Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Basia ma rację, nie da się dzieci uchronić przed tą chemią co jest wszędzie. Chyba żeby wyjechać na zapuszczoną wieś, gdzie ludzie żyją z tego co daje ziemia. Wcale się tu nie śmieję ze wsi. Dawniej tak właśnie było. To o czym ja wtedy czytałam na jogurcie, to na pewno było coś z pająka ale też na k. A my już po obiedzie, mały śpi a ja właśnie grzeję mu w kąpieli wodnej obiadek, żeby miał ciepły jak się obudzi. Zapomniałam napisać, że po tym jak Kacper nie obudził się na pierwsze nocne jedzenie to tej 4 rano miałam piersi tak twarde i zdrętwiałe, że ich nie czułam jak dotykałam. A teraz tak się z nich leje jakbym jakiegoś nawału dostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu...hmmm....bardzo ciekawy ten przypadek osoby co ciagle klula dziecko...niesamowity wrecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaku
Dziewczyny czy u którejś pojawil się juz pierwszy zabek? jesli tak ile zcasu m,ija od pojaewienia sie kreseczki do wyrzniecia sie zobka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka chyba nie doszukujesz się czegoś w poście Basi? Ja też znam dziewczynę która robiła dziecku badania na wszystko co możliwe, tak była przewrażliwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikaku u nas od dpojawienia sie kreseczki do wyrzniecia sie pierwszego zabka minely trzy dni, tzn na trzeci dzien zabek juz byl widoczny. drugi pojawil sie dwa dni pozniej. teraz czekamy na trzeciego, wlasciwie to wyglada tak jakby wybijaly sie dwa na raz. tym razem trwa to juz ze dwa tygodnie, Alunia strasznie marudzi a postepow nie widac.... nie ma jeszcze kreseczek, tylko takie biale jakby kulki pod dziaselkiem. poprzednio to nie trwalo tyle czasu, byla kulka, za jakiej dwa dni kreseczka, potem za trzy dni zabek. od wczoraj mieszam Ali mleczko 1 z 2. mam podawac jednorazowo nie wiecej niz 150 ml wiec daje 3 miarki jedynki i 2 miarki dwojki. mam nadzieje ze nie za duzo sypie tej dwojki na poczatek? jak na razie wszystko ok. jak dwojka ladnie sie przyjmie to zaczynam wprowadzac gluten .jakies dwa -trzy dni to pewnie potrwa jeeeeeeeejjjjj ale fajnie z tym raczkowaniem!!!!!!! gratulacje !!!!!!! ech te nasze dzieciaczki sie juz takie "dorosle" robia....a niedawno tylko lezaly, spaly i kupki robily behehehe oj moja Ala to niezly leniuszek wiec na razie nie spodziewam sie poniej raczkowania. chociaz nigdy nje wiadomo do czego doprowadzi kolejny skok rozwojowy ;-) bleeee robale w jogurcieo_O no nie moge..... niewiedzialam... bleeeee.... w tym momencie nawet sie ucieszylam ze ze wzgledu na cukrzyce nie jadam innych jogurtow niz naturalne.... moj malzonek sie dzis przymila, i bardzo dobrze. przyjezdzaja jego rodzice na kawe, pewnie nie chce zebysmy przy nich darli koty. nawet zaproponowal zebym sobie zronila zakupy z bonprixa heh i to ma byc bezinteresowne??!!! az taka naiwna nie jestem.. Le niech sie chlopak stara, moze laskawie przestane sie gniewac hihihiiii dostalam chyba okres. znow skapy jakby plamienie, hmmmm moze sie rozkreci ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka pamietaj ze przewrazliwienie a martwienie i troszczenie sie o dziecko to dwie rozne rzeczy :-) co innego jest sprawdzac czy wszystko ok jesli ma sie watpliwosci a inna sprawa jest wyszukiwanie chorob na sile hdy dziecko nie ma zadnych objawow i nje dzieje sie nic niepokojacego. Jakby w Aluni mnie cis niepokoilo jak Ciebie w Poli to na pewno nie wahalabym sie tylko robilabym badania. lepiej dmuchac na zimne niz cos zaniedbac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za info w sprawie baniek. Mąż trochę na mnie dziwnie patrzy z tym pomysłem, ale chyba się zdecyduję. Mój Igor dostaje dzisiaj małpiego rozumu:( Śpi mało, je tez byle jak, o piersi nawet nie chce słyszeć! Ale kupy robi ładne po tym jak mu daję coraz więcej mm. Teraz usnął godzinę temu z wielkim krzykiem. Zwalam na skok i na zmianę sposobu odżywiania. W ogóle pojechalam dzisiaj na zakupy, kupiłam butelki i zapas mleka i kleiku. Wzięłam na spróbowanie mleko gerbera - używa któras z was? Ma tego samego producenta co nan i identyczny skład. A tańsze o 5 zł! Tylko nie ma dużych opakowań, a przynajmniej nie u mnie w sklepie. xx aneta - jak twój mały teraz je po przejściu na mm? xx Basia - a nie możesz powiedzieć mamie żeby remont przełożyła np. do lata? Teraz taki kiepski okres. Szkoda żebyś się denerwowała. No i kłóciła z mężem:) xx tralala - super usłyszeć tak dobre wieści!!! A w ogóle to jestem w szoku, jak ten twój synek szybko się rozwija:) I mimo choroby taki silny:) xx demagogia - prezenty się udały?:) xx niki - a kupuj jak mąz płaci:) Ja sobie właśnie kupiłam na urodziny książkę, płacąc kartą męża, bo on oczywiście o prezencie zapomniał... A minęlo już 10 dni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaku
dziekuje ci za info Niki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu Goja ma racje, latem remont sie robi przyjemniej, mozna okna pootwierac,a nie marznac przy minusowych temperaturach :-) Zuzinka podrosnie i bedzie Ci latwiej :-) mkze daloby rade jakos tesciowej to zasugerowac ? Goja moj maz to tez taki buc jesli chodzi prezenty , zreszta juz pisalam ze od jakiegos czasu sobie sama kupuje hihiii ) a z bonprixa pewnie na cos sie skusze ;-);-);-) ale zimno dzisiaj u nas brrrr minus dwanascie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzecz niepospolita
asiulka histeryczka znow zaczyna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z ząbkiem było tak że o 13 nic nie było a o 17 smarowałam maścią i juz ząbek był;) a marudzenie przed wyjściem ząbka jakieś 3 tyg. teraz sa dwa a jak amaruda z syka to masakra;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xaraaa
a moj jeszcze nie na żadnego ząbka :) i nawet sie ciesze bo nadal karmie piersia bo butli nie chce za żadne skarby...już nawet skonczyły mi sie pomysły jak go nauczyc.. najgorzej jak przyjdzie czas wrocic do pracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Asiu nie wiem, jak odebrałaś mój post, wygląda na to, że osobiście bardzo, możesz wierzyć lub nie, absolutnie do nikogo "nie piłam", a już na pewno nie do Ciebie. Moja siostra jest moim zdaniem chora psychicznie(wiem, że brzmi strasznie, ale na pewno ma jakiś rodzaj schizofrenii, albo innego tego typu schorzenia) bo ona i jej dziecko miały robione chyba wszystkie badania świata i nie żartuję mówiąc to, wszystko co można zbadać mają zbadane, bo wiecznie doszukuje się choroby u siebie i syna, po to tylko, żeby leki brać i jego faszerować lekami. Jest mi przykro, bo wyszło na to, że jestem złośliwa i do Ciebie przytykam, a ja nigdy, ale to nigdy na tym forum, odkąd tylko na nim jestem, w stosunku do nikogo, nie byłam złośliwa i chamska, czy nie pisałam czegoś ze złośliwym podtekstem w czyimś kierunku. Przykro mi bardzo, no trudno..jeśli uraziłam przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justikkkk
Witam, Jestem studentką położnictwa i obecnie piszę pracę badawczą dotyczącą przyczyn występowania depresji poporodowej. Wszystkie mamy, które właśnie urodziły zapraszam do wypełnienia anonimowej ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/100983/depresja-poporodowa.html Serdecznie pozdrawiam Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onabezogona29
a mój Maksiu skończył 6 miesięcy tydzień temu i nie ma jeszcze ani 1 ząbka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A moja Nikola miała pierwszego zęba jak miała 11 miesięcy ;) bez paniki, wyjdą prędzej czy później- inaczej nie da się :D My jutro mamy kontrole, ciekawa jestem jak malutkie oskrzele się mają.. Jak przyłoże ucho do plecków i słucham to jakby czyściej tam w środku.. chyba!? Dziś był u tatusia 2godziny -oststnio byliśmy przed sylwestrem z nim, i wcale nie płakał :) A np.jak dziadka nie widział tydzień to już płakał na jego widok... goja- mi się czasami wydaje że on za szybko to wszystko robi.. Ale lekarz mówił że to przez to że on od urodzenia praktycznie cały czas oprócz snu leży na brzuchu i dlatego taki silny.. Coś w tym musi być, bo Nikolka nie leżała prawie wcale na brzuchu bo nie lubiła i tylko siedziała szybko i chodziła- bo miała 5mies i 19dni jak siedziała;) nie raczkowała w ogóle- a chodziła jak miała 10mies ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksobnie, a jak!
Uderz w stół, a nożyce się odezwą... co nie asiulka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko Basia ja sie nie czepiam tylk zastanawialam czemu to.przyticzylas...ale wiaomi ze big brother czuwa hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to siostra faktycznie nie fajna siostra...ja wole sie nie badac...teraz nuestety musze...ale za badanie mlodj juz podziekowalam...lepiej nie wiedziec czasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ludzie czy wy naprawdę nie macie swojego życia?? Żeby wtrącać się w czyjeś? Po co przesiadujecie na forum i wypisujecie jak was nikt o zdanie nie pyta?? Bawi was to? To miłej zabawy.. Odezwę się jak zniknie pomarańczowa plaga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka a co tam u Ciebie ? chyba czegos nie doczytalam, dlaczego te badania musisz robic? jak nie chcesz to oczywiscie nie musisz odpisywac.mam nadzieje ze nie dzieje sie nic zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demagogiu spóźnione, ale najszczersze życzenia urodzinowe. Życzę Ci żeby spełniło sie wszystko co sobie wymarzysz! My dziś jakaś taka dziwna te niedziele mamy, wczoraj byliśmy nA imprezie, ale wcale mi sie nie podobało :-( wyszliśmy po 1, chyba sie starzeje DziewcZyny które dają mm w nocy dajecie tez na spiocha i bez odbijania? Trala szok jak twój maluch idzie do przodu! Ale neurolog mi mówiła ze dzieci wychowujemy na brzuchu! A jak twój mały technicznie rzecz biorąc siada?tzn jakie czynności robi po koleii zanim usiądzie? Czy którejś maluch tez już siada? Własnie młodego usypiam. Jutro po tyg znowu daje marchewke ciekawe czy cos bedZie sie działo. Czy któraś z was chodzi z maluszkiem na basen? Dziś sie pierwszy raz ze stasiem kapalam, ale sie cieszył, pewnie bedZie lubił basen lub jeziorko, oby bo zamierzam te wiosnę i wakacje dużo jeździć do domku nad jeziorem rodziców. Jeny żeby już ciepło było echhh Aaa i dzięki za słowa otuchy w czwartek mamy neurolog. Goja widocznie tak musiało być z tym karmieniem :-) Asiulka nie sadze żeby Basia chciała Ci dopiec. Jutro idę do rodziców pewnie dzień jakoś zleci a we wtorek z małym do koleżanek z pracy. Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala trzymam mocno kciukasy za jutrzejsza kontrole, ony bylo lepiej !!! swietnie, ze Brajanek przybiera na wadze, a ze raczkuje to juz w ogole rewelacja! musi byc dla Was strasznje ciezkie takie odwiedzanie meza w wiezieniu, jejku moj chlop jest jaki jest ale mie wyobrazam sobie takiej sytuacji... i tu kolejny uklon w Twoja strone za to ze jestes taka twarda i dzielna babka. A Brajanek chociaz maly szkrab , ale ma w glowce wszystko poukladane jak nalezy w kwestii kogo sie bac a kogo nie :-) madrala maly, widocznie jest bardziej przywiazany do taty niz do dziadka. jakie dzieci pottafia byc madre no nie ? Goju nie probowalam mleka gerbera, to chyba jakas nowosc musi byc , jak wprowadzalam mm to kupilam kazdy rodzaj mleka jaki wpadl mi w rece w.najblizszym hipermarkecie a mleka z verbera nie widzialam. ciekawe, moze Igorkowi podpasuje :-) xsaraaa a kiedy wracasz do pracy? duzo Ci jeszcze czasu zostalo cY chcesz wprowadzac powoli mm ? a maluszek je juz cos oprocz Twojego mleczka? onabezogona nie martw.sie, moja sasiadka ma 9miesieczna coreczke i tez nie ma ani jednego zabka. na wszystko przyjdzie czas :-)) zreszta Nikolka tralala tez miala pozno zabki, jak widac nie ma reguly. oj Basiu ja mam siostre pielegniarke i tez jest troche przewrazliwiona, faszeruje swoje dzieci suplementami i witaminami, caly rol ich tym faszeruje, i ma bzika na punkcie zdrowego zywienia i cieplych posilkow. i nie da sobie nikomu powied iec ze przesadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita juz teraz trzymam mocno kciuki za wizyte u neurologa. Alunia jest jedna z najstarszych na tym forum, razem z Zuzia Basi. sama jeszcze nie siada, i daleeeeko jej jeszcze brakuje niestety. lekarz mnie ostatnio uspokoil ze na siadanie ma czas do dziewiatego miesiaca. ostatni posilek mm ma ok 22. o 23 idzie spac i budzi sie ok 10 rano, wiec w ogole jej nie karmie na spiaco. teraz ma dfzemke a ja wyrzywam sie na forum heheheeee :-) wczoraj po 22 poszla spac, ja wzielam prysznic, posprzatalam i zaczelam wyparzac butelki, a ona po 23 sie obudzila !!!!! i zasnela po 1 w nocy dopiero echhhhh zarzucam Was dzis troche postami ale musicie mi wybaczyc- dalej jestem "obrazona" na meza i nie wiem co ze soba zrobic .. :-d wiem ze to dziecinada takie obrazanie sie no ale niechze ten moj maz sie tez troche postara. dzis na nationalu leci z cyklu Katastrofy w przestworzach - dokument o katastrofie.w Smolensku, o21 jakos, zapowiada sie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja- ja rano.daje butelke 150 wody plus mleko i na.wieczor.i czasem jedna w ciagu dnia. procz tego obiadek ok godz 13 plus owoc ok godz 17. a tak to jeszcze piers Trala a ja myslalam ze maly sie ustawia dopiero do.raczkowania nie wiem czemu hehh chyba przez to ze moja sie ustawia identycznie jak Brajan na tym zdjeciu ktore dodalas;-) Kaja jeszcze nie siedzi, przemieszcza sie z kata w kat, tulow do raczkowania podnosi ale do siadania sie rwie ale nie usiedzi;-) trzymam kciuki za wszystkie wizyty aby wypadly pozytywnie;-) Niki- tez bede ogladac bo takze jestem ciekawa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja jeszcze zebow nie ma ale u Olka bylo tak-stuknelam lyzeczka i sie okazalo ze ma zeba:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ita- on sam nie siada jeszcze, jak go posadzę to siedzi. Czasami ale nie zawsze - jak się czgoś chwyci to się podciąga i usiądzie zadowolony.. Teraz już coraz częściej ale jeszcze nie zawsze. Aneta- dobrze zrozumiałaś ;) On raczkować typowo nie raczkuje - ustawia się do raczkowania i zrobi 3-4 kroczki i spada na brzuszek :D podnosi się- znów 3-4 kroczki i znów na brzuch i tak w kółko :) próbuje, uczy się.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki ja robilam mocz tylko bo nadmiar tego wapnia jest ciezki dla nerek ale na szczescie w nerkach nic sie nie dzieje...w moczu jest go tyle ile ma byc tak samo kreatyniny...na szczescie nie musialam robic DZM czyli dziennej zbiorki moczu...bo to bylby sajgon...ale wyniki z krwi i kalu mamy do powtorki...a ja to musze zrobic rentegn pluc, rentgen kregoslupa, testy na alergie pokarmowa, mam jutro ortopede i potem pulmonologa i alergologa....ciaza sie na mnie odcisnela a przed druga chce wiedziec co mnie uczula by sie tak nie meczyc jak teraz... Tez nie sadze by Basia chciala mi dopiec ale napisala o tym wtedy gdy ja o kaszkach a jak wszyscy tu wiemy ja jestem panikara i boje sie o mala...ale nie wpadlabym na pomysl by ja kluc bez potrzeby...tak naprawde to byl fuks ze zrobilam te badania bo mloda sie strasznie zachowuje przy butelce i dalo mi to domyslenia po historii vivi...dzieci wiedza co im szkodzi ale nie potrafia mowic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki - strasnzie późno chodzi twoja młoda spać! A nie da się jej położyć wcześniej? A z siadaniem to nawet jeszcze nie powinnyśmy o tym myśleć:) Jeszcze na to czas:) A gerber niedawno wprowadził to mleko. Zobaczymy:) xx ita - ja chciałam chodzić ale mrozy za duże. Ze starszym jeździłam na zajęcia przez 3 miesiące i dzięki temu w ogóle nie boi się wody. Poza tym są tam takie ćwiczenia, które wspomagają rozwój mózgu. Świetna rzecz. Niestety z drugim nie mam juz logistycznie jak, bo mąż ma teraz pracę na zmiany a ja sama z dwójką nie dałabym rady:( A z karmieniem powoli się godzę, tym bardziej że Igor stał sie spokojniejszy, nie je co 1,5 godziny, robi ładne kupy no i mogę go zostawić z kimś innym:) xx aneta - a często dajesz jeszcze pierś? Bo mój już tylko w nocy chce, w dzień nie ma mowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×