Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość
Siedzę i się nudzę, mały śpi, mała ogląda baje.. Szukam czegoś do wózka dla małego.. może kiedyś mu kupię.. Podoba mi się takie coś: http://allegro.pl/zabawka-pluszowa-do-wozka-kierownica-canpol-i2914090897.html albo takie: http://allegro.pl/babymoov-nakladka-z-zabawkami-na-palak-do-wozka-i2889703963.html jeszcze takie, ale to już mniej: http://allegro.pl/zabawka-pluszowa-do-wozka-krowka-piesek-z-pilka-i2915727088.html Mała zawsze woziła zabawkę ze sobą ale nie była mocowana i kilka zgubiliśmy w ten sposób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
agata- niestety nie mam bo powydawałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)Przeczytałam właśnie te sentencje i ryczę jak bóbr, aż mąż przyszedł do mnie bo się zmartwił czemu płaczę heh:)Eh wzruszające:(Demagogiu wszystkiego naj naj naj dla Kacperka, zdróweczka i żeby pięknie rósł i się rozwijał i codziennie śmiał się do Mamusi i Tatusia:)Gorące całuski przesyła zwłaszcza Zuzinka:)Super śpi, pokazałam mężowi zdjęcie właśnie, mówi: Fajny, duży chłopczyk:)U nas dzisiaj śnieg sypie od samego rana, tak fajnie się zrobiło, szkoda, że tak późno:)Goja starszego synka to ma Wiktorka:)Kacperka nie wiem też która ma:)Ja na spacerówkę też na wiosnę dopiero planuję zmienić, jak już mała dobrze i pewnie będzie siedziała:)Mała śpi, coś jej dzisiaj kiepsko idzie jedzenie mojego mleczka, mam wrażenie, że z miesiąca na miesiąc jest gorzej, chyba szyjemy na całego już eh. Zuzia je z jednej piersi trochę, potem jak trzeba mocniej ssać to się wkurza i chce drugą, ja jej daję, a przecież takie niespijanie do końca mleka to metoda na hamowanie laktacji a nie na rozkręcanie eh. Martwię się, że mam mało treściwe mleko i że małej nie wystarcza, w lutym może pójdę tak sama z siebie do lekarki, żeby ją zobaczyła, że wszystko ok i może morfologię jej zrobię, żeby sprawdzić?Hm..nie wiem, na buziaczku zdrowo wygląda, włoski i paznokcie szybko rosną, inne rzeczy je chętnie więc niby nie ma problemu, ale jak poznać, że moje mleko jest wystarczające eh nie wiem. Zważę ją za tydzień, bo tylko się sama stresuję, jak ją ważę często i nie zmienia się wynik. MIłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata jakbys chciala to moge dac Ci namiary znajomej, ktora tanio wyprzedaje ubranka po swojej rocznej coreczce, tylko napisź czy maila czy gg wolisz :-) ja od niej odkupilam kilka bluzek i sweterkow dla siebie, po 5-10 zl za sźt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu jakby Zuzia była głodna to by płakała, była niespokojna, domyśliłabyś się, że coś jest nie tak, jeśli martwisz się, że zatrzyma Ci się laktacja, może spróbuj pobudzać piersi laktatorem? u nas też się ładnie biało zrobiło :) zimowo, szkoda, że tak w święta nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, Tobie również dziękuję za życzenia dla Kacperka. To bardzo miłe. W takim dniu ma imieninki, że nie trzeba patrzeć na kalendarz, żeby wiedzieć. To podobnie jak i Ty masz w Barbórkę. Oj, to przepraszam Goję za tego Kacperka. Która z Was szykuje się do pracy? Czy ja wybieram się jako pierwsza? Macierzyński kończy mi się 21. stycznia ale mam jeszcze 4 dni urlopu z 2011 r., może jeszcze je przemycę w styczniu, choć akurat teraz najwięcej roboty i pewnie bym się przydała. Tak strasznie mi żal zostawiać go samego ale już się dawno zadeklarowałam, że wracam do pracy jak mnie pytali o wychowawczy. Tralala, to Ty nie miałaś dziś męża w domu? Tak coś mówiłaś, że ma być na weekend. Jak dowiem się jak to wrzucę gdzieś filmik z Kacprem gdzie pieje jak kogucik. Nie wiem co mu odbiło ale naprawdę można się uśmiać. Tak się wyspał dziś w nocy, że spał w dzień raz 40 min. i drugi raz 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za powrót do zdrowia :-) Mlody spi dostał moje mleczko na noc, pare razy sie odbiło i poszedł spac w spacerowce wytrzesiony na wszystkie strony :-) ciekawe ile pospi od 3 dni budził sie po 1-1,5 h nie wiem czy bek czy niewygodnie w foteliku? Zobaczymy dziś. Basiu nie martw sie a laktacje pobudAj laktatorem. Ech Niech już teściowa zdrowieje bo chcielibyśmy gdzieś wyjść sami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagogia filmik można skompresować winrarem albo winzipem i przesłać na pocztę jak zdjęcie ;) macierzyński mam do 14 stycznia, potem zaległy urlop za 2012 i do pracy :) żal będzie zostawić maluszka w domu, no ale na życie z 1 pensji niestety nie możemy sobie pozwolić :( szykuje mi się w lutym kilkudniowy wyjazd na targi do Monachium, kurcze niewiem co począć, żeby się wymigać :( :( małe dziecko w domu to niestety żaden argument dla mojego kierownika :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to Kodeks Pracy mówi, że jak pracownica ma dziecko do bodajże 4 lat to nie można wysyłać jej na żadne szkolenia czy inne wyjazdy. No wiem, kodeks kodeksem a realia są jakie są. Każdy pracę szanuje. Mój mąż też by wolał, żebym siedziała z dzieckiem w domu, bo on na nas zarobi. Ale nie pomyśli co by się stało jakby stracił pracę. Dziś każdy jej raczej pilnuje niż sam się zwalnia. Ten plik ma ponad 200 MB, nawet jak skompresuję to będzie za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiedziałam, że jest taki przepis, dzięki :) oj to filmik faktycznie duży, trzeba by skorzystać z wirtualnej chmury żeby go udostępnić. albo dać na youtuba np i podać link, ale nie wiem jak, bo nigdy nie dawałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie, nie. W ten weekend jeszcze nie. w środę staje na komisje czy w ogóle na następny już przejdzie.. ;) oby.. mój mały sobie leży na brzuszku i gada a gada :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Tralala. A ja przesyłam filmik na youtube, ustawiłam jako niepubliczny, czyli że dostęp do niego będzie miała każda osoba, posiadająca link. Wyślę go na maila jak się w tym połapię. Mąż siedzi naprzeciwko stołu ze swoim laptopem i gadamy ze sobą na gg, tzn. jego nosi i składa mi niemoralne propozycje a ja się bronię hehe. Jak dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykąpałam małą,wypiła mleczko i zasneła sama.. A ja Was podczytałam troszkę..kurczę z jednej strony fajnie ,że idziecie do pracy ,bo zawsze to będzie więcej pieniążków ,a przy dziecku jest dużo wydatków,ale jak tak sobie pomyślę,że miałabym ją zostawić to chcę jeszcze posiedzieć w domu :-)ale tez ja nie miałbym z kim małęj zostawić nawet gdybym musiała czy chciała..:/ Nie wiem co się jej ostatnio stało,ale zawsze chętnie chlupała nóżkami podczas kąpieli,a teraz leży grzecznie ,ale już nie cieszy się tak więc szybciutko wymyję ją zabieram ..nie wiem może to ,że jak chlupała tak to woda leciała do oczek ,bo musiałam jej co chwila wycierać buzię.. :/ heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demagogia-wszystkiego co najlepsze dla syneczka,zdrówka ! Ja już idę spać.DOBREJ I PRZESPANEJ NOCKI ŻYCZĘ .DOBRANOC :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Aneta. Tak, zdrówko najważniejsze :) Może się małej już znudziła ta zabawa w wodzie. Oby i mojemu się znudziła, bo zamiast go myć to tylko patrzę, żeby się nie zachłysnął tą wodą, bo tak kopie. Wysłałam linka do mojego kogucika. Nie patrzcie tylko na tą tymczasową kanapę mojego męża, bo to tylko tak na teraz jest w naszej sypialni. W naszym łóżku śpię ja z Kacprem. Jakoś mi się nie chce odstawiać go na noc do jego łóżeczka. Uwielbiam patrzeć na niego jak śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, po pierwsze to również składam życzonka imieninowe dla Kacperka!! niech będzie dla Ciebie słodką i zdrową Pociechą! po drugie to my mamy krok wstecz...Pola nie chce jeść słoiczka nawet jabłka które jej mega smakowało..hmmm...planuję jutro zrobić kleik kukurydziany z jabłkiem, któras ma doświadczenie z kleikiem kukurydzianym? któraś wiem ze pisała ze jest delikatniejszy i mniej zapychający niż ryżowy dlatego myśle o kukurydzianym ale w sumie to nie wiem który lepiej my dziś mieliśmy kupę torpede na szczęście na męza zmianie :) byliśmy z Polką u znajmomych w ciazy i super się zachowywała poza tym ze w ogole nie chciała się smiać jakby troszkę przestraszona...i nakręciliśmy się na dom, wiec złożylam dziś zapytanie i wycenę dla 6 dzialek zobaczymy...jak mam całe życie ciągnąc na kredycie to chociaż w domu a nie w ciasnocie :)no i już wiem na pewno ze bedziemy robić drugie dziecko zebym nie wracała do pracy....chcialibyśmy maj-czerwiec-lipiec ale zobaczę co na to lekarz...przekonał nas też tez wydlużony macierzyński i w sumie wróciłabym do pracy po 3 latach...do tego czasu może mąż by lepiej zarabiał i wcale bym nie wracała... z nowosci - ponieważ Polce ciasno w jej wanience dziś ją kąpaliśmy w naszej i puściliśmy ją a ta pływała :) niestety wody było po kostki ale zawsze troszkę sobie popluskała, wysyłam dwie fotki na pocztę... co do Brajanka to na filmiku widać ze jest takiej budowy krótszy a szerszy (przepraszam nie chcę urazić nie wiem jak to opisać) zatem faktycznie na nim te pamperaki tak leżą, ale glos ma jak Skowronek!!! Zobaczcie ile wanny zajmuje Polka! i ile ma fałdek hhehehheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka, dzięki. Pewnie chodziło Ci o mojego Kacpra na filmiku, aczkolwiek Brajanek Tralali ma podobne wymiary do mojego. Nie uraziłaś mnie, jest z niego pulpecik, wiem to ale oprócz dwóch obiadków i soczku z jabłek jest tylko na piersi, a podobno na piersi dzieci nie da się utuczyć, więc po prostu tak sobie zdrowo wygląda. Zresztą jest idealnie na 50 centylu. Wyliczyłam, że - przynajmniej pomiędzy drugim a trzecim szczepieniem tak było - rośnie 1 cm na tydzień i przybywa go 110 g, więc na dzień dzisiejszy wychodzi mi że ma 7200 i 68 cm. Pola też niczego sobie, tylko że chyba znacznie dłuższa. Fałdek to rzeczywiście ma. :) A właśnie, już kiedyś miałam pytać w czym kąpiecie dzieci? Bo ja od początku w emolium ale drogie cholerstwo i nie wiem czy nie przejść na coś innego, zwł., że dość mu się nic nie dzieje ze skórą. Wivi, jak tam Wojtuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgłupiałam...toż trala pisała że jej Brajanek pięknie piszczy czy spiewa i ze nie wie jak to zamiescić i myslałam ze Ty jej zamiesciłas ech :) ale baaaardzo podobni są Wasi synkowie!!!! szok!! Basia o jakich sentecjach pisałas...ja chyba coś ominęłam na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka no widzisz Ty sie na dom zdecydowalas a my ( byliśmy na jednej z 2 naszych działek w sb) i pomimo posiadania działki zdecydowaliśmy na 99 % na mieszkanie. Fajnie jest tam wiosna, latem ewent. Jesienią ale zima brrrr masakra.jak nie ma śniegu to już w ogóle. Fajnie, ze sie tak zdecydowaliscie na drugie, ja to zawsze mówiłam ze jak pierwsze do szkoły pójdzie to wtedy, ale wtedy wiem ze sie rozleniwie i zostaniemy przy 1. Wiec stwierdziłam, ze jak Stas pójdzie do przedszkola. Ale czasem jak nam daje w kość to odechciewa mi sie w ogóle ;-) Teraz muszę iść do pracy przedłużyć to macierzyńskie o 4 tyg, pójdę w piątek, bo maz zostanie w domu, a ja na ploty sobie skocze do dziewczyn i po mieście polatam :-) Ja mam macierzyński przedłużony do końca lutego, potem zaległy urlop 2012/2013 to wyjdzie 2,5 miesiąca roboczych i 2 tyg chorobowego wiec do końca maja dociagne a potem wychowawczy na początku chciałam do września 2013 ale jak bedZie tak jak bedZie to zostanę z młodym aż do przedszkola smignie a potem może druga dzidzia. A ja jeszcze trochę przeziebiona. Nawet siostra zadzwoniła czy wyjść z małym. Wczoraj mlody usnal o 19 w tym wózku i spał 3 h do następnego karmienia, chyba mm będę dawała w dzień, bo mam wrażenie ze gorZej trawi i wieczorem tez przez to sie meczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
asiulka, ja nic nie pisalam o filmiku i o spiewaniu :) pomieszalas wszystko hehehe :) :* Polka jak żabka w tej dużej wannie, i ta to ma dopiero dużo słodkich fałdek heheh ;) Ale mi się podobają te fałdki u bobasów-szok :) To jest najpiękniejsze że każdy nasz bobas inny ale wszystkie tak samo urocze!! :) Demagogia, tylko jak to jest ze Twoj od mojego tylko 2dni starszy (bo twoj jest z 7, tak?czy teraz ja pomieszalam) i Twoj jest na 50centylu a moj na 25??? heh dziwne to wszystko ja juz zglupialam i nie wiem nic :P Oglądałam koguciaka- boski jest!! Po prostu ma tą buźke tak słodką że tylko tulić ;) A jak się wyrywa do siedzenia haha :D Mój Brajan robił tak samo! :P Ale podobni nie są ;) mój ma większą drugą brodę :P A wiesz że też kiedyś chciałam filmik wysłać wam, ale stwierdziłam że nie, bo dość zawalam zdjeciami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
O MATKO!! 2dni młodszy miało być- chyba się jeszcze nie obudziłam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochqna ita!!! Mialam pisac ze mi sie przypomnialo ze nowe rzeczy zaczynamy podawac w dzien....takze sprobuj najpierw samo mm a potem moze jeszcze raz za tydzien z kleikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Demagogia- a ja miałam pisać o odciąganiu mleka, rozgrzewasz tego cycka przed odciąganiem?? Ja zawsze biorę ciepły prysznic i tym strumieniem ciepłej wody wymasuje cycki na wszystkie strony to później mleko prawie samo leci ;) można też jakieś ciepłe okłady ;] ale po ciepłym łatwiej wypływa :) tak mi się dzisiaj w nocy przypomniało :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wstałyśmy o 6.00.Marcin pojechał do pracy ,a my bawiłyśmy się z Amelką :-)Aż w końcu zasneła,a ja ogarnełam dom ,śniadanie zjadłam i piję kawkę.Otworzyłam okno i mam wrażenie ,że jest już wiosna,bo ptaszki tak ładnie śpiewają :-))hihi.. De mag ogia-moja też tak kopała ,ale teraz już 3 kapiele podrząd,że nie chce.Ale to chyba lepiej ,bo ja sucha i rach ciach i dziecko wykapane ,a tak musiałam wisieć nad nią 10 minut i wycierać buzię.. :-)) Fajny ten Kacperek i muszę powiedzieć,że Amelka tak samo śpiewa!!hehe identycznie :-) Mykam ,bo mała wstała.pa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala, wiem, że tak to działa. Jak miałam problemy z laktacją na początku, to gorący prysznic pomagał. Ale ja się nie nakręcam teraz tak bardzo, ile odciągnę to zje, myślę, że na raz jak będę w pracy starczy, raz dostanie mm, potem obiadek. A ja wymyśliłam, że skoro przysługuje mi godz. na karmienie i będę mogła wyjść o 14, to może poproszę szefa, żebym wychodziła o 13 i odliczała sobie tą godz. z urlopu. Przynajmniej na razie. Szefa mam fajnego to myślę, że by się zgodził. Sam ma 5 córek. :D Tralala, mój kończy dziś 5 m-cy. Naniosłam jego przypuszczalne wymiary i teraz z wysokością jest na 75 centylu, a z wagą na 25. Ale to tylko moje przypuszczenia, że tyle go przybyło. Za to dotychczas z wagą szedł idealnie po 50 centylu. Co do długości to nie jest to dokładna miara, nie wierzę, że pielęgniarka co do centymetra potrafi dziecko zmierzyć. Zresztą pal licho wymiary, ważne, że zdrowy.:) Kurcze, mąż każe mi wykasować ten filmik. Jak myślicie, on się może dostać gdzieś dla szerszej publiczności? Ustawiłam jako niepubliczny. Mówię mu, że na NK też ma zdjęcia małego i co? Chciałam podesłać ten filmik siostrze i paru osobom z daleka, którzy nie mają obecnie szans mnie odwiedzić i potem ewent. wykasuję ten filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pamietacie jak wybieralysmy wozki? Ktoras podeslala wtedy linka o wozkach glebokich za 400 zl...nie moge ich znalezc a zalezy mi na tym...ktos pamieta nazwe firmy? Ktoras ma ten wozek? To byl tylko gleboki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagogia - ja mam Wiktora, jak Basia wspomniała ale wam życzymy wszystkego naj:) A mój Igor jest dokładnie jak twój - długość 75 centyl a waga 25:) Tak czytam o tym twoim ściąganiu i zaczynam sie zastanawiać, czy tez może nie zacząć... Jak będziesz miała chwilę to daj mi linka do twojego laktatora. Przemyślę sprawę. xx Mój niestety w ogóle nie chlapie się w wanience:( Leży i się relaksuje. A poza tym ta wanienka już jest na styk a nasza duża wanna jest trójkątna i zbyt wielka dla maluszka. A do mycia używam płyn nivea soft, na poczatku było oilatum. Teraz po kąpieli smaruję młodego świetnym balsamem z rosche i ma śliczną skórę. xx Wczoraj pojechaliśmy do Karpacza na wycieczkę na cały dzień. Zamiast śniegu powitał nas deszcz:( Trochę żeśmy się umęczyli i zmarzliśmy okropnie. Poza tym od 4 nocy nie spię, bo Igor budzi się z płaczem co godzinę. Dzisiaj mam już kryzys i z płaczem wstawałam z łóżka. Nie mam już siły:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×