Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość 123412341234xyz
Hej................................................................................................................................................................ Co do podnoszenia główki jak maleństwo jest na brzuszku to Tobiasz też nie chciał, a jak go trzymam na rękach to jest super sztywny. Połozyłam małego na kolanach na brzuszku tak że główka tak jakby wisi i wiecie co pięknie pięknie ją trzyma w górze. Podobno dzieci nie lubią leżeć na brzuszku na ręczniku czy kocu bo denerwuje je ze szurają czymś po nosie i brodzie ............................................................................................................................................................................................................ Tobiasz jest bardzo grzeczny śpi od 00.00 do około 6.0 je co 3 godziny, nie mogę na nic narzekać tylko na to że jest niejadkiem. Je około 650 dziennie i trochę się boję że zamało .................................................................................................................................................................. Czy mogę dołoćzyć do was na NK? .......................................................................................................................................................................... Czy wasze pociechy już chwytają np. grzechotki, albo gryzaczki? ...........................................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
witajcie, moja Karolcia już nie śpi. Bryka własnie na kocyku koło okna, bo lubi na nie patrzeć. Ja kłade ją często na brzuszku lubi ale tylko na cjwilkę- głowke już dawno trzyma sztywno czy na brzuszku czy u mnie na rękach. Teraz jesteśmy na etapie uczenia sie obracać na brzuszek i podkładam jej zabawki jak leży , zeby zaczęła je dotykac i może powoli chwytać. Własnie mi pyskuje - tak gawoży i macha nówkami:) wczoraj tańczyła do Lambady:):) Wkłada piąstki do buzi, ślini się strasznie, jeździ językiem po dziąsłach i pokazuje mi język. Tak też od dawna ssie co tylko poadnie łacznie z moją szyją ale to u niej znak, że jest głodna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :-) u mnie noc jako tako :-) ale moja mała to robi takie numery ze juz nie wiem czy to dobrze ci zle. Wczoraj jadła o 17 i uspiła mi się, obudziłą się o 19 została wykąpana dałam jej butle a ona nawet kropelki nie chciała zjesc tylko płakała płakał i płakała chyba z godzine a poźniej mi sie uspiła i spała do 2 w nocy. Czy o normalne ze taki dzidzius tyle nie je i spi ? .................................................................................................................................................. OLCZAK u ciebie pewnie tez pogoda niezbyt ładna i zachmurzone a cholery w tv mówiły ze bedzie ładnie i co???? wychodzisz dzis na spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :] Dagmara padla wczoraj po 19 chyba z nadmiaru wrazen :] wiec nawet jej nie kapalismy. jutro szczepienie... zdecydowalam się na 6w1. Megisu u mnie tez pogoda niezbyt ale wychodze z mala. bez wzgledu na to jaka jest pogoda zawsze staram sie z nia isc. teraz wlasnie koncze karmienie i wychodzimy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisunie martw się bo jak dziecko jest głodne to się obudzi, same wiedzą kiedy chcą jesc a moja Weroniczka śpi i w dzień i w nocy w łóżeczku. Czasami w wózku w dzień ale to barzdiej dlatego że nie chce mi się ciągle zaglądac do sypialni i wkładam ją w wózek i wprowadzam do salonu, wtedy mogę trochę pobuszowac po necie :) w środę jadę do gina na kontrol i na zakupy,barzdiej się cieszę że małej coś kupimy ładnego niż dla mnie, teraz tak to już chyba będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki:) Olczak gratuluję przetrwanych chrzcin ;) Megi, moja w dzień nie śpi w łóżeczku tylko na dużym łóżku. Ma tam dwa kocyki, rozłożony rożek i podusię i tak sobie tam śpi. W łóżeczku ciągle by się kręciła, w nim umie spać tylko w nocy. Może jej się odmieni to, zobaczymy... Co do spacerów to ja tez staram się wychodzić zawsze bez względu na pogodę. Nie chodzę tylko gdy pada lub jest bardzo silny wiatr. 1234xyz myślę, że możesz dołączyć na nk, ale musiałyby też wypowiedzieć się inne dziewczyny :) Moja Zosia jeszcze sama z siebie nic nie chwyta. Za to ostatnimi czasy zachowuje się jakby jej zęby szły. Marudna jest że hej. MEgi z tym jedzeniem to nie mam pojęcia, wydaje mi się , ze to normalne. U mnie jest zupełnie na odwrót... Zosia je sporo i potrafi jeszcze wypłakać dokładkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tak jak u mnie, w nocy Daga spi w kolysce, do łóżka biore ją tylko na karmienie i znowu odkladam do kołyski, która mam przy łóżku. w dzień zazwyczaj spi w wózku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wychodzę codziennie, jak jest ok. 10 st to spacerujemy 40-60min, jak mniej to do pół godz. Nie wychodzimy tylko jak pada deszcz lub jest gęsta mgła. Moja malutka zaczyna kaszlec, nic jej nie jest poza tym, katarku nie ma tylko ten kaszel ale to możedlatego że jest suche powierze? mamy zawieszone nawilżacze na grzejnikach i nawilżamy wieczorami dodatkowo inhalatorem ale muszę zamówic na allegro nawilżacz-parownik ma któraś z Was.jakie polecacie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12341234 ja też nie mam nic przeciwko dołączenia na nk:-) niech sie dziewczyny wypowiedzą równiez, bo musiała bys podac nr telefonu żeby podac ci dane do nk :-) ............................................................................................................................................. NETKA moja Olimpka tak jak twoja Zosienka w dzien na podusi na wyrku w nocy w łózeczku :-) .................................................................................................................................................................. dzisiaj przestało w koncu padac koło 14 wiec wyruszyłam na spacer :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrócilismy.... Podróz mineła super mała spała w obie strony, my z m padamy ze zmeczenia:(:( reszte napisze jutro na nk bo padam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) my dziś mamy wizytę u pediatry i szczepienie. Mam nadzieję że jakoś to obie przetrwamy. Odezwę się jak będziemy już po. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... mnei standardowo w weekend nie było -------------------------------- Wczoraj jechałam do rodzicw, widziałam w Łodzi taki wypadek, masakra... nie jestem typowym "gapiem" odwróciłam głowę, nie wiem dokładnie co się stało, ale tir miał swoją kabinę rozwaloną całą i straż pożarna dopiero miała rozcinać tą kabinę..... Nawet nie patrzyłam w tamtym kierunku bo bałam się, że zasłabnę, bo karetka dopiero czekała.......... Ale dziwny paradoks... od tego miejsca wszyscy jechali 50 km/h i ani ciut więcej...... Ja się prawie popłakałam.... :( Netko..... aż mi ciarki przeszły jak przeczytałam co Wam się przytrafiło.... Współczuję serdecznie.... Wyobrażam sobie ten stres i przerażenie. Małe okienko u dołu mi się zablokowało reklamą..... Zaraz uzupełnię posta, bo już nie wiem co miałam dopisać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie mam do Was pytanie. Czy po urodzeniu sami "zapraszaliście" gości - rodzine, która chce zobaczyć dziecko ??? Bo u nas to wygląda tak, że tylko jedna moja ciotka sama się zapowiedziała, i jedna ciotka mojego Eł.... a reszta mam wrażenie, jakby czekali na "zaproszenie" i teraz nie wiem... dzwonić i zapraszać , żeby się nie poobrażali ? Jeździć do nich z dzieckiem ?? Czu po prostu odpuścić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POdgląd mi nie działa !!!! zapychany jest reklamą i nie mogę jej zwinąć ani zamknąć.... :O no szlag !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak powodzenia :) Alexia.. znaczy się, że wszystko dobrze się skończyło :) ?? :* Buzioki dla Was dziewczyny za te nerwy :* któraś pisała o bodziakach z pepco .... ja się nie mogłam powstrzymać przed zakupem, jak zobaczyłam te w te róże - zakochałam się :D ..... a Zuzaniec połowy ciuszków nawet nie założy :( ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze chciałam spytać, czy macie projektory ?????????? Bo ja planuję kupić małej... ale nie wiem jaki ... Jeśli któraś mama ma, niech podzieli się opinią :) Przepraszam, że wszystko nie zlepione w jednym poście, ale umykaja mi mysli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dołączam się do pytania Handzi o nawilżacz :D też chcę kupić ..... obiecuję, to na razie ostatni post ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!nie było mnie bo niestety komp wysiadł i musiałam czekać aż wróci R!mały nabawił się kataru,lekko pokasłuje,ale to wina spływającej wydzieliny do gardła,całe szczęście nie ma gorączki!jest bardzo grzeczny przy tej swojej pierwszej chorobie w życiu-dzisiaj idziemy z nim do lekarza,żeby go zbadała!KOLKI SIĘ SKOŃCZYŁY!!!netka współczuję tego co przeżyłaś!!Smerfa aż nie chce mi się wierzyć,że maluszkowi wychodzą już ząbki-ale gratulacje!Megi w nocy jak mały śpi to go nie przewijam,a jeśli budzi się na karmienie to owszem!madziulkao7 witaj w Polsce,a co do bólu to nie tylko napierniczają mi plecy,ale nogi i ręce również!Mama28 od czasu porodu wychodzę z domu jak jest mój R,ale nie są to jakieś wielkie wyjścia-przeważnie na zakupy!123412341234xyz znajdę cię na nk i wyślę ci zaproszenie!Megi w ciągu dnia Kacper śpi w swoim łóżeczku-Jezu jaki ja zrobiłam błąd na początku,że usypiałam małego na rekach,jak tego odzwyczaić?przecież idzie w nocy oszaleć z tym lulaniem na rękach-ręce mam do ziemi bo mały jest coraz cięższy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper..............11.............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550................4800. ramysia91.......Marta..................8............3 300...............5 800 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................6........3 920................5450 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................???.. Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950.................4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0................4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wrócimy od pediatry uaktualnię jeszcze wagę,bo sama jestem ciekawa ile mały przybrał!dziewczyny co robicie jak dzieciaczek ma katar?macie jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam wam na nk. Ja nawilzacz mam nie wiem jakiej firmy bo nic na nim nie pisze, dostałam go w prezencie i musze powiedziec ze sie spisuje:) wiec polecam:) kurde nie ma podgladu i nie wiem co miałam pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper..............11.............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550................4800. ramysia91.......Marta..................8............3 300...............5 800 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................6........3 920................5450 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................4800 Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950.................4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0................4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dama to nie bardzo chce spac w łózeczku!!! najchetniej to na rekach lub we wózku ale odrazu z kolysaniem!!! moj m sie smieje jak ja ma na rekach i zaczyna płakac ze kamilka chce 3w1 czyli byc na rekach najlepiej na stojaco i jeszcze ja kołysac hehe staram sie Ja odkładac w ciagu dnia do łózeczka ale efekt marny. ............................................................................................................................................................................................................................................ na katarek to masc majerankowa przynajmniej tak pediatra mi polecił i woda morska psikac!....................................................................................................................................................................................................................................................... Netka ja to chyba bym nie umiała sobie poradzic w takiej sytuacji jaka mieliscie! dobrze ze niec sie nie stało!!! ja teraz ciagle zagladam do małej jak spi!!........................................................................................................................................................................................................................................................................... Olczak Ty dzis masz szczepienie tak?? I ile kosztuje ta 6w1 u Ciebie?? ja tez ja chyba wezme, a na te dodatkowe to szczepicie??? ja chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Alexia, cieszę się, ze wizyta się udała i wszystko jest dobrze. Do maja pyknie,a potem będzie ju tylko lepiej:)........................................................................................................ Ja nawilżacza niestety jeszcze nie mam, ale przed zimą na pewno się w niego wyposażymy. W naszym mieszkaniu jest niesamowicie gorąco, bo aż 25 - 26 stopni. Kaloryfery są skręcone i okno uchylone a i tak ciepło maks, do tego latem ocieplali jeszcze naszą strone bloku. To meiszkanie środkowe, ale w samym szczycie i ciężko tu zrobić przeciąg. Więc suche powietrze jest na porządku dziennym i nawilżacz będzie niezbędny. Sama chętnie poczytam jakie macie...................................................................................................... Moja Zosia na noc zasypia w łóżeczku i co najfajniejsze potrafi sama sie uśpić, jedynie absorbuje nas ciagłym wypluwaniem smoka i chce by go jej wkładać z powrotem;) W dzień natomiast musi być lulana i noszona na rączkach, czasami uspokoi się w nosidełku lub na moich kolanach (ja leżę z podgiętymi nogami i kłade ją na tych nogach przodem do siebie i kołyszę - super pozycja)...................................................................................................................................................... Robwalka cieszę się, że kolki wreszcie się skonczyły, to nie tylko wyczerpujące dla dziecka ale również dla rodziców. Odsapniecie od ciagłego płaczu......................................................................................................Ło ło ło dobrze, że nie patrzyłaś na ten wypadek, bo pewnie widok miałabyś przed oczami jeszcze długo długo. A odnośnie wizyt to u mnie jest podobnie, częśc osób się zapowiedziało, że odwiedzą, a część czekała aż ja sama zadzwonie. Zadzwoniłam a co niektórzy jeszcze ani razu nie byli odwiedzić, ale jak leżałam w szpitalu to bombardowali telefonami czy już urodziłam, bo sie nie mogą doczekać !!! Ludzie są dziwni naprawdę! Większość już odwiedziła, a ja do nikogo nie bede jechać przedstawiac własne dziecko, bo jak komuś zależy to sam chętnie przyjedzie. Co innego babcia, która nie jest np. na chodzie. ..................................................................................................................................Co do ciuszków to ja musiałam dokupić !!! Mimo, ze miałam ich całe mnostwo, ale tak: kuzynki córcia i mój chrzęsniak rodzili się na wiosnę, więc zakąłdane mieli już bodziki z krótkim rękawkiem, a te z długim dopiero na jesień, gdy mieli już prawie po pół roczku. W związku z tym nie miałam tak małych bodzików na długi rękaw, które pasowałyby na Zosię teraz i trzeba było uzupełnić braki. Jestem zdumiona tym w jak szybkim tempie dzieci wyrastają z ciuszków. Tyle pięknych pajacyków Zosia dostała a już połowa z nich musi iść do spakowania, bo mała się w nie nie mieści :D Widzę w oczach jak rośnie, jest szczupła ale zrobiła się niesamowicie długa (ma to po nas) i już niektóre ciuszki na 68 na nią pasują... ....................................................... Miłego dnia wam życzę. Dziś mgliście, ale spacer musi być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
olczak jak po szczepieniu?Na co szczepiłaś?6 w 1?5 w 1?Zwykłe? My jutro pójdziemy na szczepienie,ale boję się jak cholera. Kilka osób mnie nastraszyło,że dzieci moga zachorować po niektórych szczepionkach na autyzm!!!!!!!To straszne!!!! Co robić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
iwona olearnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff my już po! Daga pojadła i śpi. Nie żałuję że szczepiłam 6w1 słysząc jak dziecko przed nami płakało będąc klutym 3 razy... Szczepionka była w prawe udo, trochę zaplakala ale myślałam że będzie gorzej. Płaciłam 200 zł i uważam że jeżeli można w ten sposób oszczędzić dziecku cierpień to nie mam się nad czym zastanawiać i są to dobrze wydane pieniądze. Kolejna szczepionka 8 stycznia. Zaopatrzyłam się w czopki przeciw gorączce w razie czego. Zobaczymy jak się będzie zachowywać. A co do plotek odnośnie autyzmu to nie ma tej opini popartej dowodami więc uważam to za bzdure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper..............11.............2 240..............4.080 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550................4800. ramysia91.......Marta..................8............3 300...............5 800 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................6........3 920................5450 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................4800 Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950.................4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0................4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×