Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość harmid

Czy u was w domu są prezenty na święta?

Polecane posty

Gość luuikkkkkkkk
A macie juz w tym roku już coś upatrzonego ? Niedługo trzeba bedzie zaczac kupowac takie wlasnie prezenty. Jesli o mnie chodzi to mysle ze dla kazdego wybiore coś z WyjatkowyPrezent.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdorkowa1
Dawanie prezentow to nie pomysł z Ameryki.Już przed wojną w Wielkopolsce przychodził w Wigilię Gwiazdor z prezentami.Są one podobnie jak choinka symbolem Świąt.Nawet drobiazg może ucieszyć .I nie muszą to być jakieś kurzołapki czy nie trafione kosmetyki.Dobre słodycze,butelka alkoholu czy własnej nalewki,puszka ciastek upieczonych w domu,słoiczek konfitur (własnoręcznie zrobiony),bon do Rossmana czy innej perfumerii,Teraz sporo sklepow ma bony podarunkowe w różnej cenie więc do tego ładne życzenia i jest prezent.Książki daję i dostaję zawsze -bo przecież ciągle wydają coś nowego .Ładny kalendarz,notes,wykupienie prenumeraty ulubionej gazety,album do zdjęć,dobry krem do rąk,gra planszowa (znowu są modne nawet wśród dorosłych),-to to co mi przychodzi na myśl z tych najtańszych.cieszą mnie prezenty ale nie lubię tak zwanych praktycznych typu garnki,patelnie .Ale już ekspress do kawy może być :-).W tym roku mamie dam zaproszenie do gabinetu kosmetycznego na jakiś fajny zabieg.Babci zestaw dobrych herbat (takich na wagę),mąż dostanie gogle narciarskie,córki perfumy,ksiązki,.Znajomym,których odwiedzimy przygotuję pudełka z piernikami (upiekę),butelki z nalewką pigwową (już ozdobiłam butelki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmma
Heh też nie wyobrażam sobie Świąt bez prezentów,od dziecka je lubię;) Otwierać i widzieć co dostałam... Nie musi to być nic drogiego, ale jak kogoś stać?? U nas co roku tato dostaje ode mnie to samo...koszule;)plus np. perfum ,a mama złoty łańcuszek,lub bransoletkę ;) Mąż,w zeszłym roku dostał maszynkę elektryczna philipsa do golenia,a inni jakaś bluzeczkę,perfum,lub coś co wiem,że lubią... Prezenty robi się u nas najbliższym,wiec i wiemy co ten ktoś by chciał dostać;)lub co lubi;) Dawanie i otrzymywanie prezentów jest super... hehe chyba jako pierwsza w rodzinie nigdy nie mogę wytrzymać,po dziumdziam karpia,trochę ziemniaczków.. i czekam aż reszta zje i dawanie i otwieranie,a potem mogę usiąść zjeść więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez prezentów to straszne
a jak dzieci w waszej rodzinie na to reagują? nie jest im smutno? a potem miedzy kolegami w szkole inne dzieci chwalą się prezentami a wasz stoją i słuchają co za debilna rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest i uwielbiam ten zwyczaj. Jeżeli u Was to kwestia przyzwyczajenia to może warto spróbować, jeżeli problem finansowy to zawsze można zrobić coś samemu, np. pierniczki i fajnie opakować, domowe trufle albo coś w tym stylu. Naprawdę polecam, obdarowywanie to bardzo przyjemna rzecz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
do hmmmmmmmmmm - kupowanie koszul, perfum, maszynki, ubrań? - przecież to koszt co najmniej 500zl i ty mowisz, że to niedrogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowaaaaaaaaaa
my kupujemu tylko dzieciom... dwa lata temu byly jakis prezenty za tzw 10 zl,ale doszlismy do wniosku,ze to kompletny bezsens:O cale go..no kupisz za przeproszeniem za 10 zl..a i tak to "wielkie cos"wyladuje predzej czy pozniej w smietniku... patrzymy wiec na nasze dzieci,jakie sa szczesliwe:)i to jest dla nas najwiekszy prezent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowaaaaaaaaaa
dokladnie...koszula,perfumy?????? nas jest piecioro rodzenstwa...w tym mama i jej facet...(na dodatek b majetny facet:O) gdy jedziemy do nich na Wigilie kupujemy cos od nas wszystkich...jeden wiekszy prezent... ale sami sobie nie...moze to okrutne co powiem,ale i tak w swieta idzie full kasy....samym dzieciom :moim i rodzenstwa(a jest ich piecioro)trzeba cos kupic....to koszt ok 400 zl... prezent dla meza....wyprawienie pierwszego dnia swiat dla rodziny..... nie,to nie tak,ze tylko o kasie mysle!:) to najpiekniejsze dni w roku...i z przyjemnoscia sie przygotowuje do gosci,z przyjemnoscia kupuje prezenty dla dzieci...jest fajnie i bez prezentow za 10 zl!:) o!w zeszlym roku mama kupila nam,wszystkim mate do tanczenia;) to byly niezapomniane Swieta...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liuyfrdsxcvb
u nas prezentow nigdy nie bylo. Dzieci dostawaly drobne prezenty i slodycze na mikolaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liuyfrdsxcvb
u nas prezentow nigdy nie bylo. Dzieci dostawaly drobne prezenty i slodycze na mikolaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
No własnie u nas też nigdy nie było. Na mikołaja dostawaliśmy prezenty, ja i moj brat, typu coś slodkiego, ale na gwiazdkę nigdy. Spotykaliśmy się z całą rodziną, wujkami, babciami i nikt sobie prezentów nie wręczał. Nie miałam pojęcia (do zeszłego roku), że w innych rodzinach daje się prezenty, bo takie coś widziałam tylko w filmach. U mojego męzą też nigdy nie było takiej tradycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvvvka
U nas na gwiazdkę prezentami obdarowuje sie tylko dzieci. I podoba mi się ten zwyczaj bo uwazam za bezsensowne kupowanie na siłe pierdół dla kazdego członka rodziny. A na wigilii w naszym rodzinnym domu jest nas ponad 30 osob wiec kazdy musiałby przychodzić z workiem prezentów jak swiety mikołaj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaljena
u nas kazdy dostaje prezent :) dizeciaki więcej i większe, a miedzy doroslymi robimy losowanie, kto co komu kupuje i tyle. widzialam teraz w telewizji reklame mattel, cos w stylu listu do mikolaja, trzeba z dzieckiem napisac przez ich strone (wpiszcie sobie w google list do mikolaja mattel albo cos) i do wygrania prezenty!!:)) ktos sie w to bawil? realne? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dla dzieci polecam w okresie przedswiątecznym listy od mikolaja,ale....i tu w wersji video, niedawno szperalam w internecie i wynalazalam to cudo, polecam wszystkim rodzicom dla swoich pociech, ja mojej Hani od razu wzielam , dostepne na stronie: www.imikolaj.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 2 lat pisze z corka listy do mikolaja, a atak zeby dziecku tradycje jako taka wpoic od malego takze dla dzieci polecam w okresie przedswiątecznym listy od mikolaja,ale....i tu, nowość jak dla mnie w wersji video, niedawno szperalam w internecie i wynalazalam to cudo, polecam wszystkim rodzicom dla swoich pociech, ja mojej Hani od razu wzielam , dostepne na stronie: www.imikolaj.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 2 lat pisze z corka listy do mikolaja, a atak zeby dziecku tradycje jako taka wpoic od malego takze dla dzieci polecam w okresie przedswiątecznym listy od mikolaja,ale....i tu, nowość jak dla mnie w wersji video, niedawno szperalam w internecie i wynalazalam to cudo, polecam wszystkim rodzicom dla swoich pociech, ja mojej Hani od razu wzielam , dostepne na stronie: www.imikolaj.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola jest najfajniejsza!
MAGDALJENA, ja sięzarejestrowałam do tego listu mattel! niedużo trzeba, tylko paragon za zakupy! i list do mikołaja zrobiony i rozesłany do wszystkich. uf!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za swieta bez prezentow. Przeciez nie chodzi o to zeby sie pokazac ale symbolicznie cos komus dac od "Mikolaja". Prezenty sa tradycja obowiazkowa. Nikt sobie tego ot tak nie wymyslil. 3 kroli skladalo dary...ludzie przeciez to nie tylko przyjemnos ale podtrzymywanie obyczajow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na święta prezenty przynosi gwiazdka, a 6ego grudnia mikołaj. nie zawsze są to jakieś kosztowne rzeczy, czasem tylko drobiazgi, chodzi przecież o gest, raz na jakiś czas kupujemy sobie coś większego, ale to zwykle coś do domu, albo coś z foto-tipa, obiektyw, czy filtr.. u mnie wszyscy zapaleni amatorzy fotografii, także to zawsze trafiony upominek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obdarowywanie się prezentami na gwiazdkę to tradycja... Ja nie wyobrażam sobie Świąt bez prezentów pod choinką... Myślę, że możesz kupić upominek dla niej skoro i on coś Ci da. Nie musi to być nić bardzo drogiego. możesz kupić srebrną biżuterię -np kolczyki lub wisiorek. Na stronie www.kuzniasrebra.pl można znaleźć wiele fajnych rzeczy. Prezent nie drogi a sprawia wiele radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiennnkowa
Oczywiście ze sa prezenty. Ja nawet nie wyobrażam sobie aby ich nie było Dlatego też teraz szukam jeszcze ostatnich preznetów, ale mamie na pewno kupie jej ulubiony zestaw kosmetyków Nantes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmm to jaaaaa
Dla Was koszula to drogi prezent??U nas w te Święta było nas na wigilii 15 osob,i kazdy kazdemu kupowal prezenty;) Wydatek byl,ale drozsze z mezem zrobilismy dla rodzicow(swoich dzieci jeszcze nie mamy)...mama dostala zloty lancuszek,tata koszule i szlafrok... reszcie kupilismy zestawy,zalezy od tego kto jaki lubi,dziecia gry ,i zabawki ,a kobietom kupilismy kosmetyki... kazdy byl zadowolony,jednego stac np. na cos drozszego innego nie,ale zeby np. zalowac dla kogos pare groszy??rozumiem,ze w nie ktorych domach sie nie przelewa,u nas też nie ma jakis kokosow, ale jednak duzo wczesniej skladamy pieniazki i wiemy,ze taki wydatek bedzie... coż to sa uroki Świat, tak jak kupuje sie cos na urodziny,tak u nas kupuje sie pod choinke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingusia555
A czy w ogóle u kogoś nie ma prezentów? Wiadomo bywały czasy, kiedy nie było kasy i prezenty były skromniejsze. Teraz póki są pieniążki to można u mnie w domu poszaleć z prezentami. Obowiązkowo cała najbliższa rodzina (rodzice, dziadkowie) dostaje ode mnie fotokalendarze :) Jest to bardzo miły prezent, bo przypominam wszystkim o rodzinie. Obecnie Pixbook ma promocje na takie cuda. Personalizowany kalendarz kosztuje u nich 20 zł. Tu można złożyć zamówienie - http://www.pixbook.pl . Poza tym dzieciom zazwyczaj daje się zabawki i masę słodyczy (choć dziś nie cieszą tak jak kiedyś), a dorosłym różne upominki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 4 siostry, kazda ma rodzine juz , dzieci, wiec w sumie na wigilii jest nas 30 osob, i mamy sposob na prezenty wczesniej robimy losowanie, jak na mikolajki w szkole :) wychodzi, ze kazdy kupuje tylko 1 prezent temu kto kogo wylosowal, dzieci odpadaja, bo kupuja im cos rodzice :) ale jak np syn siostry ma 20 lat i on juz bierze udzial w losowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie prezenty dostają wszyscy, taki zwyczaj od kiedy pamiętam i od kiedy najstarsi członkowie rodziny pamiętają ja zaczynam kupowanie prezentów już mniej więcej we wrześniu, żeby nie stały się wielkim wydatkiem w grudniu, poza tym mam więcej czasu na przemyślenie, co komu kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, ze zwyczaj jest - i u mnie i u wszystkich moich znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zawsze byly prezenty na gwiazdke (ze Slaska jestem, ale rodzice z Warszawy i ze wschodu). Nawet jesli nam sie nie przelewalo, to wlasnie na Boze Narodzenie zbieralismy kase na fajne prezenty. Wszyscy wszystkim daja prezenty tez w rodzinie meza. Im wiecej prezentow tym weselej. Dalszej rodzinie robimy skromne upominki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziś pamiętam jak co roku kupowałam tacie krem do golenia Wars. A zadowolony był jakby dostał Bóg wie co. Wiecie, co rok to samo a On zawsze był zaskoczony :D Dziś już taty nie ma, a ja to pamiętam. Święta bez prezentów są do niczego. Pastę do zębów od córki to nie wiedziałam czy używać czy oszklić? to jest piękne. Cokolwiek, komplet kieliszków, kosmetyk. Ja daję flaszeczkę nalewki :D Ja ze Śląska jestem a teraz za Dolnym Śląsku się obdarowujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×