Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaciekawiońska

Co myslicie o bajce Tom i Jerry, nie jest zbyt drastyczna??

Polecane posty

Gość zaciekawiońska

bo ja mam wątpliwosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że jest zbyt drastyczna. Lepiej puść "ben ten" lub jakiegoś "x-mena"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska_mama_2-latka
Jest . Mój syn latał i walił naszego kota po głowie po obejrzeniu tej bajki ;/ . Musiałam oddać kota na 2 dni rodzicom , aż mały zapomni o bajce ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madrakamilka
jest jest uczy ze przemoc jest zabawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smigas..
my naszej 3 latce nie pokazujemy tej bajki, nieoglada wogole... za duz tam przmocy mimo wsyztsko chco dla nas zawsze byla zabawna:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smigas
my naszej 3 latce niepokazujemy tej bajki, nieoglada jej wcale, jak dla nas za duzo tam przemocy, hcco zawsze byla traktowana jako zabawna, ale jej niechche jeszcze tlumaczyc taklich spraw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
puknij sie w łeb kobieto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiońska
ktora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona mamusia
nie puściłabym dziecku tej bajki, choc sama jako dziecko ją oglądałam. Moje maluchy oglądają Disney Junior i teraz syn zaczął oglądać polast jim jam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ogląda, to jej ulubiona bajka - obok scooby doo ... Nie zauważyłam żeby wzmagała w niej agresje . Raczej jak inne dzieci łobuzują to ona zwraca uwagę " nie rób tak , nie wolno " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też ogląda, a zwierząt nie tłucze. Przeciwnie, muszę Go co chwila upominać, żeby nie podchodził do nieznanych psów :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko to co wy za dzieci macie
choćby nie wiem jakie sceny w bajce widział to nie moze sie podobnie zachowywac .Od tego jestescie wy własnie aby dzieciom tłumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie da sie przed tym uchronic
jak wyzej pisze ktos ...trzeba dzieciom tłumaczyc Pójdzie gdzies do kogos albo i w przedszkolu sie trafi i obejrzy to co ? Wtedy szok ...ja chciałam uchronic mego syna przed nutellą .Długo mi sie udawało ...pierwszy tydzień w przedszkolu i syn na sniadanie dostaje kanapke z nutellą !:O nie da sie i koniec .Od tego jestesmy my rodzice aby nauczyc dzieci co dobre a co złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvmjolka
zablokowałam te kanały synek ma tylko mini mini i bebees

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jest drastyczna, głupia i uczy jedynie tego, że czym nie przywaliłbyś komuś to itak ten ktoś będzie miał tylko gwiazdki nad głową, wstanie i nic mu nie będzie. Może dziecko, które jest nauczone podstawowych norm i zasad i ogląda to razem z rodzicami, nie będzie zaraz robić tego co Tom, Ale po co dziecko ma oglądać tak głupią, nic nie wnoszącą do życia bajkę, skoro jest tyle bajek fajnych, odpowiednich do wieku ? Jasne, starsze dziecko to w sumie obojętne, bo i gorsze rzeczy już ogląda, ale maluchom, do 4 lat bym tego nie włączała... Mój syn ma 3 latka i ogląda tylko bajki na Płytach lun Disney Junior i cbeebees . Te bajki typu tom i jerry lecą teraz na Polsacie i gdy mój trzylatek - miłośnik wszelkich zwierząt ( a mamy ich w domu sporo) to zobaczył przypadkiem, to był w szoku... zadawał milion pytań, czemu on go bije, czy go to nie boli, czemu tak robi, jak tak nie wolno przecież i cały dzień był tym przejęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to, że trzeba takie bajki pokazywać dzieciom - ok, ale nie takim maluchom, bo dla nich to jest zbyt skomplikowane, że w bajce można zwierzaki walić pałą i nic im nie będzie, a w domu po takim czymś będzie kupa krwi.... Małe dzieci nie chodzą same do kolegów i raczej przypadkiem tego nie zobaczą. Jasne, można poruszyć taki temat już w tak wczesnym wieku, ale no cóż, nie zostawiać samego przed TV z takimi bajkami dziecka do przypuśćmy 3-4 lat, które samo sobie z tym może nie poradzić.... Starsze dzieci jak już pisałam, gorsze rzeczy oglądają u kolegów np, więc na nich pewnie ta bajka wrażenia nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom i jerry
to nie jest bajka dla przedszkolakow :O Odrozniajacie bajki i kreskowki, ktore sa dla osob w roznym wieku. Nawet dla doroslych bywaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armataaaaa
co wy chrzanicie za bzdury?! ja jak mialam 4 lata to ogladalam ta bajke(baa, byla jedna z moich ulubionych), na dodatek wowczas moj starszy braciszek kupil PS i gral w horrory, thillery a ja non stop wpatrywalam sie w jego tamtejsze "wyczyny". jak mialam 6 lat to zaczelam grac w TR i jakos wyroslam na normalnego czlowieka..a czemu?bo nie mialam patologii w domu a normalnych rodzicow i codziennosc bez stresu i przemocy. moja bratanica ma 3latka i tez uwielbia toma i jerrego i jakos nie wypacza to jej charakteru. jest normalnym, wesolym dzieckiem ktore nie bije rodzicow, zwierzat czy innych istot zywych.. jak dzieci maja przyklad z rodzicow, ich "zachowan" i agresji to z nich czerpia wzorce a nie z glupiej bajeczki o zwierzatkach. aa i Tamila, ty negujesz toma i jerrego a strugasz pseudo liberalke i glosowalas na tuska? heh taka z ciebie liberalka jak i z twojego guru loszko, wszystko na pokaz i dla mody :) ty sie lepiej martw czy twoje "mlode" bedzie mialo co jesc i za co sie uczyc bo cos mi sie zdaje ze twoj "wodz" doprowadzi do tego ze bedziecie podprowadzac suchary ze smietnika i kosic zieloniutka trawke na obiadek-tym bym sie martwila a nie glupia bajeczka. zwlaszcza ze twoje "mlode" za pare lat moze i bez "drastycznych" bajeczek zrobic ci sliwe na oczku kiedy sie dowie ze przez durnote mamuni nie ma co zrec, gdzie mieszkac i za co sie uczyc i rzecz jasna jest podnozkiem szwabskim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie Tuska to wybacz, ale to moja sprawa na kogo głosowałam :D Mi jest dobrze mimo rządów PO i mojemu dziecku to JA i mój maż zapewnimy dobre życie, nie Tusk. Jeśli żyć będziemy to moje dziecko będzie się miało dobrze. I ani Tusk, ani inny tego nie zmieni, bo musiałby dokonać niesamowicie olbrzymich zmian we wszystkim by coś się u nas zmieniło. O jego przyszłość dbamy już teraz, wiec spokojna Twoja głowa. A na Toma i Jerrego szkoda oczu, skoro są fajniejsze bajki, a nie takie prymitywne. Kot lata za myszą i jej trzaska, mysz wstaje i znów to samo. No wybacz, ale moje dziecko woli inteligentniejsze nieco bajki i ta go jakoś nie bawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coctail zone
To wypierdalaj w półszpagatach yntelygencjo za dychę :o Ktoś wyżej bardzo dobrze napisał, to od rodziców oraz wychowania zależy jakie jest dziecko, a nie od tego jakie bajki ogląda. Toma i Jerrego oglądało jakieś 90% dzieciaków z mojego rocznika i o boże, nie możliwe, ale nikt z nas nie wyrósł na prymitywa :o Niektórym natomiast słoma z butów wychodzi i rzuca się jakby co najmniej miał jakieś powazne zaburzenia psychiczne, o głupią bajkę :o Lecz się kobieto na nogi, bo na głowę już jak widać za późno. A dziecko oglądając "inteligentne" bajki, na mądrzejszego nie wyrośnie mając za matkę taką idiotkę. Bez odbioru, bo idę spać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloj4885
Ja myślę że do pewnego wieku raczej nie powinno się tej bajki pokazywać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać jak nikt z Twojego pokolenia na prymitywa nie wyrósł :D :D :D No cóż, już więcej zniżać się nie będę. Nadal trzymam się zdania, że dzieciom do lat 4 te bajki potrzebne do niczego nie są i niczego do ich życia nie wnoszą... Pomijając fakt, że dzieci nie powinny oglądać zbyt dużo TV, to jeśli już oglądają, to niech to jest coś fajnego, mądrego, przyjemnego i w miarę dostosowanego do wieku, a nie latający za myszą kot :D Nie napisałam nigdzie, ze po takiej bajce dziecko zacznie zabijać i tak dalej. Napisałam, że maluchom te bajki do niczego potrzebne nie są i skoro mamy wybór, to po co wybierać Toma i Jerrego ? No nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem tą bajkę kiedy byłem mały i nic się ze mną nie działo, to jakieś bzdury i wymysły Wasze! Totalna bzdura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahah

Ogladalam te bajki w dziecinstwie i do glowy mi nie przyszlo walic kota po glowie. Jakos dzieci rozumialy ze bajka to bajka, nieprawda a rzeczywistosc to co innego. Macie dzieci ...e i tyle. Byc moze podpatrza w bajce jakis skok z wysokosci Gdzie bohater rozprasowuje sie i wstaje jak gdyby nigdy nic i nastapi selekcja naturalna 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jak dziecko nie ma patoli w domu to po bajce nie będzie świrwało, taka prawda. Znam rodzinkę gdzie bicie wyzwiska itd, a jak dzieciak agresywny zaczął byc to mamusia twierdzi ze od tv. Na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 9.12.2011 o 19:56, Gość Ciekawska_mama_2-latka napisał:

Jest . Mój syn latał i walił naszego kota po głowie po obejrzeniu tej bajki ;/ . Musiałam oddać kota na 2 dni rodzicom , aż mały zapomni o bajce ;/

Jedyne o czym to świadczy to to, że masz głupie i tępe dziecko. Mój jakoś oglądał, a mu nie przyszło nigdy do głowy by lać cokolwiek żywego. Ale głupi rodzice to głupi dzieciak, dziedziczone genetycznie to takiemu telewizor trzeba wyłączać, jak z obsługą pługa. Zresztą matka pewnie zajęta duperelami mało sie skupia na latającym samopas po domu przychówku to co sie spodziewać, że byle co podłapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Fajna bajka z humorem.

"Drastyczna" hehehe... Koń by sie uśmiałi. Co wy tu jeszcze wymyślicie. Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi ale nie raz na tydzień lampucery. Ani nie raz na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje dzieci oglądają i bardzo lubią. Ja też 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×