Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

dzieki za haslo:) 🌻Vicodin moja pediatra nie ryzykowala mimo ze corka ma alergie wziewna ale tylko wtedy gdy ma stycznosc z alergenem oraz po wysilku (bierzemy pulmicort zawsze wole miec go w domu) dawno nie bylysmy u alergologa i znowu musialam sie zapisac aby miec zaswiadczenie i lek na znizke. Moja pediatra chciala nawet za darmo nam dac inny lek ale nie ta dawka i nie ta substancja czynna. 🌻 niki ale duza pannica wow:)moj bratanek (mowie na niego grubcio) jest z 28 sierpnia na ostatnim szczepienie wazyl 7400 i mial 72 cm:):)duzzy jest i tylko na piersi hehe. 🌻 asiulka to mialas fajna noc.Ja mam nadzieje ze moja @ jak przyjdzie to taka nie bedzie.Mam zawsze takie bole brzucha ze wygladam jak z krzyza zdjeta:P 🌻 anetko_21 ale te twoje dzieciaki do siebie podobne:) 🌻 ita odnosnie przerwy miedzy "drzemka" a wieczornym spaniem to u nas nawet 7-8 godz jest:) juz nawet przy cycku nie zasypia. Wczoraj przez caly dzien nawet 1,5 godz nie pospal normalnie masakra. Dzis to samo.Ale ja juz sie przyzwyczailam. 🌻 goja i trala zdrowka dla maluszkow. 🌻 demagogia sliczny synek:) koncze bo mi maly w klawiature kopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicodin nie mam za dobrego doswiadczenia z lekarzami, jak synek mial 3 miesiace to pani doktor pomylila rotawirusa z zapaleniem pluc, jeszcze mi wytlumaczyla ze biegunka i wymioty przy plucach to cos normalnego, naszczescie pojechalam wieczorem na IP a tam mi powiedziano ze gdybym nie przyjechala to do rana synek umarl by z odwodnienia. czy to tez wina NFZ?? oczywiscie masz racje, lekarza zawsze mozna zmienic, zrobilam to. mam jeszcze kilka takich przykladow ale nie chce mi sie opisywac. nie chcialam nikogo urazic, mialam na mysli tylko jakie czasem ewidentne bledy robia lekarze i czasem to kosztuje zycie, wiem ze kazdy jest tylko czlowiekiem i ma prawo do bledu. temat mam nadzieje ze zamkniety :) xxxxxxxxxxx u nas tez dzis slonecznie, w koncu wyszlismy na spacer. teraz dzieciaczki spia wiec ide szybko wywiesic pranie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki, czytam Was na bieżąco, ale nie mogę znaleźć czasu, żeby odp. Jak Wojtuś śpi to i ja kładę się do łózka. Mam ostatnio takie migreny, że masakra.... Już sama nie wiem co robić. Jeśli chodzi o wagę, to mój mały właśnie podwoił urodzeniową - waży ponad 8 kg, a urodził się 4200 więc jest git. Dlugi też jest, nie wiem ile ma... ponad 70, bo ciuszki na 74 są już za maławe, ale 80 jeszcze ciut za duże. Vicodin masz rację jeśli chodzi o służbę zdrowia - to jest jakaś masakra. Porypany kraj... Mój brat jest ratownikiem medycznym więc też co nieco wiem o tym, jak to wszystko wygląda z drugiej strony... Demagogia - też myślę, że dzieci śpią tyle ile potrzebują. Ita, ja też mojemu skracałam drzemki, cudowałam, bo myślałam, że dlatego budzi się przed 5 rano! Ale to nic nie dało! Dopiero od jakiegoś tygodnia śpi dłużej - do około 6 a czasem nawet 7 a mimo to w dzień potrafi przespać np. 5 godzin albo i 6! Generalnie wytrzymuje około 2 godzin aktywności i idzie w kimkę. Jesli po drzemce budzi się z płaczem a wiem, że nie jest to głód to uspokajam go i jeszcze na trochę usypiam. Jeśli budzi się z pięknym usmiechem wiem, że jest wyspany i chce się bawić. Jeśli chodzi o pozycje do odbijania: 1. Standardowo, przewieszony przez ramię 2. Leży na brzuszku tobie na udach (Ty siedzisz) i delikatnie kołyszesz nogami na boki. 3. Sadzasz go na kolanie i delikatnie przechylasz do przodu podtrzymując główkę. No i w naszym przypadku rewelacyjnie sprawdzało się... podskakiwanie. Trzymasz dzidzię pionowo, mniej więcej twarz dziecka na wysokości Twojej, siadasz na kanapie i delikatnie... skaczesz. Brzmi głupio, ale robiłam tak godzinami bo tylko wtedy Wojtuś nie płakał. Podejrzewam, że mój brzuch i regularne ruchy powodowały, że czuł coś jakby masaż. W kazdym razie zawsze przy tym wiele razy mu sie odbijało. Robiliśmy tak dopóki nie znaleźliśmy przyczyny, bo na dłuższą metę to przecież zwariować można! Poszukajcie jakiegoś mądrego lekarza. Coś musi być nie tak, skoro zaczęło się teraz. A karmisz mm? czy piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej tak czytam Was to nie wiem czy Amelka mała czy to nie które dzieciaczki tak szybko rosną.Moja Amela nosi rozm. 62 i to ponosi jeszcze 3-4 tyg. naprawdę ma bluzeczki z reserved 62 i chodzi i chodzi w nich ubranek 68 narazie nie ruszamy..nie wiem,ale zaczełam sie martwić czy dobrze nabiera wagi..:/Nie wiem ile dokładnie waży ale jest mniejsza niż 2 miesięczny synek mojej kuzynki On wazy już 6,300 może Ona też około tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
aneta to wszystko zależy od dziecka:) pisałam wczoraj jak rosła moja corcia:) pamiętam że komplecik na 62 kupiłam jej jak juz siedziała;) Brajankowi dopiero teraz zaczynam zakładać 68 ale tylko kilka sztuk:) a z reserved rzeczy są ciut większe, więc się nie przejmuj:) pandora nam położna kazała odciągać, lekarka niby nie, moja koleżanka przez to że nie odciągała jej mały trafił do szpitala na ciąganie napletka bo mu się zrósł... Byli po szpitalu u nas, widziałam jak płakał- nawet bał się siusiu zrobić.. Ja małemu ściągam tylko w kąpieli co drugi dzień i tylko tyle ile samo idzie, na siłe absolutnie nie robię, jakiś miesiąc temu lekarz go badał i powiedział że z siusiakiem wszystko pięknie:) Niektórzy mówią że przez pierwszy rok się tego nie mówi, ale jak już pisałam koleżanka tego nie robiła i mały cierpiał :( Więc wolę dmuchać na zimne i troszkę grzebać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandora ja synkowi delikatnie odciagalam przy myciu, nic tam nie zrywalam, teraz juz ladnie caly jest odklejony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
*mówią że przez pierwszy rok się tego nie robi miało być- matko jak ja piszę!! :D lecę do fryzjera- zostawiam wszystkich w domu i róbta co chceta- muszę wyjść bo zwariuję dzisiaj:) mała chyba przeziębiony pęcherz ma bo sika i sika i 2 razy w spodnie!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoly sa rozne nt temat ale od nas z forum syn jednej z dziewczyn tez wyladowal w szpitalu i on plakal i ona plakala wiec ja tez odciagalam troche wiadomo nie na sile ale troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tra..-może i racja już zaczełam się martwić..że może za mało waży,ale rozwija się normalnie i ma fałdkę na nóżkach i rośnie zaraz zmierzę ją ile ma wzrostu .. Dobra lecę mała wstała muszę się nią zająć:) MIŁEGO WIECZORU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta moja tez w 62-68 smiga i 3-6 mscy niektore tylko 6-9 ale 74 to jeszcze czekaja i poczekaja;-) a wazy 6,7. pampersa w nocy tez nie zmienian chyba ze zrobi 2;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mnie uspokoiłyście :) Amela same 62 nosi i chyba dopiero za 2-3 zaczniemy 68 rozm. Ja nie wiem ile Amelka waży ale wydaje mi się,że ledwo co 6 kg z czymś.Ale może poprostu taka jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zajadam grochowke:-) synek buja sie i "wymusza aby wziac go na rece" ech :-) aneta nie przejmuj sie kazde dziecko jest inne i rosnie w swoim tempie. Moja corka rosla prawie identycznie jak Nikola trala:-) grunt ze zdrowa:-) :-) pandora przy "sprzecie" nie ruszam nic. Lukam tylko czy nic sie nie dzieje. Pytalam pediatry nie kazala :-) za to rozsmieszyla mnie na poczatku pytaniem czy syn ma 2""jajka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vocodin
Agata dlatego w pierwszej wypowiedzi napisałam, że lekarze są tylko ludźmi... są lepsi i gorsi - jak w każdym zawodzie, a póki co masz wolny wybór do którego lekarza będziesz uczęszczała. ale nie godzę się na uogólnienia... no cóż drażliwa jestem, bo ja znam konowałów ale znam więcej lekarzy, którzy cudownie znają się na swojej robocie i jest to dla nich bardzo krzywdzące... trzeba się też jednak nauczyć, że w medycynie jak w kinie... wszystko jest możliwe... to nie są słupki jak u księgowego, a i księgowy może być kiepski i się pomylić... pewnie na szali jest ludzkie życie - stawka inna, ale robota jedna z najtrudniejszych... a przyjmując jak rodzinny po 60 pacjentów dziennie o pomyłkę nietrudno - a temu winny jest system i NFZ... spoko, dyskutujemy przecież, ja się tam nie obrażam, po prostu na uogólnienie reaguję czasem może zbyt impulsywnie:/ v Pandora nie zalecają odciągać do 1-1,5 roku:) ja swojemu nie odciągam, ale uważam, że jeśli ktoś robi to bardzo ostrożnie jak robiła Trala to też się nic nie stanie...:) co do glutenu, ja jeszcze nie daję bo mój nic prócz mleka z piersi nie chce, ale jak rozszerzasz tak powoli to jest ok, dojdziesz do właściwej dawki w swoim czasie i będzie ok:) ważne by mały tolerował:) no i jak z teściową dalej budzi wnuka? no i czy z mężem znaleźliście więcej czasu dla siebie? v Wivi powiem tak dobry ratownik na karecie czy w sor to skarb:) pozdrowienia dla brata:) mój młody tak samo ma jak Twoje dziecko po spaniu hehe:) v Demagogia zgadzam się w 100% śpią ile potrzebują:) v idę zafarbować włosy... młody wydaje się spać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sobie nick wpisałam hehe... to byłam ja vicodin:) się zdziwiłam, że hasła nie musiałam wpisać i jednocześnie wkurzyłam, że pewnie post wcięło:p zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze zjadło mi posta. My po usg bioderek, wszystko w porządku ale mały jak zawsze u lekarzy się śmiał tak dziś darł się masakrycznie. Do tego lekarz gburowaty, nie zagada do dziecka ani nic. Ale to mało istotne, ważne, żeby się znał na tym co robi. Powiedziałam mu na koniec, że brakuje mi w poczekalni przewijaka, bo ani nie ma gdzie dziecka rozebrać ani ubrać, nie mówiąc o tym gdzie jak bym go przewinęła jakby walnął kupsko. A to jego prywatne lokum, dużo dzieci się tam przewija to by mu się przydało. Powiedział, że pomyśli o tym. Ja małemu niczego nie odciągam, podobno do roku czasu się nie powinno. Ale spytam w środę przy okazji szczepienia moją pediatrę. Trochę się jej boję, bo ona jest taka surowa, ale do dzieci ma super podejście. Jeszcze ja do niej chodziłam jako dziecko. Co do zmiany pieluch w nocy to zazwyczaj zmieniam dopiero nad ranem ale dziś już w środku nocy miał mokrawą to mu zmieniłam. Tyle mam dobrze, że on się nie rozbudza ani przy zmianie pieluchy ani przy odbijaniu po jedzeniu. Vicodin, napisz mi proszę czy dziecko może się zarazić od drugiego katarem? Nie mówię tu o grypie ani innych chorobach wirusowych, po prostu katarem. Dzięki Goju, zamówiłam tę butelkę z Lovi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi karnie piersia byłam dziś u pediatry i zbadał go rozłożył ręce ze kolki i nic nie poradzi :-( A u ciebie co dziala bobotic i delicol? Goja gdzie ten debridat przechowujesz? Ile to 2,5 ml? Na lyzeczke dawalas? Dopiero po 2 tyg pomogło? Dziś przyszła teściowa do małego popołudniu a ja do magla z obrusami i po alkohol i napoje na chrzciny. Mąż musiał pojechać 220km stad teraz wraca pewnie bedZie koło 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi karnie piersia byłam dziś u pediatry i zbadał go rozłożył ręce ze kolki i nic nie poradzi :-( A u ciebie co dziala bobotic i delicol? Goja gdzie ten debridat przechowujesz? Ile to 2,5 ml? Na lyzeczke dawalas? Dopiero po 2 tyg pomogło? Dziś przyszła teściowa do małego popołudniu a ja do magla z obrusami i po alkohol i napoje na chrzciny. Mąż musiał pojechać 220km stad teraz wraca pewnie bedZie koło 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, że ja mam lepsze stosunki z moją niedoszłą teściową niż tą co mi się trafiła? Właśnie mi przysłała fajnego smsa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabrzmiało jakbym z tą moją teściową darła koty a to nie tak. Po prostu ja jej nie lubię, tylko toleruję. A tamtą naprawdę bardzo bardzo lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita, współczuję. Nie słyszałam, żeby dziecko nie miało kolek w tych pierwszych najgorszych m-cach, za to dostało później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem.tak.zmeczona. ta @ ze na spacer mala.poszla z baba...a jaki mam napady hirmonow...matko.wszystko mnie drazni...plakac si chce...zero radosci...lepiej juz nie bede was czytac ani pisac ...hhehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
De mag ogia moja na początku miała bardzo rzadko kolki, nasiliły się teraz dopiero też. A co do zarażania katarem to raczej można się zarazić, bo przed chorobą małej ja byłam przeziębiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
De ma gogia może to sobie wymodlilam bo przed porodem mówiłam oby nie miał kolek dopóki mąż nie skończy delegacji czyli do grudnia, no i teraz mam:-) tez chciałam żeby urodził sie w czwartek 6.09.12 i urodził sie :-) Może jakaś czarownica jestem Asiulka tez o tym myślałam ale boje sie ze bedZie jeszcze gorzej, a ty jak przeszlas na sztuczne odrazu czy stopniowo? Vicodin jak teściowa? Sikorka pomog infacol? Młody zasnął ciekawe na jak długo( oczywiście bujany w foteliku a kiedyś zasypial sam echhhh) Ja miałam fryzjerke w pn i pierwszy raz wyszedł mi blond taki jak chciałam :-) Trala wiem co mówisz ja dziś sie cieszylam ze pójdę po zakupy i będę dźwigać litry soków i alkoholi :-) nigdy bym nie przypuszczala ze z tego będę sie cieszyć ;-) W sobotę teściowa bierze młodego na pól dnia z odciagnietym mlekiem a ja chyba padne i nie wstane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vidocin troche nie jasno napisalam, po prostu przeczytalam artykul i moja opinia byla o tych lekarzach w artykule, nie uogólniam, wiem ze nie mozna wszystkich wrzucic do jednego worka i nikogo nie chce obrazac. dobrze ze juz wszytsko wyjasnione :) xxxxxx moj dwulatek od ok 3 tygodni ma okropne zaparcia, jeszcze do tamtego tygodnia jak dalam mu jogurt z musem owocowym to go przeczyscilo a teraz juz nic nie pomaga, nawet czopki. musze z nim isc do lekarza, nie moge patrzec jak biedactwo sie meczy :( juz jak czuje ze chce kupke to placz :( xxxxxxxxxx bardzo wspolczuje wam problemow z brzuszkami. u mnie dzieciaczki juz spia, ja tez ide sie polozyc. milej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita ja miałam tak że stopniowo mniej sciagałam wiec wybrałam te posiłki co mi zalezy zeby była na moim...niby mm jest bardziej cieżkostrawne ale moze drażni go coś z Twojej diety...ja proponuje dać mm na początek rano i po południu bo jedno karmienie to moze być za mało..nie wiem zapytaj pediatrę ale na mm nie masz ryzyka zgadywania co to może być a powiem ci ze kiedyś moja koleznka maniaczka karmienia piersią zupełna pierdzieliła mi za uchem ze powinnam Polkę zmuszac to załapie cycka bo mleko matki jest najlepsze, najwazniejsze itd i zeby ja wkurzyć szukałam wtedy w sieci i znalazłam parę rzeczy o tym ze czasem mleko matki szkodzi dziecku ....ale nie zachowuję historii gg i nie mam teraz tych linków :( jak odszukam w sieci dam znać...generalnie było coś o tym ze matce brakuje witamin i o odżywianiu oraz o jakich chorobach i alergiach u dzieci jak i u matki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita no uspokoiło się u nas, nie wiem tylko na jak długo. Kurczę, moja dziś szaleje z przekręcaniem się, z pleców na brzuch nawet jej się udaje czasem :) Leży i się buja na boki heh. Ostatnio maruda z niej jak nie wiem, nawet połowy sprzątania nie zrobiłam, a pojutrze juz P. wraca do nas. A tu syf aż miło :) Może jutro coś ogarnę, chociaż w planie mam jeszcze szarlotkę z bezą i sałatkę gyros. Spokojnej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka mój to len średnio z pleckow chce sie sam przywracać jak go złapie za bioderko i delikatnie prowadzę to ciągnie ładnie na bok. Co do sprzątania to ja zawsze generalne na BN i Wielkanoc ale w tym roku chyba nie dam rady. Umylam okna w kuchni i duzym razem z kaloryferami i lampami meble w kuchni i drzwi i szafę w przedpokoju reszta nie wiem może sie uda jeszcze 1,5 tyg Vicodin miałas opowiedzieć co z domem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×