Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
pupa1977

Sposoby na uszczelnianie starych okien. Macie jakieś?

Polecane posty

Kto ma jeszcze stare okna drewniane? Jak je uszczelnic, może ktos ma jakies ciekawe, niekonwencjonalne pomysły... albo doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczkowa23
możesz doskonale [ umyć ] by wyglądały jak nowe roztworem z octu . jak zrobić ten roztwór ?? [ do 1l wody w misce wlać 3 zakrętki octu , i zanurzoną wcześniej szmatką myjemy całe ona ] wyglądają jak nowe . ! jeżeli chodzi o ocieplenie i izolacje , musisz pójść do sklepu z oknami , tam kupisz potrezbne ci rzeczy do owej izolacji może cię to kosztować ok .od 20 zł - do 200zł [ w zależności od tego "jak" chcesz ocieplić] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie niedawno trafiłam na reklamę takich specjalnych folii termoizolacyjnych, które mozna przykleic na szybę, że jest efekt dodatkowej szyby... Ktoś to testował...? Bo chyba zamówię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Swietnie uszczelniają mocno upchane podpaski -takie grube bella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam stare drewniane skrzynkowe okna i uszczelniłam uszczelką do okien. Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale na razie daje jakoś radę. Te uszczelki są różnych grubości i robią je różni producenci. Nie są drogie. Możesz je kupić w marketach budowlanych, supermarketach i wielu innych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USZCZELNIANIE I RENOWACJA OKIEN Uszczelnianie okien systemem EURO-Strip jest obecnie najlepszy na świecie system naprawy i uszczelniania okien i drzwi drewnianych. Remont obejmuje wszystkie operacje naprawcze stolarki, USZCZELNIANIE, uzupełnienie ubytków drewna, regulację, naprawy, ewentualną wymianę okuć metalowych oraz malowanie. Naprawa okien i uszczelnienie ich metodą szwedzkiej uszczelki rowkowej, gwarantuje długoletnią i znaczną oszczędność energii cieplnej (30% w sezonie grzewczym) oraz skuteczną ochronę przed kurzem, hałasem, przy niewielkich nakładach finansowych. Koszty remontu i uszczelnienia wachają się w granicach 10-15% ceny nowych okien drewnianych. Te niewielkie nakłady pozwalają na uniknięcie wymiany okien, gdyż przywracają stolarce zalety okien nowych - doskonałe funkcjonowanie i szczelność. System EURO-Strip został sprawdzony w najtrudniejszych warunkach klimatycznych w Szwecji i od lat używany jest powszechnie w wielu krajach, także w Polsce-zarówno w instytucjach, jak i przez osoby prywatne w mieszkaniach KONTAKT: 607-187-201 e-mail: betonarchitektoniczny@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fachmistrz
USZCZELNIANIE I RENOWACJA OKIEN Uszczelnianie okien systemem EURO-Strip jest obecnie najlepszy na świecie system naprawy i uszczelniania okien i drzwi drewnianych. Remont obejmuje wszystkie operacje naprawcze stolarki, USZCZELNIANIE, uzupełnienie ubytków drewna, regulację, naprawy, ewentualną wymianę okuć metalowych oraz malowanie. Naprawa okien i uszczelnienie ich metodą szwedzkiej uszczelki rowkowej, gwarantuje długoletnią i znaczną oszczędność energii cieplnej (30% w sezonie grzewczym) oraz skuteczną ochronę przed kurzem, hałasem, przy niewielkich nakładach finansowych. Koszty remontu i uszczelnienia wachają się w granicach 10-15% ceny nowych okien drewnianych. Te niewielkie nakłady pozwalają na uniknięcie wymiany okien, gdyż przywracają stolarce zalety okien nowych - doskonałe funkcjonowanie i szczelność. System EURO-Strip został sprawdzony w najtrudniejszych warunkach klimatycznych w Szwecji i od lat używany jest powszechnie w wielu krajach, także w Polsce-zarówno w instytucjach, jak i przez osoby prywatne w mieszkaniach KONTAKT: 607-187-201 e-mail: betonarchitektoniczny@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w takim momencie wlasnie wymieniłam okna - kupiliśmy je tu www.famix.pl i muszę przyznać, że jestem zadowolona. Świetny wybór!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja gdybym miała taki problem zaprosiła do siebie fachowca i zapytała co z tym fantem można zrobić. I on pewnie doradziłby jakieś rozwiązanie niekoniecznie bardzo inwazyjne. Takim najbardziej samodzielnym sposobem jaki mi przychodzi na myśl to montaż markiz zewnętrznych jakie ma Fakro. Jeszcze dodam tylko, że ludzie bardzo mocno teraz pragną zamykać się w bardzo ciepłych domach, a zupełnie zapominają o prawidłowej wentylacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
producent i marka to jedno, ważne jest też, żeby okna były dobrze zamontowane, tak by ich parametry były w pełni wykorzystane. Na montażu nie ma co oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też miałam problem z nieszczelnymi oknami. Wiało tak, jakby było otwarte...przy tych mrozach które przysżły w styczniu nie dawałam rady, jestem strasznym zmarźluchem. Zamówilismy fachowca, przyjechał wyregulował...gdzieniegdzie wymienił zawiasy i na prawdę wreszcie mam ciepło. Wczesniej kaloryfery na full a ja miałam lodowate dłonie. Na prawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Się bierze dyktę i się nią okna obija a na wiosnę zrywa się dyktę i już :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam te problemy... dobry montaż okien czy drzwi to oszczędność 20-30% na ogrzewaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegory
Jeśli ie masz opcji wymiany na szybach spróbuj z silikonem, a uszczelnienia samych ram warto wykonać taśmą rozprężną (ewentualnie jeśli to miejsca nieruchome też możesz je scalić na stałe). Na http://www.piankisklep.pl/ mają spory wybór Soudala czy Tremco - to bardzo dobre produkty o świetnych właściwościach, jeśli szukasz solidnego uszczelnienia one je zapewnią, a najważniejsze to nie wybierać najtańszego chłamu, bo z pewnością nie zda egzaminu na starych, wymagajacych oknach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasem po prostu warto się zdecydować na wymianę okien, akurat okna powinny być porządne, mają wpływ na wentylację itp. ja mam okna aluminiowe z http://www.alumex.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabeks
Można wymienić, a można też postawić na serwis okien bielsko http://www.serwisokno.com.pl/ i szybko przeprowadzić renowacje okien. Na pewno, od razu zostaną profesjonalnie uszczelnione. Samemu jak się bierze za takie rzeczy, to różnie się to może skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaga3
Można też uszczelnić plisami. Są takie specjalne Honeycomb, co ograniczają utratę ciepła właśnie przez okna - poszukaj tu https://projekt-plisa.pl/. działa to tak, że ciepło z domu jest odbijane przez plisy tak, że wraca do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tymczasowo można je uszczelnić plisami honeycomb, które nie przepuszczają zimnego powietrza z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas na dłuższą metę nic się nie sprawdziło więc w końcu po prostu je wymieniliśmy. Świetne oferty ma www.ortisokna.pl z Gdańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre uszczelki, szczeliwa, płyty uszczelkarskie znajdziecie w firmie www.uszczelkipolska.pl/ mają tego dużo, różnych producentów. Produkty sa dobrej jakości i u mnie w domu długo wytrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy tak stare i wypaczone, że uszczelnianie już odpada:-( Raczej czeka nas wymiana na nowe... Możecie coś polecić? Jakie warto kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Sugerować się ceną czy patrzeć na coś innego? Hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jest sens bawić się w uszczelnianie?? Ja wolałabym wymienić na nowe, które posłużą właściwie na wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×