Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

123412341234xyz jeśli chcesz do nas dołączyć na NK to podaj nam jeszcze miasto w którym mieszkasz!co do tych kupek maluszka byłaś z nim u pediatry?jeśli tak to co stwierdził?a co do waszych rodzinnych relacji,to nie przejmuj się-każdy ma swoje lepsze i gorsze dni,przeproś mamę,kobieta chce być dobra-każda nasza matka to taka z nich dobra rada!dziewczyno głowa do góry i rób dobrą minę do złej gry!!!co myślisz zostaw dla siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12341234 jakąs kobitkę o tym imieniu i nazwisku zaprosiłam na nk czy to ty????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Megi tak to ja:) Moje nazwisko jest unikatowe:) jestem jedyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka dziekuje kochana jestes napisze jak przyjdzie czas wiesz ja tak zawsze musze wszystko przetrawic za bardzo wylewna nie jestem eeehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123412341234xyz-również miałam przeczucie,że to ty-wysłałam zaproszenie!Megan musisz być silna-widać,że sympatyczna z ciebie kobitka-trzymaj się dzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej Weroniczce dziś spłynął jakiś dziwny śluz jakby flegma ale na szczęście mąż trzymał ją pionowo do odbicia, zakrztusiła się ale szybko jej to wyleciało z mlekiem. Trochę się wystraszyłam bo tutaj takie rzezcy się dzieją a m też się rozdarł że mała się dusi... Serce mi zamarło ale nie było to tak straszne bo szybko minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) więc Daga bardzo dobrze zniosła wczorajsze szczepienie. Nie miała gorączki, cały dzień spala. Wieczorem padła coś po 8 i obudzila się po 1. Zjadła i spala do 5 no i teraz już się obudzila i je śniadanie :). Mam nadzieję że kolejne dawki też tak zniesie. Od 3 dni zauważyłam że mała wkłada rączki do buzi ale właśnie nie z głodu bo robi to jak już zje.. Proszę o zmianę w tabelce :) tydz 7 waga 5170 dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po ciezkiej nocy:( mała cos dzis nie chciała spac budziała sie co dwie godziny:( My jutro mamy szczepienie az sie boje:((((.......................................................................................................................................................................................................................... Megan jak bys chciała jednak napisac to wiesz nk:P:P:P:P Trzymamy kciuki zeby wszystko było dobrze:**** Handzia to mała sie czyms zakrztusiła?? ja co chwile zagladam do mojej tak sie boje:( Juz alarmuje:(:( to sie naspała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobietki :-) ........................................................................................................................................................... OLCZAK dzisiaj śmigamy na spacerek bo ładnie słoneczko świeci co prawda troszke chłodno ale mysle że w południe bedzie lepiej .................................................................................................................................................. u mnie noc powiedzmy udana tylko cały czas się zastanawiam cz to moje dziecko nie głoduje, zjadła wczoraj o dwudziestej 70 ml i spała do 2:40 chyba troche przegina az sie boje czy to jest ok. Poza tym noc stosunkowo udana :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO KARMIĄCYCH BUTELKĄ dziewczyny a mam jeszcze pytanie, czy wasze dzieci dalej ulewają? bo ja juz nie ma siły do tego :-( zjadła o 8:30 a teraz duzo ulała ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) MEGAN, nareszcie się odezwałaś, bo już sie o Ciebie martwiłam. Czytałam, że niepokoisz się o Dawidka z jakiegoś konkretnego powodu, o którym narazie nie chcesz pisać... Tak czy siak, wiedz, że masz w nas wsparcie i trzymamy mocno kciuki aby wszystko było dobrze. Moc buziaków ślemy z Zosią i pozytywnej energii dla Was, aby potoczyło się po Twojej myśli i z Dawidkiem było ok. :****............................................................................................................................................................................................... MEgi, moja mała też ulewa, może nie aż tak dużo, ale zdarza jej się. Czasami zastanawiam sie czego to jest wina, czy za gęste mleko, czy co innego, bo ostatnio mocno się slini, slina ta jest bardzo gęsta i charczy jej tak jakby w gardle zaraz po wypiciu mleka. Potem na jezyczku ma jeszcze sporo mleczka... Czasami musi jej się odbić kilka razy i słysze, że ma jakiś chyba problem z przełykaniem tego nadmiaru śliny, bo szybko się denerwuje. Jutro zapytam pediatry czego to jest przyczyna, że tak się dzieje. Aha no a ulewa wtedy gdy np. za szybko po jednym odbiciu odłoże ją do pozycji leżącej lub gdy przekazujemy sobie ją z mężem i wtedy mimo, że nie jest łapana za brzuszek to chyba jakiś ucisk od rąk powoduje, że coś tam zwróci............................................................................................................ Co do jedzenia jeszcze to moja zjadła po 20-tej 80 ml i spała do 3.30, więc MEgi nie stresuj się, gdyby była głodna to na pewno dałaby ci znać ;)............................................................................................................................ Wczoraj Zosia dała nam nieźle popalić. Od spaceru (godz. 14-ta) spała może ze dwa razy po 15 min i potem do samej 21 wojowała, płacząc przy tym w niebogłosy. Biedulka nie mogła zasnąć i ani noszenie na rączkach, ani bujanie ani "skakanie"- NIC nie było w stanie ją uspokoić. Koncert jakich mało. Noce przesypia nam ładnie, alew dzień różnie bywa. Może dziś więcej pośpi, bo wczoraj to absolutnie NIC nie można było zrobić ani popracować...........................................................................................................Powiem Wam, że czasami czuję się tak wyczerpana i zmęczona,kręgosłup mi wysiada, że nie mam siły i ochoty na stuku puku, a tak nie może być !!! Mam nadzieję, że jak Zosia podrośnie to nie będzie aż tak absorbująca z tym noszeniem i będzie można troche zająć się sobą. Jutro szczepienie i też się boję tego co będzie po...................................................................................................................... 1234xyz ja mam to samo z moją mamą, ciągle jej coś nie pasuje w tym jak trzymam małą itp. zapominając kompletnie o tym, że jakby jej było nie wygodnie to pewnie by płakała albo kręciła się, a ona sama się wpasowuje do mnie tak aby było jej wygodnie. Moja mama za każdym razem potrafi to podkreślać, że źle i jej się to nie podoba. To samo z innymi rzeczami nie koneicznie związanymi z dzieckiem. Ostatnio ciągle się przez to kłócimy, bo już nie pamietam kiedy ona coś pochwaliła, ciągle jej się coś nie podoba i non stop zwraca uwage. Nawet o to, że mam rzeczy nieporpasowane jak sama doskonale wie, że nie mam dosłownie kiedy tego zrobic. Mogłabym wymieniać i wymieniać. JA się kłócę z mamą i też się źle z tym czuje, ale nie będę ją przepraszać, bo to ona ciągle wszczyna głupie rozmowy a nie ja i to ona nie potrafi się z tym pogodzić chyba, że moje życie to nie jej i że postępuję wedle własnych przekonań. Ona nawet jak nie zrobię tak jak mi radzi to potrafi strzelić focha, więc ja już się przyzwyczaiłam... Matka to jest matka, kocham ją nad życie, ale czasami trzeba powiedzieć ostrzej żeby zrozumiała. Powodzenia i mam nadzieję, że rozwiązęsz jakoś ten konflikt ;)................................................................................................... Zmykam, bo Zosia się budzi. Miłego dnia babeczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama teżlubi wtrącic swoje 3 grosze albo jak zostaje z małą chociaz na 5 minut to od razu jest zawijana w ciepły koc bo na pewno jej zimno bo jest jescze mała itd ale wie że mi się to nie podoba, powiem ostrzej coś i jest już potem dobrze, już się nie wcina chociaz z ty kocykiem nadal tak robi... Moja Weronka maprzeogromny katar,wczoraj właśnie się nim zakrztusiła bo spływa jej do gardełka. Całą noc wyciągałam jej zielone glutki znosa a i tak nie mogła oddychac. Psikałam jej do noska wodę morską to zleciało to wszystko do buzi i wypłynęło ustami. FUJ!!!! Rano m kupił masc majerankową,trochę pokichała, lepiej jej się oddychało ale nadal ma problem. Macie jeszcze jakieś rady????? A najgorsze jest to że dziś mam wizytę u gina i muszę ją wziąc ze sobą bo mam do niego 50 km a moja mała tyle nie wytrzyma bez cycusia, mam co prawda zamrożone mleko ale boję się ją zostawiac w tym stanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A katar ma bo pewnie się zaraziła w niedz bo odwiedziła nas moja koleżanka z córką,która się smarkała ale kol.powiedziała że to pewnie przez zmiane temp bo to z auta na dwór i do domu.... ludzie są totalnie nieodpowiedzialni!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NETKA jak czytam o twojej Zosience to tak jakbym czytała o swoim dziecku :-) w dzień nie spac tylko wojowac :-) jesli usnie to na 15-20 min nic nie mogę zrobić przez dzien a wieczorem jak zasnie to jak suseł nic ja nie obudzi nawet nasza szczekająca sunia hmm ach te dzieciaczki :-) ................................................................................................................................................ HANDZIA współczuje tego katarku :-( odpukac u nas jeszcze nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) My jutro tez mamy szczepoienie :) Juz drugie :) Moja mala miala ostatnio problem ze zrobieniem kupki. Od soboty nie robila. Probowalismy rumianku, koperku, termomnetra ( choc sie balam ) i dopiero dzisiaj pomogl czopek glicerynowy. Zrobila kupke gesciejsza niz zawsze i taka ciagnaca i klejaca ;) Sorki za opis ;) Mam nadzieje , ze nikt wlasnie nie je sniadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie!my jak pisałam już bez kolek,katarek Kacperkowi powoli mija,choć też potrafi być marudny!co do ciemieniuchy to po tym maśle pięknie schodzi choć nie od razu wszystko!Megi Kacperek po karmieniu nie ulewa,zdarza się to na prawdę rzadko!Kacperek też już tak często nie śpi,więcej jest czuwania z jego strony!dziewczyny jak oduczać nosić na rękach?to usypianie małego na rękach robi się na prawdę wkurzające,mały sobie już nas tak wytrenował,że ledwie zaczyna piszczeć to my już nad łóżeczkiem i zaraz siup na rączki,a te rączki zaczynają coraz mocniej boleć,bo choć waży trochę ponad 4kg to to noszenie nie trwa 5 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper..............11.............2 240..............4.080 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550................4800. ramysia91.......Marta..................8............3 300...............5 800 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................6........3 920................5450 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............7............3 950.............5.170 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................4800 Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950.................4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0................4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka BARDZO dziękuję :) my właśnie ze spaceru wrociłyśmy. Mała spi więc otwarlam balkon, wozek przysunęłam i spi dalej :D. nie powiem w domu jak w lodówce, ale czego się nie robi dla dziecka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! my tez wrocilismy z dlugiego spaceru... ponad godzine i padam... jestem wykonczona. w nocy Krystian budzil sie co godzine na jedzenie ale wydaje mi sie ze bardziej mu sie pic chcialo niz jesc bo za suche powietrze mam w pokoju. wieszam pieluchy mokre na kaloryferze, otwieram okno zeby sie wywietrzylo, mam skrecony kaloryfer a i tak to niewiele pomaga... moja mama tez ma zawsze dobre rady... niekoniecznie sie z nia zgadzam i sie posprzeczamy. np. stwierdzila ze jablko utarte moge juz podawac maluszkowi bo skonczylo 2 miesiace... ehhhh... to sie nazywa roznica pokolen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU78 powiedz mi czy Ty już zalatwiałaś karte czipową z nfz dla Olimpii? jeśli tak to co trzeba ze soba mieć za dokumenty? :) i jak w sumie wygląda? z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez zmieniam wiek w tabelce, a jutro zmienie wage, bo mamy szczepienie :) NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............15...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper...............11.............2 240..............4.080 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550...............4800. ramysia91.......Marta..................8............3 300...............5 800 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................6........3 920................5450 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............7............3 950.............5.170 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................4800 Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950...............4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0...............4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny My właśnie wracamy ze Śląska od teściów Byłam zła trochę bo teściu kaszel miał jak na gruźlicę Mam nadzieję że mała nic nie łapnie Ja małą ubieram podobnie jak Megi Body na długi rękaw,półśpiochy i skarpetki. Z mamą też mam czasami spór.szczególnie jak Ją chce ubrac i przykrywac jakby były w domu nie wiem Jakie mrozy. Robwalka mnie zaprosiłas na Nk Ja nawilżacza też nie mam ale susze pranie na grzejniku Moja mała w dzień śpi na łóżku a w nocy w łożeczku W dzień kładę się obok niej ,daje cyca i mała zasypia W nocy kładę do łożeczka i nie muszę jej lulac,wie że ma spać Też ją nauczyliśmy noszenia ale biorę ja w rożek i lulam na kolanach lub na łóżku Na szczęście nie wymaga chodzenia Byłam z nią u pediatry w poniedziałek i mała jest nadal żółta Wysłała nas na pobór krwi i posiew moczu Tak strasznie płakała bo nie mogły znaleźć żyły Że aż musiałam wyjść bo serce mi się krajało i na korytarzu płakałam razem z nią:-( Aż teraz mam łzy w oczach Mąż z nią będzie chodził na takie typu rzeczy bo ja się nie nadaje Jak widziałam jak pod ta skórą szukały igłą żyły to miałam ochotę je tam udusic Coś strasznego:-( W domu później też płakałam jak opowiadałam mamie Na szczęście wyniki dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............15...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper...............11.............2 240..............4.080 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................10............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550...............4800. ramysia91.......Marta..................8............3 300...............5 800 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................6........3 920................5450 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............7............3 950.............5.170 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................4800 Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950...............4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0...............4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK Wniosek o kartę z ich strony internetowej, zaświadczenie o ubezpieczeniu ja miałam ze swojej pracy bo ja ubezpieczylam u siebie i koniecznie musisz mieć pesel dziecka i wysłałam poczta do Katowic na ul. Kossutha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) HANDZIA- moja malutka ma ciagle katar i mam na to sposób. do noska wkraplam jej dwie kropelki soli fizjologicznej do kazdej dziurki i czekam chwilke az sie jej to tam rozpłynie i rozmoczy. w miedzy czasie ją przewinę albo ponosze chwilke a potem jej odciagam aspiratorem. wychodzi to wszystko super tylko że ile trzeba siły włożyc żeby to odessać to masakra...płuca można wypluć. ale przynajmniej jest spokój z katarem i tą flegmą. robie jej tak dwa razy dziennie. rano i wieczorem...................................................................................................Madziulka- ja też jestem całą "chora" jak widze, ze ktos pociaga nosem albo kaszle a małą chce na ręce brac itp. po prostu na to nie pozwalam. Wiadomo ze dziecko nie moze byc w sterylnych warunkach ale po co ma chorowac? jak nie musi.........................................................................................................................................Robwalka próbowałas tą maść z AA co o niej pisałam na ciemieniuchę?....................................................................................................................................................OLCZAK jak tam karmienie?:D starcza Ci już pokarmu na wieczór?:)............................................................................................................................................................. JA się zdecydowałam na chustę do noszenia dziecka, dzisiaj wieczorem będę zamawiać. Któraś z Was ma? któaś korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałam o chuście Ramysia, ale nie moge się zdecydować, bo Zosia uwielbia zmienianie pozycji podczas noszenia, czyli raz przodem raz tyłem, raz boczkiem nawet i sądze, ze taka chusta mogłaby to ograniczyć a co za tym idzie wzbudzić nerwowość w mojej i tak marudnej córce :D ;))), poza tym niedługo będzie duża i nie sądzę bym ponosiła ja w tej chuście długo. Zastanowię się jednak jeszcze............................................................................................................................................. Ktos pytał jak ubieramy dzieci w domach, no wiec w moim jest bardzo ciepło dlatego tylko bodzik z długim rękawem i rajstopki lub półśpioszki i na to skarpetki (choć nie zawsze). Czasami jak jest naprawde bardzo gorąco i są powłaczane grzejniki to sciagam jej dół i chodzi tylko w bodziku i skarpetkach. Inny zestaw to sam pajacyk,a pod nim jedynie pieluszka. Kiedys wydawało mi się, że dziecko musi być cieplej odziane dopóki nie dostała całej masy potówek zrezygnowałam z przegrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............15...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................12...........3 330...............5 550 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper...............11.............2 240..............4.080 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................10............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550...............4800. ramysia91.......Marta..................8............3 300...............5 800 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................6........3 920................5450 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............7............3 950.............5.170 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................4800 Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950...............4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0...............4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym noskiem to robię podobnie jak Ramysia, najpierw psik psik do noska wodą morską, a potem aspiratorem wyciagamy babolki. Wzięlismy się jednak na sposób i ten aspirator, który mam podłączyliśmy do odkurzacza. Miałam taką przejściówkę i dało radę fajnie to zorganizować. Dzięki temu wszystko ładnie wychodzi i nie trzeba męczyć się z fizycznym wciąganiem. Ja osobiście nie dawałam rady, zawsze robił to m, ale zdarzało się, ze i jemu brakowało sił i gdy babolek wychodził to tuż przy końcu go puszczał, bo nie miał już sił ciagnąć dalej. Odkurzacz w tym przypadku to świetne rozwiązanie. Zosia dodatkowo słuchając tego szumu uspokaja się i dzielnie znosi wyciąganie smarków. Wiem, że na allegro są takie aspiratory z przeznaczeniem już do odkurzaczy, ale jak ktoś nie chce rezygnować z tego, gdzie fizycznie się wyciąga to może się poratowac sposobem, który zastosowaliśmy my ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×