Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

pozytyw jest taki, że nie ciągnie mnie do słodyczy, a całą jesien zjadałam ich sporo, wiec teraz sie ich wystrzegam, poza tym objawów nie mam, czasem zakręci mi sie w glowie, piersi pobolewają ale bardzo niewiele...poza tym jakby nigdy nic...no ale wszystko przede mną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Toficzek27 ja tez bardzo obawiam sie lata z tak duzym brzuchem ... tez mam nadwage ... udało mi sie sie schudnac rok temu okolo 23 kg ... ale niestety mialam operacje na kolano i 16 kg wrocilo z lezenia i jedzenia ;/ modle sie zebym przytyła tylko 10 kg .... ;p znalazłam fajne cwiczenia na youtubie dla kobiec w ciazy ... bardzo delikatne ... siostra polecała mi zebym duzo chodziła po schodach ... duzo spacerow .... bo jak bede siedziec to powiedziala ze sobie krzywde zrobie i bedzie mi ciezko rodzic bo to jest ogggroomny wysiłek ... a objawy raz sa raz nie ma ... 1 dzien przelezałam w łozku tak było mi niedobrze ... i nie chce powtorki ;) ... jedynie stały objaw to czeste oddawanie moczu ...oj bardzo uciazliwe to jest ... w nocy wstawanie ... bol piersi jest ale raz silniej raz b.delikatnie ... teraz trzeba tylko dbac o siebie ... nie bedzie nam łatwo w lecie ... oby lato było chłodne ;D moja siostra mieszka we włoszech i rodziła koncem lipca i bardzo sie meczyła ... ale tam wieksze upały sa ... ale jakos to bedzie urodzimy i wezmiemy sie na siebie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
achh waga, odwieczny problem ;p ja z olkiem przytylam prawie 20 kg udalo mi sie zrzucic ale przez diete bo inaczej stala waga, obiecalam sobie,ze w drugiej tyle nie przytyje bo sa dziewcyny ktore w moment zrzucaja a sa co nie, ja sie zaliczam do tych drugich. tez mialam nadzieje,ze z 3 msce sie postaramy ale znowu udalo sie za pierwszym razem a wlasnie tego lata sie balam z brzuchem, jedyny plus widze taki,ze jak bede wychodzic z 2 na spacer to nie bede musiala ich stroic w kurtki kombinezony itd bo bym oszalala i chyba siedziala w domu hehe ja jestem z pomorskiego bylam wczoraj na usg serducho bije, dostalam juz skierowanie na mocz krew i za tydzien z wynikami znowu Witam nowe mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta21 w ktorym jestes tygodniu ? ja byłam na 1 wizycie bardzo wczesnie i był tylko pecherzyk ... był to 4 tydzien 5 dzien ... i teraz ide w poniedziałek 7 tydzien 5 dzien bedzie i mam nadzieje ze bedzie wszystko juz ładnie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestesmy w tym samym tygodniu bo na tego samego mialysmy dostac okres tydzien 7dmy a czy widac zalezy od sprzetu, lekarza, kiedy doszlo do zaplodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,ja dziś pójdę do lekarza bo coś mi się zdaje,że w tej ciąży nie jestem mimo dwóch testów;/nic nie czuje kompletnie a okresu nie mam. to znaczy pójde jak zorganizuje opiekę nad małym..mam nadzieje,że sie uda. Aneta,co tam Ci jeszcze ciekawego lekarz powiedział, podał wymiary dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z waga też kiepsko... Jestem zła na siebie, ze tak się zaniedbanym. Waze duuuzo i jestem zalamana swoją figura. Ale teraz już za późno na odchudzanie. Pociesza mnie fakt, ze przy pierwszej ciazy przytylam dużo ponad normę, a zeszłym do wagi mniejszej niż przed ciążą. Moja koleżanka właśnie urodziła a już ma rozmiar 34. A powiedzialyscie już w pracy i swoim odmiennym stanie? Ja się boję, u strasznie będą źli, bo u nas ostatnio kobiety w ciążę zachodzą i nie ma komu pracować. Ale ja zamierzam pracować do czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tam z wagą nie było problemu,w pierwszej ciąży ważyłam 50-jak jechałam na porodówkę 83kg! a po 1,5miesiąca nie było już widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam na umowie próbnej ... i gdybym 16 stycznia 2012r miała 12 tydzien to musieliby mi przedłuzyc umowe ... a tak brakuje mi jakies 8 dni :( mam pechaaaa .... :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby 2 miesiace gora miesiac ... a tu 8 dni to nie moge sobie troszke wydarowac aj nie chce nawet myslec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss. M ja też nic nie czuję poza brakiem okresu od 10 listopada a ty kiedy miałaś ostatnią @ ? mi sie wydaje ze skoro go nie ma a jeden jedyny test wyszedł pozytywnie to ciąża jest na 100% SierpniowaMama ja też własnie zamierzam pracowac do konca czerwca...zobaczymy jak będzie...w pierwszej ciąży odpoczywałam gdzieś już od 6 m-ca, teraz planuje do połowy 8-smego :) Quore1988 a może nie mów o ciąży i Ci i i tak przedłużą umowę?? Własnie- sluchajcie kiedy informujecie w pracy o ciąży...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Jeśli można to ja również dołączam do sierpniowych mamusiek :) ostatnią @ miałam 27 października. O ciąży dowiedziałam się przypadkowo, mianowicie 23 listopada miałam operację kolana i myślałam że po tej operacji dostanę kolejną miesiączkę a tu nic :) początkowo strasznie się bałam bo wiadomo co się przechodzi przed wszelkiego rodzaju zabiegami i operacjami : prześwietlenia RTG, po operacji Tramal i ketonal no po prostu byłam załamana. Po jakimś czasie jak nie dostałam @ zrobiłam test i wyszedł pozytywnie i oczywiście od razu umówiłam się do gin na 8 grudnia. Miałam robione badanie USG bo jak stwierdził to już 6 tydz ale na badaniu był tylko pęcherzyk nie było niestety zarodka on to tłumaczył tym że ciąża może być trochę spóźniona tym że przechodziłam tą operację itd. Następne badanie mam 22 grudnia i mam nadzieję że wszystko będzie ok i założy mi kartę ciąży. A objawy? Kochane nie życzę nikomu tego co przechodzę: okropne mdłości i wymioty po prostu całymi dniami, ból żołądka no i oczywiście nie ominę tego, że jeszcze chodzę o kulach bo przecież 3 tyg temu przeszłam zabieg więc nie życzę tego nikomu. Jeśli chodzi o wagę to ja dla odmiany schudłam 2 kg ale to przez wymioty i na pewno nadrobię wszystko jak one ustąpią. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaretka :)
Kochane, czy bóle brzucha są normalnym objawem? Troszkę mnie to męczy. Boli troche jak na okres, troche jak z głodu, czasem cos zakłuje. Dodam, że nie plamię, nie krwawię. Szukam wsparcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margaretka :) tak, macica sie rozciaga Miss. M. wiecej nic nie mowila, nie dotarlam do swojej gin bo maz mial oczywiscie cos nagle do zalatwienia a musial z malym zostac wiec zmuszona bylam isc do tutejszej a ona niedokladnia, zobaczyla ze serducho i nie sprawdzala nic wiecej jak z olkiem bylam w ciazy to powiedzialam w pracy w 10tym tygodniu, a teraz nie pracuje, nie wrocilam po macierzynskim Qoore1988 wlasnie moze poczekaj a pozniej Ci chyba powinny przedluzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od lekarza,5-6sty tydzień,serducho bije,wszystko ok. Powodzenia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaretka :)
Aneta, dzięki za odpowiedz, od razu lżej na sercu. Bałam się, że coś może być nie halo. Usg za tydzień. Oby serduszko juz biło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Ja mam usg dopiero 29 grudnia, więc trochę muszę poczekać... Ciągle śpię, masakra, gdzie nie usiąde to zasypiam... a wtedy mój synek wklada mi paluszki w oczy i mowi "mama bawimy sie?" eeeeh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kredka_25
Witam. Byłam u lekarza w środę. Wyliczył mi, że jestem w 5 tygodniu ciąży. Zastanawia mnie to że niektóre już piszą, że serduszko bije a u mnie nie... wczoraj troche miałam gorszy dzień i zobaczyłam brązowe plamy na bieliżnie od razu zadzwoniłam do mojego gin... Powiedział mi żebym duzo odpoczywała i sie nie martwiła jak wystapi to drugi raz to niezwlocznie mam sie do niego udac.. Nie ukrywam, ze sie boje to moja pierwsza ciaza.... Z praca tez mam problem bo mam umowe do konca stycznia i nie wiem czy mam powiedziec w pracy czy nie.. Moze mi jakos doradzicie . Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredka_25 wydaje mi sie ze skoro możesz poinformować o ciąży po ewentualnym wypowiedzeniu i wtedy pracodawca cie musi przywrócić to lepiej moze zaryzykowac, udac jakby nigdy i nic i może akurat odstaniesz na czas nieokreslony? ja mam wizytę i usg 30 grudnia dopiero, jestem po jednym teście, okresu brak już 5 tygodni i 2 dni,czyli jestem w 6-stym...ale nie potwierdzonym tygodniu ciąży ech ale nie chce isc i nic konkretnego nie załatwić...chce juz uslyszec serduszko ......... ale boje sie jak to bedzie z dwójką dzieciaczków.....mam mnóstwo obaw dobrze ze dzis poszłam na rekolekcje to sie troche duchowo i psychicznie podreperowałam......bo noc to miałam nie przespaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha nadal nie mam specjalnie żadnych objawów.... ale to chyba wypada sie cieszyć...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kredka_25
Do tego miałam zrobić masę badań które nie sa refundowane .... zaplacilam prawie 400zl ;/;/ ale czego sie nie robi dla .. :) Pani derektor jest w porzadku z nia nie bedzie problemu gorzej z moja kierowniczka .. 30już30 ja tez sie boje, ze bedzie 2... tym bardziej moj maz stwierdzil, ze to byl strzal marzen haha i beda blizniaki :) ale dopiero za niecale 2 tyg mam druga wizyte to juz bedziemy wiedziec czy jest 1 czy 2 :) i zobaczymy serduszko bo narazie pecherzyk ma 9mm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejkaaa Pisze nie śmiało ,że ja chyba też sierpnowka będe... Wczoraj miałam dostać @ ,zawsze miałam regularne ,drugi cykl starań ..Ciesze sie bardzo --jutro testuje Czytałam was pobieżnie ,ale temat odchudzania też mi bliski ,rok temu schudłam ponad 20 kg i bede próbowała pilnować wagi ,ja stosowałam diete Dukana ale nie tak do końca tzn jadłam warzywa ,owoce i białka i też schudłam duzo .. Trzymajcie sie dziewuszki Termin miała bym na 25 sierpień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznikowa91
hej dziewczyny. może i ja się do Was baaaardzo nieśmiało dołączę? Nie chcę narazie zapeszać. Sytuacja u mnie wygląda tak. ostatni okres miałam 10 listopada, ale że cykle mam dosyć nieregularne to troche się boję, że jeszcze może @ nadejść. W każdym razie może dzidziusia nie planowałam, ale jak już się pojawiła taka myśl, że może on być to nie wyobrażam sobie zeby mogło go nie być! Robiłam test ciążowy i kreseczka druga wyszła bardzo blada. Prawie że nie widoczna..ale wyszła. Dlatego poczekam jeszcze i co ma być to będzie, ale bardzo chciałabym już z Wami jednak zostać i do sierpnia z brzuszkiem dotrwac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznikowa91
i jeśli mogę spytać już pewnych sierpniowych mam..Jaką macie szyjke macicy? Moja od kilku dni jest twarda i tak wysoko ze trudno mi ją dosięgnąć i zastanawiam się czy to objaw ciąży czy okresu. przyznam szczerze ze nigdy wczesniej za bardzo nie zwracałąm uwagi na to, wiec nie mam porównania. A że brzuch mnie tak lekko pobolewa jak na okres..to już sama nie wiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art. 177 par. 3 kodeksu pracy - umowa na czas okreslony ktora ulegalaby rozwiazaniu po uplywie 3 mies ciazy, ulega przedluzeniu do konca ciazy - nie wiem tylko, czy Kredce wystarczy tygodni (wpadlam w odwiedziny, jestem na lipcu 2012)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kredka_25
Stella Polare chyba nie starczy ale dziekuje :) tak szczerze mowiac to nie wiem czy mnie zwolnia za duzo we mnie zainwestowali... 2 miesiace szkolenia 100km od domu hotel wyzywnie itd nie wiem czy im sie to bedzie oplacac :) Czas pokarze ja sie borykam z problemem powiedziec czy nie ... ehhh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznikowa91
a co tutaj takie puuuustki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, Też się chyba przyłączę. Termin mam na 3 sierpnia. Ostatni okres 16 października. Na pierwszej wizycie był na usg tylko zarodek i jutro idę, by posłuchać mam nadzieję serduszka :-) dzis zaczął się 8 tydzień. Jeśli chodzi o objawy to ja mam ogromne mdłości a do tego jestem od 2 tygodni przeziębiona, więc ogólnie jest mi ciężko. A jak to wyglada u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margaretka, ból brzucha jest naturalny. Mi gin powiedziała, ze mam sie zaczac niepokoic jesli beda to silne skurcze takie jak przed okresem a zwlaszcza jesli beda temu towarzyszyc plamienia. Generalnie brzuch szybko sie meczy a rozciagajaca sie macica moze sprawiac bol :-) wiec nic sie nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×