Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Spróbuj wypić sobie gorące mleko z miodem i łyżeczką masła. Może troszkę poprawi samopoczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn ja byłam przeziębiona w 5 tygodniu i piłam dużo herbaty z malinami sokiem i cytryną ... STOP!!!! nie polecam. Potem przeczytałam że maliny działają poronnie w pierwszym trymestrze a brzuch zaczął robić mi się twardy. Więc zaczęłam pić herbatę tylko z miodem i cytryną. Szyję zawinęłam szalikiem i tak chodziłam w nim w dzień i w nocy. Gardło płukałam wodą z solą. Byłam zdrowa już po 3 dniach. Cobyeta nie radzę używać żadnych maści bo to też przenika. Mnie wczoraj chwyciła straszna rwa kulszowa (niestety moja częsta dolegliwość) nie wiedziałam co mam zrobić bo przeczytałam że w I trymestrze nie można nawet brać paracetamolu. Myślałam że się popłaczę z bólu. No ale trochę poćwiczyłam zastosowałam gorące okłady na nogę, położyłam się spać i odpukać przeszło. Co do objawów ciążowych. Poprzedni tydzień był koszmarny. Mdłości zmęczenie i tak cały dzień. Masakra. Od dzisiaj jest już lepiej i mam nadzieję że tamten tydzień już nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie znowu dziś zaczęło pobolewać podbrzusze... tak jak na okres.. mam nadzieje, że to tylko z powodu robienia sobie większej ilości miejsca przez okruszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Widze, ze wiekszosc z nas narzeka na mdlosci. U mnie sa dni kiedy mdli mnie od rana do wieczora i sa takie dni, ze nie czuje prawie zadnych mdlosci. Slyszalam, ze na te dolegliwosc pomaga maslanka, ale jeszcze nie probowalam. Olczak ja tez ciagle odczuwam jakies bole brzucha i staram sie myslec, ze to normalne i macica sie rozciaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też wrześniówka:)
czytam Was od początku, dzis się dołączę. Moja ciąża to mega niespodzianka:). Nie planowałam tego. Mamy nastoletniego syna i zbliżam się do 40:). Czuję się póki co rewelacyjnie:). Gdyby nie test z dwiema kreseczkami i zdjęcie USG- myślałabym, że to żart:). W poprzedniej ciaży- nudności, wymioty do 4 miesiąca. Aż czasem myślę, że to może źle, że czuję się super- pełno dobrego nastroju, dużo energii, zero dolegliwości "ciążowych". Cieszę się każdym dniem, bo nigdy się nie wie, co przyniesie jutro. Obysmy wszystkie w tym wrześniu:). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak ja tak miałam w pierwszej ciąży. Tak się bałam że zaraz dostanę okres że cały czas biegałam do łazienki sprawdzić. Teraz tego nie mam. Wydaje mi się że to jest sprawa hormonów. U mnie tak było. Z czasem to minęło. A u mnie nawrót mdłości. Kurcze myślałam że to już koniec a tu proszę. Zauważyłam że jak się nie wyśpię to mam gorszy dzień, a tu mała płakała dzisiaj w nocy, no a teraz hop do roboty 5.40 trzeba wstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też wrześniówka:)
Oj niespodzianka:). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagodka dzieki za info o malinach bo ja caly czas pije herbate z sokim malinowym i cytryna... rano wyplukalam gardla woda z sola i pomoglo :) ciesze sie bardzo. jeszcze zrobilam inhalacje z herbaty z rumianku - nie za dlugie - na katar i tez jakby sie zmiejszyl :) wiec moze przejdzie. jeszcze na noc powtorze i mam nadzieje ze rano wstane juz zdrowa:) wrzesniowka - gratulacje i witamy u nas :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
Co tu tak cicho? ;-) Witam nowe mamusie;-) Coraz bardziej powieksza się nasze grono. U mnie dzisiaj ciężki dzień... strasznie złe samopoczucie, zawroty głowy i takie ogólne osłabienie. Jeszcze nie bardzo wiem czym są poranne (lub też całodzienne) mdłości. Kilka razy troche moze mnie zemdliło ale generalnie ok. Za to bardzo dobrze wiem czym są wzdęcia i zaparcia. Kurcze codzienie wieczorem brzuch mam tak wzdęty że szok. A zwłaszcza jak zjem coś co jest choć odrobine tłuste. Dlatego dziś zjadłam gotowany ryż i mięsko;-) Nie wiecie co może pomóc na te wzdęcia? Czasem mam wrażenie, żę wybuchnę;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiewióreczko moze idz do apteki i zapytaj o jakis espumisan czy mozna przyjmowac bo czytalam na innym forum ze kobietki w ciazy go zażywały i czuly sie lepiej ale zapytaj najlepiej farmacełte na pewno cos Ci doradzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86......25........01.09..........???.........???? ......Buk /k.Poznania Ajponka........26.......02.09..........???..........? ?... .............. Niemcy kama111111....29......02.09...........??.........????? .... ..........Niemcy Cobyeta........29.......04.09.........?????......Bła ej/Patrycja....Orzesz Wiewióerczka_...24 ...05.09..........????.........????............Suwał ki Agunia86...........25....09.10......... ???.....Agnieszka.........Legnica Tala1011101190..21.....09.09..........???....Staś/Wiktor ia ....Zakopane Madleenn...........26....09.09.........???...........?? ?..... ......Małopolska giga83.............28.....10.09.........?????.........?? ???....... .. Zielona Góra Jagódka2012......30....13.09........???????...Jagoda/Ar iel........ ... Kalisz Netka0902.........29.....14.09.......???????........????? ?...........Wielkopolska silka84.............28.....13.09.......??????.........??? ????...........Olsztyn Olczak...........25.......15.09................Borys/Dag mara.........Katowice wełnianykamyk....30....7.09.......????.........??????.. ..........Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wlasnie wrucilam od lekarza i termin mam na 02.09 a moja fasolka ma 2centymetry. pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
Dzieki dziewczyny za rady;-) Zapytam o Espunisan jak to jest w ciąży, tez słyszałam że mozna. Ale spróbuje moze i jakimiś herbatkami;-) Coś zrobć musze bo pękne w koncu;-P Dzosiaj po tym ryżu gotowanym troche mniejsze wzdęcie ale oczywiście nie ma że nie, heh jak co noc dzielnie mi towarzyszy ten objaw. Przed ciązą też czesto miałam problemy ze wzdeciami, jak cały dzien (np na studiach) jadłam tylko kanapki. Brak ciepłego posiłku w ciagu dnia odrazu kończył się wzdetym brzuchem. Moze dlatego teraz jest ze zdwojoną siła, ehhhh ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dzisiaj wizytę i jestem spokojna - widziałam malutkie bijące serduszko i wiecie co jeszcze, aż w szoku byłam... Lekarz mi mówi: " o ! i jak ładnie widać jak się rusza", a ja mu na to: " już się rusza ? " - spojrzałam w monitor i mówie mu: " no faktycznie, a tam to choćby już rączki i nóżki było widać - i zaczęłam się śmiać :) a lekarz na to, że to właśnie są rączki i nóżki - wyobrażacie sobie ? - takie maleńkie 4 niteczki to były jej/jego kończyny, no i głowę ładnie widać... Jestem w szoku, bo to dopiero 8 tydzień i 4 dzień... jak bylam z córką w ciąży to na tym etapie nic nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Wczoraj się troszeczkę wystraszyłam bo miałam małą krewkę w śluzie. Było to jednorazowe. Teraz jestem w 8 tygodniu i nie wiem co to miało być. Może zmiany hormonalne? Jak byłam w poprzedniej ciąży to też takie coś miałam w 6 i 9 tygodniu. Na razie obserwuję jak coś to pójdę do lekarza. Cobyeta ale masz fajnie. Też bym chiała zobaczyć mojego maluszka a tu wizyta dopiero 24.02. Ojej szmat czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86......25........01.09..........???.........???? ......Buk /k.Poznania Ajponka........26.......02.09..........???..........? ?... .............. Niemcy kama111111....29......02.09...........??.........????? .... ..........Niemcy Cobyeta........29.......04.09.........?????......Bła ej/Patrycja....Orzesz Wiewióerczka_...24 ...05.09..........????.........????............Suwał ki Agunia86...........25....09.10......... ???.....Agnieszka.........Legnica Tala1011101190..21.....09.09..........???....Staś/Wiktor ia ....Zakopane Madleenn...........26....09.09.........???...........?? ?..... ......Małopolska giga83.............28.....10.09.........?????.........?? ???....... .. Zielona Góra Matik2012...........30.....11.09...Oliver/Olivia...Poznań Jagódka2012......30....13.09........???????...Jagoda/Ar iel........ ... Kalisz Netka0902.........29.....14.09.......???????........????? ?...........Wielkopolska silka84.............28.....13.09.......??????.........??? ????...........Olsztyn Olczak...........25.......15.09................Borys/Dag mara.........Katowice wełnianykamyk....30....7.09.......????.........??????.. ..........Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w poniedziałek na wizytę wreszcie :) już myślałam że się nie doczekam a tu proszę raz dwa i jest :) to będzie początek 8 tyg :) ciekawe co to będzie :) macie jakieś podejrzenia co do płci dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) miałam dziś wizytę u endokrynologa. podwyższyła mi dawkę euthyroxu, który biorę ze względu na przebytą operację tarczycy, ponadto dostałam swoje wyniki z morfologii krwi i mam lekką anemię więc zapewne przy wizycie u gina - 7 lutego dostanę dodatkowo żelazo :) samopoczucie OK. mdłości wieczorne zaczynają się już popołudniu... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) dołączam sie :) rowniez mam termin na wrzesien :) na 13 :) dzis jestem w 7 tygodniu i 3 dniu :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję malentka i witamy w gronie wrześniówek:) Ja dziś walczę z okropnymi mdłościami. Wczoraj i przedwczoraj już się cieszyłam, że może koniec z nimi w takim natężeniu, bo czułam się lepiej, ale dziś uderzyło z podwojoną siłą :( Mam ciarki, jest mi słabo i wszystko stoi w przełyku :( buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Netka nie strasz. Widzę że mamy podobny termin porodu a ja też się czuję lepiej i mam nadzieję że to nie wróci. Chociaż dzisiaj też dokuczają mi trochę mdłości. malentka witaj w gronie szczęśliwych mam. Widzę że mamy ten sam termin. U mnie plamienia się skończyły. Mam nadzieję że na dobre. A dzisiaj ogólnie samopoczucie do bani. Wszystko mnie jakoś tak denerwuję. Potrzebuję trochę odpoczynku. Dobrze że jutro weekend i nie trzeba wstawać tak wcześnie do roboty. matik2012 ja mam przeczucie że będzie synek. No w pierwszej ciąży też tak myślałam a tu proszę mam cudowną córeczkę. Co do dowiedziałam się w 16 tygodniu. Ciekawe jak będzie tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje samopoczucie również tragiczne, nic mi się nie chce, wszystko i wszyscy mnie denerwują, caly obiad czuje w gardle... :/ co do płci to ja nie chce wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak no co ty nie jesteś ciekawa? Ja to tylko czekam na wiadomość i ruszam w miasto na różowe lub niebieskie zakupy :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem! i to bardzo ale jeszcze większa radość i wyczekiwanie jest, kiedy nie zna się płci. nigdy nie chciałam wiedzieć :) byle było zdrowe :) a zakupy? kolory neutralne, potem się poszaleje. zresztą przez dwie straty, których doświadczyłam jest mi obojętne kto się urodzi, byle tylko było.. Borys lub Dagmara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chciałabym wiedzieć:) Oczywiście najważniejsze, żeby było zdrowe. To moje pierwsze dziecko więc w sumie obojętnie cy będzie to chłopczyk czy dziewczynka:) Jednak gdyby można było wybierać to chciałabym.... no właśnie to pozostawię dla siebie, ale jak już poznam to powiem wam czy trafiłam czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamy Chciałabym do Was dołączyć. Termin mam na 10/09/2012 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×