Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia1981rok:)

ciąża, dojazdy, mąż za granicą

Polecane posty

Gość kasia1981rok:)

Mój mąż pracuje za granicą (500 km ode mnie) a ja niedawno zaszłam w ciążę. Za jakiś miesiąc planuję iść na zwolnienie - mąój mąż bardzo chciałbym, zebym do niego pojechała. Jednak wiadomo, że wizyty u lekarza, badania itd będę chciała robić w Polsce. I w związku z tym mam pytanie - jesli wszystko będzie dobrze, to do którego miesiąca ciąży takie podróże autobusem/samochodem są bezpieczne? A kiedy już lepiej z nich zrezygnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cedfewe
jeżeli idziesz na zwolnienie to znaczy ze masz zagrożoną ciąże? tak? w takim wypadku zrezygnuj z podróży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1981rok:)
ide na zwolnienie, bo lekarz mi powiedział, ze skoro pracuje w szkole z malymi dziecmi to jestem narazona na wiele chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak ZUS skontroluje? Wiem, że w niektórych miastach nie kontrolują, ale u nas praktycznie każdą ciężarną. Musiałabyś wybadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rumianek dzbanek
Kobieto, jak dasz radę, to jeździj ile możesz. Wiele rzeczy ciąża weryfikuje. Ja byłam niemal pewna, że popracuję do 7 miesiąca, a tak się nie dało. Mimo że ciąża niezagrożona na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1981rok:)
a co ma ZUS do tego? przeciez nie bede miala zalecenia, zeby lezec, tylko chodzi o o, ze w takim skupisku dzieci jakim jest 1000osobowa szkola bardzo latwo sie zarazic roznymi chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ma ZUS, że jak przyjdzie na kontrolę i nie będzie Cię w domu, musisz się stawić w ciągu 3dni u nich. U nas nieważne, czy masz leżące czy chodzące zwolnienie, wszystkie sąsiadki były kontrolowane. Lepiej się dowiedz. Oczywiście taka kontrola to formalność, ale trzeba iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1981rok:)
a co jesli jestem zameldowana tymczasowo wlasnie za granica? (ZUS o tym nie wie) . a zreszta - w Polsce tez mieszkam gdzie indziej niz jestem zameldowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaaa 43
Ja też jestem w ciąży, też chciałm pracować ale niestety zaraz po 12 tc dostałam zwolnienie bo choruję na astmę która akurat u mnie się nasiliła, więc tak szczerze to nie ma co planować na przód. A co do tych wyjazdów jak byłam w pierwszej ciaży podczas pobytu w szpitalu leżałam na sali z dziewczyna która też podróżowała, była w 14tc i dostała krwotoku, o mało co nie poroniła i co się okazało?? właśnie podróż po naszych pięknych polskich drogach pełnych dziur miał wielki wpływ na ten krwotok bo wiadomo jakby nie było są wstrząsy a one mają wpływ na ciażę, no i zmęczenie bo podróż jaka by nie była jest męcząca. Więc radzę się zastanowić dwa razy zanim sie zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noww nn
ZUSu nie interesuje twoje tymczasowe zameldowanie za granicą. Jeśli nie przebywasz w miejscu zamieszkania które im podałaś to masz obowiązek poinformować ZUS o aktualnym miejscu pobytu. I to prawda że teraz kontrole zdarzają się niezależnie od stanu ( ciąża czy nie) i od zaleceń (leżenie czy nie). Słyszałam że kiedyś ZUS widząc kod B nie kontrolował takiego zwolnienia ale teraz to losuje komputer i zdarzyło się że poszli na kontrolę do ciężarnej w dniu porodu. Potem musiała się do nich stawić i wyjaśniać czemu jej nie było w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×