Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Lovekrove...dasz rade śledzik-nie ma węglowodanów, jest tłusty i ma kwasy dha i omega (jak to rybka), ale może odrzuc śledzika pod pierzynką lub w jakiś pomidorach ryba w galarecie (osobiscie fuj) barszczyk czerwony...i moze 3 uszka lub 1 pierożek (mąka w cieście i kapusta...a spróbuj jak reagujesz na kiszona gotowana kapuste, to nie jest swieza gotowana) ciasto....hmmmm...moze ktos sie zlituje i zrobi Ci śmietankowca (galaretki zanurzone w galaretce ze smietany i zelatyny, a na wierzchu np.przoskwinia świeża, nie z puszki....moze to nie ruszy cukru dorszyk smażony...tyle WW co w panierce ryba po grecku odpada (marchew) a na koejne dni galaretka drobiowa brokuły z sosem czosnkowym spróbuj moze sałatka z bambusem, szynką, serem ...ale bez kukurydzy i ananasa z puszki....eee chyba zły pomysł zwykła sałatka warzywna , ale malo, bo marchew mięsko jajko w sosie tatarskim i wędlinka ....i tak dużo nie pojesz , bo Mikołaj już ogranicza Twój żołądek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć dziewczyny robiłam przedwczoraj bete było 7348 dzisiaj powtórzyłam i jest 10783 to dobrze czy nie ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia - to zapraszam Cie na święta :)))) z Julką - Ty mi ugotujesz - takie masz pomysłey, że mimo tego, że przed chwilą zjadłam ślina z ust się toczy :))). COś wymyślę - go grudnia to ja bedę już obcykana co mogę a co nie i sobie porobię żarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Otóz w prawidłowej ciąży przyrosty hcg na początku ciązy są znaczne.Oczywiście nie musi to być 66% w ciągu 48h, zwykle te przyrosty są większe.Tempo przyrostu hcg zwalnia gdy osiągnie poziom ok 7000 mlU/ml. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana w te święta nie robię nic...mąż gotuje :) mama pewnie zrobi pierogi i tesciowa cos przywiezie (co by synek nie glodował) a rzeczy, które wypisalam są z naszego stołu smaczne rzeczy może Małgosia podpowiedziec-Ona to ma talent do gotowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia i wszystkie dziewczyny, czytałam o prawach pacjentek rodzących i mamy/macie prawo odmówić obecności stazystów!! I nie maja prawa nas do tego zmuszac bo to naruszenie godności. To tak żebyście wiedziały ;) Teść mi sie niedawno przewrocil i nie mógł się podnieść. Myslalam że dostal jakiegoś paraliżu bo calym nim trzęsło i stopy miał w dziwnej pozycji. Dobrze że sąsiadka akurat byla u mnie na kawie bo bym go sama nie dzwigneła. Kobieta mi pomogła a teraz i tak mnie brzuch pobolewa z wysilku. Kazdy mówi że teraz to już będzie coraz gorzej z nim. A na koniec jak usłyszał że dziekuje sąsiadce za to że akurat była bo ja bym nie dała sama rady to mnie ochrzanił ze glupoty gadam i powinnam 100kg podnieść :/ Co za tupet!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu Kochana jesteś. Jakbym nieraz chciała byc taka racjonalna. Bać i tak się będę, Chociaż dzięki Wam oswajam ten strach Mnie bolało nawet hsg, więc o ile dzielnie znosiłam złamania kończyn o tyle ból w tej częsci ciała gorzej Damy rade skoro piszecie że wolicie sn to znaczy że da się przezyć, kobiety w większości decydują się na drugie dziecko więc nie może być tak źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie może jak to jest z tym tatusiowym?? Czy mój mąż takie tetusiowe dostanie skoro on pracuje a ja nie?? Teraz cos się w przepisach pozmienialo i niebardzo trybie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora, niby tak, ale na forum ciążowym jak piszą babeczki, które mają zamiar rodzic w szpitalach , gdzie są studenci , to piszą,ze wolą nie odmawiać, żeby nie narażac sie na "obrazę" ze strony personelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Zora będziesz miała ciężko z tym teściem- z chorym człowiekiem trudno Pamiętaj tylko, że jeśli nie czujesz się na siłach go np. dzwignąć to nie r ób tego, bo dbasz nie tylko o siebie No i szukaj w sobie pokładów cierpliwości:) Co do studentów, to też słyszałm że jest tak jak pisze Asia- masz prawo odmówić, ale... tak samo jak przy badaniu gin. może być jedna osoba, ja mimio że pyskol w szpitalu nie próbowałam odmówić... mamy wiele praw, a to z których możemy skorzystać zależy od szczęscia i nastawienia personelu...niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok Aśka. Niby znalazłam że może wziąć tatusiowe ale to były komentarze internautów a wolałabym jakis konkretny przepis czy opinie ,,fachowca''. Teraz nawet ojciec może wziąć wolne ruwnolegle z matką a kiedys tak nie było. W tym roku tatusiowe trwa 1 tydzień a od 2012 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, ale co ja zrobię gdy będę sama w domu z nim? ma tak leżec do wieczora???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora, wiem, że jest takie prawo. Tylko ja wychodzę z założenia, że na kimś Ci studenci muszą się uczyć... dopóki mnie nie tykają to niech patrzą ;) a sasa kiedyś byłam studentką studiów medycznych i wiem jak to jest :) Zora, nie dźwigaj!!! nie bierz do siebie tych "przytyków" i myśl o sobie i dzidziusiu :) Zora Pracownik ojciec wychowujący dziecko będzie miał prawo do urlopu ojcowskiego w wymiarze do 2 tygodni (jednak w latach 2010 i 2011 ma on prawo tylko do 1 tygodnia), który może być wykorzystany do czasu ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia. Przysługuje on niezależnie od tego, czy matka korzysta z urlopu macierzyńskiego i niezależnie od jego wymiaru. Możliwa jest więc sytuacja, gdy matka dziecka korzysta z urlopu macierzyńskiego, wypoczynkowego lub wychowawczego, a ojciec wykorzystuje w tym samym czasie urlop ojcowski. Zasady wykorzystania tego urlopu na przełomie 2011 i 2012 r. są identyczne jak opisane wyżej w przypadku dodatkowego urlopu macierzyńskiego przysługującego na przełomie granicznych lat. Moogę wysłać o tym na maila w pdfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Vilia. Praktycznie to samo znalazłam ale wolałam się upewnić. Wolalabym żeby mąż miał wolne gdy będę w pologu bo ciężko mi bedzie pewnie chodzić, wstawać czy podnosić malca. Teraz leże bo brzuch mnie nie przestaje bolec. Albo to przez podniesienie teścia albo tez ze stresu - porzadnie mnie wystraszył!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, Bartus już się zaznajamia z komputerem :) Kurcze, ale Ty masz fajnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora, komputer jeszcze tak bardzo go nie interesuje, ale TV tak. Rośnie mi dziecko XXI wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, ja biorę PragnaPLUS. Jest tam: kwas foliowy, żelazo, jod, B12, B6, cynk i kwasy DHA i EPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora, miałam je wśród próbek od ginki ( dała mi ich sporo, jedne zawierały dha inne nie, to kazała wtedy brać dodatkowo dha w osobnych kapsułkach ). I chyba mi się popierdzieliło, bo kupiłam Prenatal Dha, wyszłam z apteki i czytam skład, a tu same kwasy dha. Wróciłam i dokupiłam Falvit. Łączny koszt 56zł, a te Twoje ile kosztują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, moje kosztują okolo 40zł. Też zalezy w jakiej aptece kupuje. Jest ich 30szt, czyli na miesiąc. Na ulotce napisane jest żeby brac je rano do lub po posiłku. Ja biorę na noc bo w dzień po nich pawikowalam. Podobno cieżarne tak maja po żelazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, nie panikuj ;) Ja uciekam bo lece do sklepu a nie dlatego bo weszlaś. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padam z nóg a przede mną jeszcze góra prasowania Ale dom lśni Uprałam i wysuszyłam wszystkie lumpki dla malucha- teraz jeszcze ładna pogoda więc poschły na dworze teraz sobie je ładnie poukładam i bedą czekały na Misia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski ja już mam MEGA stres przed porodem.Zdecydowałam się na naturalny poród,ale zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu" Odzywam się dopiero popołudniu bo od 12 mam pod opieką 7 latkę i nie mam jak wejśc:( A jak wchodzę to nikogo nie ma:( Jutro jadę na wizytę go gin zobaczymy co mi powie:D Mała już tak mocno się nie rusza,ALE JAK MI SPRZEDA KOPNIAKA TO MAM DOŚĆ.Nie wiem po kim ona ma tyle siły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIOLEK
hej czuje ze @ sie zbliza a juz myslalam ze jestem w ciazy ze mi sie udalo nigdy mi sie nie spoznia a zwlaszcza po tabletkach ja i tak juz mysle ze nie zajde mimo ze to 2 miesiac clo wtedy bedzie myslalam ze jak moj organizm dobrze przyjmuje hormony to bedzie za 1 razem a to nic jestem zalamana i nie wierze ze kiedys zajde w ciaze nastepny i nastepby beda do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roma01
Hej RIOLEK nie łam się !!! będziesz będziesz w najmniej oczekiwanym momencie zobaczysz:) głowa do góry tylko się trochę wyluzuj:) Ja chyba w tym miesiącu też dostanę bo moje piersi są jak bomby atomowe także dwa trzy dni i @:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puk puk, Nikt tu już o aniraku nie pamięta :(((. Nie było mnie bo pomagałam mamie przy kwiatach na wszystkich świętych. Netta uszy do góry ja tez jestem pcos-ówka i czekam bo 14.11 mam pierwszą wizytę w klinice niepłodności. U mnie też co trzy miesiące miałam, albo częściej usg i przez trzy lata nikt tego nie widział. Lekarze mam czasem wrażenie, że nie do końca dobrze czytają te obrazy usg. U mnie bez zmian ciągle z lekami, czekam na tą wizytę jak na zbawienie może dostane clo albo femarę bo nic nie dostaje na pobudzenie owulacji, której u mnie wogóle nie ma. Teraz myśle jak udało mi się z pierwszym dzieckiem po 1 miesiącu starań zajść w ciąże, a teraz ponad trzy lata i nic. Patrze na córcie teraz jak na mały cud. Doczytałam Was bo miałam zaległości z 12 stron i uff sie udało. Pozdrawiam Was i ściska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×