Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Hej laski :) 🌼 Melduję się i ja w tym 2013:D Jeszcze raz wszystkiego NAJ dla was wszystkich 😘 🌼 U nas sylwek bardzo miły, ale wymiękłam już przed 2 , w zasadzie to wszystkie mamy wymiękłyśmy. Dzieciaczki grzeczne, poszły niemal równo spać, tylko najmniejszy długo dokazywał. Ogólnie było super :) 🌼 Alexia, współczuję Ci stresów przez które przechodzisz. Naprawdę czym prędzej zapytaj się czy można zrobić krótszą przerwę przed badaniem, bo dziecko Ci nie wytrzyma tyle bez jedzenia, albo spytaj czy jest to możliwe do zrobienia w śnie nocnym ? 🌼 Ja swojej małej w ogóle grubo nie ubieram, ale dziewczyny nie ma się co sugerować, która jak ubiera, bo każda ma inną temp. w domu i nawet na dworze jest inaczej w dwóch różnych krańcach Polski. Moja Zosia w domu ma same body i spodenki lub rajstopki,a czasami tylko body i skarpetki. Niekiedy jest tak gorąco, że nawet w tym body na długi rękaw mi się spoci i zakładam jej body z krótkim rękawkiem i tak sobie na bosaczka siedzi. Na dwór zakładam podobnie jak Olczak - o jedną warstwę więcej. Czyli na body sweterek, a na nóżki rajstopki i spodenki. Na to wszystko kombinezon. Niekiedy z dworu wraca spocona, wiec nie wiem czy nie za ciepło ją opatulam... 🌼 Jeśli chodzi o stópki to Zosia już je widzi i interesuje się nimi, ale tylko gdy siedzi w wybranych pozycjach, jednak to zainteresowanie nie jest na tyle silne, że patrzy na nie non stop, a tym bardziej nie próbuje chwytać, myślę, że 3 m-ce to ciut za wcześnie aby się martwić, że dziecko jeszcze tego nie robi. Ja też gdzieś wyczytałam, że ten krok to w okolicach 6 m-ca w większośći przypadków występuje. Na tą chwilę Zosia chwyta zabawki, w zasadzie to rączki delikatnie wyciąga do wszystkiego co jej podsunę, ale nie ma jeszcze tyle siły aby utrzymaną zabawką pobawić się dłużej. 🌼 Mama28, moja córcia też z reguły tyle śpi w nocy i też mnie to niepokoiło, ale widocznie tyle snu potrzebuje i ja tego nie będę zmieniać;) 🌼 Co do karmienia, to ja dobrze nie zliczyłam ile moja mała zjada. Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od tego ile śpi, jakie przerwy między jednym a drugim posiłkiem i czy po prostu jest głodna w danym momencie gdy jej podaję. Nie ma też tak, że za każdym razem je równo po 150 ml. Jak jest mniej głodna to zje 120, czasami 90, a czasami 150 i ma niedosyt. Generalnie karmie ją co 2 , 2,5 godz. a jak czasami dłużej pośpi to po tej przerwie podaję 150 ml i wypija wszystko. Herbatki podaję rumiankową i z kopru włoskiego, a czasami uspokającą (choć tej chyba zbytnio nie lubi, bo nigdy jej nie wypija). Innych na razie nie wprowadzam. Rumiankowa i z kopru mają fajny łagodny smak, więc ja wsypuję normalnie łyżeczkę na 100 ml. Inne smaki po 4 m-cu. 🌼 Ja za tydzień chciałabym zacząć wprowadzać marchewkę i w dalszym ciągu nie wiem jak dokładnie wygląda takie wprowadzanie pokarmu:( Czy robimy to codziennie, jaką ilość na początek, co ile dni podajemy nowy pokarm itp. ??? Please niech mi ktoś napisze konkretnie jak to dokładnie ma wyglącać ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? 🌼 Ostatnio mierzyłam Zosię i ma 62 cm, choć mi się wydawało, że jest dłuższa. Ubranka jednak jak to bywa,że rozmiar rozmiarowi nie równy, ubieram jej na 62 i 68,a wejdzie nawet w niektóre 56 i 74. 🌼 Madleenn, nie wiem co dokładnie zatkało Ci ucho, ale ja tak miałam w wakacje i też męczyłam sie kilka dni. Mi pomogło to, że w pozycji stojącej pochyliłam się w pół tak jakby czubkiem głowy skierowanym do ziemi i w takiej pozycji przełknęłam ślinę. Odetkało się od razu. Pomaga mi zawsze, gdy mi się zatka. 🌼 Mam do Was pytanie, ponieważ zastanawiam się czy to normalne. Mianowicie moja Zosia wydaje mi się być strasznie rozkojarzona. Gdy do niej mówie, chce przykuć sobą jej uwagę to niestety nie zawsze mi się to udaje. To samo ma moj m. Czasami jest tak, że gdy do niej mówimy (nie naraz) to ona jakby nie chce na nas patrzeć i kręci głową i interesuje się wszystkim dookoła. Jednym słowem - olewa nas perfidnie :P Nie wiem czy to normalne i zastanawiam się czy tylko moje dziecko tak ma, czy może któraś z was ma podobnie ????????? Czasami sobie myślę, że ona ma dopiero 3 m-ce i być może za dużo od niej wymagam, ale no nie ukrywam, że troszkę martwi mnie ten fakt, że ona taka czasami niekontaktowa jest i nerwowa. Są dni, gdzie się uśmiecha, można z nią fajnie pogadać, pobawić się, a są dni (takie jak np. dzisiaj), że ma nos na kwintę i nawet półgębkiem się nie uśmiechnie, nawet jak bardzo się gimnastykujemy. Wiadomo, dziecko też człowiek i może nie mieć nastroju, ale czy to możliwe żeby było aż tak rozkojarzone w pomieszczeniu, które już doskonale zna ? 🌼 Wiem, że znowu wyrąbałam posta giganta, no ale mam nadzieję, że znajdą się chętni na przeczytanie go i odpowiedzeni mi ;P {kwiatek] Buziaczki ślę 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
NETKA Mój ma prawie tak samo jak Twoja Mała :-) póki co się tym nie martwię ;-) Myślę, że to od natłoku wrażeń, albo w złym momencie zagadujemy te Nasze dzieciaczki hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
netka najpierw wprowadż sok z marchwi tak ze dwie łyżeczki i rozcieńcz wodą. Odczekaj dzień lub dwa , żeby sprawdzic reakcję i podaj znowu. Różnie dzieci reaguja ja mojej tak zrobilam raz a potem juz normalnie prawie całą butelkę soku piła nierozcienczanego ale to zalęży jak zareaguje. potem do soczku daj kilka kropelek jabłka i obserwuj. aha mała po szczepieniu, mierzy 65 cm i waży 6180. Także urosła już od narodzin 13 cm!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfa dziękuję Ci :*, a jak mam np. słoiczek z gerbera z marchewką to ją też mam rozcieńczyć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domkwia, to mnie troszkę uspokoiłaś, bo naprawdę dziwne mi się to wydało... Taka roztrzepana Zosia rzucająca głową na prawo i lewo byle nie patrzeć na rodziców - nie jest za fajna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Netka ja początkowo poczułam się jakby nas nie kochał hihi, co do marchewki to ja Małemu dałam za pierwszym razem 4 łyżeczki prosto ze słoiczka bez rozcieńczania. Wczoraj dałam, dzisiaj przerwa i jutro podam znowu kilka łyżeczek, potem jabłuszko, ziemniaczki itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
wiesz co, jak to ze słoiczka to chyba jest gotowe do podania w takim " stęzeniu" w jakim ma być. Ja robię soki w domu więc rozcieńczałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy zmieniłyście pieluchy na 4? Moja przy 3 ma odciśnięte nóżki ale nie wiem czy w 4 się dupcia nie utopi:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do dziewczyn karmiacych TYLKO PIERSIĄ kiedy zamierzacie rozszerzyć dietę maluchom? Będziecie rozpocznac ekspozycja na gluten? Trochę poczytalam na ten temat i jedni twierdzą żeby przez pierwsze pół roku karmić tylko piersią a inni że podawanie glutenu rozpocząć po skończonym 4 miesiącu życia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADZIULKA też myslałam juz o 4 bo 3 odciskają nózki, sama nie wiem... ostatnio w sklepie widziałam pampersy pampers 4 dwa rodzaje , jedne są od od 7 kg o a drugie od 9 mają w nazwie plus. I po co tak mieszają???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ILe dodajecie kaszki na ile ml mleke modyfikowanego? Kupiłam dziś tą herbatke z hippa z melisą, kilka słoiczków no i własnie kaszkę. Boniu Mój maluch kończy już 4 miesiace.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HA dziewczyny o czopku rzeczywiście nie pomyślałam a termometru nie mam, lecz znalazlam inny cudowny sposób który zadziałał w ciągu 20 minut. Napisałam do Was posta i Dominik się tak prężył i prężył, ale nie smierdziało jedynie był spocony, co się okazało on nie był spocony tylko cały obsr*ny :P plecy po pachy.. ło joj... ale było tego aż zdjęcie zrobiliśmy i bedziemy pokazywać jego dziewczynom które nam się nie podobają, że do dnia dzisiejszego tak robi heheh :P .. ale poważnie tak się załatwił :P 🌼 a dziś od samego rana ryk.. tak źle tak niedobrze.. masakra.. nic go nie uspakajało aż koło 16 wsadziliśmy mu w tyłek viburcol na uspokojenie i poszlismy na spacer do centrum handlowego.. wrocilismy i dziecko zmienilo sie o 180 stopni, lezał w domku uśmiechnięty spokojny.. i zrobił kupkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
netka moja Niunia tez tak robi i tez mnie tozaniepokoilo,ale moja Mama twierdzi,jiż siostrzenica tez tak robila,ze olewala czasami swoich rodzicow,a jak jeszcze Ty i inne dziewczyny napisaly,ze Wasze pociechy takzd tak sie zachowuja to jestem spokojniejsza! :)p Co do dlugiego spanie pediatra powiedzial,ze za dlugo spi i zeby ja chociaz poic wnocy ....... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkleiłam linka do filmiku nie wiem czy to cos z tego wyjdzie, jesli tak to życzę miłego oglądania :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NETKA chyba ty pisałas że używasz pudru do pupki? z jakiej firmy? .................................................................................................................................... i co do jedzonka marchewki...moja Olimpia soczek z hipp łyzeczką wypije z butelki za cholere, natomiast tą papkę marchewkową z hippa nie umie jesc łyżeczka, pluje i nie jarzy ze to trzeba połknąć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Olczak
Ja karmie tylko piersia...w zwiazku z powrotem do pracy diete zamierzam zaczac rozszerzac jak synek skonczy 5 miesiecy...a niedawno skonczyl 4 to zaczelam ekspozycje na gluten...sciagam rano mleko, gotuje na wodzie pol lyzeczki kaszy manny takiej zwyklej... no i raz dzienni pije z butli...roznie mu to idzie...jakos butla go nie przekonuje ale powoli do przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Megi , OMG filmik jest niemożliwy :D:D:D:D !!! hehehehe Ja mam zasypkę z LINOMAGu - Linuś i jest świetna, właśnie mi się skończyła i muszę kupić nową. Teraz ratuje się mączką ziemniaczaną, która też jest fajna, ale linuś bardziej mi podpasowal. MEgi, sorki, że tak Ci umęczę dupkę, ale czy mogłabyś mi dokładniej opisać to cholerne dokarmianie, jak robisz? :D PLEASE.... 😘 🌼 Mama28 trochę mnie zmartwiłaś, moja mała tak śpi odkąd jestem tylko na butelce, czyli od 1 m-ca życia i ani razu jej nie budziłam na dopajanie. Czy coś złego może się stać jeśli jej nie obudzę? W dzień ładnie mi zjada, rośnie, przybiera na wadze, więc chyba wszystko ok?? Czym dopajać w nocy ? Mlekiem czy podać herbatkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yobiasz wczoraj zjadł o 19.30 i wstał o 5. w ciągu nocy nic mu nie podaje do picia tylko się cieszę, że przesypia mi noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Witam i ja :-) Nasza noc dobra :-) Kacperek spał od 23.40 do 5.15 :-) Cycuś i spanie dalej do 9.30 :-) Zadziwił mnie dzisiaj ten mój Mały z tym spaniem :-) ............................................................................................................................................................................................. U nas deszcz, szaro, ponuro i jeżeli nie przestanie padać to nici ze spacerku :-( .............................................................................................................................................................................................. 1234 jak ja bym chciała żeby Kacperek tak pięknie spał jak Twój Tobiasz :-) ale mogę tylko pomarzyć ;-) ........................................................................................................................................................................................... Megi film extra! hehe ............................................................................................................................................................................................. Robwalka 100 lat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NETKO :-) po południu gdzieś tak godzinkę połtorej po mleczku :-) zasiadam z moją damą w foteliku, obowiązkowo śliniaczek :-) łyżeczka plastikowa i soczek marchewkowy z hipp :-) Ostatnio dałam jej 5 łyżeczek soczku tzn wlewałam do buzki, nawet jej smakowało :-) i czekałam do dnia następnego na kupę byłą wtedy ok :-) dawałam jej co drugi dzień i wszystko jest ok. dzisiaj tez jej dam po południu z łyzeczki i postanowłam ze już codziennie a soczek z jablek jak skonczy 4 miesiące. Natomiast jak pisałam wczesniej takiej papki z hipp to poprosu nie umie jesc. Jak nauczy sie jesc papki i wszystkie po kolei te ziemniaczki i dynie itp to takim słoiczkiem zastąpie mleczko w porze obiadowej. Z tym jedzeniem łyżeczką to jest masakra :-(. Nie wiem czy ci to cos pomogło ale jakby co to pytaj dalej. Zycze powodzenia w nauce jedzenia łyzeczka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netko ja robię tak że przez kilka dni dawałam ugotowanej startej marchewki na czubeczku łyżeczki. zwykle dawałam po kupie, żeby wiedzieć jaka była po marchewce. Generalnie jak dziecko ma odruch wypychania pokarmu to niby znaczy, że nie jest jeszcze gotowe na stałe pokarmy. Dlatego zaprzestałam dawać przez tydzień no i wczoraj dałam na głodniaka i jadł aż mu się uszy trzęsły z 8 łyżeczek zjadł kilak dni temu tez tak zjadł i było ok a wczoraj odrazu była kupa strasznie wodnista i bardzo zielona. Dziś znowu będę próbować. Czytałam że najlepiej jest tak, że codziennie łyżeczka więcej i co 7 dni inne warzywo. poniedziałek 1 łyżeczka marchewki, wtorek 2 łyżeczki marchewki itd a w następny poniedziałek jedna łyżeczka ziemniaka, we wt 2 itd ....ok idę gotować marchew bo Mlody wstał i na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wybrałam sie na spacer i musiałam sie wrócić :-( tak zaczeło wiac i pada strasznie mocno śnieg...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja spacer dziś sobie odpuszczam, bo u nas też wieje strasznie i leje deszcz. Zaraz zmykam pod prysznic sobie i przynajmniej włosów nie będe musiała suszyć. Czasami lubię takie deszczowe i pochmurne dni, ale za oknem, gdy ja w cieplutkim domku ;) Megiś ja tą marchewkę chcę wprowadzić od przyszłego tygodnia jakoś i dlatego chce dokładnie wiedzieć jak mam to zrobić. A Olimpka ile miała m-cy jak jej podałaś pierwszy raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas nocka w porządku, dziś mamy szczepienie brr już się boję jak mała je zniesie. Czy któraś z Was używała mleka enfamil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NETKA miała skonczone 3 miesiace allbo jeszcze nie...hmmm chyba nie bo to przed wigilia jeszcze było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×