Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Witajcie! no wreszcie i u mnie slonko wyszlo, cudny dzien dzis byl :) spacer obowiazkowy z cora i psem zaliczony, a teraz wlasnie zaleglam na kanapie... o Coconut, napisz prosze cos wiecej o tym oczyszczaniu watroby bo mnie to interesuje. Robilam ostatnio oczyszczanie jelita grubego, nie dokonczylam calego cyklu , ale i tak zauwazylam roznice - cera mi sie zdecydowanie poprawila. Takze napisz cos, moze sie jeszcze czegos ciekawego dowiem :) o dziewczynki, jesli by kogos interesowalo, to znalazlam cudowna sronke z przepisami na wypieki, strasznie mi sie spodobala i testuje juz 3 ciasto... a jak weszlam na nia pierwszy raz, to nie wiedzialam ktore zrobic jako pierwsze ;) podaje linka jak by sie mialo komus przydac: http://www.mojewypieki.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy, mnie sie wydaje, ze powinnas sprobowac jeszcze raz, a nawet trzeci jak trzeba bedzie! Zwlaszcza, ze masz taka mozliwosc (finanse). Nie znam sie na in vitro, ale to, ze jajeczko sie nie przyjelo, nie znaczy od razu, ze jest tego jakas przyczyna zewnetrzna, tak jak piszesz wydaje mi sie, ze jesli juz, to sa to najczesciej anomalie chromosomowe, a tak przeciez bardzo czesto bywa przy staraniach naturalnych, tylko niewiele sie o tym wie. Uda sie, tylko czasem trzeba troche cierpliwosci ( i pieniedzy ;) ) przeciez przy in vitro masz wykluczenie wszystkich schorzen, zrobione wszelkie badania, pewnosc, ze "kruszynki" sa w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu ;) wiec naprawde, wydaje mi sie, ze tylko anomalie moga przeszkodzic w zagniezdzeniu i przetrwaniu. Endometrium tez mialas o.k? no nie? na pewno bo winko czerwone lubisz ;) ;) Nie badz pesymistka! Nie pisz, ze sie nie uda!! o Lilly, ja jesli moge sie wypowiedziec, to popieram zdanie Karmi i tez uwazam, ze powinnas podjac jakies konkretne dzialania by dopomoc naturze. Nie wiem co Cie powstrzymuje, zwlaszcza, ze z tego co czytam, to sama chyba nie wiesz, co to jest, ale czas plynie i ja bym na Twoim miejscu troche sie przelamala. Nikt nie mowi zaraz o in vitro, ale moze chociaz inseminacja. Tez nie jestem za bardzo w temacie, ale dziewczyny pisaly, ze mozna podobno nasienie zamrozic i wykorzstac w odpowiednim do tego momencie. M nie bedzie do w tym dniu potrzebny, nie bedzie wiec stresu z jego brakiem w domu na czas. Wiem, ze brzmi to malo romantycznie ;) ale moze jest to jakis sposob? oczywiscie to tylko moje zdanie i mam nadzieje, ze nie naciskam na Ciebie za bardzo, to tylko w dobrej wierze pisalam bo przykro mi jak czytam, jak sie czasem dolujesz i martwisz 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzięki za namiary na filmy, zaraz będziemy oglądać Drogówkę przy herbatce z pokrzywy ;) Tesso, to mój ulubiony słodki blog, upiekłam z niego już kilka ciast i śledzę na bieżąco. A mnie odradzano w klinice inseminację (wiadomo, chodziło na pewno o pieniądze, bo inseminacja to jednak niewielki koszt w porównaniu z in vitro) - pani doktor przekonywała, że to strata czasu, pieniędzy i nerwów, chyba że u kogoś jedynym problemem jest wrogość śluzu, to wtedy ok. Żona mojego kuzyna zaszła w ciążę dzięki inseminacji, ale nie wiem, czy to była jedyna, którą miała, w każdym bądź razie tylko do tej się przyznaje. Dziś przy myciu samochodu mąż zauważył, że ma zarysowany samochód, a tylko ja nim od miesiąca jeździłam :O. Nawet nie wiem, kiedy i jak to się stało, mam cholerne wyrzuty sumienia i postanowiłam, że za nic w świecie nie dam się już wyrzucić z mojego łupa, choćby jeżdżenie nim było nie wiadomo jak niewygodne. Męża samochód nie jest żadnym drogim cudem (po prostu nowszy i wygodniejszy niż mój 18-latek ;) ), ale ja już tak mam, że bardzo szanuję to, co mam, żeby mogło służyć jak najdłużej. Mam doła, buuuu. Upojnego wieczoru dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tessa jutro dokladnie opisze moja ulubiona metode oczyszczania watroby bo nie chce sie pomylic a wlasnie ide na male winko:)Jaka metoda oczyszczalas jelito?Ja nabylam taka specjalna maszynerie,troche to upierdliwe bylo ale brzuszek plaski i cera jak 10 lat temu:)W jelicie grubym mozna nazbierac do kilku kilogramow kamieni kalowych,stad wiele schorzen i nadwaga.Trzeba sie ostro wylaszczyc na wiosne dziewczynki,prezentujmy zatem programy naprawcze.Zaczelam pic litr dziennie soku z burakow,bardzo mi smakuje,tez ladnie oczyszcza watrobe.Obejrzalam Sale samobojcow i jestem wstrzasnieta.Musze isc do fryzjera bo wygladam jak mop i to taki z dolnego pulapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka, lekarka prawde powiedziala. Bo jezeli jest wrogi sluz to inseminacja moze pomoc ale poza tym to strata pieniedzy i czasu. M juz w domu :-D Wrocil znudzony z Paryza, poszlismy od razu na obiad...do Francuzkiej knajpy :-D On uwaze, ze testy nic u mnie nie dadza tylko trzeba dalej probowac az wyjdzie. Z kasy sie ucieszyl, powiedzial zebym sobie cos kupila. Zapropnowalam ze kupie sobie w takim razie histeroskopie :O Takie mamy porabane konwersacje przez te ciagle starania :O To juz nawet nie jest smieszne :O Mamy zaoszczedzone na rok staran IVF co miesiac...to sa pieniadze dokladnie na ten cel odlozone wiec nie mamy zadnej presji finansowej. Jak juz pisalam jezdzimy wszedzie rowerami, zyjemy na wynajmowanym, ubieramy sie w najtanszych sieciowkach i nie mamy wygorowanych oczekiwan od zycia wiec sie dalo przygotowac. Ale watpie, ze to cokolwiek pomoze :O Niestety obecnie, tak jak i wczesniej ciagle nie wiadomo co nam tak naprawde jest, ze nie mozemy zajsc w ciaze :O Nikt nie wie. A teraz, po tym jak mielsmy transefrowane piekne 3 komorki to wszyscy wiedza jeszcze mniej :O Po prostu jestesmy zdrowi, wysportowani, odzywiamy sie ok a ciazy jak nie bylo tak nie ma :O Dochodze do wniosku ze to po prostu nie dla nas :O Cos musi byc w naszych genach ze nie wychodzi. Dobija mnie jedynie, ze M ma wyjatkowo dobre podejscie do dzieci :O I wszytkie lgna do niego :O Mysle, ze bylby o wiele lepszym ojcem niz ja mama :O Ale to teoria, ktorej pewnie nigdy nie bedzie nam dane sprawdzic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez duzo dziewczyn zachodzi po inseminacji, byc moze trzeba kilku a nie jednej, ale jednak. Jesli ktos nie chce in vitro albo go nie stac, to mysle, ze to dobra alternatywa. Ja tu namawiam LIlly, a Ty zaraz ze, strata pieniedzy :( sama bym sie zdecydowala, gdyby nie to, ze M na badanie nie zaciagne... o Zuzka, a ktore pieklas? bo ciekawa jestem? a autem sie nie przejmuj, ja tez porysowalam przy wjezdzie do garazu, ale moj M nic nie zauwazyl, nawet dzis jak umyl auto haha, pewnie "odkryje" za pol roku ;) o Coconut, czekam na opis :) a ja stosowalam zwykla lewatywe z sokiem z cytryny, ale watroby jeszcze nie oczyszalam. A co to za maszyneria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy Malinowski, rozumiem co czujesz jesli chodzi o koszty, w mojej klinice jesli chcialabym in vitro koszty zaczynaja sie od 8000 euro, tyle ze ja sie nie zdecyduje na in vitro, jesli juz to na inseminacje a ta kosztuje od 900 euro. ale co zrobic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tessa to tez takie do lewatywy ale duze i ladnie sie nazywa:zestaw do plukania okreznicy.Ma ladne pudelko i kilka koncowek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty Mila to nie z POlski centralnej?Bo nie wiem dlaczego ale sobie ubzduralam,ze mieszkasz niedaleko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Insyminacja jest dobra nie tylko przy wrogim sluzie .... Takze przy takim sobie nasieniu , po plemniory sa dowozone expressem prwie na miejsce , wiec maja wieksze szanse !!! Tylko nie rozumie czemu czesto robia iui , bez badan przepustowosci jajowodow ???? X Mila smarkulo :) :) :) , jeszcze masz troche czasu , co innego my emerytki po 40- stce ;) X Popieram oliwe z cytryna , bo ja to bez aloesu pije i tez dobre efekty :) X U nas dalej pogoda do dooopy !!! X Moj m znow zaczyna rzucac palenie , podobno bez oszukiwania tym razem ???? Naprawilismy wczoraj tryb sexualny , znow funkcjonuje ;) , nawet troche wypaslismy oprogramowanie , dobrze funkcjonuje po kilku miesiacach pauzy ;) !!! X Szukam pracy , bo urlopik mi sie sni po nocach , trzeba troche zarobic ;) !!! X Gerwazy , dobrze , ze masz rezerwy , ktores komorki w koncu zostana !!! Tylko zastanow sie , czy ma sens brac 3 na raz , zawsze mozna cos zostawic do nastepnego podejscia a ..... czytalam kiedys artykul w ktorym dowodzono , ze czlowiek , w przeciwienstwie do psa , czy kota jest nastawiony na ciaze pojedyncza , i to jest naturalne , w przypadku kilku zarodkow nastepuje rywalizacja juz na etapie implantacji , jak i pozniej , czesto zakonczona wchlonieciem , lub wydaleniem jednego z plodow !!! I mysle , ze cos w tym moze byc ! Poczytasz fora , to zauwarzysz , ze czesto so dziewczyny schwanger po podaniu 1 slabego zarodka ( brak konkurencji ) , ale wiele transwerow trzech silnych koncza sie niepowodzeniem !!! Nie boj sie mrozenia , bo najczesciej zarodki ktore nie przezywaja rozmrozenia , nie doprowadzily by do ciazy so oder so !!! X Pozdrawiam - reszcie poznie , bo jeszcze mi w glowie huczy , po niezlym numerku - (ot plusy , ze corka do kolezanek nocowac wybywa ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesko to tylko efekt wyposzczenia ;) , na szczescie sasiedzi wlasnie zdali mieszkanie przy wyprowadzce , wiec nikt na policje nie zadzwonil z powodu zaklocania porzadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz spiesze z wyjasnieniami, w centralnej polsce to ja mieszkalam ale dawns temu, jakies 12 lat, teraz mieszkam na zielonej wyspie czyli w Irlandii. Dlatego tez in vitro takie dogie, bo tu jest wszystko cholernie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Straszne te ceny za in vitro, mnie nawet na polskie in vitro nie byłoby stać :O, chyba że kolejny kredyt, obok hipotecznego. Tesso, ja się przejmuję samochodem, bo nie lubię niszczyć. Od dziecka tak mam, moje zabawki nigdy nie były popsute czy poniszczone. M nic nie komentował, nie krzyczał, tylko zapytał, czy wiem, co się stało i dlatego moje wyrzuty są tym większe. Mógłby chociaż na mnie wrzasnąć, że nie umiem jeździć... Ja nie mam pojęcia, gdzie to zadrasnęłam. Cocconut, ja po obejrzeniu Sali samobójców miałam bardzo długo depresyjny nastrój. Mon Cheri, ja tak przypuszczam, że tamtej lekarce chodziło o kasę, bo z inseminacji nie mają zbyt dużych zysków. Przekonywała, że skuteczność tego zabiegu jest naprawdę niewielka, jeśli problemem nie jest właśnie wrogi śluz lub tak jak piszesz słabsze nasienie. Leniwej niedzieli 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawka:) Zuzuzka jak się czujesz ? najważniejsze, aby z dzidzią było ok, a samochód to pestka. Nie przejmuj się kochana głupotami i czas już dorosnąć:) Nie wszystkie zabawki muszą wyglądać nieskazitelnie bo są głównie do zabawy. Ja dwa razy auto porządnie przerysowałam i to raz tak, ze drzwi trzeba było wymieniać i jedynie czego żałowałam to kasy bo honorowo ze swojego budżetu pokryłam. X Mila to co Cię nic nie chwalisz, że z zagranicy jesteś:) No to pisz jak tam się żyje na tej zielonej wyspie, bo na naszej zielonej wyspie to lipa całkowita, gdyby było 10 lat wstecz, już by mnie tu nie było. X Gerwaqzy no właśnie, a może by tak do stolicy naszej zawitać, z tego co wiem klinika Novum w Warszawie jest na najwyższym poziomie, a dr Wojew....ki czyni cuda, gdyby mnie obsypało pieniądzem to na pewno tam bym się udała, koszt z badaniami to jakieś 15 tyś zł. i pewnie z noclegiem wyrobiłabyś się z w tej kasie, a M tylko raz byłby potrzebny;) Ale Twoja klinika też jest dobra z tego co czytałam. X Moncheri no to zaszalałaś wczoraj, a M zadowolony? Może teraz uda mu się z fajkami, on na pewno chce rzucić, ale to naprawdę bardzo trudne na początku. Fajnie jak wolna chata w domu, my to nieraz poszalejemy w niedziele po południu jak córka wybywa, ale w wakacje jak przyjeżdża teściowa z Włoch to śpi u niej co noc, także wtedy życie seksualne kwitnie. Moncheri chyba pierwszy raz od kilku miesięcy wyczułam zadowolenie u Ciebie...tak trzymaj:):):). X Teska ale się rozpisałaś:):):)....no nareszcie jesteś częściej. X SM czemu zamilkłaś??? Jak tam sytuacja w domu? x Dziewczyny a jeśli chodzi o inseminację to skuteczność rzeczywiście kiepska ale..............w zależności od przyczyny może czasem pomóc, jeśli parametry nasienie są nieznacznie obniżone to tak jak pisała Moncheri iui jest wtedy wskazaniem. Albo też gdy w okresie owulacyjnym nie ma partnera tak jak u LILI. Ciekawe co mi jutro profesor zaproponuje????? A mój M już wcale nic nie moi o jutrzejszym badaniu....Ale będzie jutro szalony dzień...rano klinika, wieczorem klinika...powinnam zostać za to wynagrodzona nie sądzicie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon Cheri, a juz mialam napisac zeby sie rozwodzila :-D Dobrze, ze ugryzlam sie w jezyk bo widze, ze byl to u Was przejsciowy dolek. Chcielismy Wam wczoraj wieczorem zrobic konkurencje ale skonczylo sie tylko na ogladaniu filmu :) Moze masz racje z tymi wieloma jajeczkami. Ciekawa teoria - popytam lekarke czy cos wie na ten temat. x Tesso, inseminacja bardzo nieznacznie powieksza Twoje szanse w stosunku do prob naturalnych. I to na dodatek wylacznie u tych ktorzy maja zdiagnozowany wrogi sluz ale drozne jajowody. Jezeli nie masz takiego problemu zdiagnozowanego i spermiogram jest tez w porzadku to mozesz rownie dobrze dalej starac sie naturalnie. Wiem z forum o vitro, ze na przyklad LunaDe miala chyba z 7 inseminacji, a w ciaze zaszla dopiero w pierwszym IVF. x Mila, Z tego co wiem to z Anglii i Irlandii wlasnie bardzo duzo ludzi podchodzi do IVF w Belgii w Brukseli albo w Hiszapnii, w Valencji bo metody, ktore w Wielkiej Brytanii stosuja sa malo efektywne a zabiegi bardzo drogie. Jestes mloda to masz jeszcze duzo czasu zeby wyprobowac roznych metod. Mi sie tez kiedys wydawalo, ze sie na IVF nie zdecyduje. Teraz mysle, ze jednak trzeba bylo od razu od tego zaczac. x Zuzka, jak sie czujesz? Wszytko sie uspokoilo? x Powiem Ci, ze ja mam dokladnie wrecz przeciwnie niz Ty :-D Nie przywiazuje zadnej uwagi do rzeczy. Na przyklad, wychodze z zalozenia, ze zderzak na samochodzie, jak sama nazwa wskazuje...sluzy do zderzania :-D Zadrapania nieuniknione :-D Zdziwilabym sie wrecz niesamowicie gdyby M mi cos na ten temat powiedzial. Bo co mialby powiedziec? Oops? Przeciez to tylko kupa blachy! x Dzisiaj wsiadam w moja kupe blachy i jedziemy sobie gdzie poza miasto na wiosenny spacer w sloncu bo cos zczyna polyskiwac zza chmurki :) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_, pisalysmy w tym samym czasie. Bede o Was jutro myslec zeb ywszytko dobrze poszlo. Nie wiem dlaczego jakos tak jestem przekonana, ze u Ciebie IVF by sie za pierwszym razem powiodlo. Masz dobre wyniki, jedno dzecko juz jest, dobra rezerwe AMH jak na swoj wiek - naprawde duze szanse sukcesu. Ale cokolwiek nie zdecydujesz to trzymam kciuki za powodzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy to ja mam tak jak Ty nie przywiązuje wagi do rzeczy materialnych, jak się coś zepsuje to wyrzucam bez mrugnięcia okiem, nie lubię starych rzeczy, jedyne co mam ponad 15 lat to dziecko i męża :) jak kiedyś posprzątałam na strychu to M nawet patyka do zamieszania farby nie miał:) A na invitro pisze się jak najbardziej jak będę miała 30 tyś PL, bo wyobraź sobie Gerwazy, że teraz nie masz ani centa, a chęć na dziecko jeszcze większą i co byś teraz zrobiła po pierwszej nieudanej próbie, załamałabyś się kobieto gdybyś nie miała kasy na dalsze działanie. A invitro za 1 razem rzadko sie udaje i to w naszym wieku..prawie nierealne. trzeba kilka prób każdy lekarz Ci to powie. A tak w ogóle Gerwazy to Wy już wiosnę macie? U nas śnie prószy dzisiaj, ale po niedzieli obiecują wiosnę. Idę do kościoła.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie słonecznie nadal, ale tak wietrznie, że głowę pewnie może urwać. W tv śniadaniowej była akurat rozmowa o ivf. 🌼 Jej, kobiety, które mają skołonności do tycia, a więc i ja, marzą o tym, żeby jeść do woli i nie tyć. Ale wiemy wszystkie, że nie można mieć wszystkiego na raz;)Lubię owoce i warzywa w różnych postaciach, ale inne rzeczy też:DMoje bmi jest ok, ale w górnej granicy normy:D 🌼 Mila, trudne pytanie z tymi naszymi sukcesami. Karmi bardzo ładnie Ci odpowiedziała:) 🌼 Mój m uwielbia Celine Dion. Szkoda, że ostanio jej nie słychać. Ja też ją lubię posłuchać:) 🌼 Tesso, nie naciskasz. Pisałam, że odbieram Wasze rady jako motywację, dobre rady:)Dziękuję❤️ Mon cheri, nawet nie wiesz jak mnie cieszy Twój wpis:DOd razu lepiej czytać, że między Tobą a m jest lepiej. Do tego te tryby seksualne...;) 🌼 Zuzka, to przecież nie jest powiedziane, że to Ty zarysowałaś samochód. Ja mam w pracy koleżankę i od długiego czasu staram się stawać od niej daleko na parkingu, bo ona ma skłonności do zarysowaywania cudzych aut:O 🌼 U mnie oczywiście chaos wpisowy, ale tak to jest podczas obecności m w domu:DDzisiaj po południu opuści mnie niestety, ale prawdopodobnie na króciutko. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi, śnieg?!...ciekawe, czy do mnie dojdzie? Oby nie. U mnie z rzeczmi bywa podobnie. Stare wymienieam na nowe. Czasami jednak przywiązuję się. Chociaż jak się zastanawiam teraz, to właściwie może i nie...bo mi przykłądów brakuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mój mąż tez ma takie podejście - to tylko kupa blachy, nie zawsze będzie tak fajnie wyglądać, ale mnie jakoś żal ... Czuję się bardzo dobrze, plamień nie ma już w ogóle, brzuch się stawia, ale nie za często, skurczy brak. Lekarz powiedział, że to najprawdopodobniej było poronienie tego drugiego zarodka i oczyszczenie macicy, ale tego już się nie dowiem na pewno. Nie ma bezpośredniego zagrożenia dla córki. Jeśli tylko będę czuła się na siłach, to jak najbardziej mogę wrócić do pracy. No więc wrócę :). Mam 1,5 godziny tylko dla siebie, bo mąż z córką w kościele. Bye 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane, Karmi, nie chwalilam sie pobytem na wyspie bo nie ma czym:) Ale ja nie narzekam, mysle ze decyzja o wyjezdzie z Polski byla jedna z najlepszych jakie w zyciu podjelam. Mam fajna prace, fajne zycie i stac mnie na wiele rzeczy o ktorych w Polsce moglabym pomarzyc. Gerwazy, wiem ze in vitro w innych krajach jest znacznie tansze i metody lepsze, tyle ze w moim wypadku nie o kase chodzi, oboje z mezem dobrze zarabiamy i stacnas na in vitro, my po prostu nie chcemy podchodzic do in vitro, moze z czasem zmienimy zdanie, albo jesli sie okaze ze wynik mojego AMH jest tragiczny i nie ma na to czekac, Na razie jednak chcialabym sprobowac stymulacji albo inseminacji. Jesli jedank kiedykolwiek bede musiala podejsc do in vitro to i tak wiem ze zrobie to w Polsce i wtedy bede sie zglaszac do was drogie kolezanki z prosba o pomoc przy wyborze najlepszej kliniki :) Na razie jednak czekam cierpliwie na wyniki AMH i na wizyte u lekarza. Boli mnie jajnik jak cholera, owulka nadchodzi pewnie bo to 11 dzien cyklu, Pozdrawiam i zycze leniwej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×