Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiki miki kiki

Co dajecie na śniadania pierwsze i drugie waszym 2-5-latkom???

Polecane posty

Gość wiki miki kiki

Mam 2 dzieci w wieku 2 i 5 lat. I juz głupieję, co mam im dawac na sniadania. Jedzą: łosoś z chlebem szynka z ogórkiem/pomidorem i chleb jajka na miękko i chleb płatki owsiane na mleku z bananem twarożek z pomidorem i szczypiorkiem, chleb I tak w koło to samo, tylko zmieniam kolejnosc :-O Czasami jak przegryzły cos w miedzyczasie, dostaja coś lżejszego, np. jogurty lub owoce. Dawałabym parówki, ale nie znalazłam nigdzie bez azotynu sodu :-O poza tym nie wiadomo, co w nich siedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak ładne śniadania! u nas etap "nie będę nic jadł" i śniadania monotematyczne - bułka (max 2-3 gryzy) z serem białym i pomidorem, naleśniki, omlet, o i sławetną parówę raz na ruski rok zje. i to tyle. na drugie śniadanie czasem jogurt a czasem nic aż do obiadu, którego zresztą też czasem zje, czasem skubnie, a czasem rozmemla na talerzu i powie że nie będzie tego jadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja karmie tak
rano dwultace b/ serem/ dzemem itp o 12 obiad drugiego sniadania nie podaje. posilki co 4 godziny potem ok 15h30-16 podwieczorek: kakao i chleb, biuszkp^t, jogurt, kawalek czekolady, czasem kupne ciastko lub rogalik ok 19-20 kolacja i spanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super te śniadania, moja trzylatka łaskawie zje kromkę chleba z masłem lub czasami kulki z mlekiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki miki kiki
Serio? No to mnie pocieszyłyście :-) Zapomniałam o dzemie. Jutro chyba to im zaserwuję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam z dzieckiem
moja dwulatka na śniadanie: pół szklanki mleka, 1 kromka chleba z masłem i szynką, albo z twarogiem i szczypiorkiem, albo z wędzoną makrelą, czasem z łososiem, jajecznica z chlebem, Na słodko nie lubi czyli żadne dżemy, kremy, miód. Ale lubi cini minis ale to tak na drugie śniadanie razem z sokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn ma ponad 4 lata i od zawsze na śniadanie i kolacje je mannę :D bo lubi uwielbia ciepłe śniadanie zwłaszcza że idzie do przedszkola a rano zimno a ciepła kolacja zwala go z nóg i zasypia ekspresowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thrthth
Ja chyba bardzo ubogo żywię córkę. Proszę, oceńcie i napiszcie co zmienić: godzina 10, kasza Bobovita lub Nestle na mleku krowim, godzina 14, kanapka (z mięsem / z jajkami przepiórczymi / z serem), godzina 18, zupa z jarzynami na mięsie, ze słoiczka lub domowej roboty, godzina 21, serek homogenizowany, owoc lub tylko jedno z wymienionych, godzina 24, mleko z miodem i odrobiną cytryny . Między posiłkami czasem uda mi się wcisnąć dziecku jakiś owoc, muesli na sucho do pogryzania lub coś podobnego. W każdym razie, autorko tematu, twoje dzieci jedzą lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matko, nie martw się
super jedzą, MOj ma prawei 4 l. Na śniadanie o 7-7.30 ma 250 ml mleka z kaszką bobovitą. Do 13 nie je nic, a na 13 łaskawie zjada suchą bułeczkę kajzerkę, bądź serek waniliowy/jogurt biszkoptowy. Na 16 jest obiad, zje frytki, albo 2-3 łyżki zupy pomidorowej. jako deser przegryza suszone żurawiny. Kolacja to znowu mleko. Dieta strasznie uboga i monotonna, nic na apetyt na niego nie działa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka u nas to samo,jeszcze gorączka była i to już totalny brak jedzenia :( a tak 1 sniadanko na ogół kajzerka bo chleb to tylko suchy potem jakieś owoce,obiad...i wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój 2,5 latek na śniadanie zawsze ma ciepły mleczny posiłek: płatki jęczmienne, owsiane, kasza manna, kukurydziana, kluski lane itd a na drugie śniadanie to już zależy na co ma ochote: jajko na miękko, kanapka z łososiem (i obowiązkowo masłem czosnkowym), naleśnik, czasami jakaś sałatka warzywna(np z pomidorami i mozzarellą), owoce lub placuszki z owocami parówka (max 2xmsc kupuje z szynki, niby mają więcej mięsa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko z miodem i odrobina cytryny? co?? cytryna i mleko rowna sie rzyg!!! przeciez to sie wyklucza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam z dzieckiem
czasem jeszcze daje śniadanie/kolacja pół awokado z kromką pieczywa lekkiego/chrupkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jest ciagle kakao razowiec z nutella, płatki, czasami omlet jajka parówka plaster sera wedliny albo tradycyjnie sucha bułka tez cudowalam wymyslalam zeby zjadl i co wszystko w koszu ladowało dlatego teraz jak nie zje sniadania nadrobi obiadem;-) zjada duzo owoców wiec glodny nie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thrthth Ja chyba bardzo ubogo żywię córkę. Proszę, oceńcie i napiszcie co zmienić: godzina 10, kasza Bobovita lub Nestle na mleku krowim, godzina 14, kanapka (z mięsem / z jajkami przepiórczymi / z serem), godzina 18, zupa z jarzynami na mięsie, ze słoiczka lub domowej roboty, godzina 21, serek homogenizowany, owoc lub tylko jedno z wymienionych, godzina 24, mleko z miodem i odrobiną cytryny . ???? Na obiad kanapka , na kolacje obias, wieczorem deser, a w nocy mleko Masakra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze, widzisz i nie grzmisz
mleko z cytryna?? o zesz:O:O dziecko po tym nie wymiotuje?przeciez to sie fermentcja z miejsca robi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki
do thrthth rzeczywiście źle układasz jadłospis córki Z tego poniżej : godzina 10, kasza Bobovita lub Nestle na mleku krowim, godzina 14, kanapka (z mięsem / z jajkami przepiórczymi / z serem), godzina 18, zupa z jarzynami na mięsie, ze słoiczka lub domowej roboty, godzina 21, serek homogenizowany, owoc lub tylko jedno z wymienionych, godzina 24, mleko z miodem i odrobiną cytryny . Między posiłkami czasem uda mi się wcisnąć dziecku jakiś owoc, muesli na sucho do pogryzania lub coś podobnego. lepiej by było: godzina 8 - kasza Bobovita lub Nestle na mleku krowim, godzina 10 - kanapka / jajko / coś innego co lubi godzina 12 zupa z jarzynami na mięsie, ze słoiczka lub domowej roboty, godzina 14 - jakiekolwiek drugie danie, coś co mała jada godzina 17 - owoce/jogurt/kisiel, budyń, (owoce koniecznie musisz wpasować, jak nie podczas 2 śniadania, to na podwieczorek) godzina 19-20 max. jakaś kolacyjka posiłki w nocy wykluczyć kompletnie, nawet jesli to szklanka mleka tylko (pomijam dodatki). O 24 dziecko powinno spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki
tak naprawdę z 6 pozycji powinnas zmontować 5 posiłków, tam jest 6 propozycji, coś z czymś połącz, wyklucz, nie wiem. Generalnie nie wiem o której dziecko wstaje, ale pierwszy posiłek o 10 to troszkę późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki miki kiki
Ach, zapomniałam jeszcze o paście z makreli domowej roboty, polecam jakby co, moje lubią. Dzieki za wpisy, podbudowałyście mnie, myślałam że moje jedza w koło macieju to samo, ale widzę, ze nie jest najgorzej. czasami robie tez i jajecznice i placuszki z serkiem waniliowym i jabłkiem. W sumie co jeszcze mozna dawac :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam z dzieckiem; Nie dawaj dziecku Cini Minis. Przeczytaj skład. Barwione jest karmelem amoniakalnym, który jest bardzo niezdrowy. Przeczytaj w sieci o nim. Z płatków nestle nie maja go chyba tylko te czekoladowe kuleczki. Nie jestem pewna sprawdź skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie wiem, co wymyśleć...
Moje dziecko nie je chleba i mięsa. Ma 2,5 roku. Nie chce wcale pieczywa (ale np. wafelka, paluszki, czekoladę zje). Śniadanie ok. 7-mej : kasza na mleku/ jajecznica na maśle/ zupa. Obiad ok 12-ta : zupa (jrzynowa, pomidorowa, rosół, krupnik - i tak w kółko) II danie ok 15-16 tej: ziemniaki z buraczkami i odrobiną mięsa (mięso rozbabrane z buraczkami by nie było widoczne)/ kluchy z serem (uwielbia)/ ziemniaki z sosem/ fasolka po bertońsku/ spagetii - to zje podwieczorek- jogurt/ owoc kolacja - kakao/ kasza mleczna z rociapanym bananem/ zupa z I dania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie wiem, co wymyśleć...
sory za literówki :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilianna
gdyby moj tak jadl oszalałabym ze szczęscia:O najczesciej zjada cookie platki z mlekiem bo jada to 10 latek i uda sie przemyscic kupilam z bobovity te platki ale nie tknie nawet najczesciej sa to dwa gryzy chleba badz bulki suchego czasem ale rzadko pasta twarogowa badz słąwetna parowka berlinka lub kiełbaska drobiowa"pyszna lub dziecieca"i tyle potrafi do wieczora nic nie zjesc cudujemy i cudujemy zaczelam sama piec mu buleczki o roznych smakach i dodatkach i codzien jadlby ew rosol na zmiane warzywny miesny rybny plus makaron,lane ciasto ,manna ,zacierka grzanki wiec gotuje co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilianna
tyle ze zamiast czipsow chrupek lubi chrupach orzechy platki migdalow zurawine slonecznik pestki dyni i to mnie cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas syn ma śniadania i kolacje jednakowe manna :) bo lubi ciepłe śniadanie a po mannie na kolacji spi jak zabity drugie śniadanie to na co ma ochotę jogurt, twarożek parówki jajka na miękko kanapki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilianna
hahaha tem z zesłego roku....Myszko pisalas juz o tym:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość housewife00555
Ja na śniadanie daję -kaszka manna na mleku -kanapki -naleśniki z dzemem -płatki na mleku (najczęściej kukurydziane) -jajecznica na masełku a do pica herbatkę albo kakao a na drugie śniadanie owoc (jabłka, banany, pomarańcze) jogurt owocowy kanapka placek drożdżowy marchewkę np lubi :) Najważniejsze żeby nie dać się zwariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie problem rozwiazal sie w momencie kiedy corka poszla do przedszkola, tzn teraz dostaje o 8;00 np jagurt albo banana a potem w przedszkolu o 9 je porzadne sniadanie tzn platki z mlekiem, kanapki, nalesniki, owsianke co raz cos innego. Towarzystwo innych dzieci naprawde nam pomoglo bo przedtem to byla masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinka830831
Mój 2,5 letni synek je: jogurt z musli , potek kanapka z serwisem lub wedlina lub jajeczniczka bo jest fanem jajek , potem jakaś przekąski no i obiad wszystko co jem ja i mąż i w ilości takiej jak ja ;) potem miska owoców i kanapka albo serek i przed spaniem kasza manna no i odlot :) moze duzo ale od zawsze łatwiej go ubierać niż karmić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×