Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

jak się zarejestrujeto mam 40 darmowych odbitek "...Aby skorzystać z 40 odbitek, wystarczy zarejestrować się na stronie Family Service Photo. Twoje konto Family Service Photo zostanie automatycznie doładowane tym powitalnym prezentem i zostanie on automatycznie aktywowany w koszyku, podczas składania zamówienia..." to ta foto książka? to Handziu to? ta foto książka ? bo tylko na tym mi zalezy na jakis innych rzeczach nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Mój Mały miał na kolanach, łokciach i policzkach i lekarz stwierdził, że to skaza białkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno pytanko :-) tak na raty mi się przypomina :-) jak wasze dzieci w wózeczkach? bo moja za niedługo bedzie miała nogi poza ;-) chyba tzreba bedzie dziurkę wyciąc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Megisu ja w łóżeczku nie mam poduszeczki, kładę na płasko Małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi moja śpi na płasko,a wózek jeszcze dużo za duży:-D Moja ma blade na łokciach i kolanach,posmarowałam jej maścią co przepisała mi pediatra na skazę co miała kiedyś na buzi Ja też mam bardzo suchą skórę-może to dziedziczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o kołyske to tak na materacu mam prześcieradło i poduszeczke ale bardzo płaska, przykrywam Dagmarę kocykiem - jeśli ma cienkiegm pajacyka - bądź sama kołderka. Jeżeli chodzi o wózek to też już ma mało miejsca w gondoli i chyba w styczniu przerzuce ja do spacerowki która mogę rozłożyć na płasko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisutomoże najpierw zarejestruj się family serwis-tam są różne info odnośnie dzieci itd, ja tak zrobiłam a potem oni mi przysłali zaproszenie do f.s foto i jak się tam zarejstruje to mieli mi dac tą fotoksiążke. Albo po prostu napisz do nich czy taka promocja jest nadal aktualna. Bo 40 odbitek należy się komuś jak ktoś was poleca tak jak ja to zrobiłam. ale to nie ta fotoksiążka. Moja Isia śpi w łóżeczku na poduszce ale takiej prawie płaskiej. jak była chora to ją tam włożyłam żeby małej lepiej się oddychało i tak zostało. A mam pyt. czy linomag macie masc czy krem i ile razy na dzień uzywacie? bo ja kupiłam masc ale tam jest napisane żeby używac 1-3 razy dziennie a do tej pory używałam bepanthenu przy każdej zmianie pieluszki. i nie wiem czy może kupic krem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Cześć, cieszę się,że nie tylko nasza K. tak szybko rośnie :D Obawiam się,że wyrośnie z gondoli jeszcze w tym roku...Już gonolka robi się ciasna...ech. Myślałam,że gondola będzie dobra do momentu siadania przez Niunię,ale widać...pomyliłam się :D Moja Kalinka lubi smoczek. Bardzo. To dobrze,ponieważ to dobry uspokajacz. Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Ja używam maści i smaruję przy każdej zmianie pieluszki. Nawet nie czytałam ulotki :P Niunia śpi na płasko. W rożku i przykryta kocykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Powiem Wam szczerze, że mój Mały też zaczyna mieć mało miejsca w gondoli :-( a byłam pewna, że gondola starczy na całą zimę, a tu psikus.. Co do linamagu to ja używałam maść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny. Też jestem wrześniową mamą - Sebastian urodził się 24.09.2012. Podczytuję Was mniej więcej od połowy ciąży - dzięki, że jesteście bo od niedawna mieszkam w nowym mieście i nie mam nawet za bardzo z kim pogadać......................................................................................................................................................................................................................................... Do HANDZIA - jak Twoja Malutka ma skazę białkową i pręzy się przy jedzeniu to znaczy, że moze ją boleć brzuszek bo ty zjadłaś coś nie tak. Wiem co mówię, bo Bastuś też niestety alergik i tak samo mi robił, potem zaczął starsznie ulewać, dalej wymiotować, wręćz chlusatć mlekiem, tak, że po każdym karmieniu oboje byliśmy do przebrania i z tego powowdu wylądowaliśmy na tydzień w szpitalu, bo wogóle przestał mi jeść. Musisz wykluczyć z diety nie tylko mleko, ale też wszytskie przetwory i masło i jaja najlepiej też (dzięki Bogu istnieje makaron bezjajeczny). Kup sobie wapno musujące (takie bez aspartamu), kosztuje grosze, a uzębienie Ci się nie posypie (min. 4 tabletki/dzień). U nas niestety skończyło się tak, że pokarmu też zaczęło mi brakować i teraz karmię mieszanie -paskudny Nitramigen i cycuś.............................................................................................................................................................................................................................. DomKwia wiem co czujesz bo ja też płakałam z tego powodu, że muszę Go dokarmiać sztucznie ale cóż nie będę dziecka głodzić. Dodatkowo jeszcze miałam doła bo poród zakoczył się CC (najpierw kilka godzin siłami natury ale były komplikacje), także deprecha bo ani urodzić SN nie było mi dane ani karmić nie mogę. Ważne to się nie załamywać, ważne , że Maluchy dobrze się rozwijają i rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 moja Dagmara gdzieś od miesiąca już nie mieści się do rozka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DOMKWIA - jak bardzo zależy Ci na karmieniu piersią to jeszcze możesz spróbować 2 rzeczy: - lek homeopatyczny na laktację RICINUS COMMUNIS 5CH - 5 granulek 3 razy dziennie pod język przez tydzień potem tydzień przerwy (pół godziny przed i po zazyciu nie można nic jeść i pić) - ja od jutra zaczynam stosować (tylko uważaj kupując bo 30CH jest na zachamowanie laktacji - SNS medela - u mnie się nie sprawdza póki co ,bo mój syn strasznie wierci się przy jedzeniu i macha rączkami i ciągnie za te rurki i wyciaga je przy tym z buzi (tylko jak go w nocy na spaniu do tego wezmę to działa, bo wtedy spokojnie ssie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja. Uzywam linomag masc przy kazdej zmianie pieluszki gdy robi sie odparzenie to uzywam masci tormentiiol, polecila mi ja polozna i jest swietna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry dziewczyny, że się Wam tak wcinam w dyskusję, ale może moje doświadczenia którejś mamie pomogą. Do smarowania pupy uzywam na codzień linomagu. A w trudnych sytuacjach maść na poranione brodawki z medeli purelan. Raz się Sebastianowi porobiły czerwone krosty na pupie nie wiem czy było to odparzenie czy reakacja alergiczna bo zmieniliśmy wtedy chusteczki nawilżane.Nie pomógł sudocrem, nadmanganian potasu i mąka ziemniaczana przez 4 dni, za to po posmarowaniu tą maścią w 1 dzień pupa się zagoiła. Pure lan to 100% tłuszcz owczy więc raczej nie uczuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Handzia - pneumokoki
Moj maluch tez byl marudny po pneumokokach... podobno to jest bardzo bolesna szczepionka i do dwoch dni dziecko moze pobolewac miejsce zastrzyku. Wiec to normalny objaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny;-) Noc ok,2pobudki na cyca i jeszcze leżymy w łóżku 🌼 Witam nową mamę;-) Nie wcinasz się:-Pkażda rada pomocna:-D Zapraszam do dyskusji na bieżąco he he :-* Miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj.... przyznaje sie bez bicia nic nie czytałam ale mam nadzizje ze mnie zrozumiecie... mam mały sajgon i prosze Was o porade na nk napisze cos pod moim zdjeciem a tu nadrobie wszytsko potem bo teraz jade zawiez moja mame do miasta... z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helllllouuuu wczoraj moja kluske polozylam o 23 i spal do 6:30 i potem jeszcze do 8:20 zajszczany caly... dzis dzien duzo do robienia.. zakupy swiateczne, gazownia, praca po odbior bonow, i pediatra... to jutro cos napisze do was dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
LANKA85- witam Cię w Naszym gronie :-) widzę, że przechodziłyśmy deprechę z tego samego powodu :-( u mnie też ciężki poród zakończony cesarką + problemy z karmieniem... Eh.. A powiedz mi ten lek na laktację jest na receptę?? Jak tam dziewczyny po nocce? Nasza powiedzmy, że znośna ;-) Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez recepty, ale u mnie w mieście nigdzie go nie mieli na już, więc musiałam poczekać kilka dni, na szczęście z zamówieniem nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
MEGISU PRZEPRASZAM! Dopiero zauważyłam, że pytałaś. Te plamy najpierw były szare, potem zrobiły się czerwone, po tym bebilonie pepti zrobiły się znowu szare, a na dzień dzisiejszy są w kolorze podobnym do skóry, ale jak się palcem przejedzie to nadal się czuje te szorstkie place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak na syzbko.... Ja też używam linomagu maści przy każdej zmianie pieluszki i tak jak beti został mi polecony tormentiol na odparzenia, na szczęście jeszcze nigdy go nie musiałam używać ...................................................................................................................................... Witam nowe mamy Moj Zuzaniec własnie usnął, więc ja się zbieram... Kobitki mam coraz mniej czasu na cokolwiek :O masakra jakaś :O I znowu mam okno przewijania zapchane reklamą :O ................................................................................................................................... megi chyba pytałaś o poduszki, ja kładę Zuzinka na podusi ..................................................................................................................................... Alexia 🌻 walcz Kobieto, jestem z Tobą, trzymam kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Lanka85 dziękuję za info. Pójdę do apteki i kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki U nas po staremu, Zosia rośnie, marudzi, płacze, uśmiecha się, gaworzy itd. Ostatnio bardzo zainteresowała się swoimi stópkami i ciągle by chciała je oglądać. Z rączkami już się oswoiła. Dziś mamy wizytę u pediatry, bo mamy mały kłopot z pępkiem. Oby okazał się mały... Ja podobnie jak Ło ło ło, mam mało czasu na wszystko. Do tego pomagam mężowi w pracy i już w ogóle znowu się zakopuje;/ Nie wiem czy ktoś tu pisał czy nie, ale domkwia może na szorstkie plamki zastosuj zwykłą wazelinę kosmetyczną białą. Jest bezzapachowa, nie uczula i nie podrażnia. To samo można na łokcie i tam gdzie właśnie suchość występuje najczęściej. Podobno dobra jest też maść lipobase, o której pisała Handzia, jest to masć stosowana na azs, ale można ją również stosować na zdrową skórę. Zosia póki co ma ładną, gładziutką skórkę. Kąpiemy ją w johnsonie 3 w 1 i dolewamy z tej samej serii oliwkę. Po wyjęciu z wanny skóra jest niesamowicie miękka i nawilżona. Nie ma podrażnień pod pieluszką, przy każdej zmianie przemywam jej kurkę chusteczką nawilżoną (gdy kupka to niekiedy trzeba wylądować pod zlewem i lepiej umyć), a na koniec ZAWSZE stosuję zasypkę LINOMAG. Rozprowadzam ją po kurce, pupci i w fałdkach na nóżkach. Jeśli nie linomag to mąka ziemniaczana i odpukać do tej pory nie miała nawet najmniejszego zaczerwienienia ani podrażnienia. Mam maść bepanthen, ale nie było potrzeby jej stosować. Co do miejsca w wózeczku to widzę jak Zosia powoli wypełnia całą gondole i chyba szybciej przejdziemy na spacerówkę, a nie jak planowałam w marcu... U nas kąipel dość przyjemnie przebiega, ale i tak Zosia zaciska piąstki jakby się jeszcze bała tej wody, po kąpieli to zależy od nasilenia zmęczenia, odkąd kąpie w johnsonie jest o niebo lepiej, płakanie zaczyna sie przy ubeiraniu, ale też nie zawsze. Dużo mówię do niej, a jak jest potrzeba to m ją zabawia a ja mogę na spokojnie porobić :) W łózeczku mała śpi już na podusi, która jest bardzo płaska, przykrywam kołderka. Jest dość gruba i nie wyobrażam sobie stosować jej latem, bo małej już teraz pocą się pod nią stópki. Śpi w samym bodziku na długi rękaw, lub w piżamce z wycietymi stópkami. Zawsze po wyjęciu z łóżeczka ma gorące :) To chyba tyle co zapamiętałam... Aga ALEXIA, powodzenia kobieto i NIE DAJ SIĘ !!! Pozdrawiam wszystkich ciepło i do następnego 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×