Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Wrzesniowa mama - trzymaj się, dużo odpoczywaj, myśl pozytywnie. Trzymam kciuki żeby wszystko ułożyło się dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy między 2 a 3 miesiącem odczuwałyście jakby ruchy dziecka? Mi zdarzyło się to już 2 razy poczułam jakbym miała rybke w brzuchu, super uczucie i są to dość mocne ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrześniowa mamo nie poddawaj się a ty obzartuszku mówiłaś dla gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
Obżartuszek zadzwoń do gina i powiedz o bólu, tak będzie najlepiej. Mi lekarz mówił aby przy takich bólach brać No Spe ale juz od kilku tygodni z brzuchem ok. No wzdecia dzielnie towarzyszą;-) Wrzesniowa Mama nie załamuj sie. Wiem, że łatwo sie mówi ale miałam identyczną sytuację ponad 3 tyg temu. Tez plamienia i na USG nie było widać dzidziusia ani słychac serca. Dostałam Duphaston. Po 3 tyg odstawiłam bo plamienia nie wróciły i gin kazał juz odstawic. Widziałam też później dzidziusia i jego bijące serduszko;-) Nie chce sie rozpisywac ale zmierzam do tego, że wszystko zależy od USG (jak dobre) i wielu innych czynników. Ciąża moze byc młodsza (tj u mnie tydzien młodsza) niz to wynika z OM. Dzidzius może sie tak układac, że w pewnych sytuacjach zagłusza bijace serduszko, tak wyczytałam gdzies na stronce o rozwoju ciazy etap po etapie. Także głowa do góry i trzymam za Was kciuki. Ja dzisiaj pierwszy raz zaliczyłam bliskie spotkanie z WC;-) Hm wydawało mi sie, że w 12 tyg to raczej powinny ustawac mdłości i wymioty a tu zaskoczenie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
11 tydzień ciąży: ,,Serce płodu bije dwa razy szybciej niż Twoje, pomiędzy 120. a 140. uderzeniami na minutę. (Nie martw się, jeśli Twoja położna nie jest jeszcze w stanie usłyszeć bicia. Twój płód może leżeć w pozycji, która przygłusza dźwięk.)'' http://www.pampers.pl/pl_PL/kalendarz-ciazy/11-tydzien-ciazy#your-baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja może trochę z innej beczki. dziewczyny czy stosujecie już jakieś kremy przeciw rozstępom? jeżeli tak to jakie, co polecacie, a może jakieś inne sposoby. ja bym juz chciała zacząć... im wcześniej tym lepiej... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak ja wlasnie tez zaczelam sie zastanawiac nad takim kremem i mysle, ze najlepiej smarowac sie jak najwczesniej. Raczej to nie zaszkdzi a napewno pomoze tym bardziej, ze piersi ciagle sie powiekszaja i skora na brzuchu rozciaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie stosuje od 2 tyg oliwke Johnson's na brzuch i piersi i nie wiem czy bede stosowac jakies specjalne kremy bo slyszalam od ciezarnych kolezanek ze oliwka jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no póki co ja również smaruje oliwką, wiele kremów jest zalecane od 4 miesiąca ciąży.. wolałabym już zapobiegać, bo sądząc po moim apetycie mogę być naprawdę duuża... wy też dużo jecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja raczej jem tak samo jak jadlam sniadanie, obiad, jakis podwieczorek i kolacja :) za 2 dni 13 tydz i 2 kg na plus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn ja mało kiedy jadałam kolację, teraz jem sniadanie, obiad. podwieczorek - zazwyczaj jakis owoc i kolację.. wielkosciowo tak jak przed ciązą tyle, że te ssanie w żoładku mnie wykończy :) dużo dnia przesypiam więc może nie bedzie aż tak tragicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno sklonnosci do rozstepow dziedziczy sie po mamie. Moja nie miala, wiec jest nadzieja, ze ja tez nie bede miec, ale wiadomo, ze lepiej zapobiegac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Ajponka z tymi skłonnościami do rozstępów to różnie. Moja mama zadnego rozstepa po ciąży, a mnie z kolei przy synku zrobiło się kilka na brzuchu. Smarowałam oliwka, kremem Fissan (strasznie tłusty i długo się wchłania ). Teraz na szczęście są mało widoczne, ale nawet gdyby miały byc wielkie, to i tak uważam ze cel uświęca środki ;) Pozdrawiam i miłego dzionka życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja wczoraj dostalam krwawienia i bole brzucha mialam juz jechac do szpitala na wieczor ale na szczescie bole minęły zostalo tylko krwawienie nie chce jeszcze jechać bo boje się ze będą mnie czyścic a we wtorek mam miec jeszcze usg i na razie postanowiłam jeszcze zostac w domu chyba ze sie pogorszy ;( chyba nie będzie mi dane zostać mama ;( ale na szczęście mama jednego szkraba i kochanego partnera dla których warto żyć i być twardym;) trzymajcie sie dziewczyny ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrześniowa mama trzymaj się, bez względu na to co się stanie pamietaj, że nic nie dzieje się bez powodu... masz koło siebie ludzi, których kochasz i którzy Ciebie kochają. to najwazniejsze. mimo wszystko trzymam kciuki żeby się udało. jak coś to pisz. ja wiem co czujesz. mi za to po tygodniu przerwy wróciły mdłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, to smutne wiesci... :( wrzesniowa mama, macie juz jedno kochane dziecko, na pewno bedzie drugie, czy juz teraz, czy pozniej, to bez znaczenia, bo bedzie mialo wspaniala rodzine :) A wczesna ciaza to jednak dosc dramatyczny proces... gdzies wyczytalam, ze 25% na tym pierwszym etapie odpada, a naprawde drobne czynniki moga miec wplyw na rozwoj i nic nie mozemy na to poradzic. Prawda jest taka, ze te pierwsze tygodnie to bardzo ostry "przesiew" i tylko w pelni zdrowe malenstwa moga go przetrwac, co ostatecznie daje wieksze szanse na zdrowe dziecko, prawda? A jesli chodzi o rozstepy, to smarowalam sie jus jakis czas przed ciaza oliwka, teraz mam jakis drogasny krem na rozstepy specjalny, ale smaruje sie tylko raz dziennie, bo mi smierdzi troche :/ (jak wiekszosc kosmetykow), ale pewnie niedlugo bede uzywala czesciej. Chociaz pewnie rozstepow nie unikne (moja mama miala duuuzo i ja mam juz pamiatke po okresie dojrzewania na pupie), to chociaz sprubuje zminimalizowac straty :( smutne to troche, ze nie ma 100%m metod. Podobno masaze ostrymi gabkami i lekkie peelingi + dieta bogata w bialko i cynk + regularne smarowanie w miare pomagaja. No i oczywiscie umiar w jedzeniu, 10-14kg na + w ciazy niby wystarczy zupelnie... ale przyznam, ze troche mi sie wierzyc nie chce, ze tak mozna :P Takze milego dnia i smacznych paczkow zycze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak bardzo mi przykro wrześniowa mamo,apropos to dziwie się i oczywiście cieszę bo na tym etapie ciąży jakim jestem we wcześniejszych ciążach miałam już krwawienie zobaczymy na usg dokładniej jak tam w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm2126 nie rozumie z tymi krwawieniami? powinnas się chyba cieszyć że się nie pojawiają a nie dziwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syn ma 17m-cy
Polcia - to ruchy jelit, które przesuwają się do góry robiąc miejsce dla dziecka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie cieszę się ale się też dziwię może tym razem obejdzie się bez żadnych komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawiam sie i znikam... och, narobilo mi się zaległości, ale przeczytałam wszystko szybciutko :) MEGAN86 - wracając do świąt, to dzień kobiet, dzień matki czy dzień dziecka obchodzimy bo to takie święta które w Polsce są od 'iks' lat, a Walentynki sa obce polskiej kulturze, także... no ale to indywidualna sprawa każdego :) Rozstępy ? Jak byłam z córką w ciąży to niczym specjalnym się nie smarowałam, używałam normalnych balsamów tych co wzykle, żadnych przeznaczonych dla ciężarnych. Tak jak ktoś pisal wyżej, oliwka podobno jest najlepsza. Ja przez całą ciążę nie miałam nic, dopiero w dniu porodu nagle nie wiem skąd wyskoczył jeden na brzuchu koło pępka ;) Tragedii nie było, natomiast obawiam się że teraz przy rosnącym brzuchu będzie się niefajnie rozciągał. No ale cóż, takie są uroki ciąży, a każda przecież bardzo chciała w niej być :D Polcia91 - polcia ja też myślę, że to ruchy jelit. Przy pierwszej ciąży ruchy odczuwa się najwczesniej około 17 tyg. a w kolejnych około 14 tyg. --- to takie książkowe informacje. Mnie też czasami coś bulka, puka, ale to nic innego jak jelita. Wierz mi poczujesz różnicę między tym co odczuwasz teraz, a tym jak bedą to ruchy :) To piękne uczucie :) Pochwalę się jeszcze, że moja mała zaczęła w niedzielę pełzać :D wychodzi jej to coraz lepiej i zdaje się, że jeszcze pare dni i będzie śmigała po całym domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi ruchami to już zaczęłam glupieć, myślałam że może źle mam obliczony termin, różne myśli. A dzisiaj dowiedziałam się, że to już 3 miesiąc :) Schudłam kilogram i mam przytyć...tego to bym się nie spodziewała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) mam pytanie bo już się sama trochę w tym wszystkim pogubiłam. opis na zdjęciu usg 7tc 4d oznacza 7 tydzień od zapłodnienia czy miesiączki? :) może głupie pytanie ale sama już nie wiem w ktorym tyg. jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"...nic sie nie dzieje nananana" :p Cobyeta sliczna masz córeczke :D a podczytyjesz moze lipiec-wrzesien 2012?? tam sie duzo dzieje... tu jakos nik nie napedza...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×