Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość domkwia
LANKA DZIĘKUJĘ!!!!!!!! Nawet nie wiesz jak mnie uspokoiłaś. Czyli jutro śmigam do lekarza po receptę na Nutramigen i zobaczę. Tylko masz rację-może na tym etapie być problem z akceptacją tego smaku. ............................................................................................................................................... ło ło ło jak ten czas przeleciał.. Już skończone 4 miesiące... Kacperek skończy 11 :-) Co to tego co powiedziała Tobie ta pielęgniarka to święte słowa :-) i faktycznie tak jest :-) ............................................................................................................................................. Noc mieliśmy kiepską niestety .......................................................................... Ale mój Królewicz obchodzi dzisiaj swoje pierwsze imieninki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki :) mam pytanie na temat zachowań dzieci, Moj Dominik od jakiegoś miesiąca zatrzymał się rozwojowo :( to znaczy: Uśmiecha się tak samo, nie przekreca się na bok, chwyta palca mojego ale nic więcej się nie dzieje.. cały czas jest taki sam.. boje się, że jest z nim coś nie tak :( jak wasze dzieci? mój ma prawie 3,5 miesiaca, tak się martwie, że to za mało co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jest strasznie nerwowy, płaczliwy :( jak zbliża się 21 i kłade go spać to jest najlepszy czas w ciągu dnia.. spokój cisza.. ach... śpi trzy razy w ciągu dnia po 20 minut... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domkwia, najlepszego z okazji imienin maluszka :) A odnośnie imienin, to jak wybrałyście date? bo mój Dominik ma 6 dat i nie wiem jak wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Witajcie kobietki. Mam pytanie do mam karmiących piersią, bad karmiacych sposobem mieszanym" Czy dajecie swoim maluszkom inne posilki, herbatki? Czy tylko mleko? Czytalam, że najlepiej nie dawac nic do 6 miesiaca zycia dziecka. W mleku ma on i picie i jedzenie. Czytalam rowniez,mze w Polsce matki za szybko podaja inne jedzonko dla maluszkow. Mam juz metlik w glowie. U nas Piortuś tylko na mleczku, 26grudnia skonczyl 3miesiace. Mysle zeby nie podawac nic wczesniej jak od 4m-ca. Nie dostaje nawet herbatek. Dwa razy zdarzylo sie, ze dalam rumianek na brzuszek bolacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Aha, i sprawa techniczna, bo zauważyłam, ze czasami się wam to zdarza. Jeżeli niechcący podczas waszego pisania usunie się wam wszystko co napisałyście to prawym przyciskiem kliknijcie w opcje 'cofnij'. :) Tekst powinien się pojawić ponownie. Nie wiem czy pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obżartusku ja karmie piersią ale na noc daje jedną butelkę sztucznego na lepszy sen i od 3 tygodnia życia Dominika podaje herbatę koperkową oraz na uspokojenie, on wypija raz dziennie około 200ml. mniej więcej w godzinach południowych godzine po posiułku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betismile Dagmara dziś kończy 3 miesiące i tydzień i co potrafi tak łapie grzechotki które jej się da, wyciąga rączki do zabawek na macie i do karuzeli. Nie przekreca się jeszcze z brzucha na plecy ale kombinuje jak to zrobić, co do smiania się to czasem jak się mocno nagimnastykuje to śmieje się głośno. To chyba tyle z jej umiejętności. Ja karmie tylko piersią. Nie podaje nic żadnych herbat, wody. Wydaje mi się że wprowadzenie czegoś nowego uzależnione jest od powrotu do pracy. Ja będę w tym tyg na szczepieniu to się zapytam u gluten. A co do kasowania się posta to wystarczy go sobie wcześniej skopiowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak macie te lezaczki do dzieci z możliwością regulacji oparcia, to na jakiej macie wysokości? na pół leżącej czy dajecie już pół siedzącą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy na pół siedząco, w ogóle Dominik lubi jak siedzi a nie jak leży. Dodam jeszcze że mój Dominik prawie w ogóle nie podnosi główki jak leży na brzuszku, a wasze dzieci już wszystkie podnoszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki Noc minęła pięknie Mała spała od 21 do 7 rano.wypiła cyca i spała do 9.30 więc miód Ja podaje herbatki 2razy w ciągu dnia i na noc daje butle mm Beti każde dziecko rozwija się swoim tempem. Nie martw się Ja mam leżak na pół leżąco nadal Wróciliśmy ze spaceru i na obiad był kebab kupiony po drodze Za godzinę jedziemy do brata mojego m bo przywiózł nam paczkę z Polski Miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti spróbuj małego nosić w pozycji na samolocik Moja nie lubiła strasznie leżeć na brzuchu ale nosiłam ją tak i teraz nawet opowiada jak leży na brzuchu Ja mam zmartwienie inne bo zauważyłam że jak płacze to bardziej kaszle niż płacze Jakoś tak inaczej niż kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Moja mała coraz bardziej zsypana, nie wiem po czym, jeszcze trochę i oszaleje................................................................................................................................................................................ Obżartuszku ja karmię piersią i mm. i nic więcej na razie nie podaję ..........................................................................................................................................................................................Olczak ja mam taki leżaczek z fisher price w którym mała może i leżeć i siedzieć. Do tej pory leżała, ale teraz zacznę ją już sadzać. Lena jest sztywna i dobrze sobie radzi z siedzeniem ..........................................................................................................................................................................................Beti Lena unosi główkę wysoko jak leży na brzuszku, nie odwraca się jeszcze z brzucha na plecy, ale łapie niektóre zabawki i śmieje się na głos. Wydaje mi się że u każde dziecko ma swój czas na pewne rzeczy. Jak mała miała 3 miesiące i byłam z nią w przychodni to pielęgniarki nie mogły się nadziwić że tak sztywno trzyma główkę i rozgląda się na prawo i lewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti - Seba wysoko podnisi główkę leżąc na brzuszku, właściwie topodpiera się na przedramionach i rozgląda na boki, po ok. 2 mniutach się męczy, jak odpocznie znów się unosi. Bardzo ostatnio polubił leżenie na brzuszku, niestety rzadko go tak układam, bo nawet 2 godziny po jedzeniu potrafi w tej pozycji zwymiotować. Nie przekręca się sam na plecy (raz się mu udało), z pozycji na plecach obaraca się na wybrany bok (jutro kończy 15 tygodni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek - córeczka mojej koleżanki z pracy też była cały czas wysypana -mimo tego, że piła nutramigen. Okazało się, że nie ma skazy białkowej ale uczulenie na lateks (po tatusiu) a tuż przed narodzinami pomalowali ściany farbą lateksową. Doszli do tego po tym jak na kilka dni zamieszkali u rodziców i stan skóry się poprawił. Oprócz tego ma jeszcze uczulenie na kiwi. Strasznie ciężko jest dojść do tego co szkodzi małym alergikom, ale zazwyczaj z czasem wszystko się normuje. Tosia jak skończyła pół roku miała coraz mniejsze obajwy alergii, teraz ma 1,5 i je wszystko oprócz kiwi, wysypki brak. Jak Cię to bardzo niepokoi to idź do alergologa, my mamy wizytę dopiero na 19.02, ale jak już będziemy po to dam znać co i jak. Cierpliwości życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Betismille mój Mały już potrafi: śmiać się na głos, przekręcać na boki, z plecków na brzuszek, leżąc na brzuchu trzyma wysoko główkę i podpiera się na rękach i rozgląda na boki, mają grzechotki obok siebie to chwyci tą która go interesuje.. póki co tyle przyszło mi do głowy. Co do daty imienin to u Nas większego problemu nie było, bo z racji imienia ma imieninki w 3 Króli choć inne daty imienin też są, ale wolałam dzisiejszą datę. Dziękuję za życzenia dla Kacperka :-) ............................................................................................................................................... Obżartusku ja karmię mieszanie i poza mlekiem podaję co jakiś czas czystą wodę do popicia i przy problemach z brzuszkiem herbatkę rumienkową i póki co dostał 2x jabłuszko i 1x marchewkę ze słoiczka. Po 4 miesiącu będę już prawdopodobnie częściej coś ze słoiczków podawać. Najpierw pójdę pogadać z lekarzem jak on to widzi przy tych problemach jelitowych i z tą skazą ....................................................................................................................................................................... Olczak ja mam leżaczek w pozycji półsiedzącej. Kacper jest już w miarę stabilny, w ogóle już mu się do siadania spieszy ;-) ........................................................................................................................................... Madziulka zazdroszczę takiej cudownej nocy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:)) Meldujemy sie i my:) M cwiczy z kamila bioderka a ja mam chwilke dla siebie.... Pogoda beznadziejena wiec nie bylismy na spacerze tylko na wietrzeniu bo padał deszcz ze sniegiem.... 🌻 Ja karmie tylko piersia i własnie miałam o to samo pytac bo ja jeszcze nie daje nic nawer herbatek bo ja pije koper włoski na brzuszek i pomaga.... Do pracy od kwietnia ale chciała bym jej cos zaczac dawac zeby mi przybrała na wadze do maja na operacje zeby ta narkoze lepiej zniosła... 🌻 Lezaczek mam w pozycji lezace i pol siedzacej i róznie staram sie dawac ja na lezaco ale szybko sie nudzi i podwyzszam.... 🌻 Szczerze Wam współczuje z tymi problemami z mlekiem i skaza.... jak narazie u nas tego nie ma ale jak wiecie jest wiele innych problemów.... 🌻 Badanie słuchu jednak robimy u nas i pod narkoza to juz za tydzien w pon a ja juz nic nie moge jesc z nerwów.... 🌻 Wczoraj wykapałam mała po 20 a zazwyczaj kapie ok 19 i wybiła mi sie ze spania i tak płakała co zasneła na rekach i próbowalismy ja odłozyc to odrazu płacz... i zasneła dopiero przed północa.... Jednak w miare musze sie pilnowac z tym spaniem.... 🌻 Miałam cos jeszcze pisac ale uciekło... aaaa jutro w lidlu blender!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bedziemy na niego polowac bo dobra cena i wysoka moc!!!! wiec jak ktoras nie ma to moze zakupic...chociaz nie wiem czy i my dostaniemy bo to jest jak w tym kabarecie ani mru mru SUPERMARKET hehe open the door hehe 🌻 Dziekueje za proponowany nocleg:******* strasznie to miłe:************ Ide sie wykapac bo jakos dziwnie dzis jestem zmeczona jeszcze tesciowie znowu wariuja:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny włączcie sobie polsat! Chłopaki do wzięcia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti moja Weronika też nie lubiła leżec na brzuszku i długo nie podnosiła główki ale jak ja brałam na ręce na "samolocik" to po paru dniach już podnosiła główkę leżąc na brzuszku!!!! Nic się nie martw każde dziecko rozwija się inaczej. Ja nic nie podaję poza piersią a warzywka bedę wprowadzac jak skończy 5 m-cy. jak dobrze będzie przyjmowac to wprowadze po2 tygodniach gluten który zamierzam podawac ze stałymi daniami-podobno tez tak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK oglądam! boze...! to jakas masakra jest, Stasiu na chate wyrywa laski :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Megi, dziękuję za linka, na pewno się z tym zapoznam :)😘 🌼 Ło ło ło, Ty to jesteś spryciula ze znalazłaś ten siedzik :) Faktycznie PL to zacofany kraj i szczerze mówiąc wszystko już mnie tutaj denerwuje... 🌼 Alexia, jak prace nad domkiem ? Jaki etap ? I jak wam się mieszka już nie z teściami ? 🌼 Beti, ja też przejmowalam się tym, że np. Zosia nie robi czegoś, co robią inne dzieci, ale widzę delikatne i stopniowe zmiany. Zosia była już sztywna krótko po urodzeniu. Jako noworodek położona na brzuchu starała się unieść główkę. W tej chwili trzyma ją już długo i gdy się zmęczy to tak jak ktoś wyżej napisał - krótki odpoczynek i znowu. Rwie się do siadania niesamowicie, uwielbia tą pozycje i nie lubi leżeć. Zatem myślę, że jak będzie miała 4,5 m-ca to już samodzielnie i stabilnie będzie siedziała. Potrafi obrócić się z brzuszka na plecki ale też nie zawsze jej to wyjdzie, wszystko zależy od tego jak się odepchnie. Też za często nie leży w tej pozycji, bo na dłuższą metę ją denerwuje.. Chwyta zabawki, wyciąga do nich rączki, uśmiecha się, ale jeszcze nie śmieje się w głos. Też mnie to niepokoi troszkę, bo co czytam to wiele z dzieczyn już pisze o tym, że ich pociechy śmieją się w głos, ale przyjmuję do wiadomosci, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i nie ma co się sugerować zanadto innymi dziećmi. Jedne robią to inne tamto, kiedyś się to wszystko wyrówna. Ja z dnia na dzień widzę jakieś delikatne postępy, dziś np. rozśmieszyłam niunię tak, ze zaczeła się właśnie śmiać, ale już sie to nie powtórzyło. Czas czas czas, trzeba go dziecku trochę dać, a doczekamy się widocznych postępów. Beti, nie chciałabym Cię straszyć w żaden sposób absolutnie, ale wiem od lekarza, że jeśli dziecko w wieku 3 m-cy nie podnosi jeszcze samo główki to należy skontaktować się z pediatrą lub neurologiem. Może coś go boli, albo ciągnie i potrzebna będzie rechabilitacja? Aby rozwiać wszystkie wątpliwości to smyknij się z małym do lekarza i niech określi czy tak może być i czekać na rozwój, czy też odeśle do innego specjalisty albo na jakieś ćwiczenia. Albo zrób mu samolocik, a potem kładź na brzuszku, powinien szybko załapać. Lub inna metoda kłądź go sobie na kolanach i tą część gdzie jest głowa to unieś trochę wyżej i tak go bujaj w przód i w tył. Też powinien załapać. 🌼 Olczak ja też mam ten leżaczek z FP i tak sobie przypasował Zosi, pozycja siedząca jest taka na wpół leżąca i my głównie z niej korzystamy:) ale te przywieszki to naprawdę "zajebiste" nie dosyć, że krótkie, dziecko nie może dosięgnąć rączkami, to mało interesujące. No nic może jak będzie większa to ładniej będzie się w nim bawić. 🌼 A ja już muszę zmykać, bo właśnie się obudzil mój funfelek nieśmigajek i domaga się na rączki ;P No nic, trzeba wziąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha Megi ja to już 4 niedzielę z rzędu oglądam :) tydzień temu było o środkach oburzajacych :) :). Coś dawno Ramysi nie było.. Co do umiejętności dzieci to czytałam że jeżeli dziecko urodzone jest np tydzień przed terminem to dana rzecz będzie robić tydzień później a z kolei dzieci urodzone tydzień po terminie opanują dana rzecz wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja niunia pięknie unosi główkę na brzuszku, przekręca sie z brzuszka na plecy, z plecków na brzuszek już gorzej ale cały czas próbuje i ćwiczymy, wyciąga rączki do zabawek a najbardziej do mojej twarzy. Gorzej z tym śmianiem sie...to żadko i muszę sie bardzo namęczyć, mysle że wszystkio przyjdzie z czasem. Co do siadania to bardzo by chciała ale moja pediatra powiedziała że to jeszcze za wczas i zeby jej nie sadzać jak najdłuzej tak podobno jest u dziewczynek ze im pozniej tym lepiej bo nie krzywi sie miednica...a same juz wiemy jakie to ważne :-)bedac w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się nie przejmuję tym że inne dzieci robią coś czego moja Niunia nie umie, na wszystko przyjdzie pora. Co prawda Weronisia przewróciła się ze 3 razy z brzuszka na plecy ale już dawno tego nie zrobiła i jakoś jej to teraz nie wychodzi. Już śmieje się w głos praktycznie codziennie, wyciąga ręce do zabawek i bije w nie, długo trzyma głowkę w górze leżąc na brzuszku, jak ją coś zaciekawi to nawet z 5 min.!!!!do siedzenia się w ogóle nie rwie, jak ją chwycę za rączki to chciałaby wstawac na nogi a nie do siedzenia :)i dobrze-lepiej dla kręgosłupa. Ja do huśtawki czy do fotelika cały czas wkładam jaska żeby sobie leżała. Poki dziecko nie siedzi samo nie powinno tez siedziec ani u kogoś na kolanach ani w fotelikach itp. oczywiści na 5 minut to pewnie nic się nie stanie ;) Isia wcz znówzasneła o 24 ale wstała o 8 i potem o 10.30!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny których dzieci mają skazę- czy smarujecie cały czas buzie specjalnym kremem (ja mam lipobase) czy jak malenstwu wyjdą plamy? Bo ja smaruje codziennie ale w sumie juz prawie nic nie ma i ne wiem czy zmienic krem czy nadal uzywac tego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia, ja do twarzy mam atoperal baby, stosuję nadal rano i wieczorem mimo, że Seba już ma ładną całkiem ładną skórę - brak wysypki i plam, czasem jest bardziej szorstka na policzkach. Przed spacerem smaruję Nivea na każdą pogodę, a do całeo ciała uzywam mleczka Hipp od pierwszego dnia życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
hendzia ja smaruję jak zaczynają pojawiać się jakieś plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×