Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość abraxas1983

Ile kosztuje remont mieszkania?

Polecane posty

Gość koninkan
Samo wykończenie wycenić jest dość łatwo, ale przy remoncie niemałymi kosztami sa wszelkie rozbiórki i doprowadzenie mieszkania do stanu , gdzie można zacząć wykończenie. Na przykładzie firmy DecoRoom, która mi remont robiła wiem już jak wazna jest wstępna wycena i kosztorys i szczegółowy zakres prac, bo konkurencja gdzie tez wyceny dostałam nie uwzględniła 20-30% prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlatninho
Przede wszystkim wybierając firmę, która zajmuje się aranżacją i wykończeniem wnętrz warto obejrzeć mieszkania, które wykończyli,czy decoroom daje taką możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DecoRoom
Jak najbardziej, chociażby mieszkania pokazowe, które wykańczaliśmy. Nasi projektanci sa tez na wielu inwestycjach w Warszawie na dyżurach, gdzie świadczą bezpłatne porady. Szczegóły na naszej stronie www.decoroom.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie to
głupie pytania czy starczy... Przecież sama musisz poszukać jakie drzwi chcesz kupić, bo możemy założyć np. najtańsze wszystko to wtedy będzie pięknie. Mój mąż sam wszystko w domu robi i wychodzimy zawsze taniej. Sam remont od podstaw (bez jakiś rewelacji) dla dwóch pokoi to koszt ok 30 tysięcy zł . Ale to bez mebli. Jednak dla mnie śmiesznym jest to , że ludzie tacy jak autorka nie potrafią sobie sami poobliczać, nawet jak Ci ktoś wyliczy to i tak to będzie coś innego niż sobie wyobrażasz. Zrób kosztorys, poszukaj płytek, farb , okien i drzwi, które chcesz zakupić. Zrób tabelę na co ile i wszystko Ci wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głąboli
Nie bez powodu co raz więcej ludzi, chociażby w stolicy, korzysta z usług takich firm jak wspomniane decoroom chociażby. Jedne rzecz to brak czasu, druga to brak wiedzy jak to dobrze, ładnie i ekonomicznie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobnik
Zgadza się, czas to pieniądz. Pytanie po czym poznać i jak znaleźć firmę, której bez mrugnięcia okiem można powierzyć kilkadziesiąt tysięcy złotych na wykończenie mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdynianin78
No fora masz od tego, znajomych, ich rekomendacje. Przewija się Decoroom na forach, pewnie nie bez powodu, ja akurat w Gdyni tez z tego typu zorganizowanej formy współpracy korzystałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bchdsbchdsbhjc
my w wakacje 2012 r. wyremontowaliśmy mieszkanie 48 m2 plus balkon (5m2) najpierw trzeba było zedrzeć wszystko, co było - stare kafelki, tapety, pawlacze, drzwi itd. wymieniliśmy okna, drzwi wewnętrzne (3 szt.) i zewnętrzne, przerabialiśmy hydraulikę, nowa instalacja elektryczna, wyburzyliśmy dwie ściany plus standard: panele (krono original), płytki (opoczno) - gres, glazura, na ścianach w pokojach farba lateksowa (beckers), sufity śnieżką do kuchni i łazienek, na balkonie płytki cały koszt, łącznie ze wszystkimi listwami przypodłogowymi, żyrandolami, gniazdami elektr., sedesem, umywalką, kabiną prysznicową, kranami, zlewem kuchennym i robocizną to ok. 26 tys. szukaliśmy promocji, chyba nie kupowaliśmy niczego w regularnych cenach ani nieznanych dziwnych marek oferta rynkowa jest teraz tak bogata, że producenci bardzo często ścigają się z różnymi rabatami warto poświęcić trochę czasu i poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bchdsbchdsbhjc
i w życiu by mi nie przyszło do głowy korzystać z usług jakiejś firmy - nie pracują za darmo, zarabiają na tym, a podjechać do marketu budowlanego i zrobić zakupy sama potrafię pytanie o wycenę nie jest takie głupie, bo za wszelkiego rodzaju siatki, kątowniki, krzyżyki, grunty, wylewki, wałki, pędzle itd. też trzeba zapłacić, a samemu często trudno oszacować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentos
Mylisz się w ocenie tego jak takie firmy pracują, oni mają bardzo duże rabaty wynegocjowane więc korzystając z takiej pomocy oszczędzasz i czas i często kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllllimek
Jesli kupicie wszystkie materiały w jednym miejscu jak w takim centrum budowlanym http://www.psbprofi.krakow.pl/ Na pewno wyjdzie nas taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość possibless
Może zamiast remontować , czy wynajmować lepiej kupić? www.taniej-kupic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w zależności czy to ma być tylko "odświeżenie" czy też remont gruntowny. Kolejną kwestią jest standard oraz materiały jakie chcesz wykorzystać - jakiej jakości. Na łączną sumę kosztów ma wpływ również tzw. robocizna. Jeżeli chodzi o kwestie fachowców to polecam stronę: www.rekomendowanifachowcy.pl Daje Ci ona pewność, że wszystko będzie zrobione tak jak trzeba oraz, że cena nie wzrośnie. Takiej gwarancji nie ma w momencie kiedy korzystasz z usług takiego pana Mietka, Henia etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok possibles może i lepiej kupić , tylko ile to kosztuje? Warszawa to koszt mieszkań w okolicach 7-8 tys. zł za m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal karczek
Wszystko zależy od tego, jak szukacie. W marketach jest drogo. Kupujecie bez zastanowienia, to tracicie. Polecam wam ten sklep - http://e-inclusive.pl/ Dużo rzeczy kupiliśmy o wiele taniej - więc wystarczy szukać, a nie kupować w pierwszym lepszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa112233
Dużo dużo i jeszcze raz dużo. W ubiegłym roku remontowaliśmy nasze 60m i to jest jedna wielka masakra - zmienialiśmy wszystko dlatego też koszty może były tak ogromne. Dzięki radzie przyjaciela zaoszczędziliśmy dużo na oświetleniu, wybraliśmy ledy - naprawdę dobre rozwiązanie. Zresztą na stronie sklepu w której robiliśmy zakupy jest kalkulator "ile można zaoszczędzić" http://i-ledy.pl/ - zawsze dobre to niż nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie wy kupujcie materiały ? bo zastanawiają mnie kwoty przez Was podane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość possibles
Mieszkania w inwestycjach z tego programu to koszt w okolicach 5tys. zł/m2, jak na Warszawę , to chyba nie jest drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30m2 remont skończony kilka tygodni temu. Stare zostały tylko 2 grzejniki. Z tanim agd wyszło ok 20.000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co inwestować 130.000 w mieszkanie w na podlasiu? Nie lepiej domek wybudować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne domki można kupić na osiedlu Villa Campina, tam gdzie był nagrywany ostatni odcinek Bitwy o Dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mi się podobało osiedle na którym był kręcony program. A teraz słyszałam, że mają tam fajne promocje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie 120 tyś w tym zrobienie ścian działowych, wylewki, obrobienie schodów. 4 pokoje, kuchnia i łazienka ok 100m2. w kuchni, lazience, korytarzu i na schodach terakota, cała kuchnia i łazienka w glazurze. W pokojach panele. Meble do salonu, kuchni w tym telewizor plazmowy, kabina z radiem i sauną, zmywarka, piekarnik, czajnik, wypoczynek i fotele skórzane. Także nie po taniości a zmiescilismy sie w 120 tyś. Bo wszystko sami robilismy. tylko glazurę robił fachowiec no i tynkowali górale i hudraulik wziął 4 tysiące. czyli robocizna wyszła ok 15 tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorina88
Deweloper JWConstructiom na na prawdę dobre ceny mieszkań w Warszawie, co raz powstają nowe fajne inwestycje. Wykończenie mieszkania pod klucz kosztuje – 370 zł/m2, tj.40 m2 = 14.800 zł wykończenie mieszkania z meblami kuchennymi oraz sprzętem AGD – 450 zł/m2, tj. 40 m2 = 18.000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dobre rozwiązanie kupno takiego mieszkania wykończonego pod klucz, widziałam, że JWC ma takie promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość open_me_now
bchdsbchdsbhjc: jakie drzwi wewnętrzne wybraliście? możesz powiedzieć na co zwrocić uwagę przy wyborze? nie powiem - przykuły moją uwagę te drzwi (www.centurion.com.pl/drzwi_wewnetrzne.html), ale przed zakupem wolę zasięgnąć opinii kogoś kto już przerabiał ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara623
Jeżeli chcesz poznać szczegółowe koszty remontu mieszkania, poszukaj szczegółowych kosztorysów, jak na przykład ten http://kalkulatorybudowlane.pl/teksty/2013/10/27/kosztorys-remontu-mieszkania/ Porównaj sobie tamtejsze koszty z Twoimi szacunkami, możesz sprawdzić wiele rzeczy, co do których nie jesteś pewna. Generalnie dobrze zrobić małe rozeznanie, a nie wierzyć pierwszemu "fachowcowi" z brzegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pewnie zależy jaka ekipa, jaki standard. Znacie może jakąś niedrogą ekipę z okolic Olsztyna. Zależy mi na uczciwych i naprawdę dobrych fachowcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×