Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gbbn

jak oszczędzać?

Polecane posty

Gość gość
Kufa wszędzie te gnidy wklejaja reklamy. Nawet normalnego tematu nie można kontynuować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jak sie to zgłasza, to ktokolwiek usuwa w ogóle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dość opłat za prowadzernie konta? Znajdź bank z brakiem opłat! ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl Na stronie są oferty banków w kategorii: karty kredytowe konta osobiste konta oszczędnościowe kredyty gotówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czummek
Wszystkim seniorom polecam wejść na stronę https://rabatseniora.pl/ jeżeli będziecie robić zakupy to warto sobie najpierw tutaj liste sklepow sprawdzic bo jest wiele takich ktore oferuja znizki i rabaty a pewnie nawet o tym nie wiedzieliscie pozdrawiam mozna dzieki temu duzo zaoszczedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można oszczędzać i odkładać pieniądze, oczywiście można również co jakiś czas wypłacać sobie od 40 zł. Ja już mam konto od tamtego roku i naprawdę warto :) Bonusway to społeczność, której użytkownicy otrzymują bonusy za każdy zakup w internecie. W każdym tygodniu są nowe sklepy. Polecam :) Łapcie link https://www.bonusway.pl/?r=6295880- jak zarejestrujecie się i zrobicie zakupy to otrzymacie 25 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zaczęliśmy od oszczędzania na rachunkach. Najpierw poszedł prąd no i wymiana żarówek na activejety i się opłaciło naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie. Najwięcej na wodzie. Dużo wykorzystujemy darmowej wody z oligocenki (pewnie ze 200 litrów na tydzień) i to w każdy możliwy sposób - filtrujemy i pijemy zamiast mineralnej, do gotowania herbaty, kawy, makaronu, ryżu, podlewania kwiatów, mycia podłóg etc. Siku robię ja, później mąż i spłukujemy wodą, którą zbierzemy z mycia podłóg, prysznica, ze zmywania etc. Na grubsze sprawy schodzi się do centrum handlowego na dół oczko.gif Kaloryferów właściwie nie odkręcamy, bo nam ciepło. Dzięki temu oszczędzamy ok. 1500 zł na wodzie i ogrzewaniu. Idąc dalej - nie kupujemy worków na śmieci tylko bierzemy darmowe reklamówki z auchan, kauflandu etc. Nie wspominając o tym, że gruntownie analizujemy gazetki promocyjne i nabywamy rzeczy tylko tam, gdzie jest rabat (mamy 5 marketów w okolicy). Rozrywka - gotujemy głównie w domu, więc nie dorabiamy restauratorów. Mąż ma dość dużo obciążenia, więc ćwiczy siłowo w domu, ja czasem włączam zestaw fitness z yt i trenuje z mniejszym obciążeniem. Dużo biegamy bo dbamy o zdrowie. Hmmm... co jeszcze? Zamiast kina oczywiście darmowe produkcje na necie. Sporo by się tego znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na żywności jest trudno oszczędzać, ale mnie się udało zmniejszyć rachunki za prąd poprzez zmianę oświetlenia na ledowe z activejet w całym domu i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.07.02 Nie wierze, że takie standardy życiowe można praktykować w XXI wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na wodzie to się raczej nie da, ale na prądzie jak najbardziej zwłaszcza jak ma się ledy activejet. Po krótkim czasie jest znaczny spadek na rachunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja I moj maz oszczedzamy teraz na zakup wlasnego domu. mamy konto oszczednosciowe I przelewamy 75% naszego wynagrodzenia. Gdy jestesmy w pracy, dostajemy posilek, nie gotujemy w domu. kupujemy jedzenie tylko w weekendy. Nie chodzimy do barow bo mieszkamy za granica i tu alkohol jest drogi. wolimy napic sie szampana w domu, albo wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinkaaaaop

Polecam zacząć od sprawdzenia ile wydajecie na rachunki - postaraj sie zużywać mniej wody, gaś światło. Sprawdź czy korzystasz z najtańszych opcji jeśli chodzi o dostawce internetu (polecam upc mają najtańszą ofertę), czy abonament (jak masz, to lepiej zrezygnować na rzecz oferty na kartę - w mobile vikings płacę 25 zł miesięcznie, w abonamencie miałam 60zł). Jeśli chodzi o jedzenie to polecam duże zakupy raz na jakiś czas, sprawdzenie gazetek z promocjami itd 🙂 Takie podstawy, ale można dużo na tym zaoszczędzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAAA

Jeżeli piszesz bótów to ciężko będzie znaleźć fajną pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Może poświeć pól godziny tygodniowo na zaplanowanie (wiem, że z dzieckiem to może być ciężko coś zaplanować) np. posiłków, listy zakupów, kupuj na wyprzedażach itp. Jak robisz zakupy przez internet to koniecznie szukaj zniżek i promocji. Ja osobiście polecam cashbacki na Tipli. Jeszcze nie jest bardzo popularne, ale za to skuteczne. Dasz radę! Tylko trzeba trochę pomyśleć nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×