Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gbbn

jak oszczędzać?

Polecane posty

Gość gość
jak oszczedzac?Najpierw trzeba zaczac od takich podstawowych rzeczy jak wymiana na zarowki energooszczedne, gaszenie swiatla, zakrecanie porzadnie wody, moze zmiana dostawcy pradu na tanszego jak np. novum. To sa takie trywialne rzeczy, ale zobaczysz ze na koniec miesiaca zostanie ci wiecej pieniedzy w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja np zmieniłam dostawcę energii. Nie są to może jakieś duże pieniądze, bo tak jakieś 20-30 zł, ale jak to mówią ziarnko do zaiarnka.. Teraz naszym dostawca jest Novum, uważam, że to była dobra decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki masz ten pakiete w Novum? i od kiedy z nimi masz podpisaną umowę? nie jest tak ze po jakims czasie mogą coś zmienic w regulaminie? Przyznam się szczerze, że u nas tego prądu zużywa się całkiem sporo, głównie przez to, że pravujemy z mężem często zdalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie daj sie nabrać, to ewidentnie reklama novum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-największe pole do popisu jest w wydatkach na żywność ale z niczym nie można przesadzać i trzeba robić to tak aby nie odbiło się na zdrowiu -zaoszczędzić możesz robiąc niektóre rzeczy samodzielnie: gotowanie, szycie ubrań, remonty -tutaj są dobre porady na temat oszczędzania w domu: www.finansedomowe.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oszczędzam na wiele sposobów, ale chyba takie 2 które są przeze mnie i męża najbardziej odczuwalne to regularne oszczędzanie z mBankiem - po prostu bank zaokrągla nam każdą transakcję i przelewa zaokrąglenie do pełnych 10zł na inne konto. Można się zdziwić ile miesiecznie potrafi się osczędzić.. A drugi sposób to przy zakupach korzystam z serwisów kuponowych i rabatowych. Moim ulubionym jest serwis na stronie Interii - stosunkowo nowy, ale ma najbardziej aktualne kupony. Ostatnio przykładowo robiłam zakupy w Merlinie i rabat znalazłam Ja oszczędzam na wiele sposobów, ale chyba takie 2 które są przeze mnie i męża najbardziej odczuwalne to regularne oszczędzanie z mBankiem - po prostu bank zaokrągla nam każdą transakcję i przelewa zaokrąglenie do pełnych 10zł na inne konto. Można się zdziwić ile miesiecznie potrafi się osczędzić.. A drugi sposób to przy zakupach korzystam z serwisów kuponowych i rabatowych. Moim ulubionym jest serwis na stronie Interii - stosunkowo nowy, ale ma najbardziej aktualne kupony. Ostatnio przykładowo robiłam zakupy w Merlinie i rabat znalazłam tu - http://kodyrabatowe.interia.pl/kupony-rabatowe/merlin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zważywszy na nasze zarobki, to powinniśmy oszczędności szukać wszędzie gdzie się da. Dobrze, ze powstały takie strony: http://www.finmarket.pl/internet-tv/internet dzięki którum możemy sobie porównyać rózne oferty i wybierać te najtańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a lokaty? bardzo sobie chwalę - korzystam już proawie 5 rok będzie. teraz mam lokaty w tym nowym banku - smart. mają portal i tam duży wybór. Ostanio załozone - 2,85 % na 4 miesiące dla starych klinetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nella4
Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak oszczędzać będąc nastolatkiem tu jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Wiele zaoszczędzisz robiąc zakupy raz w tygodniu, bo wchodząc codziennie do sklepu człowiek kupuje pierdoły, których tak naprawdę nie potrzebuje. Z wyprzedzeniem planuj posiłki na cały tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj skorzystać z różnego rodzaju promocji bankowych i lokat. Banki płacą pieniądze za założenie lokaty u nich. Szczegółowe sprawdzenie ofert znajdziesz np. na http://oszczedzasz.com.pl Autor strony czyta regulaminy za nas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż, co można polecić - lokaty i promocje bankowe. Może nie najszybsza metoda, ale pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrem79
Tak naprawdę to możliwości jest bardzo dużo. Jesli chodzi o te najbardziej sprawdzone, to na pewno zakupy w takich niedrogich ale dobrych delikatesach http://www.polomarket.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do PoloMarketu, to ja bardzo lubię ich marki własne. Dzieki nim własnie udaje mi się równiez wydawać w sklepie znacznie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_aaa
A myślicie już o oszczędzaniu na emeryturę? Bo na ZUS chyba nie ma co liczyć... My na razie składamy na mieszkanie, ale jak już kupimy, to pewnie będziemy odkładać na emeryturę. Słyszeliście o czymś takim jak odwrócony kredyt hipoteczny https://kredyt123.pl/warto-wiedziec/odwrocony-kredyt-hipoteczny-jako-szansa-na-zlota-jesien-zycia ? Zastanawiam się, czy nie podsunąć takiego pomysłu rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbietawww1
na pradzie i gazie mozna poprzez zmiane dystrybutorow tyhc mediow. firma Axpo dostarcza oba i ma swietna oferte. sama korzystam z ich uslug w domu i pracy i rachunki zmalaly od pierwszego miesiaca, nawet o kilkanascie procent. polecam, bo to najpewniejszy i najszybszy sposob na REGULARNE oszczedzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie wierzę żadnym bankom, zresztą o takich drobnych ciułaczy banki nie zabiegają. Kiedyś też miałam dość niefrasobliwy stosunek do pieniędzy, a teraz mam bardzo mało pieniędzy i umiem tym dobrze gospodarować i nawet coś odłożyć. W tym momencie jesteśmy z mężem we dwójkę. Na wakacje jeździmy co 2 lata, nad polskie morze. Ja wiem, że ceny wypoczynku za granicą są porównywalne z tymi w Polsce, jednak tutaj czuję się bezpiecznie. Poza tym dostrzegam pewien paradoks, zwłaszcza wśród ludzi, których znam, im więcej pieniędzy mają, tym trudniej im zaoszczędzić... No, a teraz mój plan, kupuję dużą skarbonkę , ale taką, którą przy otwarciu trzeba zniszczyć i drugą, mniejszą, (też otwieraną tylko raz), n o i jest trzecia puszka (ta z kolei otwiera się i zamyka bez ograniczeń).I teraz tak : duża skarbonka, to kasa na wakacje, co tydzień (ponieważ oboje z mężem mamy tygodniówki) wrzucamy do niej 20 złotych. Po 2 latach będzie w niej, z samych tych 20 złotówek ok. 2 tysięcy zł. Za tą sumę mamy conajmniej tygodniowe zakwaterowanie w fajnym pensjonacie, a kasy będzie na pewno więcej, bo poza tym będę tam wrzucała jakieś drobne, po 2 złote, złotówce. Nie wrzucam tam monet o nominale niższym niż 1 zł., w drugiej puszce są oszczędności na święta Bożego Narodzenia, tam wrzucam co tydzień 10 zł. i potem jest na prezenty, bez niepotrzebnego nadwyrężania bieżącego budżetu, od czasu do czasu i tam wrzucam jakieś drobne. Jest to bardzo pomocne, ponieważ w naszych zakładach pracy nie praktykuje się bonów, czy paczek na święta. Trzecia puszka, do niej też co tydzień trafia 10 zł., to są pieniądze na bieżące wydatki, bo czasem może się zdarzyć, że np. wypłata będzie jutro, albo za 2 dni, a tu trzeba koniecznie coś kupić, wtedy można poratować się jakąś sumą z trzeciej puszki. Poza tym planuję posiłki, nie jemy na mieście.Bardzo ważne jest planowanie. Dzięki temu wiemy, co trzeba kupić teraz, od razu, a co można kupić nieco później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie gdzieś kiedyś przeczytałam o tym systemie kilku puszek i naprawdę , to się sprawdza ! Ważna jest systematyczność. Ponieważ i j a i mąż nie zarabiamy zbyt wiele , to w dzień wypłaty wypłacamy wszystkie pieniądze ( zostawiamy tylko parę złotych) z naszych wynagrodzeń i najpierw liczymy ile mamy opłat, potem wrzucamy do skarbonek, oprócz tego mamy taką kopertę do której wkładamy co miesiąc po stówce, to jest na odzież, którą kupuje się nie co miesiąc, tylko jak jest potrzeba. A resztę dzielimy na tygodnie, wkładamy do osobnych kopert i musi wystarczyć i wystarcza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naomi_
Oszczędzam na rachunkach za prąd, gaz itp. Korzystam z różnych trików znalezionych w internecie. Do sklepu chodzę z kartką, żeby kupić tylko to, co potrzebne. Zaoszczędzone pieniądze dodatkowo lokuję na lokatach. Sprawdzam w rankingu np. http://extralokaty.pl/, która oferta jest najkorzystniejsza i deponuję środki. Jeżeli nie chcę pozostawiać pieniędzy na dłużej w banku wybieram konto oszczędnościowe. Po prostu daję oszczędnościom dalej się powiększać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiciakicia
zmiana dostawcy energii elektrycznej to moim zdaniem bardzo dobry sposob na regularne oszczednosci bez wyrzeczen. w moim przypadku sprawdzilo sie to bardzo dobrze. zmienilem dostawce na firme axpo. sprawdzcie sami ich oferte, moim zdaniem sa bezkonkurencyjni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazynak76
Oszczędzanie wymaga cierpliwości oraz samozaparcia, jak już macie odłożone pieniądze, trzeba je inwestować. Ja zaczynałam od konta oszczędnościowego, później zaczęłam inwestować w fundusze inwestycyjne, firma http://www.viennalife.pl ma korzystne produkty finansowe, warto wziąć ich pod uwagę. Tam gdzie pojawiają się perspektywy zarobku, tam można iwnestować, to dobra opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karynka2238
moj patent: zmien dostawce energii elektrycznej. zwykle mamy stare umowy i nawet nie wiemy ile tracimy. odkad skorzystalam z oferty axpo to place duzo nizsze rachunki a zuzywam praktycznie tyle samo co wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, zachęcam do wypełniania ankiet za kasę, w ciągu roku można zarobić dobre pieniądze, wszystko jest przejrzyste, w polskim języku, polecam! xurl.pl/ankietypewnakasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×