Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Dziewczyny, mam te moje wyniki z monitorowania cyklu zebym wziela do klinini niepodlodnosci w przyszlym tygodniu. Moglybyscie rzucic okiem i mi powiedziec co sadzicie? TSH - 1.02 fT3 - 2.65 fT4 - 1.16 Progesteron - w jednym cyklu 17.4 (mierzona w fazie lutealnej) Progesteron - wdrugim cyklu 26.4 (mierzona w fazie lutealnej) prolaktyna - 17.3 x x W spermiogramie cos mi sie pare rzeczy dziwne wydaje ale moze sie nie znam: x PH - 7 Volumen - 10 Spermatozen-Gesamtzahl - 111milionow/ejakulat Spermatozen-Dichte - 33milionow/ml Morphologie - 11% Vitalitt - 76% Mobilnosc: WHOa- 13% (szybkie ruszajace sie do przodu) WHOb - 34% (wolno ruszajace sie do przodu) WHOc- 41% (nie zmierzajace do przodu) WHOd-34% (nieruchome) x Co o tym sadzicie? Cos chyba z ta morfologia nie tak??? I mobilnosc tez nie bardzo, no nie? Ja chyba tego gina zamorduje!!! :( :O Normalnie pojde i mu lanie spuszcze :O Czemu nas od razu do kliniki nie wyslal? A moze ja cos zle interpretuje? Blagam, powidzcie mi cos na temat tych rezultatow. x Napisalam do tego goscia z Belgii o konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam te moje wyniki z monitorowania cyklu zebym wziela do klinini niepodlodnosci w przyszlym tygodniu. Moglybyscie rzucic okiem i mi powiedziec co sadzicie? TSH - 1.02 fT3 - 2.65 fT4 - 1.16 Progesteron - w jednym cyklu 17.4 (mierzona w fazie lutealnej) Progesteron - wdrugim cyklu 26.4 (mierzona w fazie lutealnej) prolaktyna - 17.3 x x W spermiogramie cos mi sie pare rzeczy dziwne wydaje ale moze sie nie znam: x PH - 7 Volumen - 10 Spermatozen-Gesamtzahl - 111milionow/ejakulat Spermatozen-Dichte - 33milionow/ml Morphologie - 11% Vitalitt - 76% Mobilnosc: WHOa- 13% (szybkie ruszajace sie do przodu) WHOb - 34% (wolno ruszajace sie do przodu) WHOc- 41% (nie zmierzajace do przodu) WHOd-34% (nieruchome) x Co o tym sadzicie? Cos chyba z ta morfologia nie tak??? I mobilnosc tez nie bardzo, no nie? Ja chyba tego gina zamorduje!!! :( :O Normalnie pojde i mu lanie spuszcze :O Czemu nas od razu do kliniki nie wyslal? A moze ja cos zle interpretuje? Blagam, powidzcie mi cos na temat tych rezultatow. x Napisalam do tego goscia z Belgii o konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Gerwazy, nie znam żadnych norm oprócz FSH, ale wieczorem w domu mogę zerknąć na wynik mojego M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kapitalne... Tu pisza http://www.kinderwunsch.com/die-ursachen/diagnostik/das-spermiogramm/normwerte/ , ze "Fr die Krankenkasse muss eine Beweglichkeit von < 15 % (WHO A) nachgewiesen worden sein, um eine ICSI-Behandlung mit 50% der Behandlungskosten zu bezuschussen." x Tlumacze: dla kasy chorych konieczny jest dowod WHO-A ruchliwosci ponizej 15% (M ma 13% wedlug spermiogranu) zeby zaplacic 50% leczenia ICSI. No kuzwa, chyba mnie zaraz jasny szlag na miejscu trafi. Gin twierdzil, ze mamy swietne szanse zajsc w ciaze naturalnie!!!! A na spermiogramie M stoi jak byk WHO-A= 13% !!! Morfologia= 11% !!! Jedyne co mnie hamuje zeby od niego nie pojsc z jakims dobrym kijem to to, ze moze czegos tu nie rozumiem i cos zle odczytuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale kurcze tylko 4% normalnie zbudowanych plamnikow? Moze to i norma ale trudno mi uwierzyc, ze da sie przy takiej liczbie naturalnie zajsc w ciaze i ja donosic. Przeciez 96% nie nadawloby sie do zaplodnienia... Ech, to jakies minimalne normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ma ktoras z was na zbyciu luteine albo duphaston? Potrzbuje dla kolezanki do szwecji ktora jest w ciazy po 6 poronieniach. Ja mam w domu 1.5 listka to jej wysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy spokojnie... Nigdy nie wyciagaj wnioskow z jednego spermiogramu. To lekarz na podstawie nie tylko % ale wszystkich parametrow klasyfikuje was di ivf albo icsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, byłam u kosmetyczki, ale relaks przez 2 godziny...... Znalazłam wynik M, nie miał morfologii, plemniki o ruchu żwawym 50% żwawym po 2 h 40% w miejscu 5% w miejscu po 2 h 5% brak ruchu: 45 % brak ruchu po 2 h 55 % tak u nas opisali mobilność.... ilość całkowita 245,2 mln w 1 ml 53,33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy jesli chodzi o ruchliwośc to powinno być ruch A- 25% ruch B 18% lub też A+B 50%.. Z morfologią różnie się mówi norma niby 4%, ale wtedy trudno zajść, mój ma 13 % i lekarz powiedział, że nie jest źle, ale bez rewelacji. Na pewno wyniki Twojego M nadają się do naturalnego zapłodnienia ale bez szału jak widzisz:) Do invitro jak najbardziej super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy z wynikami jest tak: morfologia w normie, no może bez szału, ale na naturalsa się nadaje jak najbardziej, natomiast ruch jest Ok bo normy to ruch A 25% lub ruch AiB 50% . No to u Twojego M tak właśnie wychodzi . Macie wyniki w normie a do invitro to już w ogóle rewelacja. Nie czepiaj się koleżanko wyników M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podziwiam Was za te @ szaleństwa, tampony itd....do ostatniego dnia @ jestem nietykalna, a przez pierwsze dni jestem wycięta z życiorysu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No patrz Izabelka jak to się priorytety zmieniają ja to nawet rok bym chciała leżeć z tyłkiem do góry, aby tylko udało mi się zajść, zgadzam się na wszystkie wyrzeczenia świata.... Izabelka to u Ciebie lada chwila dwie krechy na teście, trzymam kciuki oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi, otrzaskana jesteś to mi powiedz, czy ten ruch A to jest to samo co "plemniki o ruchu żwawym"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_, dzieki za wyjasnienie. Na pewno zrobia mu tu jeszcze raz spermiogram wiec zobaczymy czy po witaminach jest lepszy. Z tego co tu sie doczytalam to w ubezpieczalniach maja konkretne reguly kiedy refunduja ICSI. x Po pierwsze wiek: do 50 lat dla faceta x Po drugie, ubezpieczenie placi na podstawie zasady, ze albo jest okreslona kombinacja morfologii (mniej niz 15% normalnych), ruchliwosci (WHO-A plus WHO-B wynosi mniej niz 50%) oraz ilosci ( z tego co pamietam to mniej niz 2 mln), albo jezeli tych WHO-A plemnikow jest mniej niz 15% (ta zasada przewaza ta inna) i starasz sie o dziecko 2 lata. x Oczywiscie nigdy nie wiadomo czy zaplaca ale na przyklad facet tej dziewczyny, o ktorej pisalam, ze jest juz po 3 nieudanych ICSI jest ubezpieczony prywatnie i do tej pory wszytko zaplacili w 100%. x Wiec tak mi swita, ze moze jednak ubezpieczenie M cos by nam pokrylo i nie musielibysmy sami wszytko placic? :-D No nic, za tydzien bede wiecej wiedziec. x Bylam dzisiaj wyskoczyc z kolezankami na drinka ale postanowienie noworoczne utrzymalam i pilam tylko sok jalbkowy z woda mineralna :) x Milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rachelko, tak mi sie wydaje. Tutaj te plemniki A nazywaja WHO-A i pisza, ze poruszaja sie szybko do przodu, te B poruszaja sie wolno do przodu, C tylko sie ruszaja ale nie do przodu a D nie orbi anic i wogole ogonkami nie mahaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toje wyniki sa jeszcze w miare dobre... Mojego byly o 80 % gorsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rachela Ruch A tzn żywy postępowy, ruch B to wolny postępowy i te włąsnie AIB są najważniejsze, reszta tzn C to ruch oscylujący i te robią tylko dobre wrażenie, ale do zapłodnienia się nie garną:) Gerwazy WHO to skrót Światowa Organizacja Zdrowia bo właśnie wg niej robione są wyniki i określane parametry, dlatego normy są takie same w kążdym kraju jesli robione są wg WHO.Dlatego przed każdym parametrem masz ten skrót. Włąsnie w dobrych klinikach robione są badanie wg WHO a w gorszych niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy zabij mnie kobieto, ale ja nie wiem kiedy Ty do tej kliniki idziesz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy zabij mnie kobieto, ale ja nie wiem kiedy Ty do tej kliniki idziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy - raczej nic nie pokryje , choc mozna probowac walczyc , jesli sie ma chody ! Jestescie traktowani jako malzenstwo jako calosc : a zasady to slub , wiek do 40 ( dzien 40 urodzin - juz nie doplacaja ) dla kobiety i do 50 dla mazczyzny , jesli jeden warunek nie spelniony , to nic z tego ! Ja po tych iui , prawie , ze podeszlam do ivf , i w dniu 40 urodzin bylo na tyle z doplata (,choc wskazaniem do ivf byly wlasciwie wyniki mojego m. ,przez to trafilismy do kliniki , moje zawsze byly ok) i choc moj m tylko 1,5 starszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest ale do invitro wytarczą przecież i słabsze, a wogóle to jest szansa, ze one się poprawią czy raczej nie? Dobrze, że macie zamrożone nasionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy no to wyciągaj gotówkę chyba nic innego Ci nie pozostało;) U nas też ta magiczna 40 obowiązuje jesli chodzi o przyszłe dopłaty do invitro,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon Cheri, ale kazde z nas jest ubiezpieczone prywatnie. A z tego co czytalam, to jezeli "wina" lezy po stronie mezczyzny to jego ubezpieczenie placi calosc o ile on 50 lat nie skonczyl. x Zreszta, nie licze, ze cokolwiek zaplaca ale jakby tak to byloby na wakacje :) I wyprawke dla blizniakow :-D x Karmi_, termin w klinice mam 15-tego. Ciekawa jestem co mi powiedza, czy beda mi robic jakies dodatkowe testy i czy wogole mozna jeszcze cos zrobic :O Mimo wszytko jestem jakos dobrej mysli. x Napisalam tez do takiego znanego profesora z Belgii, chyba najbardziej znanego experta z dziedziny nieplodnosci, z pytaniem czy robi konsultacje. Zobaczymy czy odpisze i co. Kto pyta nie bladzi :) x Mon Cheri, to czemu w koncu nie podeszlas do ivf? Ja myslalam, ze Ty raz podchodzilas tylko ze sie nie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy pamietaj ze PK robi zawsze problemy z placeniem. Zobacz co bylo u nas, choc w Vertagu mialam ze maja mi do 4 prob 100 % pokryc , walczylam przed sadem z korwami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy ja mam znajoma ktora mieszka w Belgii jesli sie nie myle i tam podchodzila do ifv. Musze zapytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×