Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość megisu -
a gdzie twoj m jezei mozna spytac:) nie martw sie, zrob se babski wieczor, wez kapiel jak mala pojdzie spac i naloz maseczke:) nie wiem czy karmisz piersia, jak tak to se strzel lampke wina a jak nie to flache:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Witajcie kobietki. groszek, jezeli nadal chcesz karmic piersia, to sie zaprzyj. Kup laktator elektryczny (osobiscie polecam Medela Swing, cichy i swietnie imituje odruch ssania dziecka, wady-dosc drogi nowy kosztuje ok 600zl, ale uzywany mozna kupic juz za 300zl. A butelke mozesz kupic ze smoczkiem Calma firmy Medela. Ja dzieki niemu karmie i piersia i dokarmiam jak musze. Przez ten smoczek dziecko musi sie nawysilac aby cos polecialo. Firma rekomenduje ze dziecko pije z niego jak z piersi matki. U mnie Piotrus ssie az czasami boli i dostaje butle ;) Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i Dagmara się obudzila z krzykiem 5 minut temu. Właśnie ja uspokajam cyckiem bo biedna z przerażeniem patrzyla na okno. A wasze dzieci jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE W NOWYM ROKU:**************************** Moja córcia pieknie spała... zasneła o 21 i obudziała sie o 3, u nas na wsi nie ma takich huków jak w miescie.... wiec nic prawie nie było słychac:) Ja juz szykuje obiad, mała grzecznie lezy, wczoraj były dwie kupy druga troche ze sluzem podałąm jej smecte i sie uspokoiło... straszne wirusy u nas panuja az strach wychodzic z domu... Pogoda u mnie piekna wiec pewno popołudniu wybierzemy sie na spacer aa mam pytanie ile jestescie na spacerze jak jest tak chłodno na dworze??? I jeszcze jedno jak ubieracie swoje maluchy w domu??? bo juz coraz mniej leza wiec zastanawiam sie czy nie ubierac troszke grubiej.... miłego dnia kochane:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :-) .................................................................................................................................. jakoś przezyłysmy te noc obie :-) mała spała jak zabita petard nie słyszała, wstała 3:20 jak zawsze na jedzonko. Mój m miedny wrócił styrany o 7 rano i teraz spi, staramy sie z Olimpka byc cichutko :-) ..................................................................................................................................... ALEXIA co do spacerków to my w sumie długo spacerujemy i po dwa razy dziennie, np wychodzimy o 12 i spacerujemy 1,5 godziny, jedziemy do mamy na obiad czyli gdzie 13:30 o 14 znów droga powrotna spacerek gdzies z godzine. Odpukac moje dziecko zdrowe i nie choruje jak na razie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ubioru po domu to ja mam około 22 stopni bez grzania wiec nigdy nie ma wiecej na sobie niż body z długim rekawem getry lub półspiochy do spania sam pajac na gołe ciało i tak czasami budzi mi sie i jest trochę spocona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane U nas noc ok Mała wstała na cyca po 2 i spala do 7 Ja w domu też mam ok 22stopnie i mała ubrana jest zawsze w body na długi i półśpiochy Spacerujemy po godz każdego dnia.nawet jak jest -8 Mój m śpi bo się wczoraj zalał w trupa he he A ja musiałam wszystko posprzątać buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
u nas sylwek tak jak mówiłam- oglądnęlismy Epoke lodowcową 3 i poszlismy spać. Byłam tak padnięta, że nawet nie słyszałam fajerwerków. Mała obudizła się w nocy 2 razy i spała prawie do 8. Witam w 2013 roku!!!! teraz m mnie wkurza bo jedzie do apteki po leki ale jego zwyczajem oprócz apteki zahaczy o masę znajomych, żeby im złożyć życzenia.Mam ochote go palnąc w łeb!!! w pokoju wieczorem mam 26 topni a w ciągu dnia z 20-22. także mała nie marznie a jak jest za ciepło to leży na golaska i to jej pasuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMERFA a tak z ciekawosci co jada juz twoja malutka? co wprowadziłas jej nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dzień Lenka ubrana jest w body z krótkim rękawem, bluzeczkę z długim rękawem i rajstopki. Do spania ma body z krótkim rękawem i pajacyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
megi- teraz mała ma przerwę w pokarmach nowych - wstrzymałam jej soczki, bo pododbno jak dziecko jest takie małe tzn. mniej niz 5 m-cy to przed szczepieniem dobrze jest parę dni nie dawac soczków i parę dni po. Ale od następnego poniedziałku wracamy do soczku z marchewki i jabłka oraz zacznę gotować marchewkę a potem do marchewki dołożę ziemniaczka ( ziemniaka juz próbowała przy moim obiedzie- ale taki maleńki kawałek). W sumie daje jej oblizywać łyzkę z zup, które jen. na łyzce dużo nie zostaje ale zawsze coś spróbuje. jutro m idzie z nią do szczepienia. Ciekawa jestem jak zniesie je żalenie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
aha, podobno teśc pod oknem naszego pokoju puszczał takie duże fajerwerki a my nic o tym nie wiedzieliśmy. Dopiero sąsiadka nam mówi, że szalelismy w tym roku....Amy spalismy jak zabici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Witam Was dziewczyny w Nowym Roku :-) ......................................................................................................................................................................................................................... Kacperek wczoraj jak nigdy zasnął o 21 i obudził się o 23.55 ;-) Oglądaliśmy przez okno jak strzelają-całe szczęście się nie przestraszył :-) Ale po takich wrażeniach zasnął potem dopiero po 1 i po 3 obudził się na cycusia .......................................................................................................................................................................................................................... My w pokoju mamy 21-23 st. Mały jest ubrany w body z długim rękawem i spodenki lub półśpiochy lub rajstopki. W nocy ma albo body i śpioszki albo pajacyk zakładany na gołe ciałko. Spacerujemy codziennie po ok 2h, a jak jest mrono to ok 1h. Póki co brak chorób. Mam do Was pytanko. Było one zadane jakiś czas temu, ale wtedy mało które dziecko to robiło, a jak jest teraz?? Chodzi mi o chwytanie nóżek.. Mój podnosi wysoko nóżki jak leży, ale swoimi stopami w ogóle się nie interesuje.. Z bebilonu dostaję maila co tydzień o rozwoju dziecka i tam napisali, że dziecko w 16 tyg powinno wkładać wszystko do buźki łącznie z dużym palcem od stopy!! Wim, że każde dziecko rozwija się w swoim rytmie, ale tak jakoś mnie to zaniepokoiło.. Kacperek rozwija się książkowo, pediatra stwierdził, że wyprzedza swoich rówieśników jeżeli chodzi o umiejętności, ale paluszka do buźki to on nie wkłada ;-) A Wasze smyki interesują się swoimi stopami?? Miłego dnia. Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cichutko dzisiaj, chyba dziewczyny popiły ;-) :-D ..................................................................................................................................... PYTANIE DO BUTELKOWYCH MAM 🌼 co ile godzin karmicie i il juz wcinają wasze pociechy?? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi nie uwierzysz ale weszłam z tym samym pytaniem tylko ze do mam cycuszkowych hehe bomoja je tak co dwie godziny nawet nieraz co 3.... czy to dobrze??próbuje ja czesciej dostawiac ale ona nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Megi, Alexia za bardzo Wam nie pomogę, bo karmię mieszanie, a mm ma bebilon pepti, które podobno jest mniej sycące od zwykłych mm. Średnio je co 2-3h, po piersi wypije czasem 30, a czasem 120 :-) zależy od dnia. Nigdy nie wypił tyle ile jest napisane na opakowaniu (teraz powinien wg nich 150), a jak dam mu samą butle bez wcześniejszego cycusia to max te 120 wytrąbi, a waga pnie się w górę jak szalona ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domkwia moja nie łapie jeszcze nóżek 🌼 Alexia ja daje pierś co 2godz,czasami co godzinę:-D Mała najczęściej zasypia albo ma jakąś fimere i za chwilę znow jest głodna więc u nas jest cyc na zawołanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja czytałam , że dzieci wkładają nózki do buzi około 6 miesiąca. niekóre wczesniej, także nie ma się co stresować. Moja mała nie wkłada nóg- w ogóle jej nie interesują. co do karmeinia do niedawna co 2 godziny po 90 ml, teraz co 2,5 po 120 przy czym w nocy zje 2 razy po 120 ml. do tego z 250 ml herbatki wypija za cały dzień lub soku z marchwi lub jabłka. dzis mała praktycznie nie je. od rana zjadła może z 300 ml ale jutro szczepienie m zapyta lekarza o przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, powiedzcie mi co mam zrobić, bo moj synek już drugi dzien nie robi kupki, leży i sie prezy a kupka nie chce wyjsc, poci sie przy tym okropnie :( macie jakis szybki sposob na ulzenie dziecku. Herbatke pije z kopru i nic nie idzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
beti włóż termometr :-) jest niezawodny przy takich problemach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) U nac noc stosunkowo udana,mała pieknie przespała, i dalej spi a ja buszuje po necie m juz w pracy.... Pogoda u nas sie psuje zaczyna pdac snieg z deszczem wiec dzis zostajemy w domu tymbardziej ze jutro mamy szczepienie... 🌻 Beti jak kupa???? Wiem co to sa problemy z kupa.... i to wyginanie sie, my wszystko stosowalismy i wsumie to chyba nic nie pomagało samo z czasem przeszło... choc i tak kupa jest raz na 7 dni ale bez płaczu i bez wyginania:) ja piłam koper włoski tylko en do zaparzania trzy szklanki dziennie, dawalismy tez dwa razy czopki, tzn nie całe tylko cwiartke. Przed kapiela dobrze ciepła oliwka nasowałam brzuszek a w kapieli kładłam goraca pieluche na brzuch i tyle..oczywiscie kropelki róznego rodzaju ktore efektu nie przynosiły... Ale spróbuj jeszcze termometru tak jak pisze dziewczyny... 🌻 Moja tez nie zauwazyła ze ma nózki hehe albo inaczej poprostu jej nogi ja nie interesuja heh napewno wszytsko przyjdzie w swoim czasie nic nas nie ominie:)))) 🌻 Musze troszke ponarzekać bo nie mam z kim pogadac... za 12 dni mamy to podanie słuchu i strasznie sie boje ze moze miec niedosłuch...:( jeszcze ta narkoza:( jakis koszmar to wszytsko 😭 % godzin przed badaniem ma nie jesc wiec juz sie domyslałm jaki bedzie wrzask...;( czesto sie zastanawiam dlaczego akurat moje dziecko tak ma.... wolała bym juz ja prze to przechodzci jak taka mała kruszynka:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia weź może jeszcze dopytaj czy możesz dac jej jeść np 3 godz przed bo to się w głowie nie mieści żeby taki niemowlak 5godz nie jadł i później na jakieś badanie Przecież ona się zapłacze Nie moge sobie tego wyobrazić:-( Masakra jakaś. My byłyśmy na badaniu słuchu i badanie trwało2min Dziś idziemy na szczepienie.już się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA byliscie na tym dodatkowym badaniu ABR?? U nas ma to trwac 20minut... ale narkoza jest na godzine:( we wrocławiu robia takie badania na snie nocnym a u mnie w miescie jest totalne zacofanie:( nie wiem jak my to wytzymamy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noc u nas ok;-) Mała jeszcze śpi a ja idę robić śniadanko Alexia współczuję znow takiego stresu Biedna dziecinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×