Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Witam dziewczynki :) Megan jak zobaczyłam te zdjęcia to chyba przejade się do Poznania rodzić :P Ajponka masa jest takich przepowiedni tak jak np. że jeżeli kobieta ma plamy na twarzy to będzie dziewczynka i zabiera matce urode, 2 przypadki u mnie w rodzinie nie potwierdzają tego, ciotka i kuzynka porodziły chłopaków :P A do sukienki brakuje mi jeszcze tylko bolerka które powinno przyjść góra do czwartku i się stresuje troszke :P Ale widzicie powierzyłam chłopu wypisanie przelewu i wypisał nie ten, wczesniej przyszło czarne niż brązowe...;/ Szykuję się powoli do lekarza, posłucham sobie znowu bicia serduszka mojego Maleństwa :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polcia, ale Ty wcześnie wstajesz :) trzymam kciuki za wizytę. a slub kiedy teraz czy za tydzień? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim:) u mnie wkoncu sie slonecznie zrobilo wiec i humorek lepszy:) jem sniadanko i smigam wkoncu na jakis spacerek :) Polcia to moze na oddziale sie spotkamy :p daj znac po wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Polcia faktycznie bardzo wcześnie wstajesz :D Brzuszek masz cudny okrąglutki, sukienka też super:) Megan, sale porodowe przyjazne. Jeśli chodzi o słynną porodówkę w Poznaniu, to zawsze dobrą opinią cieszył się szpital na Polnej. Nie wiem jak jest teraz... Rozważałaś również możliwość rodzenia tam ? Ja kiedyś o tym myślałam, ale raczej zostanę przy swoich szpitalach. Megisu, ciesze się, że u Ciebie wszystko w porządku z maluszkiem. Powiedz mi ( jeśli to nie jest tajemnica) ile w prywatnej klinice kosztuje cesarskie cięcie? Czy oni Ci je zrobią jeśli np. będziesz miała rozwarcie i dziecko ustawi się do porodu naturalnego? Ile wcześniej musisz zdeklarować, że chcesz mieć cesarskie ciecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
u mnie własnie sypie śnieg:( Megisu78- super , że z dzidzią jest ok:) skąd już wiesz, że bedziesz mieć cesarkę? chyba , że to na zyczenie? Polcia- spory masz brzusio, ale taki ładny okragły:) aż miło patrzeć. Sukieneczka sliczna na wiele okazji:) U mnie oddział tak super nie wygląda więc chyba przeniosę się w sierpniu bliżej Poznania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobietki :-) netka jeśli chodzisz na wizyty do tej kliniki o której piszę masz to za darmo, chyba że chcesz prywatnie to 7 tys. Ja chodze od samego początku tam do kliniki więc za poród nic nie płacę, tylko wizyty są drogie 200 zł ale zobacz na stronkę mysle ze warto urodzić w luksusowych warunkach i z dobrą opieką. Moje koleżanki tam rodziły i są mega zadowolone, jak sobie porównam do szpitala w mojej miejscowości czyli w Jaworznie to słabo mi sie robi... Ja mam planowaną cesarkę jeszce dokładnej daty nie ustaliłam mam nadzieje, ze nic wcześniej nie wyskoczy :-) http://www.narodziny.com.pl/ a co do mojego maluszka to tak wczoraj przeżywaliśmy z mężem jak podskakuje na ekranie, ze z tego wszystkiego zapomniałam zapytać jaki dzidziuś duży wiem tylko że główka 3,5 cm, oczywiście były łzy szczęscia i takie zamieszanie że wyszło mi to z głowy ale 28 kwietnia mam drugie prenatalne połówkowe to bede wiedziec wszystko bardzo dokładnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskry od samego poczatku chciałam cesarkę a na wizycie okazało się że konieczna bo lecze się na nadciśnienie więc po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu, to masz dobrze, że już wiesz, że tylko cesarka wchodzi w grę. Też bym tak chciała... Poród naturalny mnie przeraża ;/ Klinika wygląda bardzo przyjaźnie, zwłaszcza pokój o podwyższonym standardzie :D, ale niestety mam tam za daleko, no i nie wyobrażam sobie za poród zapłacić 7 tys. Ale dobrze wykombinowali z tym, że dla pacjentek, które tam prowadzą ciąże, poród jest za darmo. Zawsze to jakaś rekompensata za drogie wizyty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! co do meza to w sumie nie wiem dlaczego nie chce byc ze mna. troche ostatnio zmienil zdanie jak mu koledzy mowili jakie to super przezycie... ale sama sie zastanawiam czy go brac skoro on ma przed tym opory. z reszta niewiadomo czy bedzie w polsce bo ma przyjechac jak sie zacznie akcja... wiec moze nie zdazyc przed porodem. po porodzie ma miesiac wolnego i wole zeby wykorzystal wolne do pomocy przy maluszku niz zeby przyjechal wczesniej i siedzial ze mna przed tv. z tego co ja sie orientuje to podobno przy cesarce nie moze byc zadnej osoby z zewnatrz wiec nie wiem czy pozwola mezowi byc przy porodzie ( ja chce rodzic naturalnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen tam gdzie ja rodzę może być mąż przy cesarce zapewne nie przy całym wydarzeniu, tylko przy tym jak dzidziuś zostaje wyciągnięty, dokładnie nie wiem ale moje koleżanki miały meżów przy sobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. MEGISU 78 - mam do ciebie pytanie odnosnie tego nadcisnienia. Ja mierze sobie cisnienie w domu i mam zawsze idealne. Natomiast na kazdej wizycie u gina mam podwyzszone a ostatnio nawet bardzo wysokie 160 / 95. To cisnienie zawsze mam u lekarza bo zawsze sie denerwuje na kazdej wizycie. Do tej pory lekarz jeszcze nic nie mowil, ale boje sie, ze przez to skieruja mnie na cesarke a ja wolalbym rodzic naturalnie. Kiedy nadcisnienie jest podstawa do cesarki? Trzeba miec je caly czas czy wsytarczy, ze beda takie skoki jak u mnie? W domu obojetnie o jakiej porze mierze zawsze cisnienie jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam ten problem w domu zawsze 120/80 a u lekarza dużo dużo wyższe, ale zawsze mówię poloznej (bo to u niej mierzę ciśnienie, ważę się itp) czy mogę zmierzyć raz jeszcze raz, bo to jest nie mozliwe i za jakis czas mam już normalne :) mam już jedna bliżne na szyi po operacji tarczycy jakoś nie chciałabym mieć kolejnej po cesarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane dziewczyny :-) Ajponka i Olczak jeśli chodzi o ciśnienie to sprawa jest następująca, już przed ciążą jakieś 3 lata leczę się na nadciśnienie, więc odrazu jak dowiedziałam się o ciąży lekarz zmienił mi leki na takie co mogę zażywać w ciąży. Przez ostatni miesiąc po tabletce miałam ciśnienie średnio 120/80 przed wizytą u lekarza parametry skakały około 10 w górę. Lekarz mi wczoraj kazał odstawić wogóle tabletki bo stwierdził że najprawdopodobniej ciśnienie się unormowało co w ciązy sie zdarza bardzo często. A na dodatek brałam połówkę tabletki, na co lekarz mi oznajmił że dawka terapeutyczna zaczyna się od dwóch dziennie i nie ma sensu zatruwac się połówką tabletki bo zapewne nie ma ona żadnego wpływu na ciśnienie. I teraz mam kontrolować ciśnienie w domu!!!! nie po wizycie!, nie przed wizytą!, nie po wysyiłku! bo są to nieprawdziwe pomiary i jeśli nie przekroczy 140/90 nie brać dalej tabletek, chyba że ciśnienie będzie wyższe mam wrócić do tabletek. jak na mój gust nie macie się czym martwić, mi też czasami skoczy troszkę wyżej ale to jest chwilowe i wraca do normy. Fakt faktem że mam przykazane mierzyć codziennie 2-3 razy, bo im bardziej zaawansowana ciąża cisnienie może wrócić. Także dziewczyny spokó i jeszce raz spokój :-) może herbatkę z melisy przed wizytą i bardzo pomaga i nie ma przeciwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
byłam u lekarza dziś, bo dostałam krwotoku a miałam jechać w czwartek. Z dzieckiem w porządku:) Ale wracam do znowu z ciążą zagrożoną:( i kupą leków oraz duphastonem znowu 2x dziennie. Jestem pozytywnie zaskoczona, że lakarz nie wziął ode mnie grosza za nadprogramową wizytę. Rzadko się takie zachowanie spotyka- więc akurat mialam częśc do leków. Musze duzo leżeć. a poza tym - raczej zdecydowanym tonem stwierdził, że jest Dziewczynka:):):) Czyli jednak tylko JA JA i jeszcze raz Ja miałam dobre przeczucie:) a cisnienie mam zawsze za niskie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr bardzo mi pzrykro że tak ci coś ciągle dokucza ale mam nadzieje i trzymam kcuki że bedzię wszystko w porządku. Leż kobieto i odpoczywaj najważniejsza twoja kruszynka :-) życze zdrowia i dużo cierpliwości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu ja tam nigdy nie miałam problemów z cisnieniem więc się nie przejmuję, smiałam się na wizycie że ciśnienie mi podskoczyło że względu na liczby które zobaczyłam na wadze :) smerfask kurczę no, mimo nienajlepszych wieści o krwotoku życze dużo spokoju i pozytywnego myślenie, wkońcu już wiesz kto tam w brzuszku siedzi :) trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka0902 o polnej w obecnym czasie slyszalam nie najlepiej bedzie to w mojej sytuacji awaryjny szpital sa zaraz obok siebie raszei i polna wiec nie bede nigdzie daleko szukac:) ja tez nie mam jak na razie problemow z cisnieniem. smerfaskr przykro mi ze ciagle masz nie ciekawe doswiadczenia w ciazy ale dobrze ze z malenka wszysto ok:) odpoczywaj i gratuluje coreczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
dzięki Dziewczyny, nie dołuje się tylko leki zazywam i sie oszczędzam:) Mam nadzieje, że skonczy się wszytsko happy endem:) Córki pozazdrościłam Ajpnce:P Ale dopóki sie nie urodzi to rodzinka nic nie wie:) Idę , bo mnie suszy- piję 2-3 litry dziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooooooooooo z tym piciem to ja mam dokłądnie to samo, piję po 1,5-2 butelki wody niegazowanej dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos tu cichutko dzisiaj :) MEGISU78 - dzieki za odpowiedz. Zapytam jeszcze lekarza o to cisnienie.Mialam juz kiedys problemy z cisnieniem, ale spowodowane nadczynnoscia tarczycy. Teraz to tylko kwestia stresu na wizycie. smerfaskr - napewno wszystko bedzie dobrze. Czasem tak bywa, ze cala ciaze sa krwawienia a nic zlego sie nie dzieje. I fajnie, ze bedzie kolejna Karolinka :) Mowie wlasnie mezowi i on tez ci gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :D No widzicie chlop mnie budzi i nie zawsze potem daje rade zasnąć :( Wizyta wczorajsza była doslownie czadowa :P Przytyłam kilogram, ciśnienie dobre no i klade sie żeby posłuchać tętna Szkrabka :D wojował od 5 rano już, a przed lekarzem sie uspokoił, i jeździ mi położna bo brzuchu słychać jak sie wierci, brzuch faluje a dzidzia nie chce współpracować, powoli zaczęła blednąć to jej mówie, że czuje ruchy i żeby sie nie stresowała, po intensywnych zmaganiach odnalazła :D Nabrała kolorów i stwierdziła że to mały zbój i wielka wiercipieta i że jak na 20 tydzień to jest naprawde bardzo ruchliwe. A Małe dopiero na poczekalni mnie skopalo :P chyba przerwano mu sen :) Zeby tylko chciało współpracować jak pojade na usg... A co do ciśnienia to moja mama jak mierzyła sobie w domu też zawsze było ok, a jak w przychodni to zawsze jej skoczyło, śmiali się zawsze, że to choroba białego fartucha :P Smerfaskr odpoczywaj dużo, gratuluje królewny :) Ślub biorę teraz w sobote. Bolerko przyszło wczoraj, aż się zdziwiłam gdy wróciłam wieczorem do domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.............25......... 21 tc........3.5kg............01.09..... Ajponka...............27.........21 tc............?.... ..........02.09..... kama111111.........29..........21 tc........4,0kg.. .........02.09..... Polcia91..............20..........20 tc........4 kg..............08.09... smerfaskr............26..........19.............1kg...... .2 .09.Karolina/Bartuś Madleenn.............26..........19 tc..........4 kg...........14.09.....??? Netka0902...........29..........18 tc..........1,2kg.........14.09......??? Obzartuszek.........27.........19 tc...........(-2.5kg).....15.09..... ???? Wrzesniowa lalaa...20..........17 tc.............4kg.........18.09..... Olczak................25..........17 tc..........2,5 kg........ 20.09..... handzia26............26..........17 tc...........3 kg...........25.09.....?????? MEGISU78............34.......... 17 tc ........5 kg.............26.09....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki w słoneczny ale zimny poranek :-) polcia jeszce raz gratulacje z okazji ślubu :-) żeby Ci pięknie słoneczko na niebie świeciło w tym wyjątkowym dniu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Spich Smerfaskr melduje się :) Polcia trzeba "usić" Twojego narzeczone, ze Ci spać nie daje:) Super, że na usg było super, że masz małego lub małą wiercipiętę. Moje małe jest takie bardzo spokojne i dobrze:) Mój mąz jest przerażony moim niziutkim ciśnienie i śmieje się, że żebym przed wizytą u lekarza miała prawidłowe to musi mnie porządnie autem przewieźć to cisnienie podskoczy mi z nerwów:) Ajponka- dzięki, Karoliny rządzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja tez sie dzisiaj nie wyspalam. piesek obudzil mnie zdecydowanie za wczesnie... wieczorem tez ciezko mi usnac... powiedzcie mi czy ruchy dziecka czulyscie gdy sie polozylyscie spac czy raczej w dzien? ja czekam z niecierpliwoscia i jak na razie nic sie nie dzieje... tzn wczoraj poczulam cos w rodzaju rybki w woreczku z woda :) takie bardzo delikatne smyranie:) ale nie jestem pewna czy to dzidzius...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn to mógł być dzidziuś ;) Na poczatku teżcoś takiego czułam, gdy poleżałam kilkanascie minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr teraz to już jestem przyzwyczajona do tego ;) Trudniej by było odzwyczaić się od buziaków jakie mi daje gdy idzie do pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, odebrałam wyniki badań i hemoglobina i hematokryt trochę za niski ale to mnie tak nie przeraża, mocz za to wyszedł mi lekko mętny z licznymi bakteriami i pH 8? Czy to bardzo źle???? leukocyty 3-5, erytrocyty pojedyncze, nabłonki płaskie liczne, poza tym wszystko oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polcia bardzo bym chciala zeby to byl dzidzius... juz tyle czekam na jakis znak od niego:) podobno jak sie poczuje ruchy to musza sie powtarzac codziennie... wiec zobacze czy dzisiaj tez cos podobnego poczuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×