Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

AnuśkaKalisz ja magnez brałam po 6 tabl (też mam skróconą szyjkę) ale dostałam po nim rozwolnienia i odstawiłam zupełnie. Kazał mi też przejsc z nospy forte na zwykłą tak jak było 3x1tabl. A ty oprócz Mg coś bierzesz? Ile masz cm szyjki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu moja Olimpka ma czkawke hiihi ten mój maluch to jest :-) to ma na pewno po mamusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30mm. Będąc w szpitalu brałam 3 razy dziennie po 2 tabletki magnezu wychodząc kazali brać 4 razy dziennie po 1 tabletce. Po kontroli u gina dawki nie zmienił. Tak tylko magnez biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki bylam wczoraj u lekarza i z moim synkiem jest wszystko ok wazy 2300g ale lekarz zabronil mi jesc i pic slodkie bo bede miec problemy z porodem jak dziecko bedzie za duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje kama :-) super że wszystko ok:-)dlaczego tak zadko sie odzywasz? 2300 to przeciez wcale nie tak dużo, tak mi się wydaje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnuśkaKalisz ja mam 29mm-wczoraj mi mierzył mój gin. Ale podobno nie jest źle skoro mi twardnieje brzuch :) ja też muszę odpoczywac w domu. Kama to synek spory :) A co do czkawki to moja malutka też miała nad ranem ale do tej pory spkój, zazwyczaj ma po owocach lub czymś słodkim-mój mały łakomczuszek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile przeciętnie waży dziecko w kolejnych tygodniach ciąży? Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży. 9-10 tydzień - 5 g 11-12 tydzień - 12 g 13-14 tydzień - 25 g 15-16 tydzień - 80 g 17-18 tydzień - 150 g 19-20 tydzień - 260 g 21-22 tydzień - 350 g 23-24 tydzień - 540 g 25-26 tydzień - 900 g 27-28 tydzień - 1100 g 29-30 tydzień - 1360 g 31-32 tydzień - 1800 g 33-34 tydzień - 2250 g 35-36 tydzień - 2750 g 37-38 tydzień - 3100 g 39-40 tydzień - 3600 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuśka ja balam się spojrzeć. Dziewczyny ostrożnie z nożami żebyście takie łamagi jak ja nie były. Boli bardzo obawiam się, że jeden buziak mężusia nie wystarczy :D :P Faktycznie mocna herbatka pomaga bo już siedze, a nie pół leże. No tak dziewczynki do końca nie można być pewnym tak lekarz mówił na ostatnim usg jak mąż nie dowierzał, że będziemy mieć synusia :) Kama to raczej normalnie przybiera i takiego średniaka urodzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
kama ja już przestaję rozumieć lekarzy....Znalazłam normy ile dzieci średnio ważą w poszczególnych tc. Sama zobacz: http://dzieci.civ.pl/waga-dziecka-w-ciazy więc o co temu lekarzowi chodzi????????????????? Witaj AnuśkaKalisz :) Fajnie,że mamy na forum doświadczoną Mamę. Polcia już mi się słabo zrobiło. Dobrze,że nie widziałam tej masakry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 właśnie z tej strony skopiowałam tą wagę płodu :D Polcia to mąż będzie miał co całować hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polcia... o jezu.. nie chce o tym myśleć.. chociaż powiem Wam dziewczyny coś przerażającego tak zmieniając temat naszych ciąż. Osoby o słabych nerwach NIE CZYTAJCIE PONIŻSZEJ WIADOMOŚCI! Ostatnio około 3 tygodni temu byłam świadkiem wypadku motocyklista uderzył w lewą strone tyłu auta jadącego przed nami, motocyklista był w samych krótkich spodenkach, podkoszulku no i miał kask na głowie, niestety nie przeżył tego zderzenia, automatycznie z moim W się zatrzymalismy i zadzownilłam na pogotowie i poszłam do motocyklisty sprawdzić czy żyje, niestety nie mogłam podjąć się reanimacji gdyż był bardzo powykręcany i połamany, ale nie będe wam pisać szczegółów bo są przerażające, jestem wyszkolona w kwestiach reanimacji i pomocy w wypadkach ale tego jeszcze nie widziałam na oczy i policjant, który pojawił się zaraz po wypadku też powiedział, że nie da się go reanimować, po 2 minutach przyjechała karetka... ach.... dodam że motocyklista jechał tak 130/150km/h. młody chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama ale masz dużego synka :) dziś się dowiem ile mój waży bo idę na USG :D Przepraszam jeżeli uwazacie, że wczesniejszy mój post jest nieodpowiedni ale musiałam to napisać, żeby uczulić przed motocyklami. PRZEPRASZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuska Kalisz - witaj wsrod nas :) Polcia - uwazaj bidulko na siebie. Kama - super, ze synkiem wszystko dobrze i ladnie rosnie. Co do tej wagi dziecka to ja tez nie rozumiem. Z tabelki wynika, ze jest to srednia waga a lekarz ma jakies objekcje. U mnie bylo to samo. Ginekolog tez straszyl, ze dziecko bedzie duze a z usg wynikalo na nastepnej wizycie, ze mala wazy przecietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
nie było mnie chwilkę a tu taka dyskusja rozgorzała:) Betismile zgodnie z Twoim zaleceniem nie czytam co napisałaś o motocykliście jestem osoba o dużej wyobraźni i co czytam to zaraz widzę.... Co do szklafroka i koszuli jak masz duży biust to odpuśc sobie te "specjalne" ciązowe koszule z rozcięciem na biust, bo cyce z niego wychodzą. Lepsza chyba taka ropinana koszula. Ja sobie do szpitala kupiłam jedną granatową, gdyby mi podkłady przemogkły, żebym sie za bardzo nie krępowała do łazienki wyjść. Olczak- czekamy na wiadomości z wizyty. Megan- witaj w koncu!!! Megisu- nie wiem co Ci miałam napisać, poza sznycelkami palce lizać. Nowa mamo witaj-przyda sie nam jeszcze jedna doświadczona!!!! Polcia- masakra z tym paluchem ale zagoi się. Tyle tylko , że pewnie maiałaś mega stracha. Ajponka wrzuc fotkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 Ja też zauważyłam, że każdy co innego gada choćby o tym zapisywaniu ruchów. Nie wiadomo na czym się opierać bo takie gadanie mają. Anuśka to wycałowanie to jedyny plus już za nim czekam :P Mam nadzieje, że ten czas do godz 18 bardzo szybko zleci ;) Betismile dlatego ja uważam, że jazda motocyklem to głupota jak coś się stanie to rzadko kiedy jest ratunek. Aż mi się przypomiał wypadek mojego dziadka w czerwcu zeszłego roku. Nie jechał on motocyklem ale rowerem i nie z jego winy stalo się jak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
aha kama1111 zaglądaj częsciej i dorodnego masz maluszka:) uf. Teraz chyba odpisałam wszytskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz uwaza ze dziecko bedzie duze bo moj maz jest bardzo masywny i ja tez do szczuplych nienaleze. jak urodze to sie dowiem czy dziecko bedzie normalnej wielkosci czy duze. a co do slodkiego to niemam zamiaru sluchac lekarza jak bede miala chec na slodkie to bede jesc. cukrzycy niemam wiec niech lekarz niemarudzi. wsorki ze sie rzadko odzywalam ale mialam w zeszlym tygodniu gosci i swoj wlasny slub. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr masz racje żeby koszula była ciemna, w ogóle o tym nie pomyślałam, w sumie mam duże teraz piersi a jak napłynie mleko to pewnie będą jeszcze wieksze więc koszula do karmienia trzeba dokładnie obejrzeć albo wcale jej nie kupować, dziekuję za Wasze doradztwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany Kama wszystkiego Najlepszego :-) nic sie nie chwaliłaś ty łobuzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAMA GRATULUJEMYYYYY wszystkiego NAJLEPSZEGO na nowej drodze życia :) PRosimy o zdjęcie Waszej młodej Pary. Dużo zdrowia i świetnego pożycia małżeńskiego, żeby każda chwila spędzona z mężem mogła być tylko radoscią tak jak w dniu Waszego ślubu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za zyczenia. bralismy slub na szybko bo mieszkamy w niemczech i tu jest potem duzo komplikacji jak sie niema slubu a dziecko sie urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
no walsnie kama11111 wszytskiego dobrego!!!!! A tak przy okazji podeślij nam troche placków:):):):) betismile- ja osobiście biorę do szpitala 4 koszule w tym jedną granatową. Ale pewnie dokupię jeszcze jedną ciemną, żeby sie czuc troszkę swobodniej. Dziś moja teściowa- nie masz sie co bać porodów, bo nie nacinają już. Zdziwiła się jak usłyszała, że to rutynowy zabieg" choc nie powinien. Osobiście sie nie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama wszystkiego najlepszego!!! :D Kama moja starsza córa ur. się z wagą 3360g a młodsza 3670g i druga córka poszła w ślady tatusia wygląda jak on dokładnie kropka w kropkę :D I z wagą też :D Smerfaskr - Nie nacinają?? Zależy gdzie tzn w jakim szpitalu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
no właśnie nacinają , może 1 na 100 uda się uniknąć. Dlatego była zdziwiona, że prawie 30 lat po jej porodach dalej to robią.... a powinna byc ochrona krocza- tzn. jakies masaże połoznje, jakas inna pozycja niz leżaca...jest o tym więcej w akcji rodzić po ludzku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tylko przy pierwszym porodzie nacinali przy drugim już nie :D Ale drugi poród był błyskawiczny hehe. A teraz jak mieszkam w Kaliszu to wiem że w tutejszym szpitalu nacinają za każdym razem:/ I jestem przerażona bo jednak dłużej się goi to wszystko:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama gratuluję i życzę wszystkiego dobrego :) Racja z tymi ciemnymi koszulami nawet nie pomyslałam wczesniej, że lepiej ciemną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak nie natną i urodzę bez tego zabiegu to czy bede miała tam luźno? bo to wazne dla mnie jeżeli chodzi o przyszłość seksualną, moja jedna znajoma mimo szycia zrobiła się luxniejsza inie czuje takiej przyjemności z seksu za to druga też była szyta i akurat jest ciaśniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To indywidualnie od kobiety zależy. Mi po każdym porodzie wszystko wracało do normy. Oczywiście na to potrzeba czasu aby tam wszystko wróciło do "normy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama 111111 - gratuluje i zycze wszystkiego dobrego!!! :) Co do porodu to u mnie podobno nacinaja jak jest to naprawde konieczne. Czytalam troche na ten temat i to raczej nie jest bolesne. Dopiero po porodzie moze bolec jak sie goi. Ja sie tylko zastanawiam w ktorym miejsu oni nacinaja, czy to jest na dole w kierunku odbytu? ( przepraszam za doslownosc) Dziewczyny zrobilam sobie wlasnie fryzure i makijaz i od razu lepeiej sie poczulam, bo ostatnie dni chodzilam po domu jak koszard. A wy malujecie sie na codzien? Ja przed ciaza codziennie obowiazkowo musialam sie umalowac, a teraz roznie to bywa jak siedze w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dobre pytanie zadałaś Ajponka. Ja też przed ciążą malowałam się codziennie na poczatku też, ale przestałam i maluję się od czasu do czasu bo jak nie biorę tabletek przeciwalergicznych to nawet to mi przeszkadza potem tre oczy i wyglądam jakbym się wściekła :P Szczerze też się przyznam, że mi się nie chce tyle sterczeć przed lustrem ciężko mi po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×