Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość abraxas1983

Ile kosztuje remont mieszkania?

Polecane posty

Gość abraxas1983

Remontuję mieszkanie 62m2. W planach jest: -wymiana 4 okien+drzwi balkonowe -wymiana 6 futryn+4 skrzydła drzwiowe -wymiana drzwi zewnętrznych -cała łazienka o powierzchni 2,8m2(hydraulika+glazura) -WC o powierzchni 1,9(hydraulika+glazura) -kuchnia meble+glazura na podłodze i ścianie -przedpokój glazura na podłodze Firma remontowa zażyczyła sobie 7000zł za skucie starych płytek w kuchni, WC i łazience, wymianę drzwi (wyrwanie starych futryn), położenie glazury w w.w. i inne prace wykończeniowe. Czy to przyzwoity kosztorys za robociznę? Na remont przeznaczam 42 tyś w których chcę również kupić sprzęt RTV i AGD oraz meble (3pokoje). Czy to wystarczy? Bardzo proszę o doradztwo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocet
zalezy od miasta.calosc 60m2=ok 50 tys.ja zmieniam okna( 3pokoje plus kuchnia) ,wszystkie drzwi(3 sztuki plus wejsciowe),tynki ,podlogi,lazienke lacze z wc plus podwieszany sufit tzw.chmurka,kuchnia meble plus sprzet agd przedpokoj szafa indeco.zrobi to jednen pan(pewnie z pomocnikami) i wezmie 14 tys za cale mieszkanie.w sensie za robocizne w ktora wlicza sie tez wymiana instalacji elektrycznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocet
pewnie nie starczy Ci na meble,skoro chcesz jeszcze w tej kwocie zmiescic sprzet agd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy co wybierasz
Ja za następujący zakres prac: - skucie starych ścian, podłóg, położenie płytek na podłogach (kuchnia, przedpokój, łazienka, balkon), ścianach (łazienka); - wymiana całej instalacji elektrycznej (kucie ścian, kładzenie nowych kabli, nowe kontakty, włączniki, punkty świetlne itp.); - wykucie starych futryn, przesuwanie kilku ścian, całkowite wyburzenie dużej ściany i wywóz gruzu; - nowa hydraulika w łazience, montaż urządzeń sanitarnych, nowa hydraulika w kuchni; w mieszkaniu 50-metrowym zapłaciłam ekipie 3-osobowej 15 tys. złotych za samą robociznę (bardzo droga była elektryka). Wszystkie materiały budowlane kupowaliśmy sami, bo ekipy lubią robić przekręty na zakupach na własną rękę. Meble do kuchni na wymiar to kolejne 8 tys. złotych + 5 tys. blat. Sprzęt agd kolejne kilka-kilkanaście tysięcy, zależy jaką półkę wybierasz. Drewniane podłogi w 3 pokojach kolejne 7 tys. (chyba, nie pamiętam już), drzwi wewnętrzne - ok. 4 tys. Meble - no tu już dokładnie nie powiem, bo ciągle się urządzamy. Generalnie dużo zależy od tego jakie materiały wybierasz, jakie sprzęty, jakie meble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy co wybierasz
Aha, ekipa zrobiła jeszcze gładzenie ścian i malowanie, ale malowanie było do poprawki. Szafy wnękowe robił nam facet z polecenia, za dwie duże szafy wg naszego projektu i wyposażenie pustej wysokiej szafy kuchennej (60 cm x 60 cm x 210 cm: jakieś szuflady, półki) wziął 5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abraxas1983
Remont już na ukończeniu i niestety okazało się, że się solidnie przeliczyłam. Moje 40 tyś rozeszło się expresowo. Udało mi się zrobić : -kuchnię -przedpokój -łazienkę -wc -i pobieżnie jeden pokój pozostała sypialnia i salon nietknięte. Oto co i za ile udało mi się zdziałać: -robocizna (wymiana hydrauliki i elektryki i wszystkie prace remontowe) 10 tyś. zł -okna z montażem 3700 zł -drzwi zewnętrzne z montażem 1640 zł -drzwi wewnętrzne bez montażu 3680 zł -płytki do WC i łazienki 2565 zł -płytki na podłogę do kuchni i przedpokoju 1400 zł -płytki na ścianę do kuchni 300 zł -materiały budowlane (gipsy, płyty, złączki i inne niepotrzebne pierdoły) 4332 zł -wanna, kibelek, umywalka i cała hydraulika (po zarąbistych rabatach) 3150 zł -meble do kuchni z montażem0 4500 zł -meble łazienkowe i wc 1000 zł -lodówka 1550 zł -kuchnia pod zabudowę 1450 zł -pralka 1500 zł -szafa na przedpokój 2500 zł i jeszcze część zamówionych rzeczy nie jest zapłacona .... krótko mówiąc MASAKRA ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama robocina może się wahać od 20-25 tyś (woj. lubelskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem sam powinieneś/powinnaś zrobić kosztorys. ja tak zrobiłam. zapadła decyzja o remoncie, wypisałam co wymieniamy co kupujemy i zaczęłam jeżdzić i sprawdzać dowiadywac się. i tak np dzrzwi mozesz kupic skrzydło za 300 zł i 1000 zł, kafle za 35 zł/m2 i za 200/m2, w kuchni masz do wyboru fronty blaty z przeróznych materialów i w róznych cenach, dlatego to ile cię to bedzie kosztowało zalezy od ciebie, od mozliwości finansowych. podobnie jest z robocizną. ja np do projektu mebli kuchennych zaprosiłam 3 firmy, projekt i wycena były za darmo, a różnice nawet 5 tys. podobnie do robocizny było juz 2 fachowców, kazdy pomierzył i podał wycenę. przy takim kosztorysie i wiedzy jaką uzyskasz na temat materiałów bedziesz wiedział na czym warto zaoszczedzic, a na czym niewarto, ja już wiem że dolne szafki w kuchni bede miała z płyty laminowanej, bo przy moich dwóch urwiasach odpada drewno, czy fornir drewaniany, powgniataja mi go szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jednnna
Gdzie zmawialiście meble do kuchni. Mieszkam we Wrocławiu i szukam solidnych wykonawców mebli kuchennych na wymiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaga kiki
Koszty są coraz wyższe. W zeszłym roku wdrożyliśmy u nas schody Prudnik, nową łazienkę i kuchnię. Koszt to 60 tysięcy, ale postawiliśmy wyłącznie na wysokie jakości rozwiązania, z których jesteśmy mega zadowoleni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exxx
Dobry temat .Wielu czekało by sie nachwalić ile to wyłożyli na remonciki.Niech wasze ego spuchnie jak balon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjooolkja
ja zmieściłem się w małym budżecie bo kupowałem w sklepach internetowych, które mają dobre ceny od producentów jak domarket

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od siebie mogę tylko doradzić - jak będziesz potrzebować fachowców, nie kieruj się samą ceną i szybkością wykonanych robót. warto wybrać kogoś z polecenia, sama kiedyś nacięłam się na pierwszej lepszej firmie wybranej z allegro :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogurek
radziłbym też kupować w sklepach dość tanich a nie najdroższych, tzn radze kupować rzeczy do lazienki w dobrych tanich sklepach internetowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ujaaaah.
a jakie to są sklepy może jakieś linki podasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja zapytam
mam 60m, do zrobienia: położenie podłóg (panela w całym mieszkaniu), pomalowanie ścian,zrobienie całej łazienki-glazura+armatura, w kuchni przyłączenie sprzętów ile mniej więcej za to zapłącę? 5, czy 10 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Cześć. Kupiłam niedawno mieszkanie na os. europejskim i chcę powoli zacząć je urządzać. Zastanawiam się, ile będzie mnie to kosztowało. Na początek chciałabym zająć się kuchnią i łazienką (obie są niewielkie). Czy ktoś mógłby mi doradzić niedrogie, lecz fajne meble kuchenne i łazienkowe? Takie, które nie będą optycznie zmniejszały jeszcze tych pomieszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adnrzej.ze
akurat w przypadku łazienki zwracałbym uwagę na to żeby nie przepłacać. Wszyscy doradzają Boscha a tak naprawdę w przypadku pralki dobrze sprawdzi się Amica za 900 zł. Takich przykładów można mnożyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto przemyśleć czy w tej kwocie zamknąć także sprzęt agd. Być może lepiej przeznaczyć sumę na porządny remont, a za jakiś czas dokupić równie dobry sprzęt AGD? Jeśli idzie o dobór sprzętu - służymy pomocą!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjawkrajnie
tak i przez ten czas nie mieć pralki albo mieć starą rozwalająca się? Troszkę bez sensu. Myślę, że lepiej robić wszystko od razu a i tak przecież AGD do łazienki np nie jest takie drogie jak się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znanianka
Wszystko można ustrzelić za naprawdę dobre pieniądze. Odsyłam choćby tutaj - http://www.sklep.meble.pl/p98836,evo-ii-meble-lazienkowe-na-nozkach-120quot-rozne-kolory-nowosc.html Zestaw meblowy, który wybraliśmy do naszej łazienki. A mówiono nam, że za ładne meble, musimy zapłacić co najmniej kilka tysięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już niedługo...
a ile wyniesie remont bez robocizny? -plytki do kuchni, lazienki, przedpokoju i na schody -meble do salonu i kuchni -umywalka,kibelek,wanna lub brodzik i meble do lazienki -caly sprzet lodowka,pralka,kuchenka jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja licze 1 tys do 1.5 tys za metr jesli cale meiszkanie. Sprzety wbudowane i materiały ze sredniej półki + robocina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarencka m.
znanianka - w sieci można prawie wszystko zamówić znacznie taniej, a piszę na podstawie własnego doświadczenia. Udało nam się każdy element znaleźć za minimum 30% mniej, a niektóre, nawet za 30% ceny sklepowej, tak więc radzę po prostu - szukajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taszka45
polecam ci kupić wszystko on line, wyjdzie dużo taniej :) chociażby taka drobna rzecz, jak kontakty :) tu znajdziesz fajne, ładne, dobre jakościowo i tanie: http://sklepospel.pl/ :) opłaca się wszystko znaleźć w necie, bo nie ma sensu przepłacać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że remont drogo kosztuje. Nas czeka remont domku letniego na działce i szczerze mówiąc już teraz zaglądam sobie w różne miejsca w poszukiwaniu materiałów, które kupowane zimą bywają znacznie tańsze. O, tu na przykład http://sklep.andrewex.com.pl/deska-tarasowa deski tarasowe w dobrej cenie znalazłam. Zresztą nie tylko deski nawiasem mówiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że remont drogo kosztuje. Nas czeka remont domku letniego na działce i szczerze mówiąc już teraz zaglądam sobie w różne miejsca w poszukiwaniu materiałów, które kupowane zimą bywają znacznie tańsze. O, tu na przykład http://sklep.andrewex.com.pl/deska-tarasowa deski tarasowe w dobrej cenie znalazłam. Zresztą nie tylko deski nawiasem mówiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inżynier serwisowy bann
ludzie ale temat... wszystko zależy od standardu. Ale przyjmuje się 5- 8 tyś za pomieszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy833
podlaskie romont mieszkania 57 metrów genralny , blok nie stary 15 lat ale wymieniałem grzejniki wstawiłem duze okno koszt okolo 130 tysięcy ale robione pod projekt wysoki polysk wymienie pare rzeczy: - hydraulika łacznie z materilem jakies 7 tysiecy (2 grzejniki ozdobne pionowe po 1800 zl) -okna wymiana 2 kuchnia 1000 zł plus ogromne HDS na balkon 5000 tysków -drzwi zewnetrzna 2000 tyski -drzwi wenętrzn 3 sztuki po 1200 zł= 36000 -Elektryka 1000 zł materialy bez gniazdek +1200 zł robota -łazienka około 14 tysiecy -kuchnia nie wiem jeszcze bedzie jakies 15 tysiecy meble, sprzet AGD 11 tysiecy -majster za całosc 14 tysięcy -materiał gips, gładz ,rejgipsy ,farby czyli dodatkie jakies5-6 tysków -szklarz 3,5 tysiąca (fototapeda w szkle) -naciagane sufity okoł 3 tysków itd itp jak ktos chce robic genralek za 40 tysi z meblami i AGD niech zapomni chyba ze bedzie skromniutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×