Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

i ciagle sie zastanawiam co ta kurwa z sosnowca matka malej madzi na tym swieie robi...ze jejtam sasiedzi lomotu nie spuscili...by blac poczula co zrobila a nie ze nawet dziwka w wiezieniu nie siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my dziś znowu wieczorem 3 h koncert biedny nic nie dało to ze odjelam drzemke echhh już nie wiem co mam robić Ciekawe czy do rana bedZie spokoj. My teraz w trójkę i pies w łóżku bo mu zimno :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaj jaka mam @ to szok...w 3 h snu zalana cala podpaska, bielizna, pizama, przescieradlo, koldra...a obudzila mni mloda...zamiast ja wziac to pobieglam do lazinki...maz obydzony by choc butle wymieszal...i jak ja juz karmilam to sie rozbudzila...pytanie kiedy usnie...a kiedy ja...nawet skurczu macicy nie mam...nic co hy mnie obudzilo zebym poszla podpaske zmienic...masakroza dobrze ze narazie bezbolesna...tyle ze caly dom na.nogach bo kot rowniez sie zlecial.zobaczyc co sie dzieje...ech ita z tego co widze u swojej odejmowanie drzemki dziala odwrotnie...ja to jej kolo 19 jeszcze dokladam.albo marze by przysnela...im kepiej dziecko sie ayspi w dzien tym lepiej spi w nocy..pola dzis o 1:30 chciala pobudke dalam jej smoka to spala do 3:30 a i tak nie zjadla calej butli...wiec musze ja iduczyc tak sie budzic bo potem spac nie moge...brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka ja miesiąc temu pierwszy @ też miałam taki. Teraz kończę już drugi. Co najlepsze byłam w szoku bo wypadły ze mnie jakby igły z choinki :D Podejrzewam ze to resztki szwów rozpuszczalnych. Gabi nie śpi od 6:30, ona jest chyba zdania że mi więcej niż 5h snu nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja nadal stosujesz debirat ? Czy już sie unormowalo? My z glowki mieliśmy od 2.30 do 4.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sory debridat My dziś idziemy do lekarza już mam dość i żal mi go niby mu sie odbija po jedzeniu a ciagle cos zalega mu w brzuszku i placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cool_Lady
Dziewczyny dzieci mierzone na leżąco a dzieci mierzone na stojąco (jak mają już powiedzmy koło roku) to co innego. I zawsze jest adnotacja czy stoi. Moja córka w wieku 7 miesięcy miała 79 cm a na rok 80 cm ;) To wychodzi inaczej. A co do wagi to Basiu Twoja Zuza miał chyba mniejszą wage urodzeniową niz córeczka Niki więc nie ma co porównywać ;) Dziecko do pół roku ma podwoic swoją wage urodzeniową a do roku potroić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej a faktycznie zapomnialam.o tym ze na lezaco inaczej niz na stojaco dlatego tez w niektorych przechodniach nie mierza poki dziecko nie stoi chociazby u mnie. wiem co mialam jeszcze napisac. Vicodin zycze Ci abys sie nigdy nie wypalila zawodowo i zawsze byla taka jak jestes pomocna:-) tak jeszcze w temacie lekarskim ;-) a teraz zapomnialam co.jeszcze.mialam napisac;-) odnosnie tej wagi nie ma.co porownywac z dziecmi jak z ludzmi jedni waza tyle drudzy tyle. moj olek potroil wage urodzeniowa na dwa latka:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :)) Pisałam wczesniej,ale nie dostałam na emaila hasła ,mogłabym prosic jeszcze raz zeby m ktosi wysłał,,bo chcialam pokazac jak mała mi juz urosła :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta ja Ci napisałam żebyś wysłała maila od siebie na nasz. Poza tym fotki mozesz wysłać bez hasła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem zdania, przynajmniej na podstawie obserwacji mojego Kacpra, że dziecko śpi tyle ile potrzebuje. Był czas, że budził się i o 19:00 a godzinę później już szedł spać i spał tak jakby nie miał tej późnej drzemki. A czasami mało co spał w dzień a w nocy i tak spał tyle co jakby w dzień spał kilka godzin. Ciężko wyczuć te dzieci. My dziś jedziemy na kontrolne usg bioderek. Niby mieliśmy pod koniec listopada ale doktor nagrał się na sekretarkę, że go nie będzie 2 tyg. i dopiero od 6 grudnia przyjmuje. Więc zaraz z rana tego dnia zadzwoniłam i pierwszy wolny termin był na dziś. Niby prywatnie, a też masakra z terminami. Dobrze, że po południu, rozerwie nam się akurat o porze, kiedy mały robi się nieznośny, bo wszystko mu się już nudzi. A na jutro może się wproszę do koleżanki, to jakoś nam minie dzień i wieczór już mąż przyjedzie. :) Ita, daj znać co z małym. Zapomniałam napisać, że -zabrzmi jak reklama - odkąd podałam małemu w sb i niedz. ten Lacido Baby skończyły się śmierdzące bąki i mamy kupy dwa razy dziennie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita- my braliśmy debridat przez 3 tygodnie - tyle nam kazała lekarka i faktycznie już po 2 tyg. przeszło, ale podawałam mu do konca. Dwa razy dziennie dawałam, ale nie pamiętam dawki, chyba 2,5 ml. A tez nie pomagał ani lefax, ani delicol, bio gaja ciut pomogła. od tamtej pory już nie potrzebne były rurki antykolkowe i inne cuda. Idx do lekarza, bo szkoda, żeby dziecko tak się męczyło. xx asiulka - mój pierwszy okres był 1 grudnia i tak jak u ciebie - bardzo obfity i taki mocno czerwony. Przy pierwszym to chyba różnie może być, organizm musi sie uregulować. xx Basia - trochę się teraz zastanawiam nad dokarmianiem, bo jak potem cycka nie będzie chciał? Zobaczę jak to będzie. xx U nas noc spokojna dzięki bogu:) Wstawał tylko na jedzenie o 22, 1 i 5 rano (czyli rzadziej niż jak jest zdrowy!). Potem o 8 zjadl i spał jeszcze do 9.30:) Ale całą buzię miał w zaschniętej flegmie. Nawet oczy mu ropieją. No ale najważniejsze że leki pomagają. Tylko przez kaszel smoka mi nie chce ssać i sama nie wiem, czy mu go całkiem zabrać, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja mi przypomniała. Basiu, jak możesz to podaj linka do tej butelki Lovi, którą siostra ma Ci kupić. Ja nie wiem co zrobię jak mi się mały nie chwyci butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam dziewczyny w ten słoneczny czwartek :) Ja dzisiaj rano jeszcze leciałam na badania, jutro z małym na kontrolę.. Moim zdaniem oddycha o niebo lepiej, wtedy oddychał taki szybko i ten oddech był wyraźnie płytki, teraz już oddycha normalnie, bierze głębsze wdechy :) I tak słodko sobie piszczy:) A mała mówi że Brajanek śpiewa :D Dzisiaj dał sobie zrobić tylko jedną inhalację, czekam teraz żeby miał dobry humor to włączę mu drugą, albo jak zgłodnieje to przy cycku mu puszcze:) Ale na szczęście jeszcze tylko dziś wieczorem i jutro rano ostatni raz.. CHYBA, zobaczymy co powie lekarz. Przy okazji podrzuce jej moje wyniki moczu bo miałam złe.. Mam nadzieję że już lepiej;) Brałam Prenatal UroCare od poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagogia - ja przy starszym dziecku używałam lovi i byłam bardzo zadowolona! Super się je trzyma, Wiktor nie miał problemu z ssaniem, a pod koniec karmienia cycem pił tez z butli mleko i herbatkę. Kolek nie miał, ale ja nie używałam na poczatku butelek, wtedy gdy dziecko ma najwieksze problemy z brzuszkiem. W każdym razie teraz mam taką do herbaty i mam zamiar kupić też do mleka. Polecam samosterylizujące - mają specjalny kapsel do moikrofali i nie trzeba mieć sterylizatora. xx trala - inhalacje to super sprawa, a z czego robisz? Ja robię z samej soli, ale jak starszy chorował na oskrzela to robiłam z pulmicortu. Tylko drogie to dziadostwo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Goju- my mamy pulmicort+sól i ventolin+sól, gdyby nie mógł odkaszlnąć to jeszcze mukosolvan+sól ale póki co odkaszluje więc nie robię z tego mucosolvanu... Ja płaciłam za pulmicort, ventolin i 20ampułek soli 24zł z groszem, pulmicort kosztował 89zł ale refundowany :) i dzięki Bogu bo inaczej byłaby masakra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trala ciesz się bo trafiłaś na lekarza, który się nie orientuje w refundacji albo ryzykuje i tyle, ponieważ pulmicort jest refundowany tylko w astmie oskrzelowej i POCHP... w/g CHPL na stronie urpl, które obowiązują w razie gdyby NFZ nałożył karę na lekarza... więc zgodnie z nową ustawą powinnaś zapłacić 100% za lek..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka-to oczywiste ,że mogę wysłać fotki bez hasła:)Ale przy okazji chciałam zobaczyć jak i Wasze pociechy wyglądają.. Moja Amelcia właśnie zasneła.A ja mam chyba zapalenie okostne tak mnie bolą dziąsła i mam chyba ropę :(W nocy żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagały po obiedzie jadę do dentysty :( Kupujecie jakieś prezenty pod choinkę dla Smyków? Bo ja kupiłam już Amelci zabawki w biedronce pluszaka zabawkę edukacyjną i pianinko tez w biedronce :) Ktoś kiedyś pisałam o pampersach sleep&play.Własnie teraz je używamy i nie narzekam..Ja nie wiem jak Wy ,ale ja małej zakładam pampersa przed spanie (przed nocą)i tak już zostaje do rana.W nocy nigdy jej się ie zdarzyło robić kupkę,odkąd jest na MM,bo na piersi to i w nocy były kupy..Dopiero rano zmieniam jej pampersiaka :)Ale nie przeciekają.Nie zmieniam jej ,bo nie chcę ją rozbudzać..Wychodzicie dzisiaj na dwór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. żeby było śmieszniej NFZ może skontrolować taką receptę 5 lat wstecz i wtedy lekarz zapłaci za Twoją refundację wraz z niebotycznymi odsetkami... więc jak lekarzowi mięknie tyłek i wystawia takie recepty za parę lat może się okazać, że nawet po sprzedaniu całego dobytku nie starczy na pokrycie kary... oczywiście to nie Twoja wina, bo niby czemu jak lekarz chce fundować to jego problem - pokazuję tylko absurd przepisów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
vicodin- to już jest jego problem nie mój! :) ja płaciłam za ventolin 15zł a za pulmicort 5zł :P a naklejka z ceną jest 89 z groszem.. Jakby dał mi za 89zł lek to powiedziałabym mu że ma z głową :) Byłam wyjątkowo u innego lekarza bo się martwiłam- i to jest właściciel przychodni i się nie zna? :) To po prostu się w głowie nie mieści, ale jak zapłaci karę to się nauczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za hasło,obejrzałam na razie wasze dzieciaczki,każde z nich ma swój urok:)))Zauważyłam ,że chyba tylko moja taka kudłata jest :p Piękne wszystkie dzieciaczki są :) Postaram sie nie dlugo Amelki zdjęcia podesłać Wam.Idę obiadek robić,a później jak znajdę chwilkę to wyślę..Bo już taka duża jest,nie wiem dokładnie ile wazy ale gdzieś 6 kg będzie :))) Zmykam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trala dlatego napisałam, że to nie Twoja wina, jeśli o winie można mówić hehe...:) tak, część lekarzy do tej pory nie wie, co to chpl... a jaki powód kierował akurat tym lekarzem, nie obchodzi mnie to...:) v ja pokazuję absurd sytuacji, na Twoim miejscu też bym się cieszyła i już:) v masz rację każdy odpowiada za siebie... dlatego czy pacjent wykupi lek czy nie - to też nie jest mój problem - (można się na mnie tu oburzać) ja rozumiem są osoby, których na to nie stać - ale czy np. kasjerka pani Ania w sklepie funduje komuś zakupy? v powiem tak, jest taki burdel w przepisach, że ja umowy z NFZ nie podpisałam na recepty refundowane a swojej rodzinie wszystkie leki wypisuję na 100%... bo za błąd w PESELU czy np. w ulicy, czy w nazwisku lekarz dostaje karę po 200 zł za każdy najdrobniejszy błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakladam malej pieluszke ok 23 i przebieram ja jak sie mloda obudzi, czyli ok 10-11. Tyle ze zakladam Dada a nie pampersy. Na szczescie pupka nie jest czerwona i nic nie przecieka. Od kilku dni Alunia ma okropnie sucha skorke na buzce i raczkach, smarujemy sie kilka razy dziennie bambinem i oliwkujemy po kapieli, ale dalej sucha jest :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki-to Twoja mała długo śpi,moja idzie spać około 21,30 i śpi do 4 pije mleczko i śpi do 7-8 różnie i dopiero rano zmieniam pieluchę :) Jak narazie młoda śpi jeszcze obiad zrobiłam teraz zdjęcia przegrywam z aparatu na komp. zeby Wam przesłać..zasneła po ,więc gdzieś niedługo bedzie budzi się :)a Wasze dzieciaczki jak leżą to dźwigaja sobie główkę?ale tak tylko troszkę?Bo Amelka sobie dźwiga od kilku dni już..Dzisiaj założyłam jej takie skarpetki kupiłam w rossmannie białe grube i na paluszkach ma różowe misie i one grzechoczą i jak ona patrzy na mnie i chciałaby je złapać ,a nie może i denerwuje się hehe...:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
niki- kup krem emolium trójaktywny- ale jest dość drogi, tańszy to atoperal baby krem, taki mały też jest ok. Moja miała okropne czerwone i suche plamy na buźce troche pomógł... ale jak Twoja ma początki to powinien być skuteczniejszy :) ja do sleep&play nie mam nic pod względem chłonności tylko ten pasek sztywny mnie denerwuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta moja trzyma główkę sztywno od dawna, teraz jeszcze podpiera się na rączkach. Ja suchą buzię smaruje kremem nivea na każdą pogodę, on taki tłusty jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy jak daje debridat to mogę na to samo karmienie dać tez sabsimplex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×