Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mysia88

Bariera językowa

Polecane posty

Gość mysia88

Chce jechać do mamy do Anglii, bo mi załatwiła pracę. Niby umiem język, ale mam barierę językową. W myślach potrafię sobie ułożyć wszystko, ale nie mogę wydusić z siebie słowa. Jak przełamać ten wstyd?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przyjdzie samo z siebie, z czasem :) zaklimatyzujesz się i nie będziesz miała problemów, będziesz musiała zacząć mówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samouczek
Kup sobie samouczek; takie podstawowe słówka; wiesz :D i powtarzaj zwroty sobie przed lustrem głośno; wejdzie ci w nawyk :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :))))))
mi pomagało takie ćwiczenie, że rozmawiałam z koleżanką po angielsku we dwie próbowałyśmy się porozumieć całkiem szło nieźle, no i nie wstydziłam się przy niej przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grimms
tez mialam duza bariere jezykowa. dopiero po kursie w speak upie się przełamałam. ale w twoim przypadku sam pobyt tam duzo da, pewnie to kwestia kilku dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość begiebe
ja tez mialam bariere jezykowa, pojechalam do Niemiec to juz na drugi dzien bylo lepiej, a po 3 dniach gadalam normalnie. przejdzie Ci, jak tylko tam pojedziesz, naprawde! uszy do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no racja
Jak tam pojedziesz to będzie dobrze i się przełamiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
praktyka czyni mistrza, inaczej się nie nauczysz jak wlasnie rozmawiając z innymi. Nie wstydz sie, co z tego ze bedziesz robil bledy, to jest tak na prawde mało wazne, wazne zeby Cie rozumieli i zebys duzo mowil! Nie koniecznie mega poprawnie gramatycznie, z czasem sie nauczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grimms
popieram poprzedniczke, no a pamiętasz takie przysłowie, ze człowiek uczy się na bledach? ;) na pewno pojdzie wszystko dobrze. jak nie to będziesz tak jak ja do speakupu chodzila na kurs. ale to ci nie grozi raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej właśnie uczy się języka nie na żadnych kursach tylko będąc w danym kraju i rozmawiając, czytając, na codzien musząc radzić sobie z zakupami i innymi sytuacjami - człowiek wtedy chłonie język jak gąbkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njhvsdfgg
Ktoś kto pisze "umiem język" - od razu udowadnia, ze o niczyum nie ma pojęcia! Poza tym - skoro nie potrafisz wydusić słowa "bo się wstydzisz" to znaczy, że jednak języka nie znasz, nie potrafisz się nim posługiwać! Skończy się jak zawsze: jedzie sierota, kto inny za nia wszystko załatwia, ona tylko kiwa główką obojętnie czy wie o czym mowa, czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jakiś kurs przed wyjazdem jeszcze? Pogadasz z ludźmi na swoim poziomie, pozwoli to przełamać skrępowanie moim zdaniem. Dobre kursy organizuje Axon, małe grupy, a dość wysoki poziom, pomyśl nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×