Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Dziękuje Basiu- fakt musimy dać radę:-). a z tym karmieniem to pij dużo i staraj się nie martwić. będzie dobrze a stres źle wpływa na mleko. ja to bym chciała i do roku karmić głównie ze względów zdrowotnych ale też i finansowych. to mm jest strasznie drogie! cycem więc dużo oszczędzam:-) tralala- urodziłam 24*08 waga 2960 wzrost 58 dziewczynka olsztyn a ja mam 36 lat. w styczniu skończę 37 ale póki co to cieszę się 36 :-) a i poród n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że nie podaje imienia małej ale mąż nie pozwala. jest na tyle rzadkie że do wygoglowania a maz jest bardzo czuły na punkcie tego co się pisze w sieci. nawet na forum muszę pisać jak go nie ma bo mi marudzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
susełek- hehehe to ja tu ale gówniara jestem :D :D :D :D a jak na imię ma malutka? kurdee mały płakał ale wtulił się oczywiście w moją bluzke i zasnął.. położyłam go do leżaka bo co jakąś chwile kaszle i płacze- kurde!!!!!! dopiero pokonaliśmy kaszel i na nowo :( ja się załamie- ja już nie wiem co robię źle ;( najlepsze jest to że ostatnio nie wychodzimy z domu z nim, a wietrzę jak zawsze w pokoju jak on jest w innym.. ehhh mam dość :( goja- nooo on się cały czas śmieje, taki śmieszek z natury, ale Nikola jak była mała to też wiecznie się śmiała a teraz ma chyba jakiś bunt 3latka i zamiast mówić jak coś chce to od razu ryczy, 3/4dnia ryczy o wszystko- czasami szału dostaje i łeb mi pęka ale tłumacze spokojnie że ma mówić a nie płakać, albo jak ryczy to jej nie słucham to się uspokaja i mówi na nowo :D Idę robić ciasto jogurtowe, jakoś mnie naszło.. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
susełek acha nooo ok, spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala - to normalne w tym wieku, ze płacze. Mój Wiktor jeż taki był i jeszcze czasem jest. Emocjonalnie sa bardzo niedojrzałe te nasze starszaki:) xx Mój misio wstał o 12 i teraz dosyć grzecznie się bawi w lezaczku:) Pogoda okropna i aż mnie mdli jak mamy wyjść po starszego do przedszkola:( I jeszcze muszę zajść do sklepu bo nie ma w domu ani okruszka chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj a ja u dentysty bylam, pierwśzy raz w zyciu do plombowania wzielam znieczulenie i teraź pol twarzy mam jak nie moja heh ale uczucie glupie blee A ile mam zebow do roboty! Łomatko .. Nic, trźa sie za to wziac, ale po ciazy mi sie sporo popsulo kurka Tralala z gory dźiekuje za wpisanie do tabelki : Alicje urodzilam 29.07.2012 miala 4350g i 58 cm, porod cc, mam 26 lat, z woj.slaskiego :-) Goju super ze juz lepiej! Ciekawe co tam u Wivi, pewnie ma inne sprawy na glowie teraz. A i oczywiscie gratuluje zabkow! U nas stanelo na dwoch, trzecidgo na razie ni widu ni slychu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAsiu a herbatki na laktacje ? Moze cos by daly? O ile juz nie psobowalas :-) kurcze sorki za bledy, znieczulenie tez mi chyba reke objelo hehee :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój to je ok. 8 razy na dobę. Dziś otworzyłam po raz pierwszy to sztuczne - Nan. Zrobiłam zaledwie 30 ml. Niby wypił ale krzywił się okrutnie. Choć próbowałam i jest nawet słodkawe. Na raz mu starczy. Siostra mi mówi, żebym jeszcze przez ten okres zimowo-wiosenny karmiła, bo to dziecku dużo daje. Sama ma troje i widziała po kolei, że jak dzieci był chore, to te, które karmiła dużo lżej przechodziło chorobę albo wcale nie chorowało. Ja zamierzam karmić co najmniej do roku, bo w sierpniu chcę się starać o drugie, więc trzeba będzie odłączyć małego od cycusia. Mam kuzynkę, której dziecko skończy w maju 3 latka i nadal chce cycka i onanie wie jak ją od tego odzwyczaić. Moja siostra miała tak problem z drugim, bo jej przy wszystkich potrafiła rozpinać bluzkę, żeby zjeść. Któraś pytała o swoje warzywka. Otóż wczoraj mąż przywiózł od swojej chrzestnej wór marchewki i pietruszki z jej własnego ogródka. Postawiłam przedtem jedną na gazie, poszłam teraz dawać cyca małemu, a jak usnął to w drodze do kuchni zastanawiałam się, co tak ładnie pachnie jakby się coś skarmelizowało. A to moja marcheweczka się spaliła, bo jej się woda wygotowała. :D Trzeba jednak przyznać, że zapach spalonej marchewki jest dużo przyjemniejszy niż spalonych ziemniaków, co niedawno też przerobiłam. Tralala, rozumiem, że ta tabelka będzie na poczcie, tak? Kacper, 7.08., 53 cm, 3200, cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, lat 34 ale za kilkanaście dni 35. Póki co cieszę się podobnie jak Susełek swoimi 34. :D To może jeszcze jak któraś chce to niech poda datę swoich urodzin, widzę, że sporo osób jest ze stycznia. Ja 26.01.1978 r. Mąż przeinstalował mi dziś laptopa, wyczyścił wentylator i śmiga jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi wyszło. Oczywiście nie mąż śmiga tylko laptop. Choć on też śmignął gdzieś z bratem ich dużym autem. W sumie to ja mogę bawić małego do 16, bo potem to mały ma kryzys a ja z nim. Wtedy niech tatuś go przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my po szczepieniu..dostałyśmy dalej skierowanie na USG bioderek.Amelia wazy 6600g w ubraniu i pampersie.a co się naczekałyśmy na pediatre 2h :/heh.Teraz mała pije mleczko.Nawet nie ZApłakała nawet na sekundę taka grzeczna była,zaczepiała inne dzieci. Mam pytanie do mam dziewczynek.Kiedy można przebić u kosmetyczki uszka?myślałam ze gdzieś po 5 miesiącu,ale widziałam dzisiaj w przychodni dziewczynkę chyba miała 3 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
tak tabelke wysle na poczte, tylko nie wiem czy czekac az wszyscy mi napisza czy wyslac taka jaka mam a najwyzej pozniej dopisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
aneta, można kiedy się podoba, ale ja małej przebijałąm uszy jak miala 1,5 roku ;) chciałam na roczek ale tatuś stwierdził że za wcześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula - ja też poproszę zestaw ćwiczeń, bo moja też nie chce się przekręcać..ale na brzuszku już chętniej leży :) my dziś też u lekarza byliśmy z tą kupą..no i trafiła mi się taka nawiedzona lekarka, co kiedyś też nas przyjmowała...wyobraźcie sobie dziewczyny, że my już 8my dzień bez kupy, ale na razie mała jakoś bardzo nie dokuczała...wczoraj dałam czopka na noc i nic! dziś herbatkę z koperkiem i nic! Ale niestety brzuszek robił się twardy, a mała puszcza śmierdzące gazy. doktor kazała zrobić małej lewatywkę - nabrać do gruszki tej co jest do noska wody letniej ok. 15 ml, przegotowanej i małej wpompować do pupy..zrobiłam to, ale chyba źle, bo nic...:/ chyba jakoś mi wyciekła ta woda...ja już nie wiem...podobno można powtórzyć do 3ch razy, ale mała zaczęła płakać, dałam cyca i poszła spać. Muszę później spróbować. Już się martwię, na prawdę... a i jeszcze mi się przypomniało! ta doktor mi powiedziała, że z tym glutenem to się taka propaganda teraz zrobiła, żeby wcześnie wprowadzać, bo jakiś profesor sobie pracę napisał i zgarnął za to kasę, a za parę lat się okaże, że znowu inaczej będą mówić...że takie wczesne wprowadzanie też nie jest dobre, że to grozi właśnie tą celiakia i problemami z jelitami i że do 8mego miesiąca mam jeszcze czas..a obiadki kazała wprowadzać zgodnie z oznaczeniami..i już sama nie wiem..chyba nie będę na razie tego glutenu wprowadzać moje dane: Marcelinka, 26.08.2012, 3380 g, 56 cm, lubelskie, 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do przekręcania to moja długo się nie przekręcała, a teraz w ciągu 2 tygodni opanowała do perfekcji obroty po 3-4 razy nawet. Nawet na chwile na łóżku samej nie zostawie. Z łóżeczka już głowę wystawia jak leży na brzuchu, a ona NON STOP się przekręca, zastanawiam się nad obniżeniem poziomu łóżeczka. A ja mam dziś koszmarny dzień, sprzątanie po remoncie, nawet ono myłam, a teraz mnie zimnem trzęsie. Wszyscy chorzy mam nadzieję że mi odpuści. Wiecie co, tydzień temu u nas w Giżycku zaatakowali chłopaka 17 letniego, bejsbolem, na koniec dostał siekierą w twarz. 3 dni konał w szpitalu... I to nie gdzieś w zaułku, tylko przy blokach, koło 22. Najgorsze że to żaden kryminał, a gnoje 17 letni... W głowie mi się nie mieści. Kilkadziesiąt kamer na ulicach, a takie rzeczy mają miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka, w dziesiejszych czasach to już mnie nic nie zdziwi... Goju a gdzie Ty mieszkasz, że tak brzydko u Ciebie? Bo na południu to był dziś piękny, słoneczny acz mroźny dzień. Mały zrobił mi niespodziankę, bo śpi już 3. raz dzisiejszego dnia, co ostatnio mu się rzadko zdarza. I to już ponad pół godziny. Tralala, wyślij, potem się najwyżej dopisze. Dzięki, że Ci się chciało w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka, mi pediatra mówiła, że dziecko na piersi może nie robić kupy do 2 tygodni! ale ja nigdy tyle nie czekałam ... ostatnio ósmego dnia podałam czopka. podobno to znaczy, że dziecko dobrze przyswaja pokarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagogia - ja z okolic Wrocławia. U nas deszcz i mróz, fuj:( xx Mój się jeszcze nie przekręca, ale na razie śmiga na boczki. Starszy miał 5,5 misiąca jak się przekręcił z pleców na brzuch, więc mamy czas. Była u mnie kumpela na kawie i azmiło się trochę oderwać od codziennej nudy:) Igor ładnie pospał i licze na to ,że kryzys mija:) xx Co do glutenu, to ja tez mam mieszane uczucia. Ciągle się os zmienia, więc tak naprawdę nie wiadomo, kiedy najlepiej ten gluten wprowadzać. Wiele też zalezy od dziecka. Ja dawałam na początku, teraz odpuściłam na kilka dni. Nie spiesze się z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no to potrzebuje jeszcze od: agata: długość przy ur i imię dzieciątka :) aneta0804: twój wiek i jak rodziłaś cc czy sn?? :) susełek- sn czy cc?? limetka- sn czy cc?? ita- data porodu, waga i wzrost małego i sn czy cc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *trala*
napisalam wam czego mi brakuje od kogo iiii mi wcieło i co teraz :( musze pisac od nowa :D to za chwile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
oo cicho pokazał sie ale po czasie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, starałam się Was nadrobić, ale wszystkiego nie dałam rady przeczytać. U nas już dobrze :) Są dwie kupki dziennie - z czego jedna wzorowa, druga taka sobie, ale mam nadzieję, że i to z czasem się unormuje... Powiem Wam, że jestem w szoku... Moje dzieciątko było alergikiem jak nic... To Bebilon Pepti w smaku paskudne a on zajada się nim jak nigdy wczesniej!!!! Zwykłego Bebilonu to zjadał malutko, kręcił się przy tym, kupki raz na trzy dni, marudził... A teraz! 150 ml to mało - jadłby i 200 i na dodatek cieszy się z daleka jak butlę widzi! Jestesmy z mężem w szoku... Widać, że po tym mleczku czuje się lepiej skoro tak chętnie je wcina... :D A mi aż serducho rośnie, bo bałam się, że do końca życia będę go strzykawką dokarmiać :P Teraz przed nami wprowadzanie obiadków i deserków. Ale boję się strasznie... I tak jest do tyłu z tymi warzywami bo Wasze maluchy (zwlaszcza te na mm) to już dawno jedzą po słoiczku... A my dopiero na starcie przez ten szpital. Mam nadzieję, że te złe chwile już za nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! I moje dane do tabelki: Wivi, l. 27, Wojtuś ur. 27.08.2012, 61 cm, 4180 kg, poród naturalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi, możesz wierzyć lub nie ale właśnie teraz jak brałam prysznic to myślałam o Was i miałam Cię wywoływać. Boże, jak to dobrze czytać takie wieści. Ogromnie się cieszę. Prześlij jakąś fotkę Wojtusia na maila. Dużo zdrówka dla niego i spokoju dla jego rodziców. Jak Ty takiego kolosika urodziłaś? ;) Tralala, odkąd czytam to forum to mnie zastanawiało skąd pomysł na takiego nietypowego nicka? Jak fajnie, że to forum jest tak swoją drogą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta 0804
lat 23 i cesarskie ciecie :-) my już po kąpieli,ale kąpieli we dwoje bo razem kąpałyśmy się pierwszy raz :-) mała nawet spokojna po szczepieniu ,mała z tatusiem , ja czytałam was i ogladałam barwy szczescia .. moja mała dzisiaj zjadła na raz 4 łyżki kaszki mleczno-ryżowej o smaku brzoskwiniowym :-)zajadała sie hehe.. dostałam wczoraj nianię elektyczną od szwagierki ,ale nie wiem czy przyda mi się,bo mamy tylko jedno pietro i pokój przy pokoju,więc potrzeby nie widzę :/ Macie może pieski w domu? bo ja mam yorka,ale jakos zbytnio nie jest przekonany do Amelki,kiedyś jak Amelkę zbliżyłam doi niego to nie spodobało mu się to.. :-(Nie wiem jak to będzie jak Ona zacznie się pchac do niego .. Goja ja też jestem z okolic Wrocławia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
aaa susełek- doczytałam że poród sn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi - jejku jak dobrze że mu przeszło!!! Dzięki bogu daliscie radę pokonac chorobę:) i faktycznie duży chłop przy urodzeniu:D xx Aneta - a to rozumiesz mnie z tą pogoda:) A z której strony Wrocka jesteś? Ja Kobierzyce:) xx Misio śpi od 1,5 godziny:) Ja godzine poćwiczyłam i ledwo zipię. starszy własnie wyszedł spod prysznica i idzie spac. Mąż w pracy, więc spędzam wieczór samotnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja-ja miedzy Oławą a brzegiem ,do Oławy mam 10 km,a do brzegu chyba 13 km :-) Amelka jeszcze nie śpi,coś mruczy sobie jakby gdzie jechała hehe..:-) coś ostatnio dpodobało mi się to pisanie z Wami hihi ..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×