierdzane przez architekta wiec nie rozumiem z czego tak rżysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do D.Billl
Wszędzie gdzie się pojazwiasz (a więc prawie każdy topik) to widać twoje uszczypliwe komentarze. Rajcuje Cie to, czy może taka zgorzkniała z zazdrości innym jesteś w tym przypadku że stać ich na wybudowanie swojego domu? hmmm... obseruje Cię już dłuższy czas kochana.miej się na baczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
nic:) ale te projekty sa tak robione, zeby trzeba było je zmieniac i płacić za zmiany...koszty budowy tez czesto rosną, ale ludziom sie wydaje, ze kupuja tani projekt i kosztorys fajnie wychodzi:) a po wprowadzeniu okazjue sie, ze to nie tak miało być... do obserwującej - obserwuj i pisz co widzisz - jak nie masz nic lepszego do roboty:) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsza z najlepszych
autorko - to sobie zobacz projekt: Agatka z pracowni HB Studio, ma wszystko to o czym piszesz, jest tani w budowie, funkcjonalny i ładny na zewnątrz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do pokoju na dole...kurcze my byliśmy trochę ograniczeni finansowo, też chcielismy pokój na dole choćby mały ale jak już w którymś projekcie był to dom wtedy wychodził za duży;/ Gdyby w przyszłości bardzo na zależało na tym pomieszczeniu dobudujemy sobie garaż z tarasem przy górnrj sypialni a z obecnego gar.robimy drugi pokój d.bill jestem bardzo zadowolona bo juz moge wejsc do swojego domu i namalować sobie meble kredą na podłodze;) Po a tym mamy b.dużo budujących się znajomych i wszystkim w trakcie przeróbki wyskakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsza z najlepszych
Miss M - możesz podac projekt jaki budujesz?? sama jeszcze mam kilka na oku, ale nic nie na 100%, wciąż wybieram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za zmiany nie płacimy-inaczej byśmy ich nie robili,mamy zanajomego architekta. Projekt agatka jest super, jednak ten dom w budowie jest dużo droższy,a i kotłownia nie jest przystosowana na każdy opał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijabuba
Hej, ja jestem ZDECYDOWANIE za domem parterowym ! Z wyraznie podzielona strefa dzienna i prywatną. Obenie nieszkam w piętrowym domu... nienawidze schodów ! Nawet nie wyobrazacie sobie ile razy dziennie musze po nich ganiac.. to darmowa gimnastyka, a cholerne utrudnienie dla osób starszych i schorowanych jak np. moja mama. Poza tym gdy dzieci sa nastolatkami i siedza w swoich pokojach na górze, kompletnie tracimy z nimi kontakt..naprawde o tym nie mysli sie na poczatku... A łazienki minimum dwie ! I wc ... Na dole mam wc, na górze jedna łazienke 'dla wszystkich " z korytarza i jedna tylko dla mnie i męza dostepna z naszej sypialni. Wcale nie za duzo :) Zwłaszcza rano , gdy kazdy sie spieszy do szkoły, pracy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAjne te projekty, mnie się taki bardzo na poczatku podobały, ale mąż sprowadził mnie na ziemię. Po pierwsze koniecznie chciał garaż, a po 2gie nie może być kotłowni przy wejściu. U nas nie ma w planach gazociągu a ekogroszek nas nie przekonuje, więc jeśli musielibyśmy palić węglem to kotłownia musi być jak najbardziej oddalona od pokoju, kuchni czyli za garażem.Bo brudzi się, bo śmierdzi. No i jeśli już ten dom pudujemy to niech on ma trochę metrów,bo 60 to za mało a ja patrzyłąm głównie na takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potworkowa21
Dom jak najbardziej z poddaszem użytkowym:) Masz więcej miejsca, kto wie kiedy Ci się przyda dodatkowe pomieszczenie. Zawsze możesz tam zrobic swoją graciarnie. W domu wtedy jest większy porządek, a różnica cen nie jest aż taka duża. Wygoda ponad wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buduje dom
U nas w miejscu kotłowni będzie spiżarka. Chcemy dom z jednym pokojem podpiwniczonym - tam będzie piec, też na eko groszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozwolę się nie zgodzić z opiniami ze dom parterowy jest droższy od tego z poddaszem o tych samych powierzchniach: wszyscy wspominają tylko o droższych fundamentach i dachu w parterówce, ok może i są droższe ale to jest tylko mała kropla, mianowicie- dom part. 150m2- ok 30 tys za fundamenty, 40 tys dach przy średniej cenie blachodachówki okolo 25zł m2 . dom z poddaszem- fundamenty 20 tyś, dach 30 tyś. a więc różnica to zaledwie 20 tys zł (te ceny są szacunkowe) moim zdaniem to mala różnica. Nikt nie bierze pod uwage innych oszczedności WIĘKSZYCH budując parterówke- 1.brak schodów - ładne drewniane ok 10 tys, 2. brak betonowego stropu ( mozna zrobic drewniany) 3. tylko jedna kondygnacja okien na parterze ( poddasze- dodatkowe okna zwykłe balkonowe połaciowe oszczednośc rzedu 10-15 tys w zależności od ilości okien) 4. tynki, wylewki instalacje - tylko jedna kondygnacja 5.niższy komin 6. brak dodatkowej łazienki( nie uktywajmy to tez ladnych pare tysiecy) 7. brak balkonów 8. mniejsza powierzchnia elewacji a tym samym styropianu, siatki, kleju itp. 9. brak koniezności ocieplenia dachu( welna , plyty itp) myśle ze uzbieralo by sie ładnych kilkadziesiąt tysiecy złotych oszczedności ktorych nikt nie bierze pod uwagę . co do wiekszych strat ciepla w parterowce- tez pozwole sie nie zgodzić co to za różnica czy cieplo ucieka na poddasze czy w strych na ktorym sie nie mieszka skoro tak czy siak ucieka:) poz tym jezeli strop i sciany są dobrze zaizolowane i ocieplone to zadne cieplo nigdzie nie ucieka. ostatnia kwestia wygody chyba każdy sie ze mną zgodzi ze jednak patretowe domy są naprawde wygodniejsze mam nadzieje ze rozwiałem niektórym wiele watpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym, skosy są naprawde cieżkie to zagospodarowania a jezeli ktoś jest wysoki to cale zycie wali glową o sufit wstajac rano z łóżka, okna polaciowe ciezko umyc, w zimie są zasypane śniegiem a nie ma to jak odrobina ciepłego naturalnego światła w mrozny dzień, schody są niebezpieczne dla malych dzieci jak i ucialiwe dla starszych czy chorych ludzi. mając malutkie dzieci wygodniej jest biegac do kuchi po mleko jednym korytarzem niż schodzić w nocy ze schodów i np zgubić jeden w półśnie i skręcić nogę :D ( może dla niektórych to będą głupie przykłady ale z zycia wziete) jezeli masz gości w salonie w sobotni wieczór i małe dziecko to lepiej iśc zobaczyć czy smacznie spi do pokoju za ścianę niż biegać sto razy po schodach( bo głosy rozmowy bedzie tak samo slychac do pokoju obok jak i na poddasze) co do prywatności "dorosłych" dzieci na poddaszu- będą mieć swoją prywatnośc jak będa mieć SWÓJ dom a nie ukrywajmy lepiej miec dzieci jednak bliżej siebie :) wiec jezeli komuś pozwala na to wielkośc działki i warunki zabudywY ( choć każde warunki można sprytnie ominąć) to polecam tylko i wyłącznie PARTERÓWKA kolejna sprawa jakby nie ocieplić dach i go zaizolowac to i tak bedzie nie do zniesienia szum i trzask padającego deszczu walącego w blache niedaj boże w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mieszkam w parterówce od 2010 roku. Poddasze mamy, ale nieużytkowe, sa tam tylko graty, za małe ubrania, zabawki, sanki, itd. Jestesmy bardzo zadowoleni z parterówki. Mamy fajnie rozwiązaną, bo dzieli się na część dzienną, w której mamy kuchnię, spiżarkę, salon, łazienkę i gabinet, a w części sypialnej 3 pokoje i dużą łazienkę. Mamy dwójkę dzieci i kiedy siedzimy ze znajomymi w salonie nie ma problemu z hałasem w sypialniach. Z kolei brat męża mieszka w domu z poddaszem i niesie się strasznie hałas z dołu na górę. Podsumowując, jesteśmy z parterówki bardzo zadowoleni i póki co nie widzimy żadnych wad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z poddaszem ale nie za duzy. My mamy z poddaszem i garazem 160 i na 4 osoby jest zdecydowanievza duzy. Jakbym miala mozliwosc buowac jeszcze raz to bylby o domek do 100m2 i z dachem dwuspadowym. Mamy czeterespadowy i skosy mnie denerwuja-dom w nektarynkach archonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne że z poddaszem, docenisz to szczególnie kiedy dzieciaki podrosną (o ile masz dzieci/lub są w planie) i będą chciały mieć więcej swobody i intymności, wy z mężem zresztą wtedy też. Tego nie zapewnią pokoje na wspólnym poziomie z wejściem z holu. A co do łazienki, to ja mam na dole dużą łazienkę z wanną umywalką i wc, a na górze niewielką łazienkę wc, umywalka i prysznic. I tak jest wg mnie bardzo wygodnie i optymalnie dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten od długich wyjasnień
jezeli chodzi o intymnośc dzieci to mając tylko poddasze mieszkalne tak samo wchodzisz z jednego korytarza do swojej sypialni a dzieci do swojej jak i na parterze nie widze zadnej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten od długich wyjasnień
jeszcze jedna rzecz budując parterówke można duzo zaoszczedzić na bryle . proste sciany bez wiekszych wpustów, podcieni wykuszy dają spore oszczedności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten od długich wyjasnień
gościu który mieszkasz w parterówce od 2010r, mozesz wysłac link do projektu bo wydaje sie interesujący,my mamy w planie zakupić ten dom http://archetyp.pl/projekt_irysek_2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeberka85
Postawiłabym na dom z poddaszem - zawsze można lepiej podzielić pomieszczenia. I ogólnie wydaje mi się, że taki dom jest bardziej przytulny. Podaję kilka fajnych pomysłów na aranżację poddasza http://www.deconova.pl/39-pokoi-na-poddaszu.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka kaska
My mamy dom w nektarynkach z achonu i bardzo sobie chwale rozmieszczenie pomieszczen. A piec oczywiscie na eko groszek- nie wiem jak w tych czasach mozna jeszcze instalowac piec na zwykly wegiel przeciez to istna gupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybrałam domek parterowy - duża działka częściowo zalesiona, a my już lekko po 40. Mamy możliwość podniesienia i zabudowania poddasza [w razie potrzeby], ale dla kogo? Córka buduje sobie mały domek, syn kupił sobie segment. Nawet jak cała rodzina zjeżdża to i tak swobodnie się mieścimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia Misiowa
U mnie jest dom z poddaszem, przy czym jest ono w pełni zaadaptowane jako sypialnia. Na ścianach stucanet (idealna opcja na skosy, jeśli chodzi o tynkowanie), podłoga stara ale wycyklinowana, wielkie łóżko i widok z okna na las :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kocham parterówki może dlatego że mieszkam w piętrówce latanie po schodach 100 razy dziennie to jakiś koszmar, poza tym parterówki są wg mnie ładniejsze. Mąż natomiast chce dom z poddaszem, dlatego znaleźliśmy kompromis. Wybudujemy parterówke z poddaszem użytkowym z oknami w dachu, żeby domek wydawał się taką naprawdę parterówka. Najpierw odrobimy sobie parter i wejdziemy a poddasze może za kilka ładnych lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy tu piszecie o ekogroszku. A dlaczego nie myślicie o piecu gazowym? Wiem, że nie wszędzie są gazociągi, ale można przecież kupić lub wydzierżawić (pierwsza opcja korzystniejsza, chociaż wymaga więcej nakładów na początku) zbiornik na gaz, postawić w rogu działki (u nas jest niewidoczny) i tankować gaz? My wykańczamy w tej chwili dom w bergamotkach r2 z archonu - parterowy z poddaszem użytkowym. Dom jest duży, ale taki był potrzebny. Normalnie jest to bliźniak, ale my przerabialiśmy projekt i wyszło tak: 1. mieszkanie nr 1 (dla rodziców) tylko parter, w tym 3 pokoje, kuchnia, salon, łazienka, garaż 2. mieszkanie nr 2 (nasze) - parter : duży salon z jadalnią, kuchnia, wc, kotłownia, garaż - piętro : sypialnia z (małą) garderobą i "prywatną" łazienką z dużym oknem, pralnia, 4 pokoje (w tym dwa mniejsze), druga łazienka (dla dzieci lub gości :P ) i biblioteczka nad garażami. Oba mieszkania są połączone przez garaż. Zawsze można zamknąć drzwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×