Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zawiedzionaaaaaaaaaaaaaa

Do tych co otworzyli sklep/butik itp

Polecane posty

Gość zawiedzionaaaaaaaaaaaaaa

W maju otworzyłam sklep z odzieżą. Za towarowanie/umeblowanie itd. ok.45 tyś.( 30 tys kredytu). Po opłaceniu czynszu za lokal ( 4 tyś) opłat,zuzu itd. Zostaje mi 1200-1500 zł. Rata kredytu 1800 :-( . Ciągle dokładam a raczej mąż dokłada.Mam swój wymarzony biznes a cały czas jestem żależna od męża. To mnie przygnębia. Jak było u Was po jakim czasie zwróciły się koszta? Kiedy zaczeliście zarabiać. Liczyłam na zysk ok 3-4 tyś a tu taka lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada od
No niestety nie wystarczy otworzyc butik. Trzeba miec też wyczucie smaku. Jezeli twoj butik to kolejny z serii " tania chińszczyzna" to wiadomo ze jesteś na przegranej pozycji. Takich sklepów jest mnostwo, dlatego dzis warto postawic na cos droższego, abrdziej gustownego i unikatowego. Poza tym podziwiam cie ze wzielas na to taki kredyt, ja bym nie ładowała się w żadne kredyty:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada od
butik masz od maja wiec nie liczyłabym ze jeszcze zdoła się rozkręcić. Moze pomyśl nad jakaś zmiana co by przyciaganć klienta.Jesli tego nie zrobisz to nie wróżę ci sukcesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz są trudne czasy
i moze być Ci ciężko jeszcze długo, ale... Nazwa butiku, wystrój wnętrza - półki, podłoga, ściany, oświetlenie w kolorach ciepłych, żywych - najlepiej fiolety, fuksje, czerwienie - do takich sklepów kobiety ciągną już po kolorze wnętrza, do tego jakieś złoto, srebro - to powoduje, że wnętrze staje się ekskluzywne - nawet jeśli nie ma super ekstra drogich i ciężkich, kutych przez kowala wykończeń. Czy w butiku masz ubrania, torebki, buty i dodatki, czy którejś z tych rzeczy brak? 1) Wnętrze - odpowiednie kolory, najlepiej róże, fiolety, czerwienie, złoto, srebro lub typowa elegancja: czerwony, biały i czarny lub czerwony, granatowy i biały; a) ładne półki - trwałe i nie obchrympolone, bo to obrzydza klientki b) ładne wieszaki na ubrania - takie obszyte materiałem w kwiatki i zkokardka przy haku do wieszania albo wieszaki z logo Twojego butiku c) na ladzie - wizytówki, małe folderki z ofertą Twojego butiku, ale na porządnych, nawet plastikowych podajnikach, kula z kolorowymi cukierkami dla dzieci (ryzykowne, bo mogą pobrudzić produkty w sklepie, ale lepiej dać) d) towaru nie za dużo, ale wybrane, gustowne modele - nie sugeruj się też modą w tym sezonie na zgniłe: zielenie, czerwienie i brązy, bo kobiety wbrew pozorom nie znoszą takich kolorów, ale w ramach trendów mody, jakiś mały dzialik z taką właśnie szaro-burą zgniłą odzieżą możesz zrobić e) podłogi w dobrym kolorze, np jasny popiel, beż, ecru, ale jasne, ciemne porzygnębia 2) towary wybrane, gustowne, nie na jedną nutę, z dodatkami - broszki, korale, spinki, kolczyki, bransoletki, paski, ... 3) miła obsługa 4) umiarkowane ceny. 5) Dobrze byłoby, gdyby na przebieralnianych drzwiczkach były nadruki kobiet ubranach ekstrawagancko, z etolą na szyi, z torebką w ręku, aby każda kobieta czuła się piękną, elegancką, zalotną, seksowną 6) Zrób taki stojak, jak mają np. muzycy, np. na nuty (tylko cięższy i stabilniejszy) i tam połóż katalog z propozycjami ubiorów, które pokryją się z tym, co masz w sklepie. Czasami kobiety same nie wiedzą co kupić, a zachęcone różnymi propozycjami coś wybiorą, bo niektóre z nas kupują, bo potrzebują czegoś, a niektóre, bo to sposób na odstresowanie się i polepszenie humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada od
o fajne rady , całkowicie sie z nimi zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada od
znajac zycie autorka otwarła kolejny sklepik dla biedoty, a to niestety nie tędy droga do sukcesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawiedzionaaaaa
Oj.nie dopisałam w pierwszym poscie. Nie jest to sklep z chinszczyzna. Jest to odziez Ciązowa -tylko polscy producenci. Dziekuje za rady. Własnie sie zastanawiałam nad remontem. Idzie zima moze ciązowki zaczną sie cieplej ubierac to na remont zarobie. Ale i tak jestem zawiedziona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada od
no niestety ale ciążowa odzież to też niewypał. U mnie w miescie juz 2 sklepy padły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprzejściach
a myślałaś o reklamie jakiejs? Nawet najprostsze typu ogłoszenia w prasie i na plakatach, a do tego wizytowka w panoramie firm z info o promocjach, asortymencie? Majatku nie wydasz, a klientow na pewno przybedzie, a jak przybędzie klientów to wiadomo, że obroty też wzrosną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada od
reklama reklama ale ja uważam ten pomysł za totalny niewypał. Dziwie ci sie ze postwiłaś na biznes który obsługuję garstke kobiet. Tak garstkę , bo w ciaży kobiety są przeważnie tylko raz w zyciu. Niestety ale nie wróżę ci sukcesu bo wybrałaś złą klientelę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada od
super biznes sie robi na kobietach w srednim wieku. Rynek dla nastolatków jest nasycony za to kobiety w wieku 40-60 lat maja naprawdę problem bo sklepów dla takich pan jest nadal stosunkowo mało. U mnie w miescie sa tylko 2 takie sklepy i prosperują super. Również ma się swietnie biznes tak zwany okazyjny, a wiec sklepy z sukniami wieczorowymi i garsonkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccccccccccccccccccccvbbbbbb
podziwam ze pchalas sie w kredyt, lokal itd. ja zaczelabym od sklepu internetowego. i taki mam zamiar, za ok 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znam
Moja siostra ma sklep internetowy z ciązówką to juz wogle lipa. Miesięcznie moze z 10szt.sprzedaje. Babki wolą dotknąc/mierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba nie do kończ zły
W gdańsku są 3 sklepy z odzieżą ciążową i wszystkie się utrzymują więć chyba nie jest to taki zły biznes. Przecież te kobiety też muszą się ubierac. Coraz wiecej kobiet pracuje do oststnich tyg. Jedna para jeansów czy dres już nie wystarczy. Moja znajoma otworzyła sklep z odzieżą dla dzieci też brała kredyt spłaciła po 2 latach.I wtady zaczeła zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszce nie staruch a ale..
ja tez umoczylam ok 15 tys na zero wychodze ale zamykam w styczniu mam w dupie talkie biznesy wole isc do kogos za 1200 i miec glowe spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz są trudne czasy
Wiesz, z ciążowym sklepem to byłaś odważna. Wiadomo, taki sklep jest potrzebny, ale w takim razie w tym sklepie, oprócz ubrań dla mam powinny też być ubranka dla dzieciątek, a nawet akcesoria, a nawet może i kołyski - nie wiem - nie specjalizuję się w tym. Ale, znowu - odpowiedni wystrój - ciepły, jeszcze cieplejszy niż poprzedni - biele, róże, błękity, ecru i w tych deseniach, ewentualnie pastelach utrzymać wystrój wnętrza, poduszeczki wszędzie - mniejsze, woększe. Wiesz dlaczego? Bo kobieta w ciąży musi na siebie uważać i na dziecko, dziecko ją w brzuchu często kpie, itd, a poduszki są symbolem miękkości, odpoczynku, elementu do przytulenia, a nawet przygniecenia podczas snu. A w ogóle to "opatentuj " te podusie, że to niby - jedna do nóg, druga pod głowę, a wałek to taki rozluźniacz - itp - musisz być kreatywna i inna niż pozostali w tej branży. Kartki z życzeniami - przeróżne, bo przyjdą do Ciebie też przyjaciółki, rodzina tej kobiety w ciąży i będą szukały kartek, książeczek i bibelotów dla malca, który ma się urodzić. Nie zapominaj też o dodatkach, bo to, że kobieta jest w ciąży nie oznacza, że będzie bezpłciowa i nie chce o siebie zadbać. Ja dodałabym jeszcze antyalergiczne kosmetyki dla mam np cała seria AA Help Skóra Atopowa - nie zaszkodzi mamusiom, ani dzieciom, bo te kosmetyki są bez parfumu, bez parabenów, konserwantów itp. Do tego kosmetyki dla maluszków. Maskotki, ale wybrane - białe, różowe, niebieskie - plusz, mięciutkie. Inaczej - myśl o tym, by to wszystko było ekskluzywne, a nie koniecznie strasznie drogie (czyli Ty też staraj się kupić to tanio, ale pilnuj atestów). Półki w jasnych kolorach - może w kształcie łóżeczek. Nie ma zapełnionej niszy rynkowej dla mam rzuconych przez faceta. ]Gdybyś wymyśliła coś dla nich, oblegałyby Ciebie. Może kącik psychologiczny - ulotki informujące, gdzie mogłyby sie zgłosić, jak sobie radzić, gdzie szukać pomocy... Wydaje się za dużo? Nie, to nie wszystko. Mamy zatem wystrój, atmosferę, ulotki, wizytówki, foldery, ubrania ciążowe, dodatki, poduszeczki, kołyska, maskotki, książeczki, kartki z życzeniami, ubranka, kosmetyki dla matki i dziecka. W sklepie musi pachnieć dzieckiem - zrób tak, aby każda klientka czuła oliwkę dla dziecka. Ten zapach jest cudowny. Ewentualnie świece waniliowe lub jakieś inne. Już późno, napiszę jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
Liczyłam na zysk ok 3-4 tyś a tu taka lipa. bez badań marketingowych nie będziesz wiedziała ile zarobisz http://www.e-marketing.pl/ksiazki.php?kat=12 http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4817/badania-marketingowe-teoria-i-praktyka.html http://www.informatyczna.pl/index.php?strona,doc,pol,ekonom,1280,0,19731,1,1280,ant.html http://www.supermarketing.pl/lojalni-klienci/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
W maju otworzyłam sklep z odzieżą. Za towarowanie/umeblowanie itd. ok.45 tyś.( 30 tys kredytu). mogłaś kupić towaru za 5k i potrenować handel na targu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
d) towaru nie za dużo, ale wybrane, gustowne modele - nie sugeruj się też modą w tym sezonie na zgniłe: zielenie, czerwienie i brązy, bo kobiety wbrew pozorom nie znoszą takich kolorów, ale w ramach trendów mody, jakiś mały dzialik z taką właśnie szaro-burą zgniłą odzieżą możesz zrobić ten punkt musiał zawieść. pewnie ma towar z tej samej hurtowni co wszyscy sprzedawcy w mieście. tu trzeba mieć coś lepszego i powiadomić ludzi reklamą o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
Własnie sie zastanawiałam nad remontem. ty w to nie brnij bo się zadłużysz jeszcze bardziej. ile w twoim mieście miesięcznie jest kobiet w ciąży ? zrobiłaś taki błąd że otworzyłaś sklep specjalistyczny kierowany do zbyt wąskiej grupy odbiorców lepiej oddaj część towaru i rozszerz asortyment o normalne ciuch + ciążowe.jak się nie znasz na marketingu to robisz podstawowe błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
reklama reklama ale ja uważam ten pomysł za totalny niewypał. Dziwie ci sie ze postwiłaś na biznes który obsługuję garstke kobiet. Tak garstkę , bo w ciaży kobiety są przeważnie tylko raz w zyciu. Niestety ale nie wróżę ci sukcesu bo wybrałaś złą klientelę. dobrą klientelę wybrała !!!!!!!!! z samych ubrań ciążowych ma na : "1. opłaceniu czynszu za lokal ( 4 tyś) 2. opłat,zuzu itd. 3. Zostaje mi 1200-1500 zł" czyli jedną niszę ma zagospodarowaną która przynosi jej jakieś pieniądze. teraz musi swoją ofertę skierować do którejś z tych grup : 1. dziewczyn 2. młodych kobiet 3. starszych kobiet 4. starych kobiet 5. mężczyzn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
ja tez umoczylam ok 15 tys na zero wychodze ale zamykam w styczniu mam w dupie talkie biznesy wole isc do kogos za 1200 i miec glowe spokojna NIE ZAMYKAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak się chcesz nauczyć chodzić nie upadając ? zastanów się dlaczego tak jest ? kurwa dlaczego wy najpierw wskakujecie do wody i dopiero uczycie się pływać ? :O masz teraz trudną sytuację i spróbuj z niej wyjść. kup sobie książki do marketingu - to po pierwsze. teraz ci powiem jak się uratujesz. diagnoza jest taka: 1. spróbuj co się da wrzucać w koszta (zapytaj się księgowej z biura rachunkowego jak się to robi) - tak zaoszczędzisz na prowadzeniu biznesu 2. kup książki do marketingu ZRÓB BADANIA RYNKU: 3. podziel rynek w twoim mieście na sektory: - odzież dla kobiet: młodych, w średnim wieku, starych - dla mężczyzn: młodych, w średnim wieku, starych 4. sprzedawaj dalej to co sprzedajesz 5. znajdź sobie nowych klientów w innych sektorach rynku czyli rozszerz asortyment towaru 6. znajdź sobie jakąś hurtownię z fajnymi ciuchami lub pogadaj ze znajomymi, rodzina w innych województwach żeby tam kupowali ci ciuchy których nie ma w twoim mieście cel jaki powinnaś osiągnąć to znaleźć więcej klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
a co z tymi kosztami kiedy Wam się zwróciły? jestem w podobnej sytuacji inwestuj z głową to się zwrócą po 2 miesiącach po pierwsze NIE OTWIERAJCIE SKLEPÓW KIEROWANYCH DO WĄSKIEJ GRUPY OSÓB PO DRUGIE KUPUJCIE TOWAR DOBRY, FAJNY KTÓRY WIECIE ŻE SPODOBA SIĘ LUDZIOM KTÓRY NIE BĘDZIE WAM ZALEGAŁ NA PÓŁKACH PO TRZECIE NIE BĄDŹCIE W GORĄCEJ WODZIE KĄPANE I NIE RZUCAJCIE SIĘ HARDKOROWO NA BIZNES JEŚLI NIE MACIE DOŚWIADCZENIA KUPCIE KSIĄŻKI DO MARKETINGU JESTEŚ W PODOBNEJ SYTUACJI - OK POTRAKTUJ TO JAK LEKCJĘ BIZNESU I SIĘ NIE ZRAŻAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
Moja znajoma otworzyła sklep z odzieżą dla dzieci też brała kredyt spłaciła po 2 latach.I wtady zaczeła zarabiać TWOJA ZNAJOMA JESt jakaś jebnięta. ten biznes zwraca się po kilku miesiącach i naprawdę nie potrzeba wiele pieniędzy żeby zacząć a nawet nie ładujcie dużych pieniędzy jeśli nie macie doświadczenia. pierwsze miesiące w biznesie potraktujcie jak naukę, na zarabianie pieniędzy przyjdzie czas. marketing, marketing,marketing, marketing,marketing, marketing, - na ten temat musicie przeczytać 1000 stron książkowych żeby mieć o biznesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiedzionaaaa
Dziękuje za super rady:-) napewno większość wprowadze. Ale lokal nie jest az tak duzy zeby wszystko pomieścić. Ale to co dam rade to zrobię. Kobiet w ciązy jest naprawde sporo a w mieśćie nie mam konkurencji.Ale te kobiety są bardzo wybredne np mam ok 20 modeli jeansów to te za wąskie tamte za szerokie itd czasem ręce opadaja. Myśle tez o większej reklamie współpracuje z kilkoma szkołami rodzenia , mam stronę internetową, Co by tu jeszcze wymyśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
OSTATNIA RADA nie macie doświadczenia w biznesie (wiem że się powtarzam) to wynajmijcie sobie bardzo mały i tani lokal i kupcie kilka ozdób do niego. dlatego tak wam radzę bo mały lokal jest tani w wynajmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
Dziękuje za super rady napewno większość wprowadze. Ale lokal nie jest az tak duzy zeby wszystko pomieścić. Ale to co dam rade to zrobię. Kobiet w ciązy jest naprawde sporo a w mieśćie nie mam konkurencji.Ale te kobiety są bardzo wybredne np mam ok 20 modeli jeansów to te za wąskie tamte za szerokie itd czasem ręce opadaja. Myśle tez o większej reklamie współpracuje z kilkoma szkołami rodzenia , mam stronę internetową, Co by tu jeszcze wymyśleć? JEŚLI NIE KUPISZ KSIĄŻEK DO MARKETINGU TO CIEBIE ZBIJĘ :) ++++++++++KUP KSIĄŻKE " MARKETING - kOTLER Philip" +++++++++ ROZSZERZ ASORTYMENT O CIUCHY DLA STARSZYCH KOBIET - TO BĘDĄ TWOIM NOWI KLIENCI WYDRUKUJ PLAKATYreklamowe i rozwieś na slupach ogłoszeniowych obiecujesz że kupisz tą książkę ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
ta książka naprowadzi was na myślenie jak myślą biznesmeni milionerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na baniak
przyczyną twoich niepowodzeń jest nieznajomość marketingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiedzionaaaa
już zamawiam. Dzięki :-) http://szczytnicka.pl/178816,marketing-kotler-philip.html Zyczę miłego wieczoru i spokojnej nocy. Ps.Dam znać za jakiś czas co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×