Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość pafi86
oczywiscie masz racje musze zmienic nastawienie i to natychmiast bo zwarjuje szkoda ze pamieci sie nie da wymazac ale coz musze myslec o maluszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) też mam termin na sierpień:) dokładnie na 30.08 i chciałabym się do was dołączyć:). Widzę, że już kilka stron napisałyście to poczytam w wolnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a.n.i.a ja też nie chciałam za bardzo żeby tak wczesnie wszyscy wiedzieli o ciąży, ale ja mam taką sytuacje akurat ciaża to takei wywrócenie zycia do góry nogami i musiałam powiedziec rodzicom, dziadkowie sie automatycznie dowiedzieli bo meiszkają niedaleko, a moj facet jak tylko zobaczył bladziuchną drugą kreske na tescie ciążowym to si epochwalił całemu swiatu ze bedzie tatą bo był taki dumny. no i dupa z moich tajemnic. tez uwazam ze to troche głupio tak wczesnie mowic, bo nie daj boze stanie sie cos po drodze i ..kicha. No ale jak juz wszyscy wiedzą to przynajmniej sie ze mną jak z jajkiem obchodzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że sporo z was ma już dzieciaczki, dla nas to pierwsze:) ma któraś z was termin na koniec sierpnia jak ja? Jestem dopiero w 5 tygodniu i 4 dniu ciąży, a w ginekologa byłam w 12 dniu cyklu i właśnie wtedy kazał nam lecieć do domu, bo to dobry moment i jak widać sprawdziło się, a następną wizytę mam 10.01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle dziewczyny to jak tam z lekami? Bierzecie jakies witaminy dla kobiet w ciazy albo cos w tym stylu? Ja przez wakacje miałąm problem z włosami i od tamtej pory brałam witaminy Novophane, ktore teraz zamieniłam na FalvitMamma no i dodatkowo biorę folik. No i mam taką lekką schize na punkcie skóry. Bo z jednej strony sie troche obawiam rozstępów. Jak narazie mam taką figurę dosyc normalną bo mam 160 cm wzrostu i waze 47kg , ale boje sie ze jak w ciaży przytyje to france mi powychodzą. No a z drugiej strony ja mam na wiekszosc kosmetyków uczulenie, od razu mi wysypki wychodzą. No i dotychczas zamaist balsamow do ciała uzywałam oliwki takiej zwykłej dla dzieci, ale zastanawiam sie czy to na ciąże wystarczy..Powiedzcie mi, szczególnie mamy które juz mają ciąze za sobą czego używałyscie i czy sie sprawdziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe kolezanki :) Słoneczkowa.. Z rozstepami jest tak ze jak ma twoja mam np po ciazy to ciebie zadne kremy nie uchronia najprawdopodobniej.. to sa genetyczne sklonnosci.. i to samo mi powiedziala moja kolezanka co jest polozna bo rozmawialam z nia i pytalam co robic bo po 1 ciazy do 6 mies nie mialam wcale a potem doslownie przez noc mi sie robily..najpierw na wysokosci ponad wzgorka lonowego, az doszly do pepka a pozniej troche wyzej.. mam je dosyc duze mimo ze w 1 ciazy przytylam zaledwie 12czy13kg - jak to uslyszal gin w szpitalu to mi powiedzial -to wcale pani nie przytyla w ciazy..ale jak zobaczyl rozstepy to w szoku byl.. na pipce mam takie szerokosci ok 1cm a moze wieksze nawet.. teraz sie boje po prostu ze popeka mi skora bo juz w 1 ciazy tak sie czulam..jakbym zaraz miala strzelic.. swedza dziady okropnie!! a jak sie chce podrapac to czujesz bol :-/ Ogolnie jest tak.. mozesz probowac zaradzic kremami oliwkami itp cudami kosmetyki..ale nie wierz w ich cudowne mozliwosci.. jesli masz sklonnosci to dostaniesz rozstepy czy tak czy tak..moze tylko mniejsze.. no i oczywiscie wszystko zalezy o wielkosci dziecka i przede wszystkim chyba ilosci wod plodowych.. ale z 2 str dziewczyny.. CZY TO TAKIE WAZNE?? nie wazniejsze jest aby dziecko bylo zdrowe.. a rozstepy niektore bladna i zanikaja.. Nie ma sie co martwic na zapas.. Ja tam mam rozstepy jak stad do wachocka i mi to nie przeszkadza ;) moze dlatego tez ze i mojemu mezowi one nie przeszkadzaja.. on mi kiedys powiedzial ze to piekny kod kreskowy :) hahah i zabawka zostala sprzedana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dawno do Was nie zagladalam ale swieta wyjazd itd Basiu przykro mi, ale jeszcze napewno ci sie uda Ania zgadzam sie z Toba- przede wwszystkim nastawienie! a porod pewnie,ze kazdy inny, ja wyladowalam na porodowce o 7, po 8 przebili mi pecherz a po 10 synek byl z nami Stokrotka ja smarowalam sie oliwka ale rozstepy sa takie ze moga wyjsc nawet po porodzie, mi wyszlo jak brzuch zaczal opadac troche na dole i tyle Witam wsyztskie nowe mamy :) i cieszy mnie to,ze jest wsrod nas tyle mam ktore maja juz dzieci :) razniej sie czuje, bo przyznaje boje sie troche tego co bedzie jak sie urodzi drugie, maz w pracy a nikogo tutaj do pomocy nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no oczywiscie wiem, że najwazniejszy bobas a nie rozstepy i jak mi wyskoczą to je z pokorą przyjmę ;p ale tez mam dopiero 20 lat i fajnie byłoby kiedys jeszcze w bikini wskoczyc:) wiec lepiej zapytać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak przy okazji chcialabym Wam zyczyc najlepszego w Nowym Roku, szczesliwego rozwiazania i zeby dzieci byly zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Paulinkia.
Hej, Ja niestety w pierwszej ciąży miałam tak samo. Do 7 miesiąca ciąży nawet śladu rozstępów nie miałam. A potem w 8 miesiącu jak się pojawiły to nawet nie wiedziałam jak i kiedy. Żadne kremy nie pomogły. To rzeczywiście jest sprawa dziedzina i nie ma się na to wpływu. Moje rozstępy nie wyglądają za pięknie... mimo że już minęły 2 lata. Trochę zbladły ale za atrakcyjnie to nie wygląda. W tej ciąży pewnie będę miała jeszcze więcej. Ale cóż, nie ma na to rady. Taka moja natura:-) Podobno można je usunąć laserem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sloneczkowa.. nie chce cie martwic.. ;) ale 21 hahaha Aneta.. mysle ze my.. matki przydamy sie bardzo tym dziewczyna ktore sa po raz 1 w ciazy.. mozemy sie podzielic doswiadczeniami -pamietam ak bylam w ciazy to chlonelam te wszystkie informacje jak gabka bo wszytsko nowoscia bylo.. Co prawda co nie co sie juz zapomnialo.. ale jakby nie bylo stworzymy -mam nadzieje fajny zespol :) I tez dolaczam sie do zyczen.. wszystkiego naj... A ja do Basi jeszcze na chwile jak nas czyta.. Basiu.. jestes pewna ze to okres nie krwawienie.. niekiedy i takie w ciazy bywaja i to nawet slyszalam ze do 5mies... A jak sie nie udalo tym razem nie ma sie co smucic..tylko za 10-14 dni brac sie do roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzisiaj ostatni dzień 6 tygodnia. Mieszkam w Irlandii. Do lekarza będę chodzić prywatnie ale pierwszą wizytę ustalą mi dopiero na 8-10 tydzień :-( Jakoś wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego w nowym roku dla Was dziewczyny i Waszych rosnących w brzuszku dzieciaczków!!!!! Basiu strasznie mi przykro ale jestem pewna, że za kolejnym razem Ci się uda!!! Ja w pierwszej ciąży smarowałam się Dax Mama na rozstępy do ciała i osobny krem z tej samej serii do biustu i muszę przyznać, że mi pomogły bo ja nie mam żadnych rozstępów na brzuchu i piersiach. Tak jak pisała .A.N.I.A. w dużej mierze ma tu znaczenie genetyka ale według mnie nic nie zaszkodzi się posmarować jakimś specyfikiem i natłuścić skórę, która w okresie ciąży tak bardzo się rozciąga. Jestem pełna podziwu jak może się rozciągnąć skóra kobiety na brzuchu...W pierwszej ciąży miałam dość duży brzuszek to w tej będę miała chyba większy bo tak gdzieś słyszałam...zobaczymy :) Przez ostatnie dni miałam nalot znajomych więc jestem lekko padnięta. Trochę mnie pobolewał brzuch u dołu tak jakby się napinał. Czułam też lekkie jakby bulgotanie....mam nadzieję, że wszystko dobrze.. Dzisiaj już trochę lepiej choć czuje lekkie kłucie. Zobaczymy co powie lekarz w środę. Trzymajcie kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adusia 883 Ja jestem w 5 tyg 6 dniu, Jutro pierwsza wizyta u ginekologa wiec wieczorkiem napisze co i jak:) No i termin mam na koniec sierpnia z tego co obliczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BettieO
Mi termin wychodzi na 1 sierpnia, więc jest szansa że moje maleństwo będzie należało do tych sierpniowych :) Chociaż wystarczy, że przyjdzie na świat dzień wcześniej i już będzie lipcowe ;) a tak przy okazji ja sama urodziłam się w sierpniu, więc fajnie by było mieć taki wcześniejszy prezent urodzinowy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*kinga*123 to czekam na Twoją wypowiedż po wizycie:), ja idę 10.01. Fajnie, że masz termin podobny do mojego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adusia, mamy termin na ten sam dzień :) byłaś już u lekarza? Badań nie mam państwowo, tylko lekarz do którego chodzę prywatnie ma umowę z laboratorium i tam za darmo robię badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja smarowalam sie
mustela(rózową)i nie mam zadnych rozstepów.dziecko urodzilam w wielu 28 lat.moja mama ma rozstepy po ciazy.jestem drobnej budowy,w ciazy przytylam 16kg,brzuch mialam duzy.a nie mam ani jednego rozstepu(przy wzroscie 166cm,wazylam przed ciaza 55kg.-teraz waze 57kg) oliwka wbrew pozorom nie natłuszcza skóry,a ja wysusza,wiec radzilabym zaopatrzyc sie w specjalistyczne kosmetyki dla mam.(nie zaleca sie stosowania oliwki do ciala dla niemowlat,bo wlasnie wysusza skóre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafi86
ja mam na 31 zobaczymy jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda z Torunia, byłam w lekarza w mikołajki, byłam wtedy w 12 dniu i on mówił, by działać. Jak testy wyszły mi pozytywnie to zadzwoniłam do niego i umówiliśmy się na 10 stycznia. Na razie daje radę i mam nadzieję, że wytrzymam do 10:) jestem ciekawa, co już będzie widać:) test robiłam zaraz po świętach 27.12, ale już w święta wiedziałam, że coś jest na rzeczy, bo mam regularne okresy i powinnan dostać 22.12:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.A.N.I.A. Ja urodziłam w 35 tc jeszcze tydzień przed bawiłam się na weselu, odeszły mi wody więc pojechałam na spokojnie do szpitala . Chciałam mieć poród sn gdyż ułożenie było główkowe ,ale lekarze ze względu na wcześniactwo zrobili mi cc.dzieci ważyły Antoś 2530 ,52cm , a Zuzia 2170 ,49 cm. Dzieci dostały po 10 punktów i tylko dlatego że wcześniaki były na intensywnej w cieplarkach ,ale oddychały samodzielnie i chwile tylko byly do kroplówek podpięte szybko zaczeły same papać. Tyle że ja nie chciałam karmić piersią bo bałam się że z tym sobie nie poradzę,i nie żałuje tej decyzji karmiłam na żądanie jadły albo w jednym czasie ,ale zazwyczaj jedno po drugim trudno jak jedno kwękało musiało poczekać chwilkę . Teraz jak zjedzą na wieczór koło 21.00 plus-minus to śpią do 6-8 rano wtedy wkładam ich do bujaka daję obydwóm flasie potem lulu śpimy do 10.00 zjemy chwile się pobawimy i idziemy na polko, i tu jest problem mam wózek ABC DESIGN jeden za drugim bo bym się w drzwiach nie zmieściłam jak mam pomoc to fajnie jak nie mieszkam na 2 piętrze i nie mam windy najperw znoszę stelaż potem gondolki z dzziećmi teraz będe mieć problem bo nie mogę dzwigać tyle o ile.Więc nie jest żle u mnie w klatce jest też dziwczyna z bliżniakami i też nie ma żadnej pomocy tyle że jej syn ma 7lat to dużo jej pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jescze wam napisze że mam 32 lata o ierwszą ciąże staralismy się8lat mozolnych badań,operacja męża i nic w końcu zdecydowaliśmy się na in vitro stąd bliżniaki przy 2 podejściu dopiero się udało .8 lat a tu 3 miesiące i bum niespodzianka nawet zastanawialismy sie czy zabezpieczać sie jak mąż miał takie złe wyniki...a tu prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka.. jestes WIELKA :D:D Ja obecnie mieszkam w mieszkaniu z winda..ale mam nadzieje ze do porodu przeniesiemy sie do naszego 2 mieszkania tam tez 2 p i bez windy.. ;/ Ja tym noszeniem to sobie kuku zrobilam.. bo jak mi maly zasnal w wozku to myk wozek pod pache i dawaj na 2 pietro z nim.. wozek 16kg +maly niech bedzie 7 i juz kawal klocka!! A po porodzie przeciez nosic nie wolno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka.. a dobrze ja kojarze fakty że Twoje blizniaczki maja kilka miesiecy dopiero..?? W ogole dziewczyny ktore maja dzieci.. w jakim sa weku.. Ja mam synka Filipka ma 5,5 roku.. Jak urodze bedzie pełnoprawnym 6 latkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko boję się tego czy będe się dobrze czuła bo w pierwszej ciąży miałam mdłości 24h na dobe myslałam że umre od 6 tygodnia od 9 wymioty takie że zaczełam po nich plamić i wtedy przestałam do pracy chodzić.wszystko mi przeszło w 16 tc a tak to prawie z łóżka nie wsawałam, nie miałam siły nawet tel odbierać. A potem mogłam wszystko nawet biegać w sumie przytyłam 12kg,a po 11 dniach jak wyszłam ze szpitala ważyłam 14kg mniej. Zadnych rozstępów mi tylko brzuch poszedł do przodu wielki był hi...hi...wszystkich trącałam tym brzychem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam synka Kubusia. Jak urodzę będzie miał 2 latka i 4 miesiące :) Zobaczymy jak to będzie..czy sobie poradzę na początku z noworodkiem malutkim i Kubusiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camerata dwu i pół latek to już fajny dzieciak już nie nosi pieluch je wszysto. Ja mam 32 lata i moje dzieci będąmiały prawie 12 miesięcy jak urodzę trzecie to będzie jazda.wszystkie na pampersach, mleku noi w wózku dobrze że kupiliśmy dom i może na jesień się już przeprowadzimy to do ogrodu już nie będzie problemu wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×