Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem czy sie smiac czy nie

SZLACHTNA PACZKA! Widzieliscie juz nowe zgloszenia?

Polecane posty

Gość tokpiny jakieś
Chodziło o to że nie wolno jej było kupować od prywarnych osób i sprzedawać czyli my mieliśmy założyć firmy cateringowe powiedzmy i zarejestrować działalność i.t.p książeczki sanepidu miały wszystkie babki co dostarczały jej te wyroby .Podatki płaciła uczciwie i za to dostała po dupie bo wpisywała co i od kogo kupiła ,dawała rachunki ale nie mieliśmy działalności więc nie wolno jej było tak sprzedawać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
Tu się powinna wypowiedzieć pani księgowa bo musi być jakiś sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystko spoko i ogólnie macie
Jak płaciliscie podatki jak nie mieliscie działalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo :) Osoba która chce prowadzić taką sprzedaż musi swoją działalność zgłosić normalnie do US jako mały podatnik , nie musi być płatnikiem Vat-u i wówczas wystawia rachunek uproszczony ale musi się z tego rozliczać , oczywiście ZUS do tego też swoją dolę chce jak masz etat to tylko zdrowotne a jeżeli nie to normalnie prawie 700 :) więc ile pierogów trzeba nakleić aby być uczciwym w świetle naszego prawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokpiny jakieś
Niby racja ale nikomu by się to nie opłacało ,te zusy ,srusy itp :( Właśnie widziałam na 1-ce reklamę o szlachetnej paczce ,nawet sportowcy się włączyli.Czyli gra o dużą stawkę :)Pokazane były koszyki z żywnością zabawki.Pewnie ci co się zgłosili dostaną te laptopy,piórniki Hanah montana ,meble może nawet nowe domy ? Szlag mnie trafia bo moje dzieci będą miały skromne święta ,jednak dostaną używany komputer :)o którym tak marzą :)oddam za niego koleżance w trzech ratach :)NIECH SIĘ CIESZĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
Ale przecież można chyba wykazać dochód w zeznaniu rocznym bez działalności? Na allegro tak się robi chociażby - ujawniasz dochód ze sprzedaży jako osoba prywatna bez działalności i gra. Więc może to zależy od wysokości obrotu w skali roku podatkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
Jak coś jest reklamowane w TV to wiadomo, że komercja i padlina. A jak już sportowcy, politycy i inni aktorzy POpierają to w ogóle. Typowe pranie mózgu durnym ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak , ale chodzi o to że Pani która to wprowadzała do obrotu nie miała dokumentów zakupu na ten towar , a co do sprzedaży na allegro to dochód od transakcji cywilnoprawnych wykazujesz od jakiejś danej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokpiny jakieś
No właśnie ,ja codziennie przez trzy mies .lepiłam po 200 pierogów a i tak mało bo sprzedałaby i 500 szt.Tylko żeby opłacić ZUS i inne dziadostwo,musiałabym chyba lepić ich po 2 tys dziennie :)nie dałabym rady a i zarobek byłby marny po opłatach za firmę .Popatrzcie to chory kraj bo wystaczyłoby żeby płacić symboliczny ZUS I składki a full kobiet sprzedawałoby do sklepów na prawdę świetne jedzenie,pierogi,krokiety,kompoty,dżemy,grzybki itp.U NAS SIĘ NIE DA BO OPŁATY NAS ZJEDZĄ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfkkgg
ja pomoge pieskom lepiej, kupie zarcia w biedronce jak rok temu, moze jakies szmatki tez zawioze, myslicie ze sie przydadza stare koce np??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokpiny jakieś
DO GAGITA Dokładnie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
Czyli ta pani jako firma nie miała opcji zaksięgowania tego w żaden sposób? A jakaś umowa cywilnoprawna? Bo wydaje mi się że np. lombardy i komisy chyba w ten sposób wprowadzają towar do obrotu? Na allegro masz na myśli obowiązek wynikający z łącznej kwoty transakcji czy wartości pojedynczej powyżej jakiejś kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokpiny jakieś
i zus miałby zysk,i kobitki zarobiły i u.s też a tak jak zapłacić to wszystko lepiąc samej pierogi?Trzebabybyło kogoś zatrudnić i kółko się zamyka o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
tokpiny, zgadzam się całkowicie. A do tego ileś z tych pań z czasem rozwinęłoby się i uruchomiło całkiem dużą lokalną produkcję i zatrudniło kolejne panie które lepiłyby te pierogi... i tak się buduje gospodarkę - siła tysięcy lub nawet setek tysięcy małych, rodzinnych interesów, a nie pieprzona globalizacja i eurosocjalizm. A takie pierogi to sam bym kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako osoba cywilna jesteś zobowiązany zgłaszać transakcje powyżej 1000 zł , ale niebawem pewnie opodatkują sprzedaż używanych majtek bo to ich bardzo boli , wiesz za duży jest obrót na tej sprzedaży. Nie miała możliwości zaksięgowania tego , na umowę ponieważ potraktowali to zapewne jak fikcyjne robienie kosztów , wówczas każda sąsiadka by pisała że sprzedała Pani Wandzi ze sklepu tonę pierogów a ta miała by wykazaną stratę z zakupu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"tokpiny jakieś Chodziło o to że nie wolno jej było kupować od prywarnych osób i sprzedawać czyli my mieliśmy założyć firmy cateringowe powiedzmy i zarejestrować działalność i.t.p książeczki sanepidu miały wszystkie babki co dostarczały jej te wyroby .Podatki płaciła uczciwie i za to dostała po dupie bo wpisywała co i od kogo kupiła ,dawała rachunki ale nie mieliśmy działalności więc nie wolno jej było tak sprzedawać " Napisz wreszcie co z tą sąsiadką:P.Wolę już się pofatygować niż żeby śmieci z koncernów farmaceutycznych zarobiły:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
Pięknie to wszystko tłumaczysz, aż żal że nie jesteś moja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokpiny jakieś
Tak pani powinna mieć wystawiony rachunek przezemnie i inne kobietki co jej towar dostarczały.Ona sama uczciwie wpisywała zakupioną od nas ilość i wykazywała faktyczny zysk .Niestety tak sene da w naszym kraju.Co do sprzrdaży na Allegro to uszę Cię rozczarować,moja kuzynka sprzedawała swoje rzeczy z domu ,ubrania po dzieciach i ratowało ją to bo miała za co kupić nowe.US wezwał ją 2 lata temu i ....dowalili jej taką karę że spłaca ratami do dziś,chory jak diabli ten kraj !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
Ale czekajcie, jakby ta pani sklepikarka poszerzyła działalność o catering i zatrudniła te panie na ćwierć etatu to byłoby ok? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co kupisz rękawiczki z brązowej skóry :):):):) gdybyś kiedyś potrzebował jakiejś rady to zapraszam . lcdmcc@interia.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfkkgg
jezeli chodzi o pierogi, to poczytajcie sobie historie firmy Elbro, ta Pani tez zaczynala od malego, a teraz ma duza firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
Niemożliwe bo używane rzeczy spokojnie można sprzedawać bez obaw, cokolwiek starszego niż 6 miesięcy jest tak traktowane. Musiała paść ofiarą jakiejś nagonki i bicia statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
To może jednak coś od Gucciego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokpiny jakieś
MAX proszę Cię ja już tu czytałam że znasz naturalne specyfiki na różne choroby.Niestety moja starsza sąsiadka ma Parkinsona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfkkgg
max, to napisz jakie sa naturalne sposoby zeby sie nie zestarzec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
OK i dziękuję - mail zapisany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogaty samotny
Nic tak nie odmładza jak kilka oddechów nad kilogramem zmielonych 200-złotówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×