Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

susełek - śpię raczej na lewym, ale na prawy tez się zdarza. Na plecach nie bo mam wrażenie, że się duszę. Chyba wstałam za szybko. Od dziś będę pamiętać, żeby się nie zrywać. malutka - mój do południa jest w przedszkolu a potem na ogrodzie. Mamy basen i trampolinę, więc szaleje na zmianę. Ale mamy też dużo cienia na odpoczynek przed slońcem. poza tym czapka i krem z filtrem, bo na siłę w cieniu długo mi nie wytrzyma:) kasiula - ja to mam znowu zaparcia:( Za malo się ruszam chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazar
Witajcie, Dziewczyny jeśli macie konto na FB zapraszamy do naszego bazaru, na którym oddajemy, sprzedajemy i wymieniamy się ubraniami dla dzieci, ciążowymi i innymi mamowo-dzieciowymi gadżetami. Grupa jest w pełni moderowana, więc jest porządek. Zapraszam: http://www.facebook.com/groups/341140235913481/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja uwazaj na siebie!!!! Malutka u mnie az takich upalow nie ma ale robie tak ogolnie w dzien, bo tez jestem praktycznie sama z malym, maz wraca ok 18 to tyle co na kapanie (choc akurat od dzis ma urlop do konca czerwca wiec mam troche wiecej luzu) wstajemy rano maly zje i wychodzimy z psem, pozniej na plac zabaw (jakas 9-10 to jest) maly sie wylata ok 11.30 wracamy zje i idzie spac do ok 15 ja wtedy odpoczywam i wstawiam obiad, wstanie zje i wychodzimy znowu wiec jak se te upaly by pojawily u mnie to najgorsza pore mijam tez mam ciemna karnacje i maly ma po mnie ale akurat zadowolona jestem, zima nie zima opalona cera, nie ma ryzyka ze sie spale, maly tez nie bo przyznam ze nie zawsze go kremem smaruje pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula a dokladnie ktory projekt bo ja wchodze w link to mi sie ich wiele wyswietla ;-) jaka nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja mam takie pytanie co tam Wam jeszcze zostało do zakupu? Mi: wózek + fotelik przewijak środki higieny wanienka becik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanki mi mówiły ze pieluchy jedynki to tak na dwa tygodnie...ile na te dwa tygodnie paczek tych po 23 sztuki? 10????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale jestem dziś szczęśliwa..... Będę mieć córeczkę..... Wazy 1,5 kg,lekarz mówi, ze wielka nie będzie..... kolo 3kg jak i moja poprzednia córcia. Ale jest zdrowiutka wg lekarza i ułożona już główka w dol czeka na poród.... Termin poród wciąż taki sam. Widzialam twarzyczke- cala moja Oliwka. Ja przytyłam cale 4 kg choć mi sie wydaje ze brzuch mam ogromny..... No ale zobaczymy co będzie do końca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ale sie wczoraj zle czulam przez te upaly a kurcze dzisiaj jeszcze gorzej nie wiem jak ja wytrzymam ;) maly moj w domku zostal bo tak sie wczoraj wybiegal wyskakal i wszystko inne w dodatku poszedl spac po 10 bojak uslyszal o 8 ze do lozka to mi powiedzial ze zwariowalam bo przeciez jeszcze slonce swieci wiec jest dzien :D no iefektem tego jego dnia :) jest toze nie moglam go dobudzic i jeszcze sobie spi smacznie a ja oczywiscie spanikowalam juz wczoraj bo od rana do 13 nie czulam kompletnie zadnego ruchu zaczelam szczypac brzuszek glasac mowic skakac no i nic nie pomagalo a z reguly chociaz dupke do mnie wypina a wczoraj nic no i mowie wam tak spanikowalam ze oddechu nie moglam zlapac zadzwonilam do lek kazal mi sie na oddziale pokazac bo mial dyzur zrobil mi usg i katg zbadal i okazalo sie ze wszystko z dzidzia ok nie mial zastrzezen dzidzia wazy 1743g i to jest 32 tydz mowil ze tojest dobra waga wiec nie wiem no i w kazdym razie powiedzial ze lepiej ze przyjechalam i sie uspokoilam niz mialabym siedziec i sie martwic ale niestety musalam wrocic znow do brania fenoterolu bo martwia go te moje bole i brzuszek mi czesto twardnieje w sr mam sie znow pokazac i wtedy zadecyduje czy powinnam sie polozyc w szpitalu czy moze wystarczy ze bede brala leki w domku mam nadzieje ze to drugie :) dobra uciekam cos porobic bo szkoda dnia :) uwazajcie na siebie dziewczynki i trzymajce sie a jadzis dolaczam do mamus z dziecmi w ciagu dnia chyba sie zalatam za tym malym brzdacem :D mlego dnia brzuchatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - mi tak w pierwszych dniach szło ok 10 pieluch na dobę. Ale nie kupuj az tyle, bo szybko moga okazać się za małe, lepiej na bieżąco dokupić newborny a zapas zrobić z większych. oliwia - gratulacje:) karolinka - no proszę jaki leniuch! Mojego budzę codzienie, ale odkąd pada mi ok 21 sam rano wstaje. Ja jem śniadanie i idę do piwnicy po ubranka. Zabieram się za nie wreszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicodin
Cześć Dziewczyny:) późno dołączam, ale co tam... leci 32 tydzień... mam termin na 16 sierpnia... w piątek wizyta :) Asiulka 358 co do pieluch, to trzeba liczyć około 8-12 na dobę... Różnie bywa, ale początkowo pewnie każda z nas będzie nieco przewrażliwiona i będzie zmieniać bardzo często... Ja osobiście kupiłam jedną paczkę 78 szt rozmiaru 1 i chyba 72 rozmiaru 2. Kupowałam pampersy. Jeśli 1 będzie za mało mąż dokupi przecież. Szkoda żeby zostały, podobno szybciutko na 2 się przechodzi, bo dziecku wygodniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki! Matko ile żeście naskrobały!! Goju uważaj na siebie dobrze, że nic się nie stało... Jeśli chodzi o ruchy maluchów, mi również lekarz powiedział, że teraz to będzie raczej takie przekręcanie się przeciąganie, bo na solidne kopniaki i wymachy już miejsca brak:) Kredyty hmmm.... też chcieliśmy brać jakieś 2 lata temu na zakup wiekszego mieszkania, ale stwierdziliśmy, że póki mamy nasze małe 2 pokojowe to tu posiedzimy, a za jakieś 2 lata będziemy się przeprowadzać do naszego docelowego mieszkania, które już na nas czeka tylko jest całkowicie do remontu czyli ocieplenie domu, wymiana wszystkiego itd.. więc tu jakiś kredyt będzie trzeba wziąc ale będzie on zdecydowanie mniejszy..myślę , że remont zaczniemy za około rok żeby wprowadzić się tam do 3 urodzin małej. Tego mieszkania nie będziemy sprzedawać- wynajmiemy. Ja dzisiaj dokonuję jednych z ostatnich zakupów na aleegro- butelki, podkłady, proszki itp, oprócz tego zostanie mi do kupienie: koszule dla mnie, kosmetyki dla małej-myślę, że jednak bambino oraz rzeczy apteczne i wsio mamy:) Pieluchy- ja kupiłam 2 op new born po 43 szt i myślę ze wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin - witamy:) Ja też mam 32 tydz., termin na 17 sierpnia:) kurcze przejrzałam ubranka młodego i okazało się, ze malutkich mam garstkę. Tych od 74 wzwyż mam dużo, ale mniejszych będę musiała dokupić. Szczególnie bodziaki, półśpiochy, pajace ze 3 też. No i skarpetki. Biale się już pierze. Co do wyprawki to poza tymi ubrankami muszę jeszcze kupić aspirator do nosa, gaziki, jakiś krem do buzi, maść do pupy i to chyba wsio. Chciałabym jeszcze kupić sobie fotel do sypialni, żebym miała na czym wygodnie karmić, ale to jeszcze zobaczę. Trochę duży wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę zrobić porzadek w mojej garderobie:) Dzisiaj ciśnienie mam 100/50ale z rana nawet się nieźle czuję - trzeba to wykorzystać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja już ostatne4cznie pierzesz rzeczy maluszka?? bo się właśnie zastanawiam czy się nie zakurzą jeśli teraz bym prała:)a chciałąbym już zaczać:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicodin
ja też nie mam za dużo ubranek do 68:) w zasadzie najmniejsze pojedyncze na 56, 58, 62 - doszłam do wniosku, że zawsze czy to mama czy mąż podskoczą do sklepu i kupią mniejsze:) gorzej jak się nakupi a potem nic nie skorzysta... Większość moich znajomych mam rodziła dzieci 58 - a do tego mówią, że zdecydowanie wygodniej ubrać maluszka w rozmiar większy... stąd u mnie bez szaleństw:) poza tym... wakacje są raczej ciepłym okresem dlatego stawiam na owinięcie maluszka w otulacze, ale takie muślinowe, ewentualnie przykrycie kołderką, gdy będzie chłodniej... jak moja mama się dowiedziała, że jestem w ciąży to kupiła tyle rzeczy, że nawet kombinezon na pierwszą zimę już od grudnia czeka:p a ja właśnie dziś zaczęłam pranie kołderek, poszewek, pieluszek tetrowych, otulaczy... jutro kolej na ubranka... na większe rzeczy przy zakupie miałam pokrowce... a wyprane i wyprasowane ubranka ułożę w jednorazówkach w szufladach - żeby nie mnożyć kosztów na pokrowce - w ten sposób nie będą zakurzone:) i w osobne jednorazówki te, które biorę do szpitala... nota bene już zaczęłam się pakować do szpitala (32tydz.)... mimo,że mój mąż to wyjątkowy człowiek, to nie ufam Jego pakowaniu w razie czego:p Na walizce leży lista, co już włożone, co do włożenia - nigdy nic nie wiadomo, pewnie będzie wszystko dobrze, ale... piorę i powoli teraz dlatego, że czuję się dobrze, a dziś nie ma takiego upału jak wczoraj... :) poza tym widać ogrom rzeczy potrzebnych do zabrania i jakoś tak łatwiej zobaczyć czego jeszcze się nie ma...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja 27.10 krem do pupy polecam ALANTANDERMOLINE maść z witaminą F... ja ogólnie do kąpieli kupiłam początkowo Oilatum - nie wiadomo czy mały nie będzie alergikiem, dlatego na początek te najlepsze potem przejdę na te nieco tańsze... z Oilatum soft kupiłam też szampon i krem no i tę maść co powyżej... to wszystko... Sudocrem- kupię jak będzie potrzeba - ale standardowo używać nie będę to silny środek... Aspirator kupiłam nosa frida - nie jest specjalnie drogi:) Fotel to byłoby to, ale jak piszesz wydatek konkretny... więc póki co odłożony:) słuchajcie co ze szczepieniami? standardowo na porodówce podają, nie pamiętam nazwy, ale ona zawiera rtęć... dlatego planuję zakup Engerix... a Wy jak robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti - ostatecznie piorę, bo po co kilka razy? Zresztą nie przesadzajmy, nie zakurzą się w szufladzie:) A czuję się coraz gorzej, więc lepiej zrobić to wczesniej. Zresztą zawsze możesz przykryć folią ubranka:) vicodin - ja mam już te rzeczy zamówione, ale czekam na lipcową wypłatę:) Do pupy linomag, aspirator marimera. Co do szczepionek to ja nic nie kupuję do szpitala, za to potem będę szczepić ta 5w1. Nie wiem dokładnie którą, bo ich jest teraz sporo, jeszcze się zobaczy:) Co do pakowania to ja mam wszystko w kartonie, właściwie wystarczy przełożyć do torby. Nie ma co czekać do ostatniej chwili, przecież się nie zepsuje:) Mężowi tez nie ufam:P No a ja już posprzątałam garderobę a wszystkie małe ubranka się suszą:) Biorę się teraz za obiad, pewnie mąż zaraz wstanie po nocce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti widze ze mamy ten sam termin prawie ciekawa jestem ktora z nas 1wsza urodzi;) mnie do kupienia zostal sie tylko wozek pampersy chusteczki i fotelik do karmienia. a tak to chyba mam juz wszystko brzuch tez mam ciagle twardy ale to chyba przez to ze skora jest naciagnieta bo malutki szybko rosnie teraz....pozdrawiam i zycze milego dzionka wszystkim porzyslym mamusiom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna - kurcze zastanawiam się nad tym krzesełkiem do karmienia. Dla Wiktora kupowałam takie z ikei bez tacki, bo nie mieliśmy miejsca na większe, a te można bylo przysunąć do stołu a pojedzeniu złożyć. A takie z tacką wygodne. Może dostaniemy w prezencie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki to ja w takim razie też powoli zacznę prać:) Dzisiaj zamówiłam kilkanaście produktów, w tym proszek więc czekam, aż dojdzie i zaczynamy. Joanna hehe ciekawe:) ja mam pessar założony ściągany będzie po ukończeniu 37 tygodnia, a z tego co czytam często się zdarza, że po zdjęciu szybko poród następuje, no ale wyjątek czyni regułę:) Dzisiaj na kolejne zajęcia wq szkole rodzenia w sumie jeszcze tylko 3 zostały. Myślę, żeby wybrać się za jkiś czas do szpitala i zobaczyć jak to dokładnie wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowa mamusie:) Tak jak Aneta pisala szalu z pogoda nie ma szczegolnie dzisiaj moze ze 20 stopni jest.A w nocy to taka burza przeszla i lalo. Rano wychodzilam to zimno mi bylo. Asiulka mi tez wanienka zostala do kupienia,srodki higieny dla mnie,octenisept aspiratordo noska i pampersy( kupie 2 lub 3 paczki) i oczywiscie torbe jakas bo nie ma w co sie spakowac:P a jutro zaczynam 35 tc wiec juz powoli musze by gotowa ale jakos sie nie spiesze:)Mam zamiar jeszcze pomoc mezowi malowac pokoj corki i moze kuchnie zahaczymy bo kolor zaczal mnie draznic.Wiec smieje sie ze wczesniejszy porod nie wchodzi w gre:P:P Z tym szybkim wstawaniem to trzeba uwazac po porodzie zreszta tez.W sobote jak mecz lecial za szybko wstalam i moje wiezadlo prawe myslalam ze zaraz wyrwe... ech Oliwka 🌻 gratuluje udanej wizyty:) Karolinka przynajmniej sie uspokoilas:) mam nadzieje ze szpital cie ominie i bedzie dobrze:) Oj fotel wygodny(niekoniecznie specjalny) to podstawa bo przy karmieniu to plecy siadaja mnie to nawet lopatki bolaly.Na szczescie nie musze kupowac bo te co mam sa fajnie wyprofilowane ale gdyby nie byly to pewnie cos bym wymyslila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja mialam na mysli fotel bujany do karmienia niemowlecia z mala podkladka dla mnie ;) a kzeselko kupimy dopiero na przyszly rok bo chyba wczesniej nie bedzie nam potrzebne :):):) ale tez wybiore wlasnie takie z tacka bo mamy duza kuchnie i bez problemu nam sie zmeisci;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowa mame :) co do szczepionki tez nie wiem jak jest z ta w szpitalu, pozniej dokladnie mozesz wykupic ale tam to nie wiem, zapytaj sie w szpitalu ja juz ciuszki popralam, tesciowa w czwartek przylatuje wiec maz z malym na kilka dni pojada do olsztyna do babci, ja zostane w domu to wszystko sobie przygotuje na spokojnie Goja do krzeselka z ikei mozna dokupic tacke za 15 zl, ja dokupowalam bo tez takie kupulismy. raptem posluzylo nam 3 msce bo maly juz przy stole chcial siedziec mi do kupienia zostaly majtki jednorazowe i bialy jelen i to wszytsko tez sie spakuje niedlugo, lezy jesc nie prosi a bedzie z glowy ;-) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co kupujecie do pielegnacji krocza po poroznie?? tantum rosa,?? a i czy ludwikiem mozna myc butelki maluchow oczywiscie pozniej je wyparzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti znam dziewczyny ktore myly i nic dzieciakom nie bylo ale ja na poczatku nie mylam zadnym plynem tylko woda i teraz tez tak zrobie a do krocza tak tantum rosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna - to źle zrozumiałam:) Marti - do pielęgnacji biały jeleń i tantum rosa. Ja myłam w płynie butelki, ale moj Wiktor jadł z nim kaszę dopiero po 8 miesiącu, bo wcześniej był na cycu. Nie wiem jak z takim noworodkiem. aneta - ja mam inne krzesełko http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60132663/#/20145059 Fajne jest, wygodne, ale tacka nie pasuje. Będziemy jeść rodzinnie przy stole:) Starszy syn już zajął młodszemu miejsce:P A fotel do karmienia chyba ten kupię bo jest fajna promocja http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00099850/#/60099847 Na większy nie mam miejsca, a nie chcę karmić na krześle lun na łóżku, bo faktycznie plecy odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie sa moi rodzice i tato wlasnie wyrobil nam caly pokoik dla dziecka bedzie tam szafa lozeczko reszta pierdolkow i wlasnie uloze tam ten fotel do karmienia mojego synka . w sypialni ustawimy kolyske do 3 miesiaca a potem sie wlozy lozeczko z jego pokoju . a od roczku planuje malego klasc do jego pokoju opczywiscie za sciana i przy otwartych drzwiach ;) a to jest link do tego fotela bujanego http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320894003032&var=510061948919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do okresu po porodwego zamowilam sobie w polskiej aptece tamtuum rose 6 saszeteke i mydlo bialy jelen musze jeszcze kupic tylko wielkie wkladki do majtek jednorazowych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane wczoraj źle dodałam link projekt domu aps 161+2g http://duomo.pl/projekty-domow/projekt-domu-aps-161-2g.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-06&utm_content=12163#nclid=4cf63a71570b29e0d612b2e73a839400 ja juz wszystko kupiłam i juz wszystko poprałam i wyprasowałam. musze jeszcze raz kupić termometr bo niestety na alegro mnie oszukali i nie zwróca pieniędzy. od miesiąca dzwonie do nich to każą mi sprawe zgłosic na policje jak mi coś nie pasuje. jak była bym w pl to zajeła bym sie tym a tak to musze odpuśćić. u mnie dzis pierwzy dzień słoneczka jest prawie 25 stopni;) witam nowa mamusie;* Basiu a co u Ciebie??? ostatnio się cos mało odzywa. ja torbe do szpitala spakuje w przyszłym tyg. bo w pralce zgineły gdzieś dwie białe czapeczki dla dziecka po porodzie;) miłego dnia kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×