Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

groszek a może spróbuj humanę sojową? ja na Twoim miejscu zanim bym zmieniała mleko to zrobiła badanie usg brzuszka, może układ pokarmowy jest jeszcze słabo rozwinięty i stąd te problemy? spróbuj może poszukać gastrologa dziecięcego, bo szkoda, żeby się tak maluch męczył... czytałam o podobnym problemie gdzieś i właśnie takie czynności zalecano. ja się nie znam na mleku modyfikowanym bo karmie piersią, także mówię tylko to co gdzieś wyczytałam. poszukaj trochę na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
A ja z moim wróciłam z pogotowia ;-( Cały dzień krzyczy w niebogłosy, zero jedzenia, krzyk po zaciśnięciu uszu i OGROMNE ILOŚCI śluzu w kupce, która w dodatku zielona. Prawdopodobnie ma podrażnione jelitka i zatkane kanaliki uszne od ulewania. Mamy dawać paracetamol, robić okłady na uszka i rozcieńczać bebilon pepti i przystawiać jak najczęściej do piersi. jak jutro też śluz będzie w kupce to mam zgłosić się po skierowanie do szpitala.. Jestem załamana, a Mały jak płakał tak płacze ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domkwia ale jak to od ulewania kanaliki uszne zablokowane? ulewałtak duzo ze az do uszu leciało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domkwia biedny maluszek:-( nie wiedziałam że mogą zatkać się uszy od ulewania Oby szybko wyzdrowiał Groszek masakra z tym mlekiem Pewnie już wszystkie mleka wyprobowane hm? Megi jak Olimpka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
domkwia to straszne. Przesyłam Wam pozytywne myśli,żeby się poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domkwia, bardzo Ci współczuję, oby szybko maluszkowi przeszło, by po tej nocy już było lepiej. Biedulek się męczy a Ty razem z nim... Mam nadzieję, ze szybko wyzdrowieje, czego Wam życzę :* Groszek, Tobie też współczuję akcji z mlekiem, mam nadzieję, że znajdziesz alternatywę i wysypki znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Dziękuję kochane za miłe słowa i wsparcie.. Niestety tak, uszka przy ulewaniu dostają w pierwszej kolejności :-( też o tym nie miałam zielonego pojęcia. dowiedziałam się jakieś 1,5mca temu jak też Mały był bardzo płaczliwy i niespokojny i płakał przy połykaniu. U tak małych dzieci droga od gardła do kanalików usznych jest bardzo króciutka i przy silnych ulewaniach mleko raz dwa się tam dostaje. Kacper niestety od samego początku bardzo mocno ulewa, czasem można to pomylić ze zwracaniem. I nie ważne czy pił z piersi, czy z butli.. Np. jak wypije 120 to przy odbiciu oddaje już z dobrą połowę butli i po 30 min. znowu uleje, ale już mniejszą ilość. Jak wypije mniej mleka to też tak samo się dzieje. I wiecie co?? Szlak mnie trafia!! Nie kończyłam medycyny, nie jestem lekarzem, ale do choinki jasnej!! Skoro tak mocno ulewa od samego początku, miał kolki, do dnia dzisiejszego się pręży jak chce purtnąć, są problemy z doborem mleka, ta skaza to ewidentnie widać, że coś z tymi jelitkami jest nie tak!! A te cholerne konowały nas olewają i tylko karzą czekać i czekać aż może samo się kiedyś unormuje!! Ja pierdziele tak ciężko im dać skierowanie na jakieś badania?? Ale jak by w łapę dostali to pewnie już ze 100 badań by miał.. Przepraszam, ale musiałam się wyżalić.. Tak mi szkoda Kacperka, że głowa mała.. Ledwo się urodził, a już przez leniwość lekarzy był na 3 antybiotykach i się teraz biedaczek męczy ze wszystkim.. Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
domkwia wiem coś o lekarzach...niestety...i popieram Cię w 100%!!!!Zamiast się zająć porządnie to każdy gada co innego i nie wiem kogo mam słuchać!Kur... mać!Nieważne. Czy Wasze dzieci śpią na boczkach?Moja Mała się uparła,żeby tak dziś spać,a ja się boję,żeby mi się nie przekręciła na brzuszek i nie udusiła (może przesadzam...).Wcześniej była szeroko pieluchowana i nie miała szans się przekręcić na boczek,a teraz kurczę na siłę...Dobrze,że się uczy,ale mnie stresuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Mama28 a jakbyś jej coś podłożyła żeby nie miała szans się przekręcić na brzuszek? Mój w nocy śpi na wznak póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domkwia bardzo współczuję problemów z Małym, szkoda że się tak męczy. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Dla mnie te co piszesz to wygląda na refluks żołądkowy. W internecie jest sporo tego poszukaj trochę o sposobach jak Małemu pomoc by nie ulewał. MAMA28 Daga jak była całkiem mała to spala tylko na boku. Teraz przekreca się na plecy i tak śpi całą noc ma tylko główkę na bok. Spróbuj tak jak mówi domkwia zrób np taki wałek z koca czy ręcznika który nie pozwoli na całkowite przekręcenie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobietki :-) śmiem twierdzić że moja Olimpia to mały oszust, wczoraj byli u nas goscie była noszona kazdydo niej tiutał i nie wrzeszczała :-) o 20 poszła pięknie spac i grzecznie spała do 4 wiec to chyba nie ból tylko brak pieszczot było powodem płaczu. Zobaczymy co bedzie dzisiaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;-) Nocka super.21-8 z jedną pobudką o 2.30 Moja śpi na plecach,na boku spała w pierwszych tygodniach ale krótko bo nie lubiła . Teraz mam schiza z tym ulewaniem i sprawdzam uszy co chwilę czy nie ma mokrych:-o Pytanie do mam butelkowych-jak w nocy szykujecie mleko?ile to trwa? Moja jakż minutę po przebudzeniu nie dostanie cyca to postawi cały blok na nogi swoim krzykiem Idę zaraz na spacer,na pocztę i do sklepu Miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
OLCZAK dziękuję za inf :-) Poczytam o tym refluksie, może faktycznie to jest to........................................................................................................................................................ Nasza nocka do kitu. Kacper budził się co chwilę z płaczem. Przespał się dopiero od 5 do 8. Póki co zero w nim życia. Mam nadzieję, że niedługo wróci do normy. Póki co czekam na kupkę.. Oby nie było śluzu! ........................................................................................................................................................ Miłego dnia Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziękuję za zainteresowanie i miłe słowa. Domkwia współczuję tego co przeżywacie i mam nadzieję że dziś już jest lepiej. Napisze Wam o co chodzi z tym mlekiem. Lena jak się urodziła to była tylko na cycu, później zaczęłam dokarmiać ją mlekiem NAN i pojawiła się skaza więc ja zrezygnowałam z nabiału i zmieniłam mleko na bebilon pepti. I w sumie do tej pory było ok, ja zaczęłam jeść nawet nabiał, ale lekarka zasugerowała zmianę mleka żeby sprawdzić czy dalej jest skaza, a poza tym to Lenka mało waży tzn. niby mieści się w normie - jest w dolnej granicy ale taki szczypior z niej i mój A. pojechał do apteki i kupił enfamil. Dałam jej dwa razy raz 30 a później 60 i wieczorem ja zsypało. Nic jej więcej nie było ładnie to nowe mleko wypiła, nic nie ulała, nie było biegunki tylko ta wysypka więc znowu daje jej pepti, za którym nie przepada ..................................................................................................................................................................................Moja córcia śpi na pleckach i głowę ma no boczek a dziś się obudziła to spałą w poprzek łóżka mimo że kładę ją wzdłuż. Nie wiem jak ona to robi że się tak obkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domkwia- Współczuję Ci strasznie Mój Mały ma refluks no i lekarz kazał kupić Nutricjon czy jakoś tak do zagęszczania mleka i faktycznie nie ulewa, czuje że pokarm mu się cofa ale nie ulewa. Kazał też pod łóżeczko (kołyskę) podłożyć książki żeby pokarm miał trudniejszą drogę do powrotu no i pól godziny po jedzeniu go noszę, a później kładę go do fotelika. Mój Mały to miał podrażnione gardło od kwasów żołądkowych i strasznie kaszlał i lekarz przepisał mu inhalacje berodual do robienia bo dzieci z refluksem mają większą skłonność do astmy, ale nie robie jej tak jak on zalecił raz dziennie tylko tak raz na tydzień. Czekam na dzień kiedy Tobiasz zacznie stabilnie siedzieć myślę że wtedy problem sie skończy! ........................................................................................................................................... Któraś z was pisała o tym, że jej dziecko nauczyło ssać sie kciuk i nie może oduczyć. Mi wczoraj jak o tym myślałam wpadł taki o to pomysł, żebyś posmarowała ten kciuk witaminą C. Ona jest strasznie kwaśna i Tobiasz jej nie cierpi więc może by poskutkowało? A wit C na pewno malcowi nie zaszkodzi ;).................................................................................................................................................................... Megi to dobrze że to tylko to a nie uszy czy coś ;) ........................................................................................................................................................ Smarfa i Alexia ja też sie buduję no ale my to mamy dopiero stan surowy otwarty więc daleka droga przede mną i niestety konieczność wzięcia jakiegoś MEGA kredytu ............................................................................................................................................................................... Wczoraj na poprawę humoru (klotnia z M) byłam u fryzjera i znów jestem blondynką. Niestety z M dalej jestem pokłócona. NIe skomentowałam jeszcze wam wsumie tej wizyty byłej. Chciałam wam podziękować za wsparcie, jednak to co ja myślę o sobie to już się chyba nie zmieni do końca życia. No i tyle. Przepraszam was za to że wam się tak wyżaliłam jak głupia 15latka ale nie wiedziałam wtedy do kogo mam iść z tym wszystkim. ALexia- i jak sprawa z tym badaniem? Gdybyś we Wrocławiu znalazła i potrzebowała noclegu albo cokolwiek to służę pomocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę wczoraj byłchyba taki dziwny dzien bo moja Weronisia darła się do 23.30 po czym zasnęła ale wcześniej umęczyła nas strasznie,obudziła się znów o 24 i potem o 5. Nie wiem co jej było moze to przez to że na śniadanie zjadłam bułki z masłem. Albo tak jak u Mego potrezbowała więcej nż zazwyczaj czułości. Dziś póki co nawet jest grzeczna, zdążyłam poprasowac jej ciuszki coś ogarnąc i śpi, zaraz się biorę za sprzątanie bo mam dziś gości na noc-moj brat młodszy ma studniówkę. kurczę kiedy to było, w takich momentach czuję się staro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
GROSZEK, że też naszym Małym przytrafiła się ta skaza.. Z jednej str dobrze, że sprawdziłaś, czy nadal ta skaza jest. Przynajmniej wiesz na czym stoisz.. Ja jakiś czas temu też sprawdzałam, czy nadal ma, ale nie na poprzez mm, a ja wypiłam 2 szklanki mleka, na drugi dzień były ślady skazy więc niestety nadal jest.. A powiedz mi jak planujesz rozszerzać mu dietę?? Ja gdzieś czytałam, że dzieciom ze skazą nie można podawać kaszek, kleików i deserków na mleku itp., Widziałam ostatnio produkt zbożowy Nestle Sinlac bez dodatku mleka krowiego właśnie dla alergików, przeznaczony po 4 miesiącu. ................................................................................................................................................. 1234 zapytam o ten Nutricion :-) Ja mam niby ok pediatrę, ale kurcze sam od siebie nigdy niczego nie proponuje i nie podpowie.. ........................................................................................................................................................ HANDZIA faktycznie wczoraj jakiś pechowy dla wszystkich był ten dzień .................................................................................................................................................... U nas jak na złość kupki brak.. Nie podałam mu rano do mleka BioGai i zobaczę. Może ona mu tak działa na jelitka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domkwia spokojnie mozesz spróbowac nutriton bebilon my to używamy bo Olimpia ulewa, teraz juz troszkę mniej ale cały czas :-( to środek dietetyczny nie powinien zaszkodzić, cena około 25 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Megisu Dziękuję :-) kupię Małemu i mam nadzieję, że będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu a dajesz tyle ile jest napisane na opakowaniu? Ja daje mniej bo jak dam 2 miarki na 180 to Tobik nie chce tego pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja z pytaniem z całkiem innej beczki, a mianowicie co planujecie podarować w imieniu swoich dzieci z okazja dnia babci i dziadka? Macie jakieś pomysly? Moi rodzice i teściowie z racji tego że po raz pierwszy mają w ogóle wnuczkę to mają już mnóstwo zdjęć Dagmary więc to odpada. Pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK to jak nie zdjecia to teraz odlew stópki i rączki taki jak Madziulka robiła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie coś do odlewu sama dostalam od mojej mamy wiec tez odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam pytanka pierwsze jak długo kąpać w wanience tzn do jakiego wieku? i co dalej? drugi jak dziecko nauczyć jesc te papki z łyżeczki bo jak dla mnie już widze jakis horror ;-) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×