Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Biest lepiej niemieckie latwiej dorwe :) Tylko naprawde dobre , bo jestem w 2 bibliotekach i biore mase ksiazek i czesto po przeczytaniu 20 - 30 stron dochodze do wniosku ,ze ksiazka durna i przewidywalna i odkladam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon cheri Biest - czesto przy felernych plemnikach dochodzi wlasnie do poronien wczesnych ciaz . Gdzies czytalam , ze np . Przy ivf jak zaplodnione komorki przestaja sie rozwijac w pierwszych dniach to najczesciej wina komorki , jak pozniej - czesciej plemnik Wlasnie. Znajoma podchodzila 3 razy do invitro - nieudane. Zrobila na wlasna reke badanie na chromatyne plemnikowa i okazalo sie ze ma 100 procent niezdolnych do zaplodnienia plemnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula ;) - smarkulo , a mnie walnelo 40 wiosen i wierzyc nie moge - szczegolnie jak z m durniejemy na basenie itp , albo gonimy sie na schodach , ale metryka nie klamie :( Jej spadam pa !!! Ja wlasnie jedynaczka i od lat 12 probuje core w rodzenstwo wyposarzyc :("

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bede w domu to wysle ci fotki ksiazek na maila i mi powiesz ktore chcesz. Ja mam tylko thrilery psychologiczne , kryminaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już pisałam od dziś mamy urlop to też go nakłonię na badanie plemników a robiłam krew mocz podstawowe chormonalne,toksoplazmoza. Pewien profesor który zajmuje się zwłaszcza poronieniami że przy nowym partnerze to tak jak bym 1 raz zachodziła w ciąże ale 2 poronienia to już nie jest tak jak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zrobila na twoim miejscu wiecej badan i u ciebie i spermiogram. Wlasnie dlatego ze lata leca i nie ma czasu na czekanie i experymentowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon cheri Hehehe dobre :) dawno nikt tak do mnie nie mówił :):):) Jutro go na mówię a w poniedziałek z nim pójdę ;) przypilnuję i my też dostajemy głupawki jak nastolatki :) kolorowych snów życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest29 Wiem że trzeba robić badania tylko że finansowo nie zawsze jest tak jak by człowiek chciał a badania kosztują.Gina mam na urlopie i czekam aż wróci żeby z nim pogadać które najważniejsze badania robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumie... A chodzisz na nfz czy prywatnie? Na pewno musisz zrobic hormony , prolaktyne, progesteron, rezerwe jajnikowa, wymaz tez na chlamydie, toxo , cytoplazme, wazna jest tarczyca z anty tpo- to tak mi na szybko naszlo do glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po młodszym miałam laporoskopie-torbiel wielkości kurzego jaja i po 2 poronieniach mogą też się "zapchać" jajniki. Dałam sobie czas do skończonej 40-ki jak się nie uda to trudno,matki natury nie da się przechytrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś nie mogłam znaleźć Endokrynologa co by mnie jeszcze na ten rok zapisał-chodzi na nfz bo prywatnie sama wizyta to 120zł że już nie wspomnę o badaniach-a mnie poprostu nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety ceny sa zabojcze , to fakt. A mialas lyzeczkowanie ? Bo po tym oczywiscie moge byc zrosty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tamtym roku jak poroniłam to miałam łyżeczkowanie w tym roku było samoistne więc mnie nie ruszali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ci podalam te podstawowe badania. Po 2 poronieniach robi sie tez badania genetyczne partnerow. A robilas badanie na wrogosc sluzu? Wiem ze to nie jest tanie... Dowiadywalam sie ile kosztuje pakiet specjalistycznych badan u Np Malinowskkiego(spec od poronien nawykowych)...cena wacha sie 3 a nawet do prawie 5 tys zlotych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tym 2 poronieniu dostałam obsesji a później powiedziałam sobie pas,ale jak szwagierka urodziła maluszka oboje z N oszaleliśmy na punkcie dziecka i znów się zaczeło,zwłaszcza to pragnienie dziecka.Niebawem 2 szwagierka będzie rodziła mówią zeby się starać wszystko od nich dostaniemy,ale same starania tu nic nie pomogą.Bardzo się z nimi cieszymy ale mieć swoje to spełnienie marzeń dla nas czworga -bo synowie bardzo chcieli by i my też dziewczynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest29 Z jakiego miasta jesteś bo ja z Łodzi a na takie badania mnie już kompletnie nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcieli byśmy dziewczynkę w rodzinie ale co będzie to będzie kochane i już wiem że było by na maxa rozpieszczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam pogadankę z Prof.dr hab.n.med. Jackiem Wilczyńskim u niego komplet badań to jakieś 2000,zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalerzy jakie badania byly w tej cenie. Bo specj immunologia jest wszedzie droga... 2 tys to i tak duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest lista z bociana po poronieniach nawykowych czyli 3, 4 .. ! Lista badań po poronieniach: 1. Badanie kariotypów. 2. Badania tarczycy: TSH, fT4, fT3, anty TPO, anty TG, USG. 3. Profil hormonalny cyklu (LH, FSH, estradiol, progesteron, prolaktyna, testosteron, androstendion, DHEAS, 17-OH- progesteron). 4. Morfologia z rozmazem, OB, CRP, mocz: badanie ogólne, posiew, glukoza. 5. Różyczka, toksoplazmoza, cytomegalowirus, opryszczka, listerioza, rzeżączka. 6. APTT, PT, D-Dimery, fibrynogen. 7. Aktywność białka C, antygen białka S, aktywność antytrombiny, test APCR. 8. Badanie na mutację czynnika V Leiden, czynnika II, VII, VII, p/c przeciwko protrombinie, czynnik XII. 9. Homocysteina. 10. Badanie nasienia, posiew nasienia, test scsa czyli badanie fragmentacji DNA plemników 11. Wymaz ogólny z szyjki, pochwy. Wymazy na chlamydię, ureaplasmę, mycoplasmę. Cytologia. 12. Histeroskopia. 13. Badania na zespół antykariolipidowy: p/c antykardiolipidowe, p/c przeciwko beta-2-glikoproteinie, p/c przeciwko fosfatydyloserynie, antykoagulant tocznia. 14. Immunologia: ANA (p/c przeciwjądrowe), APA (p/c przeciwko antygenom łożyska), AOA (p/c przeciwko antygenom jajnika, ASA (p/c plemnikowe), komórki NK, p/c przeciwko komórkom Leydiga. 15. Stomatolog, laryngolog. „Głębsza immunologia: 16. test MLR 17. test cytotoksyczny 18. immunofenotyp 19. cytokiny 20. oznaczenie polimorfizmow u obojga 21. zgodność tkankowa HLA 22. immunoglobuliny 23. komplement C3 i C4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie przypuszczałam że tyle tego jest,ale od czegoś trzeba zacząc. Jestem już padnięta dlatego pożegnam się już i idę spać a jutro zacznę "działać" z N kolorowych snów i dziękuję za rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania0522
Witam Cię Best29 Ja już prawie wstałam. Poczytałam troszkę nocnych rozmówek. Nie wiedziałam że to aż tak skomplikowane i dużo tego. Witam Cię Asiula74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Asiula witaj!!!!!! czesc dziewczyny milego dzionka i pewnie dopiero do jutra bo potem znikamy z moim M i milego weekendu @ rozkrecila sie na dobre bolesna jak diabli ze tabsy musze brac no ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WSZYSTKIE i pozdrawiam, Asiula 🖐️ mam dziś wiele zajęć , a pogoda nie zachęca do niczego :( mimo wszystko miłego dnia dla WAS !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×